Ako riešiť krst dospelého človeka?

Dobrý večer. Chcela by som poprosit o radu kde a u akého chápaveho farára by som sa mohla dať pokrstiť aj ked som pracovne dlhodobo v zahraničí a na Slovensko. chodíme raz za mesiac. Existuje možnosť prípravy na krst cez internet...online? Dakujem za každu radu 😉
Odpovedať
Krst dospelého človeka trvá 2 roky, chodí sa na náboženstvo a do kostola na omše, ak to myslíš vážne tak sa určite farár nájde s ktorým nájdete riešenie. Alebo treba vyskúšať tam v zahraničí sa dať pokrstiť ak ovladas cudzí jazyk :-)
Odpovedať
ja keď som bola na študijnom pobyte v Nemecku (Frankfurt), tak som si tam našla také slovenské združenie, kde sa dalo chodiť aj na omše v slovenčine (bola som len raz, predsa len, šla som tam kvôli jazyku :-D ) ale, chcem tým povedať, že podľa mňa by sa možno aj u vás, neviem kde presne si, našla nejaká "Slovenská katolícka misia" a možno aj takýmto spôsobom by sa to dalo riešiť, tá príprava... skús pozisťovať :-) držím palce
Odpovedať
no tak tých veru že nie je veľa kamarátka s priateľom tiež riešili takýto problém že on nebol okrstený a veru im dlho trvalo kým našli faru ktorá by ho bola i keď za nejaké menšie prístupné pokrstiť čo si myslím že je také no neviem oni by mali byť predsa vďační za každú prichádzajúcu ovečku
Odpovedať
@anemarinka podla mňa oni sú vďační za každú ovečku ktorá sa chce stať kresťanom pre vieru ale ak to chce niekto len pre svadbu a do kostola potom ani "nepáchne" tak to fakt nemá zmysel takého človeka krstit. Potom nech si vybavia povolenie od biskupa na cirkevný sobáš, niekde to tu baby aj písali že s tým nie je problém ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hankasitkomm @567funny567 krst dospeleho cloveka netrva 2 roky. Krstili ma, ked som mala 21. Isla som 4x na poucanie a pred krstom na spoved. Mala som vsetky sviatosti naraz (krst. prijimanie aj birmovku) a cely obrad trval cca hodku.
Odpovedať
@kejtinka možem sa spýtať ten farár bol nejaký známy alebo rodina ? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@567funny567 vobec nie, v zivote som ho nevidela, kedze som do kostola nikdy predtym nechodila :-) Uz si ani nepamatam veru jeho meno, ale bolo to v PN 17 rokov dozadu :-)
Odpovedať
tak to je super že to šlo tak lahko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@567funny567 ano, 4 tyzdne a na piaty bol krst :-)
Odpovedať
@kejtinka Waw... presne takého človeka hľadám.... chapaveho a vďačného za ďalšiu ovečku... skúšala som rôzne farnosti v západoslovenskom kraji ( pochádzam z neho) ale skor to boli komplikácie a nepochopenie ako prijatie a ústretovosť.... škoda ze si už nepamätáte meno....
Odpovedať
Profilova fotka
@hankasitkomm naozaj? :-( Tak to ma prekvapuje a zaroven mrzi :-( To by som nebola povedala, ze prijat sviatost krstu moze yt pre farara problem. Skor naopak. Ak chces, mozem sa tu v PN spytat na podmienky a co to obnasa.
Odpovedať
@kejtinka Ak by som vas mohla poprosit... bola by som veľmi rada. A na upresnenie: problém bol vždy v Tom ze by som sa musela zúčastňovať každý vikend na omšiach a sviatostiach plus hodiny katechetizmu... odvolávali sa na podmienky krstu dospelej osoby...samozrejme som nevyskúšala všetky farnosti v zapodoslovenskom kraji... skúsila som krajské mesta, okresné.... preto som sa obrátila na toto fórum, pretože som tu našla niekoľko diskusii na tuto tému. Nenaháňa ma svadba.... dokonca by mi nevadilo keby to trvalo dlhšie časové obdobie....hlavne by som chcela tento proces prípravy, ak sa to dá tak nazvať absolvovať hlavne prostredníctvom netu a niekoľkých osobných návštev ked budem na Slovensku. Každopádne vam Dakujem za ochotu mi pomôct
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hankasitkomm skús kostol v ba na tomášikovej, boli veľmi ústretoví, verím, že im to ostalo :-)
Odpovedať
ono to zalezi na fararovi ake podmienky si nastoli aby ta okrstil vies jeden bude chciet aby si iste veci absolvovala a iny zasi nie to je individualne ale myslim ze az taku vedu z toho robit nebudu pre nich je len a len dobre ak sa pre taky krok rozhodnes len si tam treba zajst co najskor a uz to neodkladat
Odpovedať
@zuska_bluzka Dakujem, napíšem im😉
Odpovedať
Profilova fotka
hadam najdes takeho co vam v tomto nebude robit nejake zbytocne prietahy. lebo viem, ze kamaratka mala problem s krstom dcerky len preto, ze neboli zobrany. no inam ist nemohli lebo podla obvodu patrili prave tam. no doba sa pohla a myslim, ze aj farari su v tomto uz ako to napisat povolnejsi ;-)
Odpovedať
@mairca ja som si zo tiež myslela.... poznam ľudí ktorí s týmto nemali taký problém, našli tých správnych....ale bolo to dávnejšie, alebo to bol rodinný známy a pod. Preto som napísala aj sem ci nahodou niekto nepozná farára, ktorý by bol ochotný....
Odpovedať
@mairca a pokrstili ju?
Odpovedať
@mairca to, že nechceli pokrstiť dieťa páru, ktorý nebol zosobášený v kostole, nie sú žiadne "zbytočné prieťahy", ale v tomto prípade normálna vec, keďže krstom sa rodičia ako manželia zaväzujú ku kresťanskej výchove, ktorá si so spolužitím nadivoko bez svadby odporuje... kňazov nájdeš zväčša normálnych a v pohode, len ľudia by chceli sobáše v kostole a sviatosti, ale vôbec tým nežijú a nemajú ani páru, k akým vážnym životným krokom sa tým zaväzujú (sobáš v kostole vs. nemožnosť rozvodu)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, dievčatá. :) Prosím vás, žiadosť o krst, kt. treba napísať na biskupský úrad, stačí klasická, formálna? Nenašla som žiadne tlačivo alebo niečo podobné na internete. Ďakujem za radu. :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@kejtinka js to tiez absolvujem ale ja mudim chodit pol roka na hodiny a na omse s tak...na bielu sobotu by som mala mat vsetko..mali ste aj test abo nieco? Na tom obrade ste aj noeco vraveli?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@kejtinka a museli ste sa niečo na to učiť?
Odpovedať
@zuzuliennka to je podľa mňa najväčší problém. Fakt tí ľudia by chceli všetko, no presvedčenie žiadne, no na druhej strane, aj farári niekedy vedia robiť také tie zbytočné prieťahy, pre nich by mala byť každá ovečka dobrá nie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?