Akú tortu a koľko koláčov potrebujem pre cca 30 ľudí?

Chcela by som vedieť ze koľko kolacov by mi trebalo objednat ked ludi pozvanych budem mat 30 a este by som chcela porozdavat tak 10.Robim prvýkrát objednavku na zakusky tak sa mi nečudujte ze neviem co a ako. Keďže nechcem aby bolo malo alebo vela. A este by som chcela vedieť ze ci je to jedno kto objedná tortu. Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
@ludmila3131 Ahoj, moja skusenost- odporuca sa tak 5ks kolacov na osobu (take tie mensie verzie ake sa zvyknu robit na svadbe). My sme mali o nieco viac ako tento pocet, tak cca 8ks na osobu a zjedlo sa na moje prekvapenie vsetko.. co sa tyka kolacov na rozdavanie-vysluzka- pises, ze by si dala tak 10ks - tu je dolezite, aby si nasla krabicu na kolace primeraneho rozmeru- tie klasicke su prilis velke na tak malo kolacov, vyzera to zle. (opat ak sa bavime o tych mensich velkostiach, nie ako v cukrarni) Takze tu by som zacala najprv s hladanim krabice a podla toho sa urci pocet..my sme nakoniec objednali hotove vysluzkove krabicky, bolo tam po 30ks tych malych kolacov, bolo to hotove, takze ziadne premiestnovanie a rozdelovanie kolacov, vyzeralo to super a stalo myslim 6eur/krabica..toto urcite odporucam, nemas s tym ziadnu pracu a vyzera to pekne. plus nemas tak vela ludi, ratam ze ked je 30 hosti, tak potrebujes max 15-20 vysluzkovych krabic, to ta nevyjde tak vela
Odpovedať
@ludmila3131 ide aj o to, kedy svadbu budeš mať. V lete ľuďom celkovo menej chutí sladké. Ja rátam 5 koláčov na osobu (57hostí + cca 20 večerných) budeme mať cca 400 zákuskov - to zahŕňa aj candybar. Svadbu máme na konci augusta. Výslužky riešim cez cukrárku, ktorá mi bude koláče piecť a aj ich nakrabičkuje. Tam to bude rozdelené na výslužky pre menšie rodiny (2-3 členovia) kde pôjde cca 10 koláčikov, pre väčšie rodiny pôjde okolo 15 koláčikov a pre ozaj veľké bude krabička s 30 koláčmi. Také budem brať napr. 2 do práce ja a jednu tato pre kolegov. Tortu som si objednávala sama, nespolieham sa na zvyky, že by tortu mala doniesť družička. Tortu som si objednala na 60 porcií, tú ale nezahŕňam do počtu zákuskov. Určite budeme mať aj ovocie - hrozno a nejaké jabĺčka, prípadne ovocný šalát. Budeme mať aj 12 detí, na tie by sa mali rátať 2-3 koláčiky, ale ja to rátam všetko komplexne 5ks :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahoj, my sme meli Na vysluzku 430 ks zakusku (asi 25 krabic) Na stul sem mela 300 ks zakusku Dohromady to bylo asi 5 krabic zakusku a zostali 2 Mela sem upecene 3 mensi dorty, ale este sme 3 dostali (nevedeli sme) a tak sem rozdavala este dodatecne ve velkych krabicach.... Jakoze pocitala sem cca 5 ks zakusku na osobu, vseci mi doporucovali 3 ks, ale bylo to fakt dost tech 5 ks. Jo a na dort mi pomohla tato stranka http://www.dorty.dekordort.cz/kolik-p...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?