Ako získam tento typ písma na oznámenie?

18. jan 201730

Ahojte prosím viete mi poradiť, kde nájdem alebo ako dostanem vo worde zhruba takýto štýl písma.
Ďakujem

 • Ahoj, navštív stránku www.dafont.com. Vyber si možnosť "CALIGRAPHY", tam je množstvo písaných fontov (typov písma). Potom, keď klikneš na caligraphy, vľavo sa ti ukážu písma a nad nimi rámik (nad ním je napísané PREVIEW). Tam si vlož hocijaké slovo, napríklad svoje meno, a pod tým sa ti zobrazí, ako to meno bude v rôznych typoch písma vyzerať. Keď si niektorý font vyberieš, musíš ho stiahnuť. Nájdeš tam viacero súborov, musíš sa prekliknúť k tým, ktoré majú príponu .otf. Tie si označ - klikni pravým tlačítkom myši - a daj inštalovať. Mali by sa ti nainštalovať aj do wordu či powerpointu. Takto sa to robí aj pri photoshope či ilustrátore. A pokiaľ to nebudeš mať na komerčný účel, čiže len pre svoj osobný, na oznamká napríklad, tak ej to v pohodke. Lebo ak hľadáš na komerčný, potom už sa tam musí zakliknúť možnosť 100% free.

  Hádam pomôže 🙂

 • @oznamtosk  dakujem veľmi pekne za podrobný návod

 • @drndae  za máličko 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Ponúkame výrobu svadobných produktov a tlačovín - svadobné oznámenia, etikety na fľaše, svadobné pečiatky, menu karty, svadobné ŠPZ, magnetky.
  Svet Vanilkového kaktusu - oznamká jedinečné a kreatívne, tak ako Vy 🙂
  Ponúkame širokú škálu krásnych svadobných oznámení, z ktorých vám vytvoríme všetky tlačoviny ako menovky, menu, etikety na víno, zasadací a oveľa viac