Svadobná torta pre 150 ľudí

Profilova fotka
ahojte... pozeram na nete svadobne torty a sokovalo ma kolko pri nich pisu porcii...zatial som nenasla ziadnu ktora by bola na viac ako 80 porcii...co v pripade svadby pre 150 ludi??? myslela som si ze budem riesit farbu a chute torty,ale zatial je problem sam o sebe s tou velkostou... vie mi niekto poradit velku a chutnu tortu,pre asi 150 ludi? idealne ak by bola ladena do bielo zelena,ale nie je podmienka... dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
zatial jedina velka co som nasla je tato: http://www.cukraren.cerny.sk/torty/sv... torta cislo 107
Odpovedať
Profilova fotka
a este tato: http://www.tortyodmamy.sme.sk/svadobn...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tu máš veľkú tortu: http://www.fajnetorty.sk/
Odpovedať
Profilova fotka
Najdi si dobreho cukrara a spravi ti taku tortu ako chces. Ja som prisla ukazala obrazok, povedala velkost a vybrala chute...objednat si mozes cokolvek akejkolvek velkosti...dnes sa medze nekladu...
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo to bude asi tým že nikdy sa torta nerozkrája celá :-D a už vôbec nezje :-D po všetkých tých dobrotách čo sú na svadbe sú už ľudia presýtení a jedenie svadobnej torty väčšinou vynechajú ;-) napríklad tú našu sme pre veľkú zábavu zabudli aj nakrájať :-D :-D a nikto sa nesťažoval :-D ale myslím si že každá dobrá cukrárka a nemusí to byť iba cukráreň (sama preferujem radšej domáce koláče a torty a v rámci voľného času sama pečiem torty) ti určite vie urobiť aj väčšiu, záleží len od jej ochoty a zručností ;-) je to totiž riziko a musíš rátať s tým že čím je torta väčšia respektíve vyššia, tým je menej stabilná a potom sa musia nahrádzať niektoré poschodia "umelými" alebo inak spevňovať( špajdle, slamky a podobne), navonok to nijak nevidno, problém je však keď to začneš krájať, najideálnejšie je keď sa každé poschodia urobí zvlášť na tácke a potom sa to pospája a obalí marcipánom, ale aj tak sa dajú urobiť tak 4 poschodia, lebo potom je tiež riziko že sa prepadne a to by si určite nechcela :-D
Odpovedať
Profilova fotka
skus kuk www.lubkinetorty.estranky.sk
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska aj ja som tak ratala...ale zasa pripraveny musi byt clovek na vsetko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@svadobnyobchodlilien dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@petronellynka jj ved to tak aj urobim.len na to aby som mu vedela povedat co chcem to musim sama vediet :-) a mat nejaku predlohu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo len najhoršie je to potom všetko po svadbe uskladňovať keď sa to nezje :-D človek by potreboval 10 chladničiek a mrazničiek :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska u nas sa vacsinou potom kolace a torta rozdaju hostom ako vysluzka
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo takže potom máš o problém menej, u nás sa výslužka dáva ešte pred svadbou :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@9majusska to faaakt? to z cohooo?
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo u nás sa pečie ešte extra do výslužiek aj torty a veľa zákuskov :-D pekne sa to pobalí do krabíc a roznáša sa to v piatok pred svadbou :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska toto pocujem prvy krat...waw...u nas sa vsetko napecene, objednane a neviem ake donesie na svadbu...babky,tetky to poznasaju,objednane torty sa donesu..je jedna hlavna oficialna, ktora sa aj oficialne kraja...zakusky sa delia na stoly jednotlive...a dokladaju pocas svadby...a potom kazdy kto postupne odchadza zo svadby dostava skatulku so zakuskami...ako cestovny balicek :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo no a u nás sa to nabalí dopredu aby sa na svadbe už s tým nikto nemusel zapodievať a sledovať že kto kedy odchádza a utekať baliť :-D a mohol si naplno vychutnávať zábavu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska no ma to logiku :-) aj ked asi radsej si to odsledujem po polnoci,okolo druhej, tretej...ako na to mysliet predtym v tom mega strese...ale je to koniec koncov fuk.v kazdom pripade mate moj respekt :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo neviem prečo ale ja som žiaden stres pred svadbou nemala :-D pohodička a klídek :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska ani ja asi nebudem mat...aspon nie sama od seba...skor z okolia :-) ja som typ zeny ktorej do teraz bola cela svadba ukradnuta...ako dopadne, aka bude...mala som v plane nechat maminku nech sa vyzuri...teraz v sobotu sme s priatelom boli na svadbe jeho sesternice.a ked pocul ze to xhystala rok, ze saly su booknute rok,aj viac dopredu...zacal panikarit...a zacal sa ma pytat na veci ako kde svadbu chcem , kolko ludi, dokonca zacal robit zoznam;....bombardoval ma pesnickami na uvodny tanec...obruckami...ale po troch dnoch ho to prechadza...akurat sme si uvedomili ze fakt musime zacat odkladat peniazky a aspon zakladne veci premyslat...
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo :-D :-D :-D :-D :-D to si ma teraz pobavila :-D viem si predstaviť aké to je keď chlap panikári :-D my sme svadbu chystali pol roka dopredu, šaty som si kupovala v marci a svadba bola už na začiatku júna :-D ja si zase nechávam všetko na poslednú chvíľu a zatiaľ som to vždy s prehľadom zvládla :-D keď nebude jedna sála voľná, bude iná, keď jeden fotograf bude už obsadený, nájde sa iný....možností je stále veľa ;-) :-D hlavne si to treba užiť a nie stresovať ;-) lebo po roku si z toho nebudeš nič pamätať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo tak o tej predlohe sa musis poradit s cukrarom asi..on ti skor povie ze aky druh/ tvar torty sa da robit do velkoti aku potrebujes. Ale ak potrebujes nejaku prestavu : Prva je nasa a ta druha foto bola predloha...farba ornamentu sa trochu lisi ale inak pohoda...hlavne ze je zelena k vyzdobe :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska pre mna su na tej svadbe podstatne,ozaj podstatne, dve veci - prva aby to bolo na cely zivot,kedze som veriaca....preto moc neponahlam...a druha - aby sa jej dozila mamka, kedze je 14 rokov onkologicky pacient a posledny rok to ide prudko k horsiemu...preto by som si asi pohnut mala...ale s priatelom sme spolu 10 mesiacov...bolo by samovrazedne do toho ist, aj ked sme spolu kazdy den, cely den okrem prace, spava u mna, hospodarime spolu.jediny dovod preco so mnou nebyva je ze byva so slabozrakym dedkom o ktoreho sa stara...cize to aka bude torta, vyzdoba, kvety, saty...to su prijemne starosti ktorymi si mozem vyplnat mesiace kym k tomu dojde...potom sa rychlejsie zorientujem...aj v cenach napriklad...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@petronellynka ta vasa bola velmi pekna...aku chut ste si pre nu zvolili?
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo tak to máš úplnú pravdu, na svete sú oveľa dôležitejšie veci :-) zo srdca ti prajem aby ti to všetko vyšlo :-) aby si si to naplno užila :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo ta je krasna.... ta druhaa...
Odpovedať
Profilova fotka
@9majusska dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@delphinka tato? http://www.tortyodmamy.sme.sk/svadobn...
Odpovedať
Ahoj, pre 150 ludi ti staci 15-18kg torta. Urcite by som ti odporucila niekolkoposchodovu podla obrazka. Dobry a sikovny cukrar ti ju bude vediet upiect. My sme mali z gaarona.sk a boli sme spokojni.
Odpovedať
pre 150 ľudí ti v pohode stačí torta okolo 15-18 kg, na osobu sa ráta 150g (nie viac, lebo na svadbe sú aj zákusky) nikdy si nedajú všetci - nemajú radi sladké, diéty a pod. Pre 100 ľudí som piekla 12kg, kúsok ostal. Dá sa ale aj tak, že sa upečie jedna tro-jštvorposchodová a dve okrúhle, alebo hranaté len jednoposchodové, všetky ozdobené v rovnakom štýle, rovnakej farby, vyzerá to veľmi pekne. Tretia možnosť je jedna veľká ústredná torta a minitortičky k tomu, počet už závisí od teba. Na svadbe je každý predžganý všetkým možným a ja som napríklad nikdy na žiadnej svadbe tortu nejedla, sladké nemám rada, aj keď ich robím, musela by byť škvarková.....
Odpovedať
Profilova fotka
@iamhappy dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?