Koľko stojí svadba?

Ahojte dievcata, snazila som sa otazku vo fore najst, ale vsetko su tu par rokov stare diskusie... zaujimalo by ma, kolko ste minuli za svadbu ako celok (piste baby s nedavnym datumom svadby, aby boli ceny aktualne )? Dnes mi z nemenovaneho hotela v Presove napisali, ze menu na osobu je 27 eur (bez alkoholu a zakuskov), od 23. hodiny 80 eur za kazdu hodinu svadby v sale, a to este nemame hudbu, fotenie, saty a pod. Som trosku prekvapena, povedali sme si s priatelom, ze sa vezmeme na vychode, aby sme usetrili, ale zacinam mat pocit, ze je to vsade dost draha zalezitost. Co bola vasa najdrahsia polozka a na com ste usetrili? Dakujem pekne za vase postrehy :)
Profilova fotka
@ksebea ale 27 eur je celkom prijatelna cena.....my sme mali svadbu v Ziline a menu za 25....
Profilova fotka
ako celok nam to vychadza zatial cca 10.000 - 11.000 - ale to je uplna kompletka a maximum ako aj cena za luxus, ktory ocakame - uz teraz sme na niektorych veciach usetrili, lebo sme nerezervovali hned ale cakali sme. Pomohol mi svadobny bedeker - ked som vyplnila vsetky polozky, vysla tato suma. Pretoze niekedy ta len tak nenapadne, co vsetko treba a toto bola dobra pomocka! Nadrahsia je hostina, fotograf, saty a hudba, kameraman, ale niekdy je setrenie na ukor kvality a neoplati sa to - ved aka by to bola svadba bez dobrej hudby, kvalitnych fotiek na cely zivot a chutneho jedla??? A cenu jedla na osobu mame 33 eur (pripitok, predjedlo, polievka, hlavne jedlo, kava, studene a teple bufety, ktore obsahuju losos, rezniky, fasirky, rolady, salaty, prilohy, ...) prenajom v hoteli neplatime. Praveze nam-mladomanzelom dali ubytovanie gratis.
@malaga dakujem za odpoved :) kde si nasla taky sikovny svadobny bedeker? :) a kolko budete mat hosti?
Profilova fotka
my sme tiez mali menu 27€, bez alka/nealka/zakuskov a to v Bojniciach, ale nic dalsie sme v restike neplatili, v tejto cene bola aj vyzdoba (bez zivych kvetov) a navleky. najdrahsia bola urcite hostina :) a cele nas to vyslo cca 8,5-9t. za 92 ludi a usetrit sa nam podarilo na alko/nealko, nakupovali sme postupne ked boli zlavy a nealko sme si dokazali len "pozicat", ze neotvorene sme mohli po svadbe vratit
Profilova fotka
@ksebea dostala som ho od svagrinky pod stromcek, da sa kupit v ktorom kolvek knihkupectve. http://www.martinus.sk/?uItem=32068 Budeme mat 75 hosti.
@majusqa77 tak aspon ze ste mali uz aj vyzdobu... lebo v mojej ponuke vyzdoba nebola... na hostine sa ale neda setrit, ved to je zaklad nie? :D
Profilova fotka
@ksebea tak ono zase da-neda.. ...ja som sa dost vyhrala z roznymi zoznamami, mala som spisane napriklad kto co pije a podla toho sme nakupovali. a teda dost sme sa trafili, jedine cerveneho vina nam ostalo vela :) tak isto som si spravila zoznam na vysluzky, komu aka krabica a zakuskov ostalo tiez velmi malicko
@majusqa77 to je velmi dobry napad s tym alkoholom :) dakujem!
Profilova fotka
@ksebea my budeme mat menu za 40 eur na osobu a ratame okolo 11 tisic eur pre 96 ludi....snazili sme sa na niecom usetrit, ale nejako nemame na com...dnes je svadba draha!
Profilova fotka
baby príďte sa vydávať na Oravu, my máme 12 eur na osobu a to prípitok, polievku, prvý chod, druhý chod a polnočnú kapustnicu... samozrejme aj kávu,čaj atď... dokopy nás to vyjde cca 4000 na 60 ľudí :)
Profilova fotka
ahojte...my mame 18 euro na osobu: pripitok, predjedlo, polievka, hlavne jedlo, svedske stoly, popolnocna kapustnica, kava, caj a pod.......mame super catering, tak sa nam postaraju skoro o secko.....vyzdobu si robim sama, aj pierka a darceky a co vsetko ide robim ja....najvacsia polozka bude podla mna saty a oblek a obrucky... cenu celej svadby odhadujem cca do 3000 euro
Profilova fotka
@ksebea celkom nechapem tuto otazku, je to ako keby si sa pytala, kolko stoji auto .... ono zalezi co vlastne chces a kam ta pusti rozpocet ,neda sa jednoznacne napisat cena celej svadby ;-)
Článok sa načítava...
@cappucinko no ja zistujem napriklad kolko stoji jedlo na osobu, vyzdoba, baby hore pisu vselijake sumy, tak mi aspon urobili obraz... :)
@mishelinus luxusná cena .-)
Profilova fotka
@ksebea to je pekne, ze zistujes ceny, ale nebolo by lepsie ich zistovat priamo od dodavatelov, ktorych by si na svadbe chcela? naco ti je informacia, ze nejaka nevesta tu dala info, ze za jedlo platila 35 Eur/osoba, ked v tam kde chces mat ty svadbu je cena napr. 45 Eur/osobu .... nehladiac na to, ze cena sa lisi aj od toho, co v menu mas a ci sa jedna o hotel, kulturak, alebo nejake luxusnejsie miesto a tak je to so vsetkym ;-)
@cappucinko Nebolo ;-) lebo ak nemam prehlad, neviem povedat dodavatelovi "pardon ste pridrahi..." takze tu zistujem co je normalne a pomoze mi to utvorit si obraz o rozpocte na svadbu :)kedze nemam predstavu kolko penazi to zhltne :)
Profilova fotka
@ksebea potom to nie je o tom, ze su pridrahi, ale ze ty mas rozpocet niekde inde.... tu z tych prispevkov sa da len tazko posudit kvalita a co je naozaj normalne , vsetko je to subjektivne, niekomu staci menej, niekto je zase viac narocny... vo vseobecnosti , ale plati, ze za kvalitu si vzdy musis priplatit :-)
Profilova fotka
ja s mojim dávame 5000e na 60 ludí
Profilova fotka
my by sme sa zase so 60 ľudmi radi vošli pod 4000€...aj 3500 by bodlo
Profilova fotka
@dubaik1985 mne osobne sa zda 40 eur vela,ale asi to budete mat luxusnejsie,ci?kde to mate? :-)
@ksebea my sme mali menu za 33-34e na osobu ale presne sme si nadiktovali co tam chceme, 30centov za jeden kolac, 180e za 21kg tortu, cena alka a nealka zalezi ze co chces mat a ci najdes akcie atd..taktiez vas outfit zalezi od vasej narocnosti, taktiez obrucky a vyzdoba.. Cena sa odvyja ci chces mat zive kvety alebo iba zapozicane umele, ci chces sviecky, navleky a samozrejme aky velky priestor treba vyzdobit..nas vyzdoba stala dost kedze sme mali vacsi priestor ktory trebalo vyzdobit..no a na com sme setrili? V podstane na nicom, vse co sme chceli sme kupili/mali, nejako sme neriesili..ale teraz ked som po svadbe tak by som kupila menej kolacov a dala piect mensiu tortu.. Inak by asi vsetko ostalo ako bolo..:) ale celkova suma svadby zakezi iba na vas dvoch lebo ceny vsetkeho su roznorode..
@ksebea musím súhlasiť s @cappucinko, treba si najprv ujasniť priority a potom sa informovať na ceny vo vybraných miestach. My budeme mať na osobu cca 60 euro (menu,alko,nealko) bez torty a koláčov...takže je to strašne individuálne, ako vidíš.
Profilova fotka
my budeme mať hostinu za 30 Eur na osobu v kultúrnom dome (v tom je: prípitok, predjedlo, polievka, hlavné jedlo, svedske stoly, popolnocna kapustnica, kuchár, čašníci). a celkovo so všetkým nás vyjde svadba okolo 7 000 Eur na 90 ľudí.
Profilova fotka
@ksebea Z tohto môžeš mať akurát predstavu, koľko dal kto za svadbu a nie koľko môžeš dať ty... Ak chceš mať predstavu, tak najlepšie urobíš, keď si vyberieš jedlo a popozeráš koľko stojí v reštauráciách a spriemeruješ. Lebo niekto ti tu môže napísať, že bude mať menu za 10 eur na osobu, ale z toho nevieš, že bude mať mastný rezeň tvrdý ako podošva, za ktorý by som nevyhodila ani cent...
@ksebea my budeme mať malú svadbu takú mini-pidi.. že príprava, obrad a svadobná večera.. :) a vyjde nás to na cca 2000 eur (fotograf , šaty , oblek, obrúčka, večera)
Profilova fotka
Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránke ju zamykám. Pokračovať môžete tu: http://bit.ly/XwgQkW Pekný deň
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?