Je pitná voda z vodovodu v krčahoch za 2 eurá veľa?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte, mame svadbu zarezervovanu v Modre, kde si vsetko nealko napoje musime zobrat priamo z restauracie. myslite si, ze je normalne, ze na obycajnej vode z kohutika (1.5l) chcu na nas zarobit 2 eura? svadbu mame v juni a urcite ludia budu velmi smadni, a voda pojde asi najviac ale s tym, ze oni maju naklady na vodu minimalne a okrem toho im tam nechame za noc cca 6000 eur sa neviem stotoznit. co na to hovorite?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
1m3 = 1000 litrov vody z vodovodu stojí max 2,0 Eurá.
Odpovedať
Profilova fotka
Skús zjednať cenu :P
Odpovedať
ak to je cisto len voda z kohutika je to vysoka cena
Odpovedať
Ak tam daju citron, tak je to v pohode :-) Ak si navyse alkohol donesiete vlastny, tak by som to vobec neriesila... Treba si uvedomit, ze to nie je len o dzbane vody, ten dzban musel niekto kupit, musi ho niekto naplnit, doniest, odniest, umyt, umyvacka skla stoji par tisicok, zas sa treba pozriet na to z tejtro strany, ked uz niekto riesi, kolko stoji 1 m3 vody :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Voda z kohútika za 2 Eura? Kde je problém? Veď aj tá reštaurácia musí tú vodu platiť, vodné, stočné, umývanie, nosenie tých džbánov. A nie je to len jeden džbán k večeri, ale omnoho vyšší objem. Ak sa vám to za vodu zdá byť veľa, objednajte si balenú minerálku. Treba sa pozrieť aj na tú druhú stranu, aké sú náklady za celé tie priestory (nielen to, čo vidno na oslave, ale aj to, čo je za tým) - upratovanie, výzdoba, varenie, chladenie, nosenie, umývanie,... Ak by to malo byť len o tom, že však voda pôjde najviac a keď je z kohútika, tak by mala byť zadarmo, alebo za nízku cenu, tak by boli asi stratoví, nie? A keby to tak malo byť na každej svadbe...
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, ako to chodí s vodou a jej platením pri takýchto akciách, ako je svadba, oslavy a podobne..Ak sa Vám to zdá veľa, kúpte si neperlivú minerálku..Ale ja by som pri obyčajnej vode ostala tiež prekvapená...Ak je to nejaká miešaná voda s citronom, mätou a podobne, tak by som to neriešila :-) Ale nedá mi sa nevyjadriť- podľa Vás je fakt normálne, aby si od Vás napr. pri obede pýtali za 3 deci čistej vody peniaze? Ak je to teda normálne v drahších luxusných reštauráciách, tak to teda pískam..Ani v jednej z "lacných" reštík som nezažila, aby si účtovali peniaze za vodu z vodovodu..A doteraz neskrachovali.. (tým netvrdím, že voda nie je vzácna a ani, že som si ju objednala nárokom kvôli ušetreniu, ak by sa chcel do mňa niekto pustiť :-D )
Odpovedať
ja napr. neviem či je vôbec možné faktúrovať vodu z vodovodu. ako aj to či je ju vôbec možné predávať z hygienických dôvodov. Ja osobne keď som si chcela dať niekde vodu, myslím v reštaurácii, tak mi ju nikdy nedali, resp. ani nepredali, lebo vraj sa to nedá, voda je určená na umývanie, podľa nich, a vraj sa nedá faktúrovať, a nie je ani určená na pitné účely, tak som si vždy musela kúpiť minerálku. len toľko. :)
Odpovedať
@chris131313 aj na slovensku je to bežné a úplne normálne, že voda z vodovodu je úplne zadarmo... neviem kde baby berú, že v lepších reštikách sa za vodu platí (ešte som nevidela menu kde by bola pitná voda). voda z vodovodu je spravidla zadarmo, ak niekto za ňu pýta peniaze, tak je to ten typický slovenský "veľkopodnikateľ" ktorý sníva o tom, že z večera do rána zbohatne v gastroslužbách :-D to už dotyčný môže rovno účtovať aj soľ, korenie, ocot, olej, ktorými si dochucuješ jedlá, veď ani tie nie sú zadarmo, koreničky, fľaštičky musel nakúpiť, chúďa čašníčka to na ten stôl musela doniesť... veľa reštaurácií funguje tak, že napr. cez obed podávajú vodu (niekde zrejme matematickí diletanti dokonca aj ochutenú!) úplne zadarmo, reštaurácie nekrachujú, práve naopak a nikto si z tej závratnej sumy pár centov až dve eurá za potoky vody necvrkne... @bacicoghill áno, ak sa bavíme o krčahu čistej vody, je to brutálne veľa... byť tebou, tak by som sa s prevádzkarom dohodla na nejakej paušálnej sume (rozumnej) v rámci ktorej bude zahrnutá všetka vypitá voda... pán vyzerá byť špekulant, tak pozor na to aby k vode neprišli ďalšie nezmyselné poplatky, nech nakoniec neplatíš aj za tú soľ a korenie... to že máš svadbu ešte neznamená, že musíš platiť aj za vzduch ktorý im tam dýchaš... želám pevné nervy a hádam nájdete s dotyčným kompromis...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som urcite neplatila za vodu z vodovodu. Robila som cca 5rokov v hoteloch na urovni a nikdy sa zakaznikom nepocitala voda. Samozrejme, vzdy sme sa im snazili predat original vodu vo flasi, ale ak chceli len obyc vodu, tak ta bola gratis, dokonca aj s ladom a platkom citrona. A 2eura je nejak vela, ked si kupis 2litre v supermarkete, tak to vyjde lacnejsie. Za tu cenu mozes mat na stole flasu perlivej a neperlivej vody.
Odpovedať
otazka: "myslite si, ze je to vela? ja sa s tym neviem stotoznit." Ak sa ti to zda vela, tak to nenechaj tak a ries to. Ked ti 20 ludi napise, ze je to v pohode cena, aj tak sa s tym nebudes vediet stotoznit. Kazdy zaraba na niecom inom. My jeden priestor co sme pozerali, tak sice by sme mozno mali vodu bezplatne (alebo za menej ako 2,- E), ale bud vino alebo tvrde by sme museli brat od nich. A je rozdiel doniest si vlastne vino za 3-4 eura ako kupit vino za 6,50 a to take, co ti ani chutit nebude - s tym sme sa napriklad nevedli stotoznit my a tak sme hladali inde. Sice voda 0,50 e/l, ale okrem pripitku a piva vsetko alko vlastne. ale na druhu stranu zase 15l sud piva 56e. Cize ono je to nieco za nieco. Nealko beriete od nich - v akej cene? budete mas 0,25 flasticky alebo 2l plastove flasiska? Dokedy vas budu obsluhovat? kolko pytaju za popolnocny servis? poskytnu vam chladiaciu miestnost? atd atd. kazda minca ma dve strany
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem vsetkym za nazory, chcela som si spravit obraz aby som ziskala co najviac informacii, nech viem podlozit argumenty pri jednani. 2e za dzban sa mi stale nepozdava, hlavne to, ze to nebudem mat ako skontrolovat na fakture. pokusim sa dohodnut na pasualnom poplatku za vodu. mame to vo vinarni u ludvika a od nich musime brat vsetky soft drinks, vodu, vino, pivo - iba tvrde si mozme priniest za 6e stuplovne na flasu. dakujem este raz, nech sa dari
Odpovedať
Profilova fotka
dohodnite sa na pausalnej cene za neobmedzenu konzumaciu nealka. Ak je ta voda ochutena ako tu uz bolo spomínané matou, limetkou atd. tak nejaká ta suma tam je. a dristy ze ktu ju prinesie , odnesie , umyje atd. to sa účtuje v položke OBSLUHA počas celej svadby a nie IBA odnasania dzbanov od vody :-D to si ozaj moze naučtovat typicky slovensky pseudopodnikatel
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja by som to skor zobrala tak, ze sa dohodnete na celkovej cene za pouzitu vodu a nie to pocitat na dzbany. ci si budes pocitat kazdy jeden prazdny dzban?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Staršia téma ale vyjadrím sa k tomu. V Neco Vinery v Modre si catering Starý Dom podľa aktuálneho cenníku na rok 2020 účtuje za 1l vody s citrónom (voda z kohútika a 2 koliečka citrónu prekrojené na polovicu) 2.40€. Keď sa tu niekto oháňa tým, že aj voda niečo stojí tak voda na splachovanie je zadarmo (len doplním, že 3l vody stoja cca 1 cent)... to znamená že cca 50 hostí minie cca len na toalete 1.000l vody - čo robí 3€. 5 kíl citrónov (cca 40ks) stojí 10€. Zvlášť sa platí za džbány aj za obsluhu; čiže 2.40€ je neskutočne prestrelená cena. Komu to vyhovuje OK ale dať za 80 litrov vody z vodovodu a 5kg citrónov 200€ je smiešne... o to zvlášť keď sa za barmana/čašníka a džbány platí zvlášť. Len ako príklad uvediem Karpatskú Perlu kde je voda s citrónom na svadbe ZADARMO!
Odpovedať
@issqoo my sme boli minulý rok na svadbe na liptove a taktiež keď sme už ráno pomáhali s upratovaním, tak za nami prišla pani prevadzkarka s tým, že mladomanželia ešte nevyplatili všetko, nechápali sme najprv čo všetko až potom sa vyjadrila a tiež si pýtala 2€ za každý džbán ktorý sa napušťal vodou. To ale mladomanželia dopredu nevedeli, pretože im to nik z hotela nepovedal a nemali to napisane ani na zmluve a pani si pýtala 50€ naviac 🤦🤦🤦🤦 chorý systém o chvíľku aj za vzduch ktorý sa vydýcha v miestnosti bude spoplatnený 😂👍
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?