Náklady na cirkevný obrad na Slovensku

19. jan 201960

Dobrý deň,
máte, prosím, niekto predstavu aké náklady obnáša obrat a príprava naň?
Za farárom ideme za týždeň ale som strašne zvedavá keďže obaja žijeme v Prahe a asi sem budeme musieť chodiť na farnosť koli náuke.
Nemáte niekto s podobným osudom predstavu koľko to všetko stojí ?🙂 Prípravy + obrad samotný, ktorý bude na Slovensku v kostole.
Ďakujem! 😬

 • Velmi zalezi of farara, nas priame naklady vysli 50 eur poplatok za kaplnku (organizatorka, zvukar, upratanie, zazemie pre nevestu pred obradom, atd)
  Za nic dalsie sme neplatili.
  Samozrejme dostali vysluzku a pani organizatorke v kaplnke sme nechali kolaciky, sviecky, kvety,atd
  Na priprave sme boli 4x, ale zijeme v mieste obradu, takze cestovanie sme nemuseli brat do uvahy.

 • K tej nauke, vo veľa mestách to funguje tak, že nechodíš pravidelne na faru, ale v jeden víkend sa stretnete viacero párov a budete mat niečo ako prednášky. Prenášajú manželské páry. Trvá to od piatku do nedele rána. Dá sa to zvládnuť. Samotné náklady na obrad, pamätaj zé potrebuješ hudbu, ja som organistke dávala 20 eur plus zákusky, mali sme sláčikové kvarteto ale ak máš aj omšu potrebuješ orgán na liturgiu inak by to bolo strašne suché. Potom potrebuješ aj ministrantov a tým tiež treba niečo dať 5-10 eur nie viac ako dvoch, my sme mali z rodiny. Kvetinová výzdoba kostola vyšla 100 eur. Plus dáva sa niečo aj kostolnicke, predsa len musí prísť do kostola a všetko pripraviť. Cize rátaj 100 - 150eur pokiaľ nechceš nejakú špeciálnu hudbu.

 • My sme mali v Dóme sv. Alžbety v Košiciach a zaplatili sme iba poplatok farnosti za obrad 60e, nikomu inému nič viac + farár, ktorý nás oddával dostal ešte koláče.

 • Sponzor fóra
 • My sme za obrad neplatili nič.svadba v kostole má byť zadarmo.vsetko záleží ako ti to KTO odkomunikuje..(aspoň u evanjelikov to tak je).platili sme iba 10€kantorovi že hral na organe 10€ spevácke a asi aj kapele 10€. Potom farár povedal že keď chceme môžme dať dobrovoľný dar keď chceme ale nemusíme.
  Nechali sme im vyslusku koláčov.

 • @6azuela  strašne záleží od farára, farnosti a toho aký chcete obrad. Čo sa týka farára a farnosti záleží čí budete dávať niečo naviac farárovi alebo len ako to oni volajú príspevok na farnosť ktorá sa pohybuje okolo cca 50€. Pokiaľ budete chcieť hudbu (organista, zbor) treba aj im dať niečo do vrecka samozrejme záleží či sú amatéri alebo profesionáli a pýtajú si od 20€ + samozrejme rátaj koláče pre hudbu aj farára. Záleží či si farár potrpí na miništrantov ak áno tak sa zo zvyku dáva niečo do vrecka aj im, ale nikto ti to neprikáže. Samozrejme čo sa týka či treba/netreba miništrantov záleží aj od toho aký obrad chcete s omšou/bez omše s prijímaním alebobez neho. Od farára a farnosti záleží aj typ prípravy. Pokiaľ budete chodiť na víkendovku/ niekoľkonásobné stretnutie platíte len ten poplatok, kt. žiada miestna diecéza + prípadné bytovanie. Na tieto víkendovky sa prihlasuje na stránke domanzelstva- tam nájdeš aj ceny v rôznych diecézach. Ak sa budete stretávať s farárom neplatíte nič. - toto sa týka rímskokatolíckej cirkvi, keďže nepíšeš v akom kostole budete mať svadbu.Čo sa týka kvetov zase záleží od miestnych zvykov - my sme mali výzdobu v cene poplatku pre kostol, ak si ju zariaduješ sama tak treba rátať aj to.

 • My sme dali 50 e za kvety, fararovi 50e a potom 10e kostolnicke, 10e spevacke a 10e organistke + farar, spevacka, organistka dostali aj vino a kolace. A samozrejme dali sme aj milodar a ja som rovno zaplatila aj cirkevnu dan.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Predaj a prenájom exkluzívnych klubových tanierov
  Špecializujem sa na výrobu a prenájom kvetinových pozadí z umelých kvetov.
  Hotel 21
  Bratislava
  Novootvorený hotel v kľudnej časti Bratislavy, od kostola vzdialený 100 metrov, ktorý vám ponúka priestory vhodné pre vašu svadobnú hostinu.
  Články od našich partnerov
  Svadobné obrúčky - najnovšie trendy pre tento rok
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Archív článkov od partnerov