Výzdoba kostola kvety

Ahojte nevestičky, chcela by som sa spýtať, ako ste riešili výzdobu kostola? Ja budem mať zapožičané mašle zo salóna, odkiaľ mám aj šaty + som si zajednala návleky na stoličky pre nás a družbov , len chcem vedieť, či treba aj nejakú kvetinovú výzdobu, pretože obrad je len 30min. tak či to nie sú vyhodené peniažky? Ďakujeem :)
Odpovedať
Ahoj, v kostole býva vždy (nielen keď je sobáš) nejaká tá výzdoba. Skús sa opýtať priamo správcu farnosti (väčšinou kňaz), ako je u nich zvykom. Pokiaľ nemáš nejakú špeciálnu predstavu, tak podľa mňa tam kvety aj tak budú. My napríklad oslovíme isto paniu, ktorá to má v našom kostole na starosti bežne. Uvidíme, čo nám povie. Predpokladám, že zaplatíme časť z kúpy materiálu, ale inak by aj navleky a stuhy mali byť v základnej výbave kostola. Určite sa spýtaj priamo kňaza, či nemáte aj vy takú nejakú možnosť
Odpovedať
Ďakujem pekne za odpoveď :) Veď to mi nejde do hlavy, pretože kamarátka mala v tom istom kostole svadbu dva roky dozadu a povedala, že jej zdobili kostol panie za symbolických 20e, zatiaľ čo nám správca kostola a kňaz dal kontakt na kvetinárstvo a tam odo mňa pýtali milión informácií , tak som z toho zmätená. Asi mu ešte zavolám :)
Odpovedať
Mne v kostole povedali, že keďže máme malinkú svadbu, tak nemusíme mať žiadnu špeciálnu výzdobu. Je to len na nás. Ak by bola v ten deň aj iná svadba, tak by som sa pridala k druhej neveste a polovicu zaplatila, ale keď budeme len samy, tak stuhy, kvetinky a podobné ozdoby na laviciach nepotrebujem. Kostol je sám o sebe dosť pekný. Ale určite dáme nejaké peniažky kostolníkovi.
Odpovedať
@nekonecna_katastrofa Ďakujem :) nakoniec to poriešim tak, že dám len mašle zo salóna, návleky na stoličky, lebo tie sú fakt strašné a to je všetko. Kostol je sám o sebe krásny a historický :) ďakujem ešte raz za názor :)
Odpovedať
@verona2016 ak máte svadbu v nejakom naozaj peknom, historickom klasickom kostole, tam je aj škoda niečo priveľmi zdobiť :-) keď tak, dala by som možno kvety pred oltár a inak nič ani netreba (jedine tie návleky, ak sa ti stoličky nepáčia) - my sme napr. mali svadbu v Dóme sv. Martina a tam mi aj výzdobu ponúkali, kvety, ale chcela som len max. jednu kyticu, lebo taký kostol je aj škoda niečím preplácať :-)
Odpovedať
@zuzuliennka Ďakujem, máš pravdu, v jednoduchosti je krása, takže žiadna špeci výzdoba, to by už pôsobilo gýčovo :)
Odpovedať
my tiež nebudeme dávať nič také špeciálne, kostol je pekný sám o sebe a budeme mať obrad bez omše takže to tiež bude trvať maximálne pol hodinu, neoplatí sa kvôli tomu kupovať nejaké kvietky a živé už tobôž nie. tie stuhy budete mať super a návleky úplne stačia. taká obrovská výzdoba do kostola prečačkaná sa robí iba na kráľovskú svadbu :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?