Svadobný salón Alia - Trenčín. Aké máte skúsenosti?

16. feb 2019270

Ahojte hladala som nieco o tomto salone a nasla som len taku kriticku temu. Tak zakladam novu. Co poviete na tento salon? Ake mate skusenosti?

 • Ja som tam bola tento tyzden. Zo zaciatku bola ta pani taka zvlastna a nepristupna ale ked sme to nejak prekusli po nejakych 10 minutach tak bola zrazu bola mila.
  Saty sa mi celkom pacili tak teraz neviem co cakat

 • Sak si precitaj kriticku temu o tom salone ako pises, naco zakladas dalsiu???Admin ti to zavrie.

 • neviem preco. Ta tema sa vola pozor na salon alia. a ja to zalozene v roku 2007 a je to o tom co je zle. ja chcem aby sa sem pisalo aj o tom co je dobre nemyslis ze je to rozdiel?

 • Sponzor fóra
 • Nemyslim. Raz sa to tyka salonu Alia, tak to treba pisat tam...ci je to dobre alebo zle. Preco by si nemohla napisat svoju dobru skusenost aj medzi zle????Nechapem......to by si potom mohla zalozit dalsiu temu s nazvom "Majitelka salonu Alia" alebo "Otvaracie hodiny salonu Alia" alebo "Nova kolekcia v salone Alia"......nepride ti to hlupe????

 • myslim ze je dobre ak sa niekto snazi napisat pozitivne skusenosti pretoze jedno zvelicene negativum ktore aj tak kto vie ci tak naozaj bolo pretoze povedzme si ludia su vseliaky, dokaze ociernit svadobny salon Alia .A verim ze tie nevesty ktore maju zdravy rozum 🙂 pojdu a presvedcia sa sami aky je salon Alia alebo aj ine salony. pred svadbou som chvala bohu nebola na tychto forach a som velmi rada lebo som si poskusala v roznych salonoch saty a vybrala som si podla vlastneho usudku a nie podla toho co kto pise.Nakoniec som mala saty zo svadobneho salonu alia a super 🙂

 • !!Potrebujem POMOC!! kočky zarezervovala som si šaty v svad. salóne ÁLIA TN pri priore ale zrušila som to , a mám tam zaplatenú zálohu 170 e. Nechcú mi ju vrátit iba ak by si tam neaká nevesta vybrala šaty.Nechystá sa tam niektorá rezervovat SV šaty

 • Ahojte, rada by som pridala príspevok na salon Allia, nemala som požičané šaty /naštastie!!/, ale oblek svadobný pre už manžela a moje skúsenosti sú maximálne negatívne. Tak ako sa píše vyššie, presne tak pani je na začiatku divná, potom ked si zajednás šaty, natrela by si ju na chlebík. Museli sme zaplatiť zálohu 35,- pre prípad poškodenia a potom ked prídes vrátiť v mojom prípade oblek, tak ti povie, že oblek je poškodený a je na vyradenie. Na rukáve sa bohužial podarilo drahému, alebo možno niektorému zo svadobčanov, to už je jedno, zatrhnúť pár vlákien. Žiadna snaha, že sa to pokúsim opraviť a pod., hned útočný spôsob, nezáujem, jednoducho nič. Ja som si vedomá, že je tam poškodenie, ale podla mna nie na vyradenie a potrebu odkúpenia obleku! Požičanie stálo 110,-! a nový oblek 180,-! Ja osobne nikdy viac od nich nič!!!
  Takže ak sa chystáte zajednávať šaty alebo obleky zvážte to.

 • Ahojte.Som s toho prekvapená čo tu píšete.Našla som náhodne...ja už si požičiavam druhý krát spoločenské šaty zo salónu Allia..a pani čo tam robí je vždy veľmi milá a ochotná,vždy šaty krásne upravia,dopožičajú doplnky..dokonca som mala požičané šatky aj družičkovské, pre dcéru ..a taktiež všetko prebehlo OK..a teda tá im dala zabrať 🙂 .
  Tak ja mám veľmi dobrú skusenosť..fakt šaty boli krásne 🙂 🙂

 • Ja som si teda tiež, chvalabohu, nič od nich neobjednala!!!! keď som si vyberala svadboné šaty, bola som tam v ako prvom salóne a nejak som stále mala pocit, že tuto nie, ani neviem prečo...??? tá pani vôbec nemá šajnu, čo sa komu hodí a stále sa ma snažila obliecť do niečoho, v čom som si pripadala debilne a čo sa mi vôbec ale vôbec nehodilo - no len pre príklad - mám malé prsia a stále mi dávala šaty, ktoré mali korzet vytvarovaný na také štvorky kozy!!! no ja som sa už potom pustila do takého smiechu a ešte ma zahriakla, že čo sa smejem, veď to vyzerá výborne... Garantujem vám, že nevyzeralo!!! Bolo to totálne komické!!! A ďalší z mnohých, ktoré mi ale utkveli v pamäti, že vzhľadom na môj vek (34 r.) by už nešla do maslovej, lebo ma to robí staršou... Druhý krát som tam išla, kvôli tomu, že mi vybuchli šaty, ktoré som si dávala šiť a termín našej svadby sa blížil, ale opäť som sa len utvrdila, že som to nemala robiť... Mala som o pol roka viac, ako keď som tam bola 1. krát... A to už mi náramne pristala maslová farba!!! Pani si opäť nedala povedať a strkala ma do tých "štvoriek" a tak som jej povedala, že si to ešte rozmyslím... odvtedy sa už so mnou nebavila... Dokonca to dostala vytknuté aj moja sestra - evkahuska - keď tam bola vracať ten oblek, že sme si u nich nič nevybrali a že chuderka pani sa nám venovala!!! Myslím, že to, že si tam niekto nevyberie nič, nie je dôvod na to, aby sa takto správala, veď sama si robí zlú reklamu a o diskusiách takéhoto typu potom nehovoriac!!! Mala by sa práve nad tým zamyslieť, že či to je tovarom, ktorý ponúka, alebo jej prístupom. Normálne zmýšľajúci človek vie odpoveď...

 • @evkahuska  je zaujímavé, že ste si vedomá poškodenia obleku, ale nepíšete, že je to na konci rukáva vpredu, na úrovni manžety, čiže tam, kde je to priamo na očiach. Vy máte vzdelanie v odevnej oblasti , v "krajčirine", viete posúdiť možnosť alebo nemožnosť opravy? Predpokladám, že nie. Váš problém je v tom, že ako píšete, " ale podľa mňa nie na vyradenie" - ste taká odborníčka, aby ste to vedela posúdiť ? A veľmi podstatná vec - Vy by ste si požičala poškodený oblek, ktorý ja tak poškodený, že je to vidno ? A nedá sa to opraviť, aby to vidno nebolo. A keby sme šli do dôsledkov, v zmluve ste podpísali, že znášate dôsledky poškodenia, ak nasledovný zákazník, pre ktorého je už oblek objednaný, objednávku zruší z dôvodu Vášho poškodenia, mali by ste nahradiť stratu, ktorú ste spôsobili salonu, lebo príde o tržbu. To od Vás nikto nepožaduje, robia sa kroky na dodanie takého istého obleku, čo je ale velký problém, lebo je na to krátky čas. Ani to nie je podľa Vás ústretový spôsob jednania ? A k príspevku Vašej sestry - Mirky - dovoliť si napísať, " že pani nemá šajnu, čo sa komu hodí" je vzhľadom na vzdelanie tej pani a 11 ročné odozvy na jej prácu a schopnosti, kedy sa práve preto vrátili zákazníčky, alebo doporučili svojim známym, že boli spokojné, dostatočný dôvod na podanie trestného oznámenia, čo pravdepodobne i urobím. Je totiž veľký rozdiel napísať, že nie som spokojná s poskytnutými službami alebo napísať vyjadrenie znevažujúce samotnú osobu. A Vy ste dostali " vytknuté", že Vaša sestra si tam nič nevybrala ? Nebolo to náhodou tak, že na Vaše vyjadrenie o neústretovom prístupe / ak od Vás niekto požaduje, aby ste niesli dôsledky toho, že poškodíte oblek, tak to považujete za neústretové?/, pani Vám spomenula, že sa Vašej sestre venovala veľmi veľa času a to dokonca 2 krát, či aj to bolo neústretové, hoci k objednávke nedošlo? Neklamte a neinterpretujte si vyjadrenia po svojom, budete znášať dôsledky trestného oznámenia pre ohováranie. A najhlavnejšia otázka - keď bola Vaša sestra tak maximálne nespokojná so službami salónu, prečo ste tam šla?. Som spolumajiteľom tohoto salónu a veľmi ma vždy hnevá, ak nie je zákazník spokojný, ale niekedy si jednoducho obsluha a zákazník "nesadnú". Ale nedovolím, aby niekto ohováral salon alebo konkrétnu osobu len preto, že má na riešenie konkrétnej situácie iný názor, lebo napísať, že mám na to iný názor, alebo robila by som to inak a nebola som spokojná so službami - konkrétne s čím, čo sa dá prípadne napraviť, alebo zmeniť, je bežné a potrebné pre zlepšenie služieb, ale znevažovať, zhadzovať človeka len preto, že sa mi niečo nepáči je neprípustné a bude za to treba niesť dôsledky.

 • Milá Huska, najprv píšeš, že sa drahému podarilo poškodiť oblek, potom píšeš, že oblek už bol poškodený tak si najprv zváž čo napíšeš a neser si do huby. Keď si nebola spokojná tak načo si tam išla požičiavať oblek. Z tohto článku mám taký pocit, že keď si mala riešiť problém tak si si radšej svoju zlosť vybúrila na tom príspevku. Neviem či by sa tebe páčilo, keby si mala zarezervovaný oblek, ktorý bol v poriadku a zákazník pred tebou by ho poškodil. Požičiala by si si taký?.

 • Milá Mirkahuska, keď si bola pri prvej návšteve salónu nespokojná tak prečo si tam išla aj druhý krát? Máloktorá z vás sa pri výbere svadobných šiat obsluhujúcim pochváli, že si skúšate svadobné šaty len preto aby ste si ich potom mohli objednať cez internet. Keby si mala tak strašné zlé skúsenosti s tým salónom tak z toho príspevku čo si napísala, by si tam už druhý alebo tretí krát nevstúpila. Myslím si, že je to len nekalé očierňovanie salónu z toho dôvodu, že nastal problém. Ja s týmto salónom mám veľmi dobré skúsenosti a nedá mi aby som nereagovala na tieto slová.

 • @miki2   mala som pocit, že na tomto fóre na zverejňujú skúsenosti, či už pozitívne alebo negatívne. Vidím ale, že s kritikou treba veľmi opatrne. Namiesto toho, aby ste sa Vy, ako spolumajiteľ, nad tým trošku zamyslel, lebo bez vetra sa ani lístok nepohne, oháňate sa tu trestným oznámením... 😢 smutné...

 • @kikadonova  s tým kopírovaním ste úplne vedľa a druhý krát som tam išla preto, lebo som nechcela hodnotiť na základe jednej negatívnej skúsenosti. O nejaké nekalé očierňovanie, či jak ste to nazvali, som nemala a ani nemám záujem. Pekný deň.

 • @mirkahuska  ak ste si dobre všimla, napísal som, že vyjadrenie nespokojnosti je bežné a potrebné, ale zhadzovanie človeka je neprípustné. Je iné napísať " prišiel som do predajne, kašlali na mňa, nechali ma čakať, odbili ma pri informácii o výrobku/službách " a iné je znevažovať, zhadzovať, hoci je velmi otázne, či vôbec Vaše vzdelanie, skúsenosti a výsledky Vašej práce v oblasti, ktorú chcete kritizovať, Vás oprávňujú zaujímať fundované stanovisko, alebo chcete len a len kritizovať. A opäť sa ukazuje, že neviete riešiť konkretne problémy, lebo ako píšete, mám sa nad tým zamyslieť. Ano, dajte mi konkrétne nedostatky a ja ich určite budem riešiť a pokúsim sa ich zmeniť, lebo je v mojom záujme, aby zákazník bol nanajvýš spokojný. Ale nechcite odo mňa, aby som pracovníčke zakázal vyjadriť svoj názor, či niekomu niečo podľa nej sedí, alebo nesedí, lebo máme práve veľmi dobré odozvy na to, že zamestnankyne dokážu poradiť. Ale ťažko poradia niekomu, kto má pocit, že len jeho názor je ten správny. A čo sa týka toho trestného oznámenia - viete mi poradiť iný spôsob, ako donútiť ľudí, ktorí nevidia rozdiel medzi slušnou kritikou a znevažovaním, ohováraním ? Ak áno, rád si nechám poradiť, lebo ani ja nie som neomylný a učiť sa je čo do konca života. Smutné je na tom hlavne to, že kritika má byť smerovaná na zmenu, zlepšenie existujúceho stavu a nie iba kritika pre kritiku a ako vidíte, nevyhýbam sa jej.

 • Sponzor fóra
 • ja som s tou pani velmi spokojna a to sme si tam len boli skusat šaty bola velmi mila ochotna ustretova a vela šiat nam dala vyskušat skratka super davam 1 s hviezdičkou

 • bola som tam ale kedze som sa neobjednala predom tak ako som prisla tak som aj odisla a pani len povedala no viete nevesty si to tak zvykli dopredu objednat, no akoze tak to hodim na stranku nie? v ten isty den som bola v salone kde soms a neobjednavala lebo to nemali na nete a v jednom kde som bola objednana lebo to mali na nete, ale nemyslela som si ze ked nie som objednana kedze som to nikde nenasla ze to je potrebne ze proste som nemala moznost vyskusat ani jedny saty a ani si ich obzret, a popravde ani som sa po takomto pristupe uz nesnazila sa tam objednat, ...

 • No takže milé dámy , po vašich príspevkoch čo som sa tu dočítala, či už pozitívne alebo negatívne , som sa rozhodla zájsť si osobne až zo švajčiarska do salónu Alia a presvedčiť sa a utvoriť si vlastný názor o obsluhe pani predavačky. Možem povedať že som bola velmi milo prekvapená a nesmierne spokojná s obsluhou a ochotou pani predavačky. Nemala som vopred dohodnutý žiaden termín na skúšanie proste išla som na blink , pretože viem že vo svadobných salonoch si najskôr treba zajednať termín či je to na Slovensku alebo v zahraničí. Je to kvôli tomu aby sa Vám predavačka mohla dostatočne venovať poradiť Vám a podobne. Samozrejme ak má v salóne pani predavačka niekoho na skúšku a do toho jej vtrhne neohlasená vystresovaná a nervózna nastávajúca nevesta ktorá nemá porozumenie a trpezlivosť tak môže dvojst ľahko k nedorozumeniu a sklamanej zákazníčke. Ja sama som dlho pracovala v obchode s odevmi takže sa viem dobre vcítiť do oboch strán. Na margo celého chcem len dodať že ak má pani predavačka na vás naozaj čas či už si ho dohodnete predt tým alebo máte šťastie ako ja že v predajni práve nebol iný zákazník , je táto pani velmi milá úslužná a ústretová a niekedy stačí ak sa len milo a slušne yspýtajte či má čas . Dokonca som si mohla vyskúšať aj svadobné šaty ktoré som nemala v úmysle vyberať , pretože som išla s cieľom kúpiť si pekny svadobny závoj a doplnky. Nakúpila som tam všetko čo som zháňala a som velmi spokojná. Svadobny salón Alia Trenčín budem určite odporúčať ďalej. Stačí niekedy len malo byť milý a mať porozumenie 😉

 • Ahojte nevesticky, tiez by som sa chcela podelit so skusenostami so salonom Alia. Musim povedat, ze som obehala viacero salonov, ale v tomto mi prisli najkvalitnejsie saty a hlavne najsirsi vyber. V ostatnych som videla cinske lacne drchy, ktore ponukali za neuveritelne ceny, pritom mali otrhane aplikacie, viseli z nich goralky alebo Vam nasilu tlacili nieco, co vam absolutne nesedelo...no proste hruza. V salone Alia boli saty ovela krajsie a vyber je viac ako pestry. Tak isto ochota pani, ktora tam predava bola uzasna. Snazila sa naozaj poradit, dokonca este v zime kvoli mne isla do vykladu vyzliect figurinu, aby som si mohla vyskusat prave tie, ktore boli vo vyklade 🙂 A nakoniec to boli aj moje osudove saty 🙂 a nelutujem, mali obrovsky uspech, pani mi ich pripravila presne na mieru a nemala to lahke pri mojej vyske 158cm...Naozaj som ju lutovala 🙂 Mala som prichystane uplne vsetko, dokonca mi aj pripravila bolerko, ktore nebolo v plane, ale videla, ze sa schladilo, takze operativne bola pripravena pomoct. Nechapem, co za bludy boli popisane vyssie, lebo ja som nemala najmensi problem. Dokonca sme si pozicali aj pansky oblek a detsky oblecik. Vsetko malo velky uspech a my sme boli maximalne spokojni. Obe damy v salone sa snazia vyjst maximalne v ustrety poziadavkam, takze vrelo odporucam. Saty som mala trochu spinave zo spodu, aj pozatrhane sem tam boli, ale absolutne toto neriesili, vraj s tym rataju a nie je to ziaden problem. Takze zalohy aj za saty aj za oblek sme dostali spat. Treba sa ist presvedcit osobne a nedat na negativne posty mozno komplikovanejsich zakaznikov...🙂 Dakujem za vsetko 🙂 S pozdravom Michaela K.

 • @mishell333  neviem ci je to ten salon pri priore.ak ano tak priestory otrasne.doplnky na pozicanie osuchane a po predajni behal majitelkin pes co je teda vrchol.a zda sa mi tvoj prispevok ako skryta reklama

 • ahojte takže ja by som chcela prispieť svojou skusenosťou so salónom Ália.Prečítala som si tu zlé rezencie ešte pred návštevou salóna, no aj napriek tomu som sa rozhodla požičať si šatečky od nich a nedávala som na názory druhých,no teraz to ľutujem. Šatečky,ktoré som si rezervovala skoro rok pred svadbou boli krásne presne podľa mojích predstáv.Až bolo dva týždne pred svadbou a v inom salóne tiež v Trenčíne som ich našla o 170eur lacnejšie dosť veľký rozdiel. Bola som z toho dosť v šoku aj som to v salóne povedala,ale jasne že s tým sa nedalo už nič nerobiť.Hneď mi bolo jasné , že určite tieto šaty nemajú takú hodnotu za akú si ich požičiavam, pretože by si nemohli dovoliť dva salóniky kúsok od seba mať takéto veľké rozdiely. Pri poslednej skúške som sa pani ,ktorá tam pracuje pýtala aká je značka šiat povedala MS MODA , tak som povedala ,že no jasne poľské šaty, začala mi to vyhovárať že tieto šaty určite nie sú poľské a podobne,pritom som dobre vedela o čom vravím , pretože je to Moda slubna polska , tieto šaty sa teraz ponúkajú v každom druhom salóne. Nejde o to , že šatečky sú poľské,aké som si vybrala také som mala , ale o to že mi to chceli vyhovoriť, aby som si myslela , že mám neviem akú prestížnu značku požičovné 420eur keď som si ich hneď pri prvej skúške zajednala,inak vraj bola vyššia. No a prišiel môj deň D a šatečky sa mi pri tancovaní roztrhli , takže viete čo som asi prežívala keď to bol Náš deň a mne sa toto stalo bola som z toho úplne nešťastná, pretože to bolo hneď na začiatku.Jasné že som v pondelok hneď s plačom nabehla do salónu ,že nie je možné aby sa takéto peniaze ponúkali takúto kvalitu, veď ani celé šaty nemajú hodnotu hádam toho čo som tam dala.No a teraz pre zmenu pani majiteľka začala tvrdiť , že tieto šaty nie sú značka MS MODA. Tak potom nechápem , či tak ľudí zavádzajú, alebo nemajú zaškolení personál na to aké značky ponúkajú neviem naozaj čo si mám všetko o tom myslieť.A ešte na to všetko mi majiteľka povedala , že jej pracovníčka sa mi dve hodiny venovala , aby mi šaty premerala a skrátila.Tak teda milé nevestičky naozaj neviem za čo platíme toľké peňiažky.Samozrejme keď boli šatečky roztrhané musela som si ešte zaplatiť.O tie peňiažky ani nejde, ale predsa len sa vydávam raz v živote a toto mi dosť skazilo môj deň.

 • @uprimnucka  Uz sa prestahovali a priestory maju teraz krasne. Su pri kruhaci v Kerame...Reklama nie, ale ja som bola naozaj velmi spokojna, vsetko bolo ciste a nenasla som jedinu chybu...Mrzi ma, ze ine nevesty mali horsie skusenosti, ale tak niekedy si na nas sadne stastie, inokedy smola....len tolko 🙂

 • Moja skusenost so salon Alia v TN je len pozitivna. Saty som bola skusat este v starych priestoroch, ale dohodnut upravy a samotne vyzdvihnutie siat bolo uz v novych priestoroch. Nove priestory su velmi vkusne a reprezentativne.
  Co sa tyka komunikacie a ustretovosti boli v salone profesionalne. Obe pani boli maximalne mile a odborne mi pomohli.
  Saty mali na svadbe velky uspech. Zalohu mi bez problemov vratili. Vrelo odporucam tento salon. Treba sa ist osobne presvedcit 🙂

 • Do svadobného salónu Ália už nikdy! Nútili mi šaty o ktoré som nemala ani záujem len aby som zaplatila za skúšanie.Hlavne správanie majiteľky má zarazilo.

 • Ten salón je skutočne hrozny. Ta pani je velmi specificka, ja som si k nej teda cestu nenasla. Spravala sa ku mne , akoby som mala 14 rokov, ziadny respekt. Az v kabinke maju napisane, ze za skusanie sa plati 10€ za každu zacatu hodinu, co je dost neskoro, vsetky ostatne salony to maju napisane už na webe. Nedovolila mi ani odfotiť sa, chcela som ich ukazať aj mamine, ktora so mnou nemohla ist. Vraj tie saty uvidim teraz a potom az na svadbe. V každom salone, v ktorom som bola, boli ovela milšie a ustretovejšie. Tym sa to pre mna skoncilo, zaplatila som 10e prakticky za nic. Naozaj, to bola moja najhoršia skusenosť zatiaľ. Saty maju pekne ale toto bolo prilis. Odchadzala som smutna a deprimovana.

 • Ja som bola v salóne včera. Som veľmi milo prekvapená. Prišla som o 16:40 a salón sa zatvára 17:00. Nebola som objednaná, išla som iba náhodou. Pani ma bez problémov vzala dnu. Chcela som rodičom ukázať mesiac pred svadbou svoje šaty ktoré som si sama vybrala. Milo, slušne a ochotne ma do nich navliekla. Dala mi vyskúšať asi 5 svadobných závojov k tomu a taktiež som si chcela vyskúšať aké šperky sa mi k tomu hodia. Rodičia odišli nadšený, ja ešte viac aj so šperkami, ktoré som si mohla rovno vyskúšať aj v šatách. Som nadmieru spokojná. Maminka si ma aj odfotila, pani nám to dovolila takže žiadny problém nebol. Určite odporúčam.

  Ešte by som chcela dodať, že pri prvom výbere a skúške šiat mi pani dala vyskúšať z každého druhu a typu šiat. V iných salónoch mi len povedali že to sa mi nebude hodiť a bodka. Ani som nemohla skúsiť. Tu mi povedala že aby som si bola 100% istá radšej vyskúšame čo chcem. TOP

 • Tento Salón neodporúčam, v TN ich nájdete dosť a určite si vyberiete a za určite slušnú sumu, so slušným jednaním ,myslím si že referencia je veľmi dôležitá, a keby povedzme sa najde 1-2 nevesty ktoré sú nespokojne tak akože môžme sk povedať áno veď vyhovieť nemozu každej avšak tento salón je vedený tak ze predať aj nepredatelne, s za čo najvyššiu sumu, keby di prečítam recenziu predtým určite tam ani nevkročim, hlbokú osobnú skúsenosť pisat verejne nebudem lebo to je len na osobnú debatu ...prosím ženy dobre si Premyslite kam idete vždy si kuknite referencie na fb počet hviezdičiek atd

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Velkoobchodní a maloobchodní prodej svatebních šatů EMMI MARIAGE a svatebních doplňků CAMELLA.
  Milé nevesty,
  čaká na Vás veľký výpredaj svadobných šiat ! Ceny od 80€
  Svadobný salón DIVA prináša exkluzívne svadobné a spoločenské šaty značiek Allure Bridals, Gabbiano, Tesoro Bridals a Cabotine.
  Články od našich partnerov
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
  Archív článkov od partnerov