Z koho strany starejsi?

5. apr 201550

Ak chceme mat starejsieho z okruhu rodiny, z ktorej strany by to malo byt?

 • To je jedno s ktorej strany väčšinou má byť najstarší s rodiny

 • To nie je jedno,,,,mal by byť zo strany mladého zaťa
  a obťažovať niekoho z rodiny hm hmmm,,,,Vy nechcete aby sa vaša rodina bavila na vašej svadbe ale aby pracovala ??!!

  zaujímavý pohlad na svadbu,,,,

 • sulu:
  Nechápem - vždycky bol starejší niekto z rodiny - krstný otec, starší strýko, niekto, kto mal prehľad o rodinných zvykoch a tradíciách. To až v dnešnej modernej dobe, kedy je už svadieb v rodine pomálu, si nevesty musia za starejšieho platiť, pretože nemajú v rodine nikoho vhodného, kto by sa toho mohol zhostiť.
  V našej rodine bol vždy starejším krstný otec nevesty. Funkcia starejšieho nie je práca, je to proste úloha, rovnako ako úloha svedka, či staršieho družbu.

 • Sponzor fóra
 • @sulu  tak ty si inak mimo... 😃
  @calvera  25 presne tak!!!! To predsa nieje práca, ale pocta...presne tak ako svedok a tie nevesty ktoré už nevedia za čo by zaplatili tak nech si kľudne zavolajú už aj svedkov profesionálnych..
  Takže starejší by mal byť určite zo ženíchovej strany a podla mna je úplne v poriadku že to bude niekto z rodiny, kto tú rodinu aj reálne pozná a nie cudzí človek ktorý sa bude tváriť ako z rodiny a bude sa tam zabávať jesť a piť za peniaze...

 • @karinnaa  Ona vôbec nieje mimo... Keď má niekto v rodine schopných ľudí ktorý sa radi podujmú na úlohu starejšieho je to len plus pre ňu. Ale pokiaľ má robiť starejšieho niekto kto to ani nechce ale urobí aby sa nepovedalo.. alebo niekto kto o tom nič nevie a nemá ani šajnu o nejakých tradíciách a čo vlastne by mal mať na starosti tak je úplne v poriadku že si zaplatia profesionála ktorý ich odbremení od mnohých vecí ktoré sa môžu zdať zanedbateľné ale pritom môžu pokaziť celu svadbu. Mne tiež nemá kto z rodiny robiť starejšieho a ani zo strany partnera.. a keby sme niekoho nebodaj o to požiadali tak to ešte o 30 rokov by mi vyhadzovali na oči že oni museli niečo urobiť alebo povedať na mojej svadbe a nemohli sa len prísť a zabaviť... Nikoho nemôžeme hodnotiť za jeho výber starejšieho lebo nepoznáme jeho pomery a podmienky aké majú doma.. a vyjadrovať sa o niekom že je "mimo" len preto že má iný názor je úbohé..
  Čo sa týka úlohy starejšieho tak kedysi to bola pocta a vykonávali to naozaj najstarší z rodiny alebo z dediny ale tiež len za tej podmienky že o tom niečo vedeli a poznali tradície..( čo v minulosti nebol problém) .. Dnes ani "profesionálny" starejší ( niektorý väčšina vie čo robí, len pár je takých čo kazia dobre meno starejšieho ) nevie čo má vlastne robiť a to len pokazí náladu a atmosféru svadby.. Dobrý starejší vie odbremeniť novomanželov a veľa krát zachráni situáciu že svadobčania si ani nevšimnú že je niečo ináč ako by malo byť.. A o to podľa mňa na svadbe ide.. aby tam bol niekto kto vie čo má robiť a najmä ako to zariadiť tak aby sa ľudia bavili a spomínali len v dobrom na danú svadbu..
  @vilinamaxx  a čo sa týka tvojej otázky .. vyber si najmä niekoho kto je naozaj spoľahlivý a kto to urobí s radosťou a láskou.. nielen preto že "musí" .. mal by mať rečnícky talent a ak je prirodzený zabávač o to lepšie.. aby nevznikali trápne situácie, aby bol pohotový a vedel prípadné hluché miesta rýchlo a flexibilne vyriešiť .. poprípade aby bol dosť zodpovedný na to aby sa vám neopil hneď na začiatku a potom nešiel hovoriť príhovor tak že ledva bude stáť na nohách.. dúfam že si vyberiete správne a budete mať úžasnú svadbu a budete na ňu s láskou spomínať minimálne 50 rokov 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Dj Mike - Profesionálny DJ & moderátor (sk/eng) - svadobný program, osvetlenie a hudba na mieru. CELÁ SR
  DJ STEVE
  Liptovský Mikuláš
  DJ + karaoke + video disco
  DJka eLLy d, Ozvučenie svadobného obradu, Prenájom svetelnej steny, LED nasvietenie/osvetlenie sály, Prenájom zvukovej techniky.
  Články od našich partnerov
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Archív článkov od partnerov