Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

20. apr 202024176
  • ranja: lebo mi na colnici povedali (som volala aj do BA, KE), ze pridem k baliku a ohodnotim ho pripadne im ukazem na poziadanie vypis co mi daju v banke, kolko to stalo....tak ja neviem ako to v skutocnosti funguje, ale pocula som uz vela ludi, ze platili clo ak to samozrejme viac ako 150€ stalo a nebolo to kupovane v EU, preto sa mi do toho velmi nechce ist...

• lerysa: na slovensku co som citala, tak to velmi casto riesi prepravna spolocnost, pokial ich splnomocnis. Mozes to ale riesit aj sama. A hodnota tovaru je casto pripnuta k baliku. Pokial nie je, az potom to ziadaju k dodaniu. Ked som objednavala z ameriky, tak boli papiere ohladom objednavky sucastou balika a preto mi to preclili automaticky (som v zahranici). Mne len dosiel papier z posty, ze si mam prist pre balik a doplatit nieco. Kamosovi to zadrzali colnici a priznal sa k plnej cene. Sli mi veci z roznych miest a zatial az na ten balik z USA som mala stastie, lebo oni vyberaju len daktore baliky. Obavam sa, ze tieto 2 saty si asi vyzeriem teraz 😐, preto by ma aj zaujimalo ako to zimo posiela a ci pre pripad zadrzania dokaze zosmochlit nejaky nizsi doklad o kupe (podporovat statny rozpocet z ceny shippingu fakt nemienim!)

• ranja: tak potom je to ako vravis hop, alebo trop 😉 no este sa rozhodnem ci to risknem 😬 .. daj vediet ako si dopadla ty 🙂

• Sponzor fóra
  • ja som platila za saty u zima 1dol a postovne bolo 88 dol. zimo rano saty co som chcela stiahol a potom ich nahodil v takejto kombinacii. a platila som aj clo aj dph z cca 72€... + colne konanie a colny poplatok...a bolo mi povedane prostrednictvom DHL, ze to je jedno, ze postovne bolo take vysoke ale presiahlo to tych 22€...

• zubrienkapolna: tak ak tvoje saty stali aj s postovnym 89USD tak to nie je viac ako 150€, nemala by si platit aj colnu dan tych 12%, ale len spotrebnu tych 19%....to nase Slovensko 🙂)))

• tak svetlo_v_krabici zacali dorucovanie dnes. Som si myslela, ze sa budu snazit byt ako bezny webshop a oznacovanie gift nepoznaju, ale nieeee. Su celkom napomocni s preclievanim a pri zadani poziadavky mi to vraj oznacili ako gift. Tak uvidim co na to povedia na letisku 🙂

• update: balik takmer doruceny, takmer preto, lebo kurier chcel doplatit clo v cash (cca 26 eur). No a teraz neviem kde sa to pokakalo. Bud to neoznacili ako gift vobec, alebo tam dali nejaku fiktivnu sumu... mudrejsia budem, ked uvidim z coho to ratali.

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• update2: dnes mi saty dosli konecne. Clo-dan pocitali zo sumy 90 dolarov, co uviedli na krabici. Ako mohli aj menej zlavit z 139, ale aj toto potesi 😉 . Ale hocaka nespokojnost ma presla, ked som uvidela saty, ja ich zerieeeeeem

• Šaty vypadají jako na obrázku-super. A ty svatební šaty co sis objednala u Zima už máš doma?

• ranja: wau!! jsou nádherný!! Zimo boduje, už se těším až taky objednám,už aby to bylo🙂

• ranja: saticky vyzeraju uzasne 😉 🙂 kolko ta vlastne vysli aj s tym clom? 😎

• a inak mne sa v tej fuchsiovej pacia ovela viac ako tie hnede 😉 tie svadobne budu tiez podla mna super, ako to tak sledujem uz davnejsie, toto je typ siat co zimovi ide velmi dobre, tak dufam ze to nezakriknem 🙂

• moc pekne saty fakt 🙂

• zuziiicek: ved mozes objednat uz teraz, v predstihu 😃 nech to mas iste 😎

• Sponzor fóra
  • claire767: no jooo kéž by to bylo tak jednoduchý😃 v předstihu je i tak objednávat budu protože se vdávám až v červnu a objednám si je koncem listopadu asi tak. Jde o to, že teď na ně zatím ještě nemám penízky😃

• Dakujem baby, ste zlate 😉
    Tieto su z light in the box, od zima este zatial cakam (akurat dnes som mu poslala mail, nech mi balik oznaci ako gift, alebo aspon znizi sumu). A eni tie od zima nebudu biele, farba 42 z jeho vzorkovnika, potrebujem totizto vecerne saty. Dufam ze sadnu dobre a potom budem mat dilemu ako svet, ze ktore si obliect 😃 prilezitost je totizto len jedna...
    @claire767 : ja si to ratam vo svedskych korunach, ale po hrubom prepocte na eura (10:1) to bolo 96 za saty a 26 za dan = 122 eur. Mne sa ta hneda tiez nepaci, ale dali ju, lebo ta baba z gossip girl ich mala hnede. Cisto len z toho hnedeho obrazku ich asi neobjednam, ale co postli zakaznici svoje fotky, tak vyzerali dobre (az lepsie ako modelka).

este nejake technicke info: saty maju konfekcnu velkost americkej 6, akoze europska 36. Podla rozmerov to sedi na 38 v mangu. Narychlo som naratala 7 drotov ako vystuz "korzetu". Vecer urobim detailnejsie fotky so skutocnym fotakom, nech je vidno aj material a pod.

• ranja: koukala jsem, žes přidala nové fotečky-šatky vypadají opravdu luxusně, těším se na tvé svatební😉

• ahojte dievcata, ja som si tiez objednala u Zima saty. Minule som mu pisala email, ze v akej faze sitia su saty a zatial mi neodpisal, neviet mi poradit, odpise mi vobec?? 😞

• Nedělej si starosti .Zimo sice odpovídá jen někdy ,ale vždy měl šaty učité včas .Většinou odpoví, až když jsou hotové a pošle ti fotku už ušitých šatů na schválení. 🙂

• @martinkaa : nestresuj, ja som mu pisala v utorok a odpoved ziadna. Kedy si objednavala?

• objednavala som 17.9.2010

• ma nestras 🙂
    a objednavala si cez ebay alebo cez maila?

• martinka : musíš počítat ,že to trvá více než měsíc ,i 2 měsíce bych považovala za normál.

• martinka on nikdy neodpoveda.. Ja som mu musela napisat az tak nastvane, aby sa mi ozval. napisal jednu vetu a zase nic, az ked dosil satky, poslal mi fotky (o ktore som ho ale musela upytat, sam by ich asi neposlal). Co sa komunikacie s nim tyka, je super ked objednavas, ale potom uz nic moc 😐

• Ved prave, ze kym nalakava, tak pise dost svizne (u mna kym nemal zaplatene) a potom uz nemusi. Ja som sa prelizala forom aj hodnoteniami na ebayi a jeho dodaci cas je (bol) nasledovny:
    cez mail individualna objednavka: 5-6 tyzdnov sitie a dalsi tyzden dodavka
    cez ebay: obcas len 2 tyzdne, vacsina dojde do mesiaca, v lete aj 5 tyzdnov.
    Oficialne si pise 4-5 tyzdnov aj s dorucenim

@bybi : ako dlho to trvalo u teba?

• Ranja moje trvali asi 5 tyzdnov, ale ja som mu aj napisala ze sa neponahlam 🙂

• no ja sa ponahlam troska, do 13ho (nov) ich musim mat 🙂 aj preto som sla cez ebay, sa mi zda, ze tam viac dodrziava termin.

• ja som objednavala saty u neho cez email, tak dufam, ze mi dojdu v poriadku. Doma mi hovoria, ze som mala radsej ist do pozicovne, a ze mi ziadne saty nepridu. Ale ja dufam, ze mi dojdu, dufam 😞

• martinkaa neboj dojdu. To ani dufat nemusis. Zimo nie je nejaky noname firma, robi si seriozny biznis z tohto.
    a pre kazdy pripad mu mozem nechat taky feedback a guestbook az scernie 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Požičovňa svadobných a spoločenských šiat.
    Svadobný salón Janette ponúka exkluzívne svad. šaty Enzoan,i Blue by Enzoanil,Vanilla Sposa, Sophia Tolli, David Tutera a spol. šaty , Ellie Wilde
    Velkoobchodní a maloobchodní prodej svatebních šatů EMMI MARIAGE a svatebních doplňků CAMELLA.