Svadobná torta pre 150 ľudí

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte... pozeram na nete svadobne torty a sokovalo ma kolko pri nich pisu porcii...zatial som nenasla ziadnu ktora by bola na viac ako 80 porcii...co v pripade svadby pre 150 ludi??? myslela som si ze budem riesit farbu a chute torty,ale zatial je problem sam o sebe s tou velkostou... vie mi niekto poradit velku a chutnu tortu,pre asi 150 ludi? idealne ak by bola ladena do bielo zelena,ale nie je podmienka... dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@maslenka to je super vypocet,to si odlozim ako vzorovy :-) dakujem
Odpovedať
nemáš za čo, no vzorový je 150-200g na osobu, ale z mojich skúseností tento výpočet sedí, len keď na oslave alebo svadbe nie sú zákusky. Je podľa mňa zbytočné, aby polovica torty zostala, čo potom s ňou? Z mrazničky to už nie je ono. Ja pečiem takto a ešte sa nikto nesťažoval, že by bolo málo, väčšinou je to akurát.
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo na mali sme 3 chute..kazde poschodie ine...to velke dolu bolo cokoladove, potom orechove a hore kokosove...chutila bozsky..pani som uz mala odskusanu z rodinnych oslav takze som vedela do coho idem :-) Jasom tam len prisla s fotkou (ciernobielou- to preto sa pani netrafila do farby) a povedala som jej ze taku nejaku by som chcela...taku 7 kg a ona ze fajn..preto som ti odporucala ist sa najprv opytat cukrara ze aky typ by sa dal spravit aby si vedela ze po com sa vobec mas poobzerat :-) Inak paci sa mi ten napad s mini tortickami len neviem ci to nie je cenovo narocnejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo ano ta... ;)
Odpovedať
@peknekamaratstvo to u vas funguje tak, ze pocas svadby niekto o druhej bali krabice? lebo takto si to nejako predstavuje aj moja mama a babka, ale pre mna je to uplne trafene, aby som este davala pozor a cez svadbu balila krabice s kolacmi. tiez som za ten variant, ze nakrabicovat to este pred svadbou a potom pri odchode to uz len rozdavat...
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka no je to u nas tak, ze kazdy kto odchadza sa pride rozlucit s nevestou a zenichom...no a nevestina mama zatial bali zakusky do skatulky...tie,ktore su uz pred svadbou k dispozicii zvyknu byt pripravene s par krbiciach...behom svadby sa dokladaju len tie ktore doniesli hostia (babky,tetky)...a vzdy su pripravene nejake skaulky dopredu, aby boli pripravene ked sa niekto dvihne...
Odpovedať
Profilova fotka
@petronellynka mali ste presne tie chute ktore uvazujeme aj mi...este sme vahali ci orechova alebo vanilkova cast...ale cokolada a kokos to istia...a ak bude 4poschodova, tak stvrta cast asi puncova,lebo mnohi sa za tym idu potrhat,moja segra, priatelov otec, vacsina sesternic a bratrancov...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@delphinka aj mne sa ta pacila zatial najviac, aj priatelovi
Odpovedať
@peknekamaratstvo a nie si ty z vychodu? lebo toto mi naramne pripomina to co mi mala opisovala... podla mna je to uplne trafene, aby este niekto v noci krabicoval kolace... a celkovo nosenie toriet a kolacov je podla mna uplne sprosty zvyk... tie peniaze co daju za tortu keby dali na redovy, tak by bol z nich vacsi uzitok... naco je mladym 40 toriet na svadieb... ked som sa to snazila vysvetlit doma, ze je to trafene a ze ja si neprajem, aby mi nosili torty - chcem jednu hlavnu, jednu na redovy a strpim este 2 mensie od krstnych a podla mna to uplne bohate staci... viem ako vsetci len nadavali, ked bolo kvantum toriet, ze nie je to doma kde skladovat, treba len behat do saly... tak maminka ma uplne sprdla a povadili sme sa kvoli tomu. ze co chcem davat svadobcanom... tak vravim, ze kolace sa popecu dopredu a budem ich mat nakrabicovane uz v piatok a ked uz budu odchadzat a dojdu sa rozlucit, tak dostanu rovno krabicu...
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka ano som z vychodu :-) z vranova nad toplou...ale svadbu raz zrejme budem mat na zemplinskej sirave...a mne sa ten zvyk paci...davat hostom kolaciky aby si spomenuli este doma, dali to zvysku rodinky a tak.mne je skor divne tu na zapade ze ides na svadbu a daju ti domov tak 5-6 kuskov kolaca... torty to je ine, tiez mi staci jedna velka,ako mi mama povedala mala by byt od krstnej...
Odpovedať
@peknekamaratstvo u nás je taký zvyk, že tortu prinesie len krstná mama a to sa s ňou nevesta dohodne, akú si želá, aby jej ladila s výzdobou a celkovým štýlom svadby. Ja som tak robila tie, čo mám v albume - bielo fialovú pre krstnú mamu a žltú mi nevesta po krstnej poslala foto na mail. Som zo západného Slovenska a u nás sa to robí tak, že si sestry, susedky a pod. pomáhajú (v podstate finančne) surovinami, alebo rovno obálkou - čiže napr. suseda robí svadbu, prinesiem jej 10 čokolád, 5 pohárov džemu, fľašu rumu, 3kg orechov..... a ona mi to, keď budem ja robiť svadbu vráti (možno :-D :-D :-D ) To sa odnesie cukrárke na zákusky, prípadne ešte niekto z rodiny napečie slané a zase po dohode. Rodine, známym, do práce sa dávajú krabičky so zákuskami v piatok pred svadbou, iba rodine, ktorá príde z ďaleka sa dajú po svadbe, ale už sú pripravené od piatku, tak ako zákusky na mestský úrad, do kostola, fotografovi, kameramanovi a pod. Na tieto účely cukrárka robí jednoducho zdobené torty, z ktorých sa do krabičiek so zákuskami dáva. Krabičkovať zákusky niekedy v noci priamo na svadbe, no to by ma piclo!!!! Kto? Kde? a Kedy? To naozaj len najbližšia rodina prinesie škatuľu zákuskov, väčšinou nejaké obľúbené - venčeky, labute, trubičky...a tie sa pridajú k zákuskom na stoloch. Všetko je to o dohode, u nás sa rodina na svadbu pozýva osobne, len z veľkej diaľky telefonicky a popredu sa dá dohodnúť, nech nikto nič nevláči, že je všetko zabezpečené. Podľa mňa je tiež hlúposť, aby sa na svadbe stretlo dvanásť tort, každá iná, je lepšie, keď niekto dá tie peniaze, ktoré mieni investovať do torty mladým do obálky. Ešte ma napadlo, že torty do krabičiek sú plnené väčšinou maslovými krémami a do hlavnej torty môžem dať tvaroh, šlahačku, parížsku šlahačku, ovocie, lebo sa skonzumuje čerstvá na svadbe a nikam nebude putovať. Sorry za román..
Odpovedať
@peknekamaratstvo a ešte niečo, na západnom Slovensku sa nedáva 5-6 kúskov do krabičky, to len nejaký žgrloši!!!!Keď sa mi ženil brat, krabičkovala som s krstnou a mali sme problém, zákuskov bolo 48 druhov a toľko sa do krabičky nezmestilo, ale okolo 30-35 ich bolo určite plus kus torty. Samozrejme, kamoške, ktorá žije sama som dala jednu menšiu krabičky (ale určite nie 5-6 kusov) a tete, s ktorou žije ženatý syn s tromi deťmi krabice dve.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@maslenka jednoznacne aj ja som proti davaniu vsetkych zakuskov a pripadne torty do krabic....mali by sa davat take co to preziju bez ujmy a co su trvacnejsie...a tiez nie som stastna z delenia zakuskov na svadbe...ani z pripadneho rozvazania rano ked ich niekto nahodou nezoberie so sebou alebo odide bez lucenia...neviem, co je lepsia alternativa....a tych 5-6 kuskov som myslela obrazne :-)
Odpovedať
@peknekamaratstvo myslela som si :-) akoze zase som netvrdila, ze kolace nechcem davat... jasne, ze do vysluzky ich dam a nedam ich tam len par... len proste ma ide rozhodit, ze vysluzky by som podla mojej mamy mala robit pocas svadby a z toho co mi donesu svadobcania... no skoro ma trafilo, ked som to pocula... @maslenka bohuzial v tomto sa nejako neviem s nimi dohodnut... lebo nemozem povedat rodine, ze nech sa zlozia na 1 tortu velku vsetci, lebo co si o mne budu mysliet (mne je to uplne jedno, ale moja mama a babca by to neprezili) tak som povedala, ze kaslem na to... kolace sa napecu dopredu, nakrabicuje sa to v piatok, v sobotu ak nanosia torty (uz som to vzdala; dufam, ze rozumni to pochopia, ze je to odveci nosit - ale povedat im to tiez nemozem, lebo si o mne budu mysliet nieco divne...) tak tie torty sa bud budu dodatocne krabicovat (nech si to uz zariadi mama, mne je to jedno) a bud sa budu davat 2 krabice na vysluzky - torty v jednej a kolacova vysluzka v druhej alebo tie torty sa budu rozdavat v nedelu... stale vsak dufam, ze ich tam nebudem mat vela...
Odpovedať
@guiseppinka chápem ťa, ale ja by som na rovinu povedala mame aj babke, že v svoj svadobný deň ma zákusky a torty nebudú absolútne zaujímať. Možno by bolo dobré niekoho tým poveriť - susedku, dobrú kamošku a nakrabičkovať zákusky už v piatok a nechať v krabičkách miesto na kúsok z tort, ktoré prinesú hostia. Preberáme možno kraviny, ale počas svadby je dobré mať zádrhelov čo najmenej. A čo sa týka náplní v tortách, neviem si predstaviť, ako vyzerá a najmä chutí torta s náplňou zo šľahačky, tvarohu, tiramisu a ovocím (lebo maslové teraz veľmi nefrčia), ktorú niekto naplní vo štvrtok, vezie sa 150km bez chladničky, samozrejme, na svadbe je vystavená a potom putuje v nedeľu zase 150 km iným smerom. Možno zveličené, ale občas čítam o pokazených, skysnutých tortách zo svadby. :-p :-p :-p :-p :-p :-p
Odpovedať
@peknekamaratstvo Ahoj toto bola moja torta. V origináli bola bielo-zelená. Môžeš pridať 1-2 poschodia . Ja som mala čokoládovú, ovocnú a doboškovú, doplniť môžeš o orieškovú a punčovú ako som mala ja na iných. Podľa mňa nemusíš dávať takú veľkú presne na počet hostí, nie všetci si dajú . Ohľadom výslužiek ja som dala časť v piatok a v sobotu. Ale mala som to už naskladané, takže ked niekto odišiel tak sa iba zobrala víno a krabička. ja som mala 26 výslužiek a v sobotu nebolo na hostine času to nakúskovať . A určite budeš mať ešte veľké množstvo zákuskov a nebudeš vedieť kde ich toľko dať. Preto ja som časť dala už v piatok, lebo nebolo toľko miesta. Len 1 chladničku som zaplnila tortami. Výslužku som dala tím , ktorí bývali v blízkosti.
Odpovedať
@maslenka sak aj ja som si myslela, ze to bude stacit, ked dotycnym vysvetlim, ze torty nepotrebujem... hovorila som to zatial tete, tak predo mnou, ze no hej, nema to zmysel mat tolko toriet a minule boli u nas a vravela mame, ze preco nechcem mat torty. samozrejme ze ma mama za to sfukla, ze ako si to dovolujem povedat... nastastie tie torty nebudu cestovat 150 km, bude to len okruh max 50 km (ani to nie), takze budis... z draheho strany to dufam, ze pochopia, z mojej bohuzial nie, ale fakt na to nemam najmensiu chut sa vkuse hadat s niekym a vysvetlovat... aj ked vsetci vedia, ze si spravim po svojom... ale tie torty som uz vzdala... nejako to snad prezijem :-D
Odpovedať
@guiseppinka ale veď nech ich dovlečú, urči si niekoho, kto ich pokrája do krabičiek a daj si upiecť jednu nádhernú, takú, akú si si vysnívala a tá bude šperkom slávnostného stola a už sa s tým nestresuj :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@beatrixlenicka torta vyzera super...a myslim ze si to poriesila uzasne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Skús túto pani .... má nádherné torty, robí ich doma, používa maslo, nepoužíva žiadne umelé farbivá.. a hlavne je príjemná, aspoň cez mail :) http://svadobnetorty.webnode.sk/elega...
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo ja nie som z vychodu a robime to presne ako vy, paci sa mi tento sposob. Kazdy nech si urobi podla vlastnej predstavy, nie podla zvyku... a nie kritizovat. Podla mna sa kazdy potesi vysluzke formou torty aj kolacikov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peknekamaratstvo ahoj, ak to este nie je pase, skus pozriet tu: http://svadobnetorty.webnode.sk/luxus... robila nam svadobnu, myslim, ze pre nu nebude problem urobit tortu pre 150 ludi :-D. A torta chutila fantasticky :-p
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?