Svadby leta 2008 zo Spišskej Novej Vsi a okolia

Profilova fotka
otvaram novu temu svadby tochto leta tak možete pisat ako finišujete a kde to máte radte aby sme nanič nezabudli tiež by ma zaujimalo baby ktore sa vydavate v kostole beriete si kabatik alebo niečo na prehodenie cez plecia naš pan farar si to vyžaduje ale ja nechcem asi ho odignorujem čo ma nezosobaši ak pridem len tak ved oblečena budem nie ??????? :-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
ja by som si do kostola nieco predsa len prehodila. trocha ucty nezaskodi,nie? ;-) aspon stolu,kabatik nemusis,ved bude teplo. no ale ako myslis. inac tohto sa pise h a nie ch.. :-N ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
sorry za vitku
Odpovedať
aj ja budem mať v kostole bolerko asi, aby som nešla len tak tiež si myslím,že by sa patrilo, ale už asi na každom záleží ako urobí :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja budem mať na šatách decentné rukáviky, tak snáď nikoho nebudem pohoršovať tým, že mi ramená budú presvitať...
Odpovedať
pravdupovediac ani ma nenapadlo, že budem musieť mať zahalené plecia... neviem, neviem že ako to urobým... :-| teraz ste my spôsobili takú menšiu dylemu :-(
Odpovedať
Profilova fotka
tica a nebudes mat zavoj,ktory ti tie plecia zakryje??? podla mna to staci...
Odpovedať
MRKA2: tak podľa mojích predstáv by som mala mať závoj tesne pod plecia alebo tak... a to vážne bude stačiť? dúfam že hej že farár nebude pohoršený... ale veľmi pekne ďakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte aj sa pridavam do debaty, ja som este nepocula ze nevesta by mala ist do kostola so zakrytymi plecami videla som vela neviest v kostole s holymi plecami a farari proti tomu nic nemali! ja budem mat tiez saty bez ramienok a jednine stolu ak bude velka zima a zavoj, ale ak by som sa vydavala v najvacsich horucavach tak urcite bez tej stoly alebo bolerka.
Odpovedať
lydia22: veď ani ja som to nepočula práve preto som zostala prekvapená :-. no ale aj ja som si povedala, že keď budú tie najväčšie horúčavi tak isto si nedám nič veď teraz sa chodí do kostola hoci jako ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby to zaleži na p.farárovi náš vymýšla docela dost ešte vám aj nakáže ako máte klakatko /neviem ako inač nazvat to načom sa klači/ vyzdobit ja budem mat zavoj a dufam že to stači lebo si plecia zahalovat nehcem vystrih na šatach hlboky nemám a on má služit sv.omšu nie sa zaoberat sa mojimi šatami nie :-(
Odpovedať
antoniab: ja si myslím že máš pravdu, to je tvoja vec veď keď nemáš veľký výstrih tak nemal by byť žiaden problóm ... a nič iné mu nezostane len vás zosobášiť veď tam nebude robyť niejaké rozbroje vo svadobný deň :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte to sa musim postarat este aj o to klakatko ci co? niekedy sa divim co vsetko sa vymysli ved to by malo byt uz v kostole k dispozicii. pre kazdy par ci ako. antoniab: prosim ta v akom kostole budete mat svadbu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
a este som sa chcela spytat na krizik ktory by mal zenich niest do kostola a na nejaky listok zo spovede ci co co je tiez treba priniest tak neviem poradte mi tica: ak tieto veci su v tvojom svadobnom bedekri tak si popiseme cez icq.
Odpovedať
Profilova fotka
To klakatko v kostole maju to ti daju ale unas je potiahnute bordo a mame to prekrit niecim knazovi sa nepaci mi to mame v sp.stvrtku
Odpovedať
Profilova fotka
Listok zo spovede to pocujem prvy krat ako to myslis?niekedy si myslim ze na urade by to bolo jednoduchsie a kolko nauk mate baby mi 4
Odpovedať
lydia22:tak to sa vážne nestačím diviť že čo to tu všetko tým farárom vadí ako nič proti ním ale niesú niejaký vyberaví? inač v tom bedekri nič také nepíšu no ale môžeme pokecať len sa prihlás na ICQ ;-)
Odpovedať
antoniab: no tak to váš farár vymýšľa a poriadne... dúfam, že my budeme mať farára ktorému nič nebude vadiť :-p
Odpovedať
Profilova fotka
tica: to vieš vela veriacich vela vymyslov dlhší čas som žila v čechách kde sme mali užasneho pana farára staručky ale kazen s hlavy hovoril žiadne čitanie s papiera tiež tam bolo tak 20 ludi v nedelu v kostole ale na kazni nikdy nebolo počut vyčitky že málo prišlo ale ja možem byt ešte rada lebo poznam jednu dedinku na sk kde je to ešte horšie a p.farár mi nepride ako farár ale ako sudca :-( a to je už smutne
Odpovedať
ahojte, ja som myslela, že my budeme mať problém s farárom, keďže máme svadbu v piatok ale nenamietal nič, tak som bola rada, lebo som bola pripravená na to, že bude robiť problémy tak by sme išli na radnicu sa vziať. Ale mali sme výhodu lebo u nás nemá nikto v piatok svadbu 8.8. takže máme voľnú cestu :-) Chcem sa Vás opýtať, máte nejaké darčeky pre hostí? ja by som chcela tie malé čokoládky, ale neviem sa rozhodnúť či áno alebo nie, čo vy na to? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ivankaja: ja som tiež uvažovala nad darčekmi pre hosti ale neviem sa rozhodnut ked som to prepočitavala na ten počet ludi čo príde tak by to bolo troška pridrahe ale stále mi to vrta ešte hlavou ale necham urobit etikety na flaše a ku krabičke koláčov mamina dá aj pálenéééééééé s našou etiketou to bude ako darček a aj pamatne na nejaku dobu pokial bude flaša plná :-D
Odpovedať
no mna ohl fararov uz nic neprekvapi... ja mam trvaly pobyt v BA, svadba bude 30.8. v SNV... a ani nechcite vediet co vsetko som uz absolvovala a hlavne co vsetko ma este caka... zakazdym mi povedia ze potrebujem este to a potom este to... ked to spocitam tak... nauky sme absolvvovali zatial 3 (prva trvala cca 4 hodiny, ostatne tak 2,5hod) a to este neboli vsetky... problem bol uz s tym, ze som ich chcela absolvovat tu v BA... takze momentalne riesim, ze potrebujem pisomne potvrdenie, ze sme ich absolvovali... na fare pri SNV kde ma krstili, mi farar najprv cca 2 tyzdne nedvihal telefon, vlastne dodnes mi ho este nedvihol... mama tam skocila aby mi "vybrala" krstny list... a farar nemal tlaciva... teraz uz druhy krat mi tam skocil brat, tak krstny list mam... ale vraj k nemu potrebujem este nejake potvrdenie, ze mam 1.sv.prijimanie a birmovku a to v tej dedine nemaju, ze mam ist na faru v SNV, ked som to vobec absolvovala... potom potrebujem tzv. Licenciu (povolenie, ze sa mozme sobasit v inej farnosti... od farara kde mame s drahym trvaly pobyt (medzitym sme sa prestahovali cca 50km a pobyt a doklady sa mi nechcelo menit, kedze v auguste ich budem menit znova) a ten farar ma take strankove hodiny ze od 9.00 do 10.00... drzte mi palce zajtra tam idem... no a potom uz snad vsetko dobre dopadne... ehm a to sme uz boli na matrike dostali sme "Ziadost" s tou musime ist do SNV a potom s podpisanou opat do BA... som uz z toho zufala, lebo tolko papierovaciek a vybavovaciek... este som zabudla... drahy je len pokrsteny, takze sa bude ziadat o dispenz... a v tom kostole kde to budeme mat sa teda vobec netvaria nadsene, ze to tam budeme mat... 8-( 8-( problemy su uplne so vsetkym... a to este chceli ze na nauky mame chodit tam... keby som v snv nemala mamu a brata, kt mi dost veci obehali a este kamosku, kt mi vybavovala ten kostol... tak sa mi rozpocet na svadbu navysi tak o cca 20tisic na benzin minimalne... ale u fararov je to uplne normalna a bezna vec, povazuju to za samozrejmost... takze keby mal nejaky farar namietku voci mojim satam... asi mi uz prasknu nervy...
Odpovedať
simasi: tak toto ti ozaj verím, ved to je choré, už naozaj nevedia, ako by ti to viac spríjemnili ]-( ja keby som mala mať toľko problémov, kvôli tomu tak asi idem sa zosobášiť na radnicu. Tak daj vedieť ako ti to dopadlo, držím palce a pevné nervy .. :-)
Odpovedať
antoniab: veď aj mňa to napadlo,že to výjde dosť veľa peňazí, a už ich nejako nemáme, ja som mesiac a pol na PN, už vo štvrtok idem do práce, no uvidím, a tá fľaša je dobrý nápad s etiketami, musíme niečo vymyslieť :-)
Odpovedať
ivankaja... hej... to by bolo najjednoduchsie... ale to by mi mamina nikdy neodpustila :-| ona je tak trosku viac veriaca... problem bol uz v tom, ze si drahy neurobi prijimanie a birmovku, ale ze sa bude ziadat o dispenz... chvilu sa so mnou nebavila... ona to nevie pochopit... povedala ze ked ma lubi, tak to kvoli mne urobi... no po tomto budem rada, ked ho dostanem do kostola... lebo ked sa raz zatne tak ho tam ani stado volov nedostane :-D :-D :-D
Odpovedať
ani sa mu nečudujem asi každý chlap by takto zareagoval :-D :-D
Odpovedať
co to tu citam? papier o spovedi? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D tak toto bol smiech zufalstva :-N
Odpovedať
ked som vyrastala a v SNV bol ten stary dekan (uz si nepamatam ako sa volal) tak to som do kostola chodila s radostou, nabozenstvo sme mali so sestrou Stellou, ta bola uzastna... vseobecne ma to bavilo... si pamatam, ako sme museli do kostola chodit s velkym predstihom aby sme sa do neho vosli... a teraz? ked tam nahodou zabludim tak kostol ziva prazdnotou... no cim to asi je? :-| je pravdou, ze v okrese SNV som sa osobne uz dlho nestretla s "ludskym fararom"... tu v BA chodime k jednemu ktory naplni kostol aj cez tyzden... robi sedenia pri kave s muzimi farnosti, potom zvlast so zenami, potom s manzelmi... no fakt uzasny farar, pre svojich ludi robi maximum, usporaduva rozne akcie, koncerty v kostole... no povedzte mi, kde na slovensku mal koncert Norsky kralosky zbor?... nikde, len v jeho kostole ;-) a to je len minimum co som tu napisala... ;-)
Odpovedať
my sme na fare v SNV nemali ziedne problemy a to manzelsku nauku absolvujeme v Irsku a ja som bola krstena v Smizanoch a drahy v Irsku :-) inak mam otazku a PROSIm nech mi niekto odpovie :-D Baby,kde v SNV sa da zohnat vyzdoba na auto a do kostola.Do kostola chcem len masle na lavice.Maju to v salonoch a pozicavu mi to,ak nebudem brat od nich saty?
Odpovedať
no asi tych 360 z BA sa im asi zda normalne... aby sme chodili na nauky do snv... Irsko je uz asi trosku dalej :-D :-D najhorsie na tom je, ze to vybavujeme 3/4 roka a vzdy ked sme boli v SNV tak bud bol vycestovany, alebo na nas nemal cas... a tu zrazu mi kamoska volala, ze mam 2 tyzdne nato, aby som dosla do SNV, lebo inak sobas nebude... tak az toto ma naozaj nastvalo... prave tie 2 tyzdne sme mali naplanovane veci uz cca pol roka, konecne sme sa dockali, dosli nam robit chodniky a terasu, do toho mala ist este mamina do nemocnice tu v BA... a on mi necha odkaz ze okamzite mame dojst lebo nas nezosobasi... :-S nakoniec som mu zavolala (po troch dnoch zufaleho vyvolavania) mi to dvihol a dohodli sme sa bezproblemov na inom termine...
Odpovedať
Simasi je to tazke.Jedna moja kamoska dochadzala na nauku(ale nie v SNV) zo zapadnych Ciech az na vychod Slovenska.My tu v Irsku budeme mat nauku za jeden vikend.Takze som rada,ze nemusim nikam chodit tri mesiace.Ale moj drahy kvoli krstu chodil rok dvakrat do tyzdna na nauky. Baby,neviete kolko stoji pozicanie autobusu?Budete to mat niekto alebo ste mali?Ak hej,tak od koho.Dik za opoved.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?