Živé kvety alebo umelé kvety na svadobnú výzdobu?

3. nov 201680

Ahojte nevestičky, budúce aj tie, čo to už máte za sebou 😉
Pripravujeme svadbu, termín máme 6.5.2017. Trápim sa s myšlienkou či mám na svadobnú výzdobu na stoly, do kostola, svadobnú kyticu použiť živé kvety alebo umelé. Aký je váš názor? Aké máte skúsenosti? Pôvodne som chcela živé kvety, ale bojím sa že dlho nevydržia, na svadbe budú opadávať a nakoniec ich len vyhodíme. Ďakujem za všetky názory a postrehy.

 • @zuzaneckaa  ja mam uz ozdoby kupene na stoly. Mam kupene umele ruzicky ale urcite dam aj par zivych kvetov 🙂

 • Máte perfektný dátum na živé kvety. 🙂 na tvojom mieste nad umelými ani len neuvažujem.
  Je jasné že zvádnú. Ale hostinu a čosi po nej určite vydržia. Nemusia však uhynúť vo vázach. My sme napríklad kvety zo stolov darovali babkám, krstným a kamarátkam, ktoré nám veľmi pomohli. 🙂 ostatné sme rozobrali a mamka z nich poskladala ikebany pre dedka, prababku a malého bratranca na cintorín. Bola som rada, že sme sa mohli podeliť so všetkými. 🙂

 • ja som mala z bielych ruží a gypsomiliek - malé kytičky v strede guľatých stolov a väčšia ikebana na hlavnom stole.. malé kytičky sme porozdávali, nech doma robia ešte chvíľku radosť a ikebana sa tiež nejako rozobrala... ruže a gypsomilka sú kvety, ktoré vydržia dlho a aj uschnuté sú pekné.. umelé na svadbu v žiadnom prípade, a opadávať to nebude, je to na pár hodín; aj kytica, ktorú ti donesú domov, keď ti gratulujú, niečo vydrží a dávaš ju do vázy... či hneď vyhadzuješ?

 • Sponzor fóra
 • @zuzaneckaa  určite živé. Ja som sa tiež vydávala v máji. Všetko je nádherné rozkvitnuté, bolo by škoda dávať v takom termíne umelé. Určite ti vydržia dlho. Ja som mala prevažne ruže a pivonky vo výzdobe a ešte v stredu po svadbe boli úplne čerstvé. Práve preto, že v máji ešte nie sú také horúčavy sa kvetom nič nestane.

 • Ďakujem veľmi pekne, máte pravdu, na začiatku som uvažovala, že máj tak budú rovno živé kvety, ale potom som pozerala umelú výzdobu, ale živej sa nič nevyrovná 😉) Tak sa rozhodnem pre živé.

 • @potvora.p  Naozaj krásne 😉

 • Ja som uvažovala nad umelými ale drahý ma hneď vyviedol z omylu 😃 vraj tam kde plánujeme hostinu tak tam nám spravia aj ikebanu na hlavný stôl a aj nejaké decentné dekorácie na stoly.Takže som sa nakoniec nechala ukecať a som rada lebo zasa potom riešiť ako to predať a podobne...Takto to zanesieme potom asi na cintorín alebo si niečo nechám doma a potom usuším a tak, ale nemusí mi na to nikde prach sadať.

 • @zuzaneckaa  radšej menej ale živých, aby ti nebolo ľúto veľkých kytíc, čo po svadbe skončia v koši. 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  JUVI - svadobné dekorácie
  Spišská Nová Ves
  Svadobný e-shop... Predaj dekoračného materiálu, servítky, sviečky, mašličky, podbradníky, knihy hostí, magnetky, poďakovania a mnoho iného
  Večernica
  Pezinok
  Predaj svadobných doplnkov
  Svadobný dizajn do najmenších detailov, kvetinová výzdoba, svadby na kľuč i prenájom inventáru
  Články od našich partnerov
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
  Archív článkov od partnerov