Svadba v zahraničí - platia si rodičia pobyt sami?

19. jan 201830

Dobrý deň,
chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor, s priateľkou plánujeme svadbu pri mori čo je veľký sen mojej priateľky. Rodičia snúbenice s tým od začiatku súhlasia, lebo videli tie obrady na dovolenke a veľmi sa im páčili a preto sa rozhodli dobrovoľne prispieť na svadbu zaplatením obradu a aj priateľkinho a svojho pobytu. Moji rodičia s týmto nápadom však moc nesúhlasia, pretože budú musieť ísť na "nútenú" dovolenku do destinácie, ktorú nemali v pláne s tým, že musia zaplatiť svoj pobyt, to znamená zaplatiť pobyt pre 3 ľudí (mladší súrodenec). Najskôr boli oboznámení, že pobyt bude v drahom hoteli, kde by stál pobyt 1600 eur, ale potom im bola ponúknutá alternatíva samostatného hotela za 700 eur, pretože naši nie sú navyknutí na tak drahé hotely. V prípade normálnej svadby na Slovensku by samozrejme prispeli na svadbu, ale v tomto prípade si zaplatia iba svoju dovolenku.Zo začiatku to dokonca vyzeralo tak, že by sme sa stretli iba na obrad a potom by si moji rodičia museli zaplatiť jeden deň v hotely s tým, že by sme po obrade išli jesť do 5* reštaurácie hotela medzi ostatných ľudí (čo mne a mojej strane pripadalo trochu divné). V cestovnej kancelárii nám však neskôr ponúkli lepšiu alternatívu, slávnostný obed s menu v hotelovej menšej reštaurácii tiež 5*. Aký je Váš názor na takéto riešenie svadby? Mali by si podľa rodičia Vás platiť pobyt samostatne?

Ďakujem za Vaše názory

  • Ono to podla mna zalezi aj od toho ake maju financne moznosti. Nakoniec ste to vyriesili?

  • V takejto otázke je ťažko radiť, lebo každý pár má o svadbe iné predstavy. Ale určite by som v žiadnom prípade neakceptovala to, aby moji rodičia bývali v lacnejšom hoteli ako nejakí chudobní príbuzní .... Pripadá mi to dosť ponižujúce a neuctivé.

  • Záleží aj na tom ako je hotel drahý alebo tak, ale rozhodne by som taky nechcela aby boli potrebné ubytovaní inde ako ostatní

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém