Ako ste si stihli spraviť výzdobu?

Máme mať obrad o 15, žiadne pytačky, obrad a zábava na jednom mieste kde budeme mať aj ubytovanie. Chcela by som si robiť výzdobu sama. Všetko na ňu mám kúpené, ľudí budeme mať do 50. Do priestorov nás pustia o 10:00 Je možné to stihnúť?
Odpovedať
Profilova fotka
kamoške sme takto robili vyzdobu. ty ako nevesta to urcite nestihnes 😄 urcite potrebujes minimalne dalsie 3-4 pary ruk aby ste to za ten cas stihli, ty tam akurat tak moznost stihnes prist na koniec mrknut, ze ci to vyzera tak ako si si predstavovala. nas tam bolo okolo 6 ludi co zdobilo, mala do 30 ludi a mali sme to tak za 3 hodiny cca.
Odpovedať
A keď sa môžem spýtať prečo by som nestihla? Ako logicky neviem čo budem robiť. Kaderníčka ma učeše za hodinu, oblečenie a ďalšie prípadne veci hodina... A čo ďalej, budem tam od 9:30 a obrad je o 15. Osobne si myslím že zas netreba byť v strese že teraz som nevesta tak nemám na nič čas. A ešte keď si všetko pripravím dopredu. A nerobila by som to sama boli by sme 4/5 a stolov je 4 + jeden hlavný. @kati301
Odpovedať
Profilova fotka
@jrsvadba a to chces ucesana a nalicena zdobit? budes v strese osobne si myslim ci chces alebo nie. budes sa nahant, spotis sa a aj sa zbytocne unavis. niekedy musis aj jest a bezne sa chodi pred obradom fotit, vy sa nepojdete? ak nie tak si myslim ze je realne aby ste to stihli a plus aj vela zalezi od toho co nachystaju ludia tam kde mate hostinu. vsetko si treba urcite nachystat den pred svadbou a uz tam "len" prist a rozhadzat to. poviem ti uprimne ja som si vypocitala co by ma stala vyzdoba keby si ju robim sama a tolko isto ma stoji agentura, cize som sa rozhodla bez stresov a nervov uzit si ten den 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jrsvadba My sme mali sobáš o druhej, takisto sme nemali žiadne pytačky ani nič podobné a času sme mali habadej. My sme si tam síce naplánovali fotenie, ktoré trvalo asi 2-3 hodiny, plus cesta cca 1 hodiny, prišli sme, v klude sme si dali obed, pohár šampanského, posedeli sme si s rodičmi a išlo sa do kostola. Výzdobu sme si robili sami, ale už v piatok. Mali sme všetko pripravené, priviezli nám stoličky, naviazané kytice vo vázach a potom som dopĺňala nejaké veci, čo som mala pripravené. K tomu som mala nakreslené obrázky, kde má byť aká kytica a aký svietnik. Bolo nás asi 5 ľudí, hostina bola pre 70 osôb a mali sme to hotové tak maximálne za hodinku a pol. Samozrejme, že záleží od toho, koľko tej výzdoby je. Časovo sa to podľa mňa zvládnuť dá, ale ak by som to mala robiť v sobotu, tak to nechám na niekoho iného, ale skôr pre ten pocit. Svadobný deň som si chcela užiť a vychutnať a nie sa naháňať a niečo ešte dolaďovať, ale tak to už je na tebe. Na druhej strane keď máte sobáš, hostinu aj ubytovanie na jednom mieste, tak to bude predsa jednoduchšie.
Odpovedať
Podle mě hodně záleží, co všechno tam potřebujete chystat. My jsme si upravovali rozhození stolů v sále, odnášeli přebytečné židle, všude dávali ubrusy, pak bylo třeba prostřít stoly, rozhodit stoly na fotokoutek, knihu hostů, pro hudbu, na dary, na raut, na sladké, vše ozdobit... Hlavní věci jsme dělali ve 3 několik hodin a pak ještě mininálně hodinu pomáhalo dalších 8 rukou... Květy dávala sestra až v den svatby ráno, to jsem už chtěla mít svůj klid... Pokud vám prostřou a vy rozhodíte pár věcí na stoly, je to za chvilku, pokud vás čeká víc práce, bude potřeba víc času... jako nevěsta bych se ve svatební den ale zapojovala spíš "navíc", jako hlavní zodpovědnou osobu bych určila někoho jiného... ale záleží na vás
Odpovedať
@radka654321 no veď to že to máme na jednom mieste. Tam sa budem aj obliekať aj česať proste tam prídem ráno a vyzdobím si čo stihnem ostané dorobia iný. A nemám v pláne sa ponáhlať ani spotiť 🙂 Vôbec to neberieme ako povinnosť skôr ako zábavu a tešíme sa na tie prípravy lebo sú súčasťou svadby. Rada by som to robila v piatok ale nechcú nám to dovoliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@jrsvadba No, my sme sa pri tom ani nenarobili a ani nespotili 🙂 , tak ak budeš mať všetko premyslené, pripravené a pár pomocníkov v zálohe, ja v tom zasa nejaký problém nevidím.
Odpovedať
Profilova fotka
Moja skúsenosť je - ak by to bolo v piatok, ok, ale v sobotu, to skôr nie. My sme mali obrad o 15:00, sálu na zdobenie sme mali pripravenú od 10:00. Je tam xy vecí, ktoré sa dokážu pokaziť. Ja som tvrdohlavo trvala na tom, že to pôjdem zdobiť sama, nakoniec som rada, že som poprosila kamarátky. Mala som všetko nachystané v krabiciach, hrozne som sa na to tešila, iba vyložiť na stoly, výzdoba veľmi jednoduchá, práve kvôli tomu, že som si ju riešila sama a vyrábala sama asi rok a pol. Ono ani nejde o to, že časovo to stíhať alebo niečo. Ja som mala iba dve kamarátky, ktoré mi všetko v pohode poriešili, ani to netrvalo tak dlho. Ak veľmi chceš prísť do sály už prichystaná si tam porozhadzovať čo chceš, a ostatné dorobí zvyšok, to je podľa mňa v pohode. Trochu pritom zrelaxuješ možno, zároveň na seba nebudeš vyvíjať tlak, že to musíš dorobiť sama a čo ak nebudeš stíhať, čo ak sa začne niečo kaziť a podobne. Odporúčam ti ale nechystať sa tam s tým, že si to všetko urobíš sama až do konca. V ten deň si na seba hlavne urob čas, netlač na seba. Svadobný deň býva často do toho obradu stresujúci, aj keď sa na to hrozne tešíš. Osobná skúsenosť 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kati301 môžem sa spýtať akú agentúru si si najala? Tiež hľadám 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 my budeme mat agentúru krasnechvile.sk, sú kúsok od Nitry a zatiaľ si veľmi chválim prístup aj cenu🙂
Odpovedať
fuha, ty ako nevesta to isto nebudes stihat. to by si musela mat to miesto uz den predtym a tak by sa dalo ale v ten isty den, by si sa strasne nahanala a zbytocne aj stresovala. pover tym nejake kamaratky.
Odpovedať
Profilova fotka
@kati301 Aha, tí mi už v apríly povedali že náš termín majú obsadený 😄 Škoda, ďakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ako najlepsie co by si mohla spravit, je proste poprosit nejaku kamosku, aby ti s tym pomohla a zabezpecila to. Myslim si, ze ako nevesta nebudes mat proste na to cas
Odpovedať
Tiež sa prikláňam k názoru poveriť tým iných ,nie seba. Ono to možno vyzerá, že nemáš, čo robiť. Ja som tiež mala také okno, že o 10-tej som bola hotová (učesaná a namaľovaná, portrétne foto nafotené dva dni vopred) ale utekať zdobiť sálu ma ani nenapadlo. Boli u nás dve kozmetičky, ktoré nalíčili dokopy 8 žien. Urobili sme si pekný predsvadobný babinec, popritom som koordinovala ľudí, ktorí mali nejaké úlohy (ísť po tortu, výzdobu a pod.). Treba sa šetriť na zábavu po obrade a večeri. Budete na očiach, vy s manželom budete tí hlavní ťahúni celej zábavy a keď budeš už o 22-tej prevesená cez stoličku zaspávať, do hodiny zábava skončí....
Odpovedať
My sme mali obrad o 17, fotili sme sa deň vopred a neviem si ani predstaviť, že by som robila v ten deň ešte výzdobu. Tu sme robili deň vopred asi do polnoci. Kaderníčku som mala na 8mu rnao a líčenie o pol 10, ono sa to nezdá, ale ten deň utečie ako voda ani nebudeš vedieť ako a zrazu je obed a potom už ti začnú chodiť hostia, a je dosť blbé sa im nevenovat. Každý sa bude chcieť s tebou odfotit, porozprávať sa chvíľku, všetci tam predsa budú kvôli vám... Je to na tebe, ako chvíľku si určite nájdeš, ale ja by som povedala nejakej kamoške jasnú predstavu a nech ti s tým pomôže..A ver ci never budeš na nervy😁
Odpovedať
Neviem si to ani len predstaviť, že by som si v deň mojej svadby robila ešte sama aj výzdobu, to by ma už asi odviezli, lebo aj bez toho som bola strašne vyčerpaná
Odpovedať
Profilova fotka
@jrsvadba Dobrý deň, z vlastnej skúsenosti, z pozície aranžérky, viem koľko výzdoba trvá, ale samozrejme záleží veľmi od toho čo všetko vo výzdobe máte. Nám klasická výzdoba (uloženie váz, tvorba aranžmánov, skladanie servítkov a následne rozloženie na stoly, rozloženie svietnikov, sviečok, výzdoba hlavného stola) trvá tak min. cca 4 hodiny, a to nerátam keď máme dávať návleky a mašle. Keď je to možné zdobíme vždy v sobotu, aby bolo všetko "čerstvo" pripravené, a úprimne veľa krát sa mi stalo, že sme si s nevestou kľučky podávali a to som prišla do sály o 8 ráno. Píšete, že do priestorov vás pustia až o 10tej, ale budú o 10tej nachystané stoly, stoličky a všetko ostatné?? Toto vám tiež môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že sa nám ešte nikdy nestalo, žeby sme priestor mali presne na čas, ktorý reštaurácia povedala, nachystaný. Tak ako vy si poviete, že máte dosť času, to isté si môžu hovoriť ja oni :) Áno viem o čom hovorím, veľa krát ešte musím čakať kým sú stoly na svojom mieste a my máme konečne priestor na zdobenie. Čítala som vyššie, že niekto to stihol za necelé dve hodiny ozdobiť, ale mali už všetko nachystané. V takom prípade sa výzdoba dá zvládnuť za krátky čas, ale to by ste museli mať, sviečky už vo svietnikoch, kvety vo vázach, že už len položíte na stôl. Úprimne, na Vašom mieste by som sa vôbec v ten deň nestresovala ešte s výzdobou. Oddýchnite si, pospite si dlhšie. Ja, nakoľko som aranžérka, si výzdobu budem robiť sama, ale určite nie v sobotu, aj keď viem, žeby som to zvládla, keby mám všetko vopred nachystané a naozaj len položím na miesto. Avšak moja predstava toho dňa je taká, pospať si, aj pleť sa vie krásne odmeniť ;) tiež nebudeme mať odobierku, takže času habadej, avšak príde kaderníčka, cca hodina? v tom najlepšom možnom scenári, môže meškať, nikdy neviete čo sa v ten deň stane a radšej mať čas naviac ako stresovať že sa nič nestíha. Vizáž tiež tak cca hodina, okej ale tie dámy si vás nepodávajú z ruky do ruky :) rátajte, že každá z nich môže meškať, medzi tým kým sa vystriedajú tiež ubehne čas, obliekanie, atď. Budete tam od 9:30 a rátate +1 hod kadernička + 1 hod. obliekanie, + 1 hod vizáž = 12:30, ako píšem nepôjde to z ruky do ruky, aj vy ste človek a tiež potrebujete priestor. A hovoríte si 2,5 hod mám čas a čo s ním, z toho 2,50 hod Vám možno 1 hodina ostane voľná. Toto sú skúsenosti, nie z mojej svadby, tá ma ešte len čaká :) ale aranžovaniu sa venujem už niekoľko rokov, stretávam sa s nevestami, ktoré mi na stretnutí povedia, že budú v hoteli veď prídu za mnou a zrazu telefonáty oni to nestíhajú...To je presne to, môžete mať plán, ale nikdy neviete. Nezabúdajte aj tí čo vám budú pomáhať potrebujú priestor nachystať sa, ja som už v deň svadby aranžovala priestor reštaurácie a následne som na tej svadbe bola ako hosť, hostí mali 40, kvety boli nachystané už vopred, takže stačilo dať už len do váz, reštaurácia nebola nachystaná na čas, ktorý sme dohodli, nestihla som obrad, ktorý mali o 16tej, ledva som stihla kaderníčku, ktorá ma rýchlo aj nalíčila lebo to už by som naozaj časovo nedala, a to všetko trvalo tak 40 min. (fakt bleskovka), rýchlo obliekla šaty a letela na hostinu, prišla som asi 5 min, pred svadobčanmi. Hladná, smädná a na totálku unavená, a to bol lán, že veď výzdoba bude trvať tak hodinu, namiesto o 9tej bola reštaurácia nachystaná o 10tej, aj to sa stáva. Na Vašom mieste ak si chcete silou mocou sama urobiť výzdobu mať už všetko nachystané, že len položíte na miesto. Alebo to zveriť celé niekomu inému. Každopádne držím palce, užite si hlavne Vás deň naplno, poriadne vyspatá, oddýchnutá a plná elánu :)
Odpovedať
Dakujem za odpovede, Dam Vam vediet ako to dopadlo... A prilozim aj foto.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?