Majú si tortu zaobstarať snúbenci?

13. okt 2021140

Ahojte, ako je to so svadobnou tortou? Máme si ju dat spraviť sami, alebo nám niekto donesie? Ako to je teraz?

• My sme si dali urobit sami podla seba 🙂 z rodiny nam nedoniesli takze bola jedna čo bolo super 🙂 menej starostí 😃

• @radanitta  záleží len a len od vás. Väčšinou si ju snúbenci ladia k výzdobe, resp. dávajú piecť a zdobiť podľa seba. A niektorým je to jedno a vyslovene svadobnú tortu ( ktorá by bola vystavená alebo krájaná) nemajú. Majú len tú/tie, ktoré im doniesla rodina.

• @radanitta  my sme si ju chceli sami vybrať aj zaplatiť, v podstate sa aj stalo😄 len nakoniec sa rodičia z oboch strán dohodli, že ju zaplatia spolu. Z toho vyplýva, že si to sprav ty ako len chceš 😊

• Sponzor fóra
  • @bazza  len ja neviem ci nám rodina nejakú donesie. Co som videla na svadbe keď sme boli v auguste tak "milión" tort, ako nechápem načo tak veľa

• @radanitta  Ak chcete mať len jednu svadobnú tortu, ktorú si aj sami vyberiete, tak povedzte rodine, že si od nikoho ďalšiu tortu neprosite, že bude dosť zákuskov a budete mať jednu tortu. Niekde je zvyk, že napr. krstni rodičia prinesú tortu. Tak len všetkých upozornite, vysvetlite a verím, že to budú rešpektovať 😉

• @radanitta  určite spraviť sami! ja som ešte nepočula, že by dával robiť tortu niekto za vás... ved ostatní nevedia aký presne máte počet hostí - akú veľkú presne potrebujete, aké chcete chute, či nie sú ľudia nejaký bezlepkový / bezlaktózový, čo vám chutí, akú budete mať výzdobu, aký chcete zápich atď atď.

• @didaa13  presne mne aj švagriná vravela ze aj krstni by mali priniesť tortu, keďže ja krstnu nebudem mat iba krstného, tak mu mam povedať aby mi ju dal spraviť?

• @radanitta  Ja by som nikomu nehovorila, aby mi priniesol tortu. Ak sa sám krstný ponúkne, že by priniesol tortu a vy tu tortu chcete, tak mu povedz, že ju priniesť môže. Ak ju nechcete a stačí vám len vaša hlavná svadobná torta, tak mu to slušne vysvetli a verím, že to bude rešpektovať.
    My sme mali hlavnú tortu 3-poschodovu podľa počtu hostí, sami sme si ju vybrali. Manzelova babka nám veľmi chcela dať tortu, ale aby sa nám páčila, tak sme si my vybrali jednoposchodovu, ukázali jej ju a ona ju zaplatila. Je to všetko o dohode

• @radanitta  ono je to aj vec dohody 🙂 zvykne sa rodina aj pýtať, či môžu doniesť tortu. Niekde býva zvykom, že napr. krstné mamy nosia torty. No veľa ich netreba. Potom pre ne treba hľadať miesto v mrazničke, teda ak sa neporozdávajú 😃

• Povedala by som, ze to je na tom, ako sa dohodnete. My sme si davali robit vlastnu, pretoze som mala uz dlhsie vybratu, aku by som chcela. A od svokry sme dostali este jednu.

• je to na vas. ako sa dohodnete, tak bude. ako ja by som si tortu mozno zadovazila sama a ak niekto prinesie este jednu, tak bude viacej sladkeho 🙂

• @radanitta  My si tortu riešime sami. Keď vám ešte niekto z hostí prinesie ďalšiu, aspoň bude toho viac. 🙂 Neboj sa, zje sa alebo rozdáte do výslužky.

• To aj mne presne napadlo, že keby ich aj bolo viacej, dajú sa prerozdeliť do výslužiek. Alebo šupnúť kúsok do mraziaka. To mi v niektoré dni vie vyčariť úsmev na tvári 😃

• @hluzina  tak tomu pridaj ze ano, take skryte a zabudnute zasoby su podla mna najlepsie

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Spoločnosť ktorá vám dodá vína na Vašu svadbu podľa Vašich prianí
    ...a po svadbe Vám radi pripravíme vínko pre vašich hosti na Svätý krst 🙂

Predaj rôznych papierových a plastových krabíc na svadobné koláčev poschodové torty, bábovky a výslužky. Papierové košíčky, papier na pečenie.
    Milí sladkožrúti, máme tu pre Vás najlepšie sladké dobroty v širokom okolí. Nech sa páči, pokochajte sa.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov