Koľko vás stála, rátate že bude stáť, svadba 2022/2023?

Profilova fotka
Viem, že každá svadba je špecifická, ale (možno aj práve preto 🙂 ) by ma zaujímali konkrétne najväčšie položky rozpočtu ako prenájom miestnosti, hostina (+ pre koľko ľudí), alkohol, zákusky, doprava, ubytovanie, šaty, fotograf, kapela / dj na svadbu (,... nechám to na vás). Bolo by super mať takéto porovnanie a vedieť približne, aký je rozpočet na svadbu v roku 2023.
Odpovedať
1
2
Oktober 2022 cca 50 ludi: Prenajom miestnosti 500e, sobas 200e, DJ 750e, kamera 700e, jedlo ( 26 vecera + 32 svedske stoly na osobu), vyzdoba ( plus kytica) 1000e, torta 200e, zakusky plus vysluzka na kus 1,50 -2e ( 700e), darceky pre hosti a deti 100e, obrucky 300e, oznamenie 170e, saty prenajom 500e, uces a make-up 150e, mam este aj specialnu kapelu na 1 hodinu za 500e a kuzelnika tiez 500e, cepenie a fotograf-sestra a brat....ubytovanie si kazdy hradi sam, my platime len najblizsiim 3 rodinam, formulovali sme to tak,ze je zabezpeceny odvoz, kto chce ostat v hoteli na noc ma 15% zlavu+ ranajky + wellnes a neskorsie odubytovanie, 90% ostane na noc,dokonca hned na 2 noci a vyuziju ubytovacie poukazy -neratala som este alkohol ( korkovne je 10e na vino a 15 na tvrde), dopravu neriesime, kazdy pride sam, ostane na noc a sam rano odide
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj 🙂🙃 Moje šaty 500€ šité na mieru Ženích 250€ cca Dcéra družička okolo 50 € /šaty, doplnky Hostina okolo 600-700€ / cca 14 ľudí DJ a starejší v jednom 200€ zajednaný od 16:30 do polnoci Zákusky do výslužky okolo 300ks -150€ cca Do Candy baru 80ks ...90€ cca Fotografka kamarátka 100€ pár foto na pamiatku, usb kľúč a album Kameramana nemáme ale máme dobrú kameru tak na ňu čo to nahráme Výzdobu si robíme sami Kvety použijeme so záhrady ...ruže, hortenzie Doplnky a hovadinky vôbec nerátam...toto sú také hlavne položky
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_lenka97 super 🙂 prosím, kde si si dávala šiť šaty?
Odpovedať
Profilova fotka
@katka_x123 to je úplne super, že zostanú na dve noci, aj mne by sa to tak páčilo 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Oktober 2022 oznamenia nas vysli 10 eur svadobna vecera plus pripitok pre 22 ludi plus 3 deti - 836 eur saty plus zavoj 97 eur fotografka 280 eur - portretove fotky, fotky obradu, gratulacii po a fotky s rodinou torta hadam do tych 80 eur obrucky 517 eur kolace budu len na stole, vysluzky mat nebudeme este uvidim make up, vlasy.
Odpovedať
Profilova fotka
@imihalka táto pani mi šije šaty ...je perfektná
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_lenka97 super, ďakujem 😉
Odpovedať
Profilova fotka
od nej mala saty aj kamoska a fakt musim povedat, ze boli prenadherne
Odpovedať
to je taka otazka, ako tazko povedat, niekoho moze vyjst cely majlant, niekoho len par stovak, vsetko zalezi od toho aka ta svadba vlastne bude
Odpovedať
Jun 2022, pre 120 ludi: Saty 700, oblek 500 Prenajom 500, hostina 8000 Alkohol 600, vino do vysluziek 200 Kolace 1300 Agentura 2500 Autobus na obrad 250, ubytovanie pre cezpolnych 1700 (1-2 noci) Starejsi 350, kapela 800, DJ 300, fotograf 600
Odpovedať
Ahoj, svadba máj/2022 mali sme 67 hostí jedlo 32 €/os ubytovanie (všetci sme spali tam kde sme mali sálu nakoľko sme to takto chceli ) 12€/os/noc alkohol víno biele 50 l + ribezlove 25L + ako výslužku sme brali aj fľašu víno ´= 230 € tvrde sme nakupili v zľave kapela 950€ ale nechceli nám hrať do piatej tak sme ich uplatili + 100€ 😄 foto 650 € video 400 € (mali sme šťastie našli sme chalanov čo začínajú ale parádne spracovanie) koláče suché sme piekli doma takže len krémove sme kupovali cca 300€ doprava 180€ (autobus) obrúčky 350 € (doniesli sme si zlato) čepčenie 250 € kvety a výzdobu som si robila sama cca 180 € makeup a účes 100 € hudba v kostole 100 € ženích vyššiel cca na 300 € oblek + košela + doplnky moje šaty do 100 € celkovo nás to všetko so všetkými prkotinami stálo cca 8300€
Odpovedať
Ahojte 🙋🏻‍♀️ my mame svadbu 03.09.2022 , dokopy 82 ludi aj s nami. Dokopy so vsetkym nas to vyslo nieco malo cez 13tisic € . A to veru nemame kameramana a ani zivu kapelu, lebo pri tych dnesnych cenach by sme sa uz fakt nedoplatili. A to musim povedat ze foto a dj mame este po znamosti sa super ceny. Svadba je uplne basic, vobec nie honosna akoby niekto za tu cenu cakal. Ale ono sa to velmi rychlo napocita 😬 Kazdopadne svadba len raz za zivot takze to za tie peniaze stoji ❤️
Odpovedať
Článok sa načítava...
@alena_palinska fuu tak to ste teda mali ale ze brutal vydavky 🤭 obdivujem ze ste sa na to dali aj pri tej sume. Urcite ste to mali krasne ❤️
Odpovedať
Nevesty, vy ste skvelé! 🙂 Takéto podrobné vypísanie položiek veľmi pomôže budúcim nevestám, aby sa zorientovali v tom, koľko v súčasnosti stojí svadba. 🙂 Verím, že nám to tu bude pribúdať. 😉
Odpovedať
Ahojte, svadbu sme mali v maji 2022, kastiel pri Bratislave, od 14:00 do 3:00, pocet ludi 65+40 gratulantov k obradu. Pri kazdej polozke sme sa snazili ist s cenou co najnizsie, stale sme hladali alternativy, prehodnocovali sme, co potrebujeme a co nemusi byt..aj tak sme sa dostali takmer na 13 000e. tlacoviny 75e (vlastna vyroba) oblecenie nevesta 920 (na mieru site bohate saty), zenich 500, syn 40 obrad v zahrade kastiela 170 prenajom celeho kastiela 1050 (stan, zahrada, sala v interieri) jedlo 2650 (welcome snack, 2-chodovy obed a svedske stoly na veceru) sladke 600 (vr. 3posch. torty) alko+nealko 1800 (mali sme aj welcome drink, a tvrde sme kupovali vo velkosklade) fotograf 950 (mame uuuuzasene fotky - 790ks) kameraman 1050 DJ 670 (bohuzial nebola som spokojna) vizaz 230 (vr. skusky + uces mamy) obrucky 1100 (biele zlato, vlastny navrh, na mieru) navyse personal 330 (od 22:00do rana) vysluzky a darceky 450 (nechceli sme davat ako vysluzku vino - cca 200e, ale museli sme urcity pocet zobrat od kastiela, a nevypilo by sa ho tolko, tak sme ho davali ako vysluzku) vyzdoba 770 (kvety - kvetinacove z hornbachu, stoly - prenajom svietnikov, ostatne vlastne kupene - neodratala som, co sa mi vratilo predajom veci, vyzdoba zahrady organzami, prskavky..) kytica a pierka kruspanove 120 ubytovanie pre 5 rodin 680.
Odpovedať
Profilova fotka
@eva_paulikova ahoj, uvažujeme nad rovnakým priestorom, poslala by si mi prosím do správy DJa, ktorého ste mali a prečo sa vám nepáčil? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@eva_paulikova nooo tá suma mi po pravde v celku vyrazila dych no je pravda, že všetko šlo neuveriteľne hore
Odpovedať
@mar_ka33 My mamw svadbu v BB a v hoteli kde mame hostinu nam povedali ze teraz uz davaju 20% prirazku na vsetko kvoli dvihaniu cien vsetkeho. Bohu vdaka nas to este obislo lebo inak by som to tam musela zrusit. Svadbu si s partnerom platime celu sami. Zijeme ale v zahranici sice sa neobhadzujeme doma bankovkami ale podarilo sa nasetrit. Obdivujem vsetky kocky co si na svadbu v dnesnej dobe dokazu nasporit aj na svk. 👌
Odpovedať
Ahojte svadba bude v okolí ZA. September 2022 85 ľudí Catering 2900 Alko/nealko 800 Koláče+Candy bar 900 Foto 590 Kamera 550 Dj 900 Fotobudka 200 Výzdoba aj s kyticou 900 Cepcenie 250 Tlačoviny 70€ (Etikety na fľaše a krabice v programe Canva) Vyslusky domáca pálenka 200€ Huslista 100 Makeup+uces 65€ Torta 100€ Šaty+závoj+kruh400€ Oblek 150€
Odpovedať
@mar_ka33 my sme este neboli v tej velkej vlne zdrazovania..vacsinu cien sme mali zajednanu v 07/2021.
Odpovedať
nooo ono je to tazko zrovnavat. samozrejme aj naroky na kazdu jednu svadbu si ine, no bohuzial za posledny rok vsetko tak neuveritelne zdrazelo, ze mnohi co chystali svadby, tak proste museli od niektorych veci upustit
Odpovedať
hej hej to je jasne. ja ked sa pozeram na to, co stali niektore veci, ked sa vydavala sestra, tak mi je az do placu, ako sli niektore tie ceny hore
Odpovedať
@11796kben mozem sa opytat kde? Hladame miesto na buduci rok v okoli ZA. Dakujem pekne
Odpovedať
@annamurco KD Stráňavy ma to tam nastarosti pani ktorá zabezpečuje aj catering ale sú to staršie priestory zrekonštruovaný je napr. KD vo Višňovom
Odpovedať
@11796kben dakujem!
Odpovedať
@ewula192 prosim ta vies posunut kontant na kameramana? Dakujem
Odpovedať
vsetko je teraz tak drahe. aj kamoska ma tak nejak hlavu v smutku, ze co a ako bude, kedze uz jej pomaly zo vsetkeho hlasia zvysovanie cien
Odpovedať
My máme svadbu v apríli 2023. Môj ma požiadal o ruku v máji (pôvodne chcel v novembri ale vedel, že potom bude málo času na zorganizovanie všetkého okolo) a keď som si pýtala cenové ponuky tak som bola aj rada, že sme to začali riešiť takto skoro. Aj keď nemáme zatiaľ finálne ceny na všetko a niektoré veci ešte stále zháňame, tak posielam pre lepšiu orientáciu cien na budúci rok. No veľa vecí sme začali riešiť, našťastie, v predstihu, pretože nám vedeli dať ešte tohtoročné ceny (napr. kameraman sám povedal, že cenová ponuka, ktorú nám zaslal je na tento rok a akurát vytvára ceny na budúci rok a už pôjde s cenami hore). Ani hostinu som nechcela v reštaurácii, hoc svadba bude v Košiciach, pretože majú neskutočné ceny na osobu. Preto sme si radšej zvolili prenájom sály v kultúrnom dome a catering. Prenájom KD = cca. 150 € Catering = cca. 30-35 €/osobu (aj s výzdobou a všetkými chodmi + prípitok) DJ = 650 € Fotograf + kameraman = 970 € Šaty z požičovne = 250 € Šaty na redový (z požičovne) = 50 € Oblek = 120 € Topánky = 20 € Tenisky = 10 € Svadobné líčenie = 35 € Jediné, čo zatiaľ nemáme sú zákusky, no tie práve zháňame. A samozrejme mne ešte chýba kaderníčka a kytica. A pre hostí výslužky a stužky. Snáď som na nič nezabudla. A dúfam, že som nejak pomohla nevestám, ktoré budú mať taktiež svadbu budúci rok.
Odpovedať
Fúha ako pozerám na tie ceny, tak neviem akým zázrakom ste kúzlili, no už som dávno také nízke za niektoré položky nevidela
Odpovedať
@klarika666 napr. šaty som v salónoch v Košiciach ani neskúšala pozerať. Pre tie som išla až do salóna k maďarským hraniciam. Topánky som taktiež hľadala až v Sabinove. Catering taktiež nie z Košíc a blízkeho okolia. To by boli, žiaľ, úplne iné ceny 😞
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?