Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

20. apr 202024176
  • @andzi  Cenu poštovného ti pošle mailem spolu s cenou šatů... Pak se můžeš rozhodnout.
    Clo jak jsem tu četla tak platil někdo, protože celníci namátkově některé balíčky kontrolují...

• @lucimia  ďakujem, už som mu písala. Nevieš či to posiela poštou alebo ako? Lebo mám zlú skúsenosť doručovania cez spoločnosť TNT z Číny.

• Už jste se Zimem někdo řešil změnu DPH ze 150 USD na 22 EUR? Tady o tom píšou http://m.lupa.cz/clanky/nakupy-v-zahranici-podrazi-kvuli-dph/?forceSwitch=
    Zimo předtím na každý balík napsal, že má hodnotu 150 USD a tak se clo neplatilo, ale teď to kleslo na 22 EUR, tak se clo bude asi muset platit.

• Sponzor fóra
  • @lilinka28  mne sice zimo posielal balik do UK, ale na balik napisat cenu $36 - a to som ho o to ani neprosila, len aby napisal, ze je to dar som mu emailovala... 🙂

• @lilinka28 : A to už je definitivně schválené, ta změna na 22 EUR?

• @andzi  : zimo posiela vacsinou prave cez tnt..ja som problemy nemala,ale napr. martinkaa ano (saty sa vratili do ciny!) a aj ranja pisala,ze saty jej dosli kvoli nim neskoro..moje prisli z ciny do prahy za 3 pracovne dni (+ vikend)...treba sledovat tracking number, aby si mohla pripadne vcas zakrocit..aj zuziiiiicek mala tusim prave kvoli tnt nejake problemy s dodavkou,ale k satam sa jej podarilo dostat- na predoslych stranach to popisuje,tak sa mrkni, nie som si ista, ci bol problem kvoli tnt,alebo colnici ?..

• Ja som problem s TNT nemala - na tnt stranke sa tracking ale objavil az 2 dni po tom ako zimo saty poslal - u nich to funguje tak nejak, ze najskor to da nejakej inej sluzbe a ta to preda TNT ( nie som si 100% ista) ale moje saty tiez prisli za 5 dni od poslania a na colnici boli asi 15 min mozno ani to nie .. 🙂

• @nevee  : Ta změna bezcelního limitu na 22 EUR už je schválena. Bude platit od 1.března. 😐

• @radkaja  kruci, tak tomu se nevyhnu 😞

• @radkaja  a kdybych mu napsala at napíše že to je darem, tak se tomu stejně nevyhnu co? já tomu moc nerozumím 😞

• @terulilinka  : to s tym darom som mu pisala tiez,ale vravel,ze on to tam dava automaticky,ale mysli si (ja takisto), ze to na colnikov az tak nezabera..pre nich je rozhodujuca ta cena..takze jedine sa s nim skusit dohodnut na tom,ze napise cenu do 22 eur..problem by este mohol byt v tom,ze colnici vraj zvyknu pozadovat aj fakturu- u mna ju zimo prilozil k satam a bola to vlastne kopia prvej platby za saty- 100 dolarov..takze ak by ste si dohodli platbu po castiach a jedna z nich by bola do tych 22 eur,tu by potom prilozil,tak by to mozno pomohlo..

• @bubblinkka  jéé, děkuju.. ale to clo neni tak velký nebo ne?? nikdy jsem takhle neobjednávala tak netuším právě..

• @terulilinka  : to prave netusim a nikde sa mi vysku cla nepodarilo zisitit..mozno to nie je az taka hroza a clovek zbytocne panikari..neviem..

• @terulilinka  Nevím přesně kolik je clo z oblečení ,ale počítej, že včetně s DPH to bude kolem 20-25% z ceny šatů,někdy i včetně poštovného.

• @radkaja  : tak to je teda uz dost..

• Sponzor fóra
  • @radkaja  no to je dost! kruci, jenže do 1.března to nestihnu 😞

• Četla jsem si to a poštovný se počítá do základu výpočtu cla v tom případě, jestliže je to posílaný jinak než klasickou poštou (kurýrní služba atd.). Čekala bych, že to clo bude cca 20 %.

•  Hmmm já myslela, že úplný max. tak 200,- 😞 😞 Takhle by mi to vyšlo cca na 750,- 😦

• @arilas  tak nějak 😞 to je v pr.. 😃

• ale porad se to vyplati.. a navic saty budou vase, tzn zadny pokuty za zniceni a zadny usmudlany saty od ostatnich nevest..

• @bolekat  to máš pravdu 🙂 určitě od toho nepůjdu kvůli clu 🙂

• @terulilinka  presne. na zaklade teto debaty o clu jsem jim poslala email, jak to je se clem, dph a dalsimi poplatky, tak uvidim. ale pro me plati, ze porad do toho pujdu.. budou moje, cena rozhodne neprevysi pujcovne, nebudou "jete" atd.. byli jsme ted vybirat oznameni v prazskem andelskem studiu a tam se slecna prodavajici bavila se zakaznici, a pry pujcovani satu je ciste ceske specifikum, nikde jinde nefunguji a vsude si je kupuji.. no a dat 50tis za znackove saty rozhodne nechci, ani si platit 10tis za pujceni..

v sobotu jdu na zkousku do salonu, zjistit jaky strih mi jde a pote budu objednavat z netu 🙂

• @bolekat  tak pak dej vědět co ti napsali 🙂
    tak jsem hod fotečky 🙂 jsem zvědavá 🙂

• @terulilinka  ja nepujdu do zima, ale do lightinthebox.com, mam to doporuceny z nekolika nezavislych zdroju (uz jsem to zminovala vyse). maji tam fotky satu, ktere sami sili, nikoliv fotky originalu, nejedna se tudiz o kopie, navic tam pod saty davaj casto zakaznice fotky satu v reale, takze vis, do ceho jdes. a je tam i spousta bot a kabelek, to bych taky asi objednala, i bolerko pres saty.

psala jsem jim ted vecer, tak dam vedet, az budu neco vedet 🙂

• @bolekat  teď na to koukám! ale ty moje vysněné nevidím 😞 odkud si? že kdybych si vybrala taky něco, jestli by jsme to neobjednali spolu 🙂

• @bolekat  Taky jsem se na ten čínský obchod dívala,ale skoro žádné šaty se mi tam nelíbily .Zdálo se mi, že hodně šatů už jsou dost zastaralé modely. 🙂

• @terulilinka  maji jich tam hafo, ja bych si tam urcite vybrala. chci jen vedet, jaky strih mohu ci nikoliv (konfekci mam 44) a pak do toho pujdu. jsem z prahy, ty?

@radkaja  zastarale modely, to je relativni. spis co se ti libi a co ne, nejsem rozhodne zastance modnich trendu, ze bych musela mit nejnovejsi kolekci, navic v satech je to strasne indivdualni a nikdo nebude resit, jestli je to model 2011 nebo 2010.

• No tak mě to teda taky neodradí. Jen jsem se těšila, že budu mít šatičky za 3000,-. No jestli se to vyšplhá ke 4000,-, taky se to dá. Navíc, když je třeba pak prodám aspoň za 1500,-... Jestli je teda nezničím. I to je na tom super. Nechtělo by se mi celou svatbu pořád hledět na šaty, hlavně ať se jim nic nestane 🙂
    Než jsem se poprvé podívala na beremese, tak jsem byla smířená, že tak 8-10 tisíc dám jen za půjčení....

• @bolekat  taky praha 🙂 mě se tam taky líbí, ted koukám na nějaký plesovky z gossip girl a jsou bezvadný, hmmmm 😃

• @arilas  ja hlavne ani netusila, ze pujceni je tak drahe! a to je na 4 dny! a pujcovne je 10tis za ty nejobycejnejsi.. no je to obrovsky kseft. kamaradka-navrharka si behem studia privydelavala praci v pujcovne, a pry tam maji saty porizovaci ceny 10tis a jednou je pujci za 10tis a je to splaceny, navic spousta z nich je opravdu nakupuje v cine a draze pujcuje.. je to absurdni. to je radsi obejdu a koupim si rovnou svoje.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Svadobný salón DIVA prináša exkluzívne svadobné a spoločenské šaty značiek Allure Bridals, Gabbiano, Tesoro Bridals a Cabotine.
    Velkoobchodní a maloobchodní prodej svatebních šatů EMMI MARIAGE a svatebních doplňků CAMELLA.
    Najnovšie kolekcie svadobných šiat 2020, spoločenské šaty Sonia Peña i skvelé kolekcie svadobných topánok a doplnkov 2020 už v salóne!
    Články od našich partnerov
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
    Archív článkov od partnerov