Vegánska svadba. Áno či nie?

Zobraz úvodný príspevok
Rozmýšľame nad vegánskou svadbou aj keď všetci naši priatelia a rodina sú "všežravci". Páčilo by sa nám ukázať im, že aj vegánska strava vie byť chutná. Máte nejaké skúsenosti? Je lepší kompromis (50% veg, 50% maso/mlieko)?
Odpovedať
1
2
Ja by som sla dotoho co chcete Vy....max budu hovorit ze sa nenajedli...ale svadba je o Vas.
Odpovedať
@princeznatn Sobas je o snubencoch, samotna svadba, teda hostina sa uz vacsinou robi pre rodinu, blizkych, priatelov - aby prisli sobas oslavit, zabavit sa, aby sa aj oni dobre citili. Ale ak je svadba o novomanzeloch, tak im potom bude jedno ak hostia poodchadzaju lebo budu hladni a budu sa zle citit a im ostane takmer prazdna sala a kopa veganskeho jedla?
Odpovedať
@fokuska presne tak ako pises. je v podstate jedno, ze je nieco trendy, ked sa tym proste vsetci neriadia a nemusi sa im to ani pacit. a jedlo je podla mna nieco, s cim sa az tak neoplati riskovat, lebo velmi lahko sa to moze vypomstit
Odpovedať
@princeznatn samozrejme, že je svadba v prvom rade o snúbencoch, ale ak na ňu pozývajú najbližších, priateľov, tak zrejme preto, lebo k nim majú nejaký vzťah. Ak mám k niekomu nejaký vzťah, tak mí nie je jedno, ako sa na svadbe, na ktorú som ich pozvala budú cítiť.
Odpovedať
@fokuska @maslenka povedzme si na rovinu, dnes su ludia vseobecne velmi narocni...tak ci onak niekomu vyhovies jedlom, inym zase hudbou...ja mam o mesiac svadbu a u mna je hlavneee - nestresovat. Ideme do klasiky, lebo sme uz prejedeni specialitami, proste vybrali sme si my a mozno ludia budu riesit, ze ziaden prepich, ale o tom to u mna nie je. A inak vcera som bola prvykrat v cinskej restauracii (nie fasfud) a to bolo brutal mnam, ze to by som si vedela predstavit na svadbe, ale uz to riesime inak :-)
Odpovedať
@princeznatn Je jasne, ze vzdy sa najde zopar ludi, ktorym neulahodis jedlom, aleb hudbou, alebo miestom, alebo svojimi satami :D Ale vybrat si zamerne nieco, co ma rado naozaj minimum ludi, to je uz pre mna taka bezohladnost. Mam pocit, ze v dnesnej dobe vidi vela neviest svoju svadbu ako nejaky film, ktory musi ist podla scenara: toto si oblecies, teraz sa bavis, teraz tlieskas, teraz stojis tu, teraz pozujeme, teraz tancujeme... vsetko len podla toho, ze ja chcem, ja chcem, ja chcem. A hostia su akoby nejaky komparz a maju dotvorit tu nevestinu predstavu. Samozrejme, ze ked som host na svadbe, tak respektujem hostitelov a prisposobim sa, ale vzdy len do tej miery aby som sa citila dobre - ved je to oslava, mame sa tesit, oslavovat, nie byt v krci cely vecer. A tak isto hostitelia by mali brat ohlad na hosti a nenutit ich silou mocou do niecoho, co pre nich nie je prirodzene.
Odpovedať
@princeznatn to máš pravdu, že sú veľmi nároční. No keď stavíš na klasiku, tak podľa mňa pokazíš oveľa menej, ako stávkou na vegánske menu. Nikdy nevyhovieš všetkým, o to predsa ani nejde, ale určite tou klasikou vyhovieš oveľa väčšiemu percentu ľudí, ako vegánskymi pokrmami. Kľudne by som pozvala rodinu a známych na večeru tam, kde si môžu vybrať či už pokrm z mäsa, alebo vegetariánske alebo vegánske jedlo (myslím nápadité, nie to, čo sa ako vegetariánske jedlo vo väčšine reštaurácií tvári), ale netlačila by som ľudí na svadbe do niečoho, o čom nie sú sami presvedčení. V tej reštaurácii je možnosť výberu,na svadbe by tá možnosť v tomto prípade nebola, o to ide.
Odpovedať
@fokuska zhrnula si to dokonale!!!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ronnie_el ahoj, prosím ťa, ako ste sa nakoniec rozhodli ako to prosím ťa dopadlo? Stojím pred rovnakým rozhodnutím a kým som.si neprečítala túto debatu, mala som v tom aj celkom jasno. Teraz si už nie som taká istá.
Odpovedať
Profilova fotka
na vegetariánsku (al. vegánsku) svadbu sa hlásim aj ja 🙂 (keby ešte varili indickí kuchári z Véda, to by bola hostina 😛 😉 )
Odpovedať
Profilova fotka
Zaujímavá téma.... Ale ja by som to neriskovala. Tak ako by som na mojej svadbe vegánom nedala na obed mäso, tak by som ako vegán nedala všetkým hosťom jesť vegánsky obed. Tak by to podľa mňa malo byť. Nechcela by som aby moji hostia boli hladný a znechutený. Ja som si to zisťovala, čo kto je, či niekto nie je na niečo alergický a pod. Určite by som hosťom dala na výber. Možno zostaviť 2-3 menučka, vegánske/vegetariánske/s mäsom a poslala by som im taký dotazník spolu s pozvánkou... :-) @fantastikfoto @sunday24
Odpovedať
Ahoj, my sme meli vegetariansku svatbu. Vetsina kamaradu je masozravcu, ale uvedomelych a veg jim nevadi. Problem meli hl. nase rodiny. Nakonec sme udelali ustupek a meli tam jednu masovu misu (z kerej sa snedlo nakonec jen 1/4, chacha🙂 .
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?