Ako ste si pripravovali svadobný rozpočet?

Ahojte baby 🙂 So snúbencom plánujeme budúci rok svadbu a aktuálne riešime financie. Určite si nemôžeme dovoliť drahú svadbu, ale na druhej strane určite nechceme nejakú lacnú gýčovú svadbu 😬. Preto som sa chcela opýtať či mi viete zo skúseností poradiť na čom sa neoplatí šetriť a naopak na čom sa šetriť oplatí. Tiež sa pohrávam s myšlienkou pripraviť si nejaký svadobný rozpočet, ktorého by som sa držala. Čo si myslíte? Má to zmysel alebo je o len strata času? Robili ste si nejaký svadobný rozpočet? Viete ho prípadne zdieľať please 🙂 Ďakujem za vaše skúsené rady
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@diana_brunovska len na také dodanie... Aj drahá svadba vie byť gýčová😄 každopádne by som si na Vašom mieste sadla a určila si priority, že čo určite chcete a co je u vás na poslednom mieste. My sme vedeli kde chceme mať svadbu, čiže sme vedeli, že na mieste, jedle a hudbe šetriť nebudeme... A ostatné už sme išli skromnejšou cestou alebo sme niečo úplne škrtli😊 čiže sa musíte najskôr zhodnúť akú svadbu a kde chcete a potom už len zisťovať ceny a robiť kompromisy 😊
Odpovedať
@vtacatko113 ďakujem s tou drahou gýčovou svadbou absolútne súhlasím! 😄 dokonca som na takej bola a až mi bolo ľúto koľko na to investovali peňazí, ale hlavne, že mladomanželia boli spokojní 🙂 @vtacatko113 iba ste si určili priority alebo ste si k tomu robili aj nejakú tabuľku alebo také niečo? 😄
Odpovedať
To skor tak okrajovo, ze sme vedeli kolko nas budu stat tie hlavne polozky, i ked je mi jasne, ze pri svadbe je asi vsetko hlavne, ale teraz myslim take ako zajednanie saly na hostinu, fotograf, kameraman, starejsi, jedlo a tak.
Odpovedať
Zalezi podla mna coho si chces dopriat a co zas nie. Najvacsou polozkou byva zvacsa hostina, no pokial nie ste nejak narocni, aj na nej sa da co to usetrit tak, aby vyznela furt dobre
Odpovedať
@rybienka presne tak! nejako rátam s tým, že hostina by mala byť asi najväčšia položka na ktorej určite nechcem šetriť, chcem aby sa hostia dobre najedli a zabavili, to sú asi moje priority zase na druhej strane sa asi pokúsim čo to ušetriť na dekoráciách aj keď ma to hnevá, lebo to robí ten super dojem zo svadby...no proste dilema, koľko do čoho investovať 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Neboj sa vyzdoba je pre vacsinu ludi nepodstatna. Mozes usetrit na roznych serepetickach, ktore su vacsinou gycove - rozne konfety, balony, darceky, napisy, venceky, vankusiky, kosiky na lupene, speci auto, vyzdoba auta... My sme napr celkom usetrili aj tym ze sme nemali dj len spotify playlisty ale to nie je pre kazdeho. Taktiez sme nemali starejsieho - hosti sme si privitali sami, nemali sme ani cepcenie lebo nie sme velmi na taketo tradicie.. Nemali sme ani odobierku takze fotograf bol u nas menej hodín.. A keďže sme zvolili krasne miesto, vyzdoba nebola az taka nutna- prostredie a pekne prestreny stol spravil svoje.. + vela svetielok a sviecok ktore mi pomahali kamaratky nainstalovat. Urcite sme nesetrili na kolacoch, piti, jedle.. Oblecenie myslim ze sme mali tak v norme.. Obrucky sme mali lacne ale to preto ze mne sa take jemne pacia. Oznamenia sme v Canve zvladli sami, uz len sme dali tlacit, malokto oceni krasne oznamenie ( aj ked nase bolo jedinecne a viaceri ho ocenili..) Co sa tyka rozpoctu tak my sme si povedali ze napr viac ako 10 000urcite nechceme aby to stalo.. Potom som si priblizne nahadzala sumy za vsetko co chceme a vyslo mi ze snad do 6- 7000 sa zmestime a tak aj bolo.. Ked uz mas predstavu kde a kolko hosti tak aj na zaklade tychto stranok si vies spravit odhad..
Odpovedať
@janeninka wow oceňujem aspoň orientačné sumy, také niečo hľadám 🙂 koľko ste mali hostí? my sme si povedali, že by sme sa chceli vojsť do nejakých 7000- 8000€ max. pre 50 hostí, či je to reálne fakt netuším. presne ja tiež nie som veľmi na somarinky typu konfety a mašle. Na playlist som veľmi citlivá, ale DJ , ktorý aj keby to mal iba púšťať musí byť v našom prípade 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Všetko som to mala v Excel tabuľke-jeden stĺpec predpoklad a druhy reálna suma. Nacom nechceš šetriť si určiť určite treba a taktiež aj veci”ktoré určite musíš mat”. Zbytok prispôsobuje situácii 🙂 a otázne je čo je drahá svadba🙂 v dnešnej dobe normálna svadba cca 5tis. ratat treba.
Odpovedať
Profilova fotka
@kati301 rovnako sme to riešili a dosť to pomáhalo aj pri sledovaní toho, čo sme už zaplatili a komu (zálohy a pod.) 😊
Odpovedať
sem sa pripnem tak pre inspiraciu 🙂 takze takym fajn zakladom je asi mat nejaku prehladnu tabulku komu co islo a ide 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@diana_brunovska tak presné ceny za hostinu a hudbu sme vedeli, takže som mala excel tabuľku na svadbu, a toto som si tam zapísala 🙂 že toto sa meniť nebude....a potom som už len pridávala položky a zisťovala som si ceny a potom som sa rozhodovala či to chcem, alebo či zvolím inú alternatívu a niektoré veci som si sama vyrobila resp. sa na nich podieľala 🙂
Odpovedať
Obdivujem žienky, ktoré majú také cítenie, že si vedia výzdobu a dekorácie spraviť 🙂 U mňa by minimálne polovica vecí vyzerala hrozne 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jajuska889 a tak preco, ak na to nemas priamo nejake citenie, isto by sa nasla nejaka ta dobra kamoska, ktora by ho trocha viacej mala. vela veci sa da aj odkukat
Odpovedať
Keď máš pekný priestor, nepotrebuješ veľkú výzdobu. My sme mali jednoduchú a bola fajn, ja som bola spokojná. 🙂 Každopádne je to iba o prioritách - my sme si povedali, že nebudeme šetriť na DJovi - zábavu robí dobrá hudba, fotografoch a obrúčkach - len toto ti zostane po svadbe a všetko ostatné sme si prispôsobili. My sme mali krásny priestor, ktorý sice aj stál, ale spätne to neľutujem. Mali sme 49 ľudí - to už aj vrátane dodávateľov, inak sme mali 43 hostí a ak by sme nemali také drahé miesto hostiny, do 8000€ by sme to v pohode dali, takto nás to vyšlo viac. Inak, neutešuj sa dopredu - na blbostiach typu konfety, prskavky, poháre, podbradníky, ŠPZ, pierka, pozvánky ušetríš absolútne minimum peňazí. Vždy som sa čudovala v týchto diskusiách, ako sa tu ženy virtuálne tlapkali po pleciach, koľko peňaží ušetrili, keď nemajú to alebo ono, avšak to sú len drobnosti. Ušetríš tak 100€, max. 150€, čo je pri sume 8000€ holé nič. Najviac stojí hostina - priestor + jedlo, fotograf, kameraman, obrúčky, hudba a ak veľmi chceš, tak aj koláče vedia byť drahé. Reálne naozaj ušetríš vtedy, ak si vyberieš lacný priestor, foto ti bude robiť nejaký kamoš, nebudeš mať video, obrúčky kúpiš nejaké lacné, šaty a oblek z bazáru a DJa bude robiť niekto blízky, avšak mne by to za tie ušetrené peniaze nestálo.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme si rozpočet nedali žiaden. Väčšinu svadby nám budú platiť rodičia, vraj taký je zvyk, ale teda nejaké veci si budeme hradiť sami. Chceme však normálnu svadbu, nič prehnane drahé. Čo sa týka hostiny, koláčov, šiat, obleku, obrúčok, oznámení atď., tak tu šetriť nebudeme. Napr. sme sa ale rozhodli nemať kameramana, hoci sme to zvažovali, ale napokon sme sa rozhodli, že nie. Ale zato fotografku sme si vybrali výbornú a máme radi krásne fotky, tak tam nás nebude mrzieť ani euro. DJ bude náš dobrý kamarát, tak aj cena bude priaznivá veľmi. Máme rezervovanú krásnu sálu, kde na naše prekvapenie sa neplatí žiaden prenájom, čo nám tiež ušetrí nejaké peniažky. V cene, ktorú budeme platiť za jedlo, máme napríklad aj nazdobenie sály podľa našej predstavy teda stoly a tak (videla som fotky, veľmi pekne to tam vedia tie kočky pripraviť) a kvety a ostatné si dorobíme my. A teda čo sa týka aj nejakých drobností, tak volím lacnejšiu cestu - objednávam drobnosti z Aliexpressu (mnoho tých vecí by človek zohnal aj tu, ale za akú cenu, že 😄 ) a čo sa bude dať si vyrobím a pripravím sama. 🙂 Ono sa to nezdá, ale hneď sa to nazbiera a ušetrí sa niečo.
Odpovedať
My sme vôbec neriešili svadobný rozpočet, a nakoniec dobre aj tak sme nakoniec dostali od rodiny a kamarátov toľko peňazí že to pokrylo celú svadbu 😊
Odpovedať
@tralala94 ďakujem! Máš pravdu s tými somarinkami, na tom sa veľa neušetrí a treba okresať nejakú väčšiu položku. Ja si napríklad nejdem obrúčky, určite ich nebudeme nosiť. Tam pár stoviek určite ušetrím. Ako som už spomínala tak, dekorácie tiež nechcem nejaké drahé, radšej zvolím priestor, ktorý nepotrebuje až tak zdobiť. Tiež výslužky radšej dávať nebudeme ak to majú byť hnusné umelé koláče z ktorých hostia polovicu vyhodia. Na fotografovi šetriť nechcem, dnes je fotografom každý kto má foťák a takýmto "profesionálom" sa chcem vyhnúť. Na dobrých koláčoch a jedle celkovo tiež v žiadnom prípade šetriť nechcem. Ako je to však so šetrením pri alkohole?
Odpovedať
@kris_tin257 Gratulujem vám, na toto sa spoliehať nechcem! 😄
Odpovedať
@diana_brunovska my sme sa na to nespoliehali nám to bolo jedno ale tak to akurát vyšlo 😀
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj mňa ešte len svadba čaká ale určila som si tiež na čom sa dá ušetriť. Priestor máme krásny a jedlo celkom drahé. Ani na obrúčkach sme určite nešetrili. Koláče a tortu si dám upieť pani cukrárky ktorá pečie len na obiednávku a teda cenovo je to celkom fain asi lacnejšie ako nejaká cukráreň. Nebudeme mať výslužky keď tak len svadobné víno. Nebude ani čepčenie aj keď som ho chcela ale cenovo sa mi to zdá dosť. Šaty som si dala šiť aj to výjde asi o niečo lacnejšie ako zo salónu. Výzdobu chcem len kvety. Stužky a návleky už mám v cene svadby v hoteli. Nechcem kupovať rôzne zbytočnosti ako vešiaky a podobné kraviny možno si uletím na servítkach uvidím. Popolnočné šaty neviem či budem riešiť kedže tie svadobné som si vymyslela tak, aby boli pohodlné tak si ich možno nechám na sebe veď nevesta som len raz. A ak aj nie tak to určite nebudem riešiť drahími šatami. Svadba nie je o hlúpostiach okolo ale o láske takže ak vy budete šťastní a bude to vidno tak nič iné netreba. Láska a rodina to sú tie najdôležitejšie veci na svadbe. Podľa toho sa snažím riadiť a potom keď mi napadne nejaká drahá hlúposť tak si poviem že to nepotrebujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@diana_brunovska mali sme 40 hosti. ak by ti to pomohlo, mozem do mailu poslat nasu rozpoctovu tabulku aj s konkretnejsimi sumami.. My sme napr na alkohole vobec nešetrili - mali sme fajne rumy a tak.. Ale mali sme aj 40rocnu domacu hruskovicu- dar a vino ktorenam skoro cele ostalo.
Odpovedať
@janeninka a kedze ste takto na alkohole nesetrili, tak aj bola nejaka polozka, kde ste sa naopak rozhodli setrit?
Odpovedať
@janeninka ďakujem vážim si to diana_brunovska@azet.sk 🙂 Ja som našla som toto: https://svadbujeme.com/blog/ako-si-pr... Páči sa mi to je tam všetko pekne rozpísané a aj tabuľka k rozpočtu na stiahnutie 😄 Všetkým sa riadiť nedá, al na moje potreby sa to dá použiť.
Odpovedať
@diana_brunovska tak nevyzera to zle. ono aj tak si myslim, ze malo ktory dopredu stanoveny rozpocet sa podari aj dodrzat. treba pocitat ako s takou rezervou navyse
Odpovedať
@schandrika no to už je druhá vec 😄 ja som toho schopná sa vôbec nedržať rozpočtu a minúť aj rezervu ale myslím si , že môj snúbenec ale bude v tomto veľmi striktný. Vám sa podarilo dodržať rozpočet? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@adrinika jasne, vyhli sme sa mnohym veciam ako starejsi, rozne darceky a serepeticky, kedze sme si neboli ani isti ako bude cela svadba vyzerat ( 2.vlna) nemali sme nakoniec ani DJ len spotify playlisty, ziadne speci auto, nemali sme kameramana. Moje popolnocne saty bola tylova sukna, ktoru som uz mala viackrat aj v bezny den na sebe.. Plus ja viem dost ocenit rozne esteticke zalezitosti cize na kvety, vyzdobu a pod by som vedela minut veeela penazi ale drzala som sa na uzde lebo som nechcela vytvarat zbytocny odpad a plytvat..
Odpovedať
@janeninka mozes aj mne prosim poslat? robim si excel na nasu svadbu a potrbovala by som si porovnat.. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@janeninka Aj napriek tomu, vyznie z tvojich slov, že si bola so svadbou v poho. Ono je niekedy a zvlášť v tejto dobe ponechať si ako taký nadhľad v rámci nejakých vecí, aby sa človek fakt potom zo všetkéhoo nezblázdni
Odpovedať
Najskor si treba stanovit podla mna rozpocet na saty , obrucky a oslavu. To by mal byt podla mna zaklad, s ktorym sa potom pracuje dalej
Odpovedať
@janeninka ďakujem za mail, ten mi prišil len príloha mi neprišla 😞 @eva_paulikova možno ti pomôže ten template, ktorý sa dá stiahnuť z tej stránky čo som posielala vyššie 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?