Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

6. aug 202124177
  • @bubbagump  týý brdo, to je dlouhá doba 🙂 to bych se asi pěkně stresovala 😃

• @bubbagump  Jo, jenže když si to necháš upravit v Čechách, hned platíš nějaký peníze navíc ne? Kolikrát se to pak cenou vyrovná tomu, že bys to od začátku šila v Čr. A jsou věci, který se už spravit nedají (vlastní zkušenost - např nedostatek vyztužení, díky kterému šaty nesedí apod.)

V Číně sice šije kde kdo, ale u renomovaných švadlen a z látek, který jsou samozřejmě různé kvality a různé ceny. Vem si že v Číně šije adidas i new yorker. New yorker jsou většinou poloprůsvitný hadry, křivě šitý a někdy se po pár praních rozpadnou...adidas mi vydrží třebas čtyři roky...taky je ale dražší.

Je třeba to zvážit, naprosot každý zde má jiné přání a jiné představy a to je taky na životu hezký, že všichni nejsme stejní. Ale je třeba říct, že v tomto případě nelze bez zkoušek ušít dokonale padnoucí model na míru. To ale neznamená, že bude nějak extra viditelně padat či odstávat! Žádný holce tady myslím šaty z ebay před oltářem nespadly na zem 😃

• Co se týče látek, standardně se jedná o acetátový satén, tenčí a nižší gramáže než je obvyklé, organza je pak taková, že se z ní u nás dělá tak max dekorace. Je třeba napsat švadleně z Číny, jakou látku používá, aby napsala PŘESNÉ specifikace. Pokud nejste spokojeny, řekněte, ať to ušije z lepší látky, věřím, že to navýšení ceny nebude zase tak významný. Však nemusí být šaty jen z hedvábí že jo...

• Sponzor fóra
  • @aimirin  ty moje např. budou z tylu, cože je tady taky dost běžné 😉 a i kdyby satén byl jakýkoliv, bude až vespod..

• a víš gramáž? jási jen myslím, že číňánci si z toho udělali zajímavý byznys a je třeba se jim trochu podívta na zoubek 🙂) aby nešidili...jinak nikoho nepřesvědčuju, ať to šije zde, protože kdyby mě někdo přesvědčoval, že NUTNĚ musím mít holuby nebo zdobený auto, taky se mu vysměju...

• @aimirin  tak se saténem od Zima byly nevěsty spokojené, říkaly že je dost silný.Je to vidět i z fotek. 🙂

• @aimirin  myslím, že se celé beremese těší na Tvojí fotečku šatiček 😉 nejlépe i s nevěstou 😉 a věřím, že ta Tvá gramáž nás všechny uchvátí!

• @aimirin  a silně pochybuju, že mi někdo ušije šaty pro mé hezké oči a ne pro byznys 😃! To by šla ekonomika silně do .....

• @xmodroocka  Jakože můžu mluvit o gramáži látky, jen když budu krasavice v sametu nebo jak si to myslela?😃 Nepřijde ti, že už trochu přestřeluješ?🙂) Já se tu nejdu chlubit, ale chci poradit. Holka, co neví nic o gramáži, tu snadno nějakej číňan ošidí! Je třeba ptát se na gramáž a u saténu na svatební šaty alespoň nejít pod 20-25mm. Věřím, že se to bude hodit. Však se jen zeptejte zima na gramáž a věřím, že si vám nedovolí podstrčit to nejtenčí. Výsledný dojem pak bude mnohem lepší.

Já nevím že hned cokoliv berete jako urážku, a to snad v každém zprávě píšu, že nechci nikoho přesvědčovat, že sama bych se do některých věcí navézt nenechala, protože mi připadaj zbytečný....jen mě prostě šití baví a ráda radím. BTW asi kvůli holkám jako ty si radši fotky vystavovat nebudu, zjevně bys spěchala pomluvit mi nos nebo co 😃

• 😃

• A jak je to s gramáží o organzy? Chtěla bych šaty z organzy a mám strach, aby se nekrčila.

• organza? tak v té se moc nevyznám, ale vím, že gramáž bude cca 8mm

• a co treba taft 😉

• do jistý míry se ale organza mačká...třeba víc než jiný druh látky

• o.k. děkuji. Ta, co se používá na stůl bude mít asi nižší, že ano?

• Sponzor fóra
  • Tak to doufám, že po pár hodinách v šatech nebudu vypadat jako strašidlo. Žehličku s sebou určitě mít nebudu. 😃

• Ne ne, já pouze oceňuji, že chceš mít všechno perfektní, ale řešit svatbu přes rok dopředu...... no nevim, asi bych se bála, aby k ní vůbec došlo..... pokud by spotřebovala doporučit rozvodovýho právníka, tak mám taky typ, pač o gramáži fakt nic nevim 😃!

• hedvábný taft je luxus...tak o tom bych snila, ale financí se mi jako studentovi nedostává...

taft by určitě neměl jít pod 20, spíš bych vzala 25 (= tedy ne pod 90g/m2)

• @aimirin  dik 🙂

• @xmodroocka  zlatíčko, s partnerem jsme pět let a na rozvod to fakt nevypadá...ano, řeším svatbu dost dopředu, protože jsem byla požádána v prosinci a nebudu kvůli tvým hezkým očím a blbým otázkám plánovat svatbu honem honem na letošní červenec, kdy už nikoho neseženeme 🙂 Nicméně děkuji za tvoji starost jak o můj vztah, tak o můj vzhled 😃

BTW jakožto zaměstnanec v AK si případného právníka umím najít sama, ale hezký pokus 😃

• @vlnka7  No ono jde teda i o složení, ale v zásadě tím, že je nižší, je jakoby i méně tuhá a méně drží tvar, alespoň tak to chápu já...je teda fakt, že organzu jsem na šaty neplánovaa, takže jsem o ní nic nečetla

• @aimirin  přece neni jen červenec 🙂 mě požádal v lednu a svatbu máme v září a všechno krásně stíhám a všechno máme sehnaný 🙂

• @terulilinka  no jo, jenže kapela co chci by každopádně už neměla volno, ani fotograf, ani místo...navíc do toho státnice 😛 Moje máma se teda vdávala těsně před státnicema, ale na tuto tradici se mi nechce navázat, jsem děsnej plašan a vím, že bych na svatbu přišla třesoucí se a s kruhama pod očima 😃 Tak holt budu mít na diplomu starý jméno 🙂

• @aimirin  Mám to dobře vypočítané. Úpravy u švadleny v ČR nebudou stát víc než 1000 Kč. Šaty mě stály necelých 14000 Kč. Celkem tedy pokud do nich vrazím 15000Kč, pořád je to imho mnohem lacinější, než u "dobře placené" kvalitní švadleny v ČR. A i kdyby mi je ta švadlena třeba i chtěla ušít levněji, vidělas, co je v Čechách k sehnání za krajky? Jedním slovem bída. A na moje šaty je potřeba krajka s velmi speciální kresbou, stačí se mrknout do fotek. Jsem za to, že v Číně, pokud vybereš správného dodavatele, Ti ušijí šaty levněji, kvalitněji a celkově lépe než v ČR. Ale je to jen můj názor. 🙂

• zeptám se obecně, nebyla tu nějaká nevěsta, co si nechala šít šaty z něčeho jako brokát?

• @bubbagump  máš pravdu, s krajkou je problém, sice znám lidi co ji berou ze zahraničí, ale ta cena pak....jeden by zaplakal

• @zuziiiiicek  @bubblinkka  a pre vsetky ostatne, konecne som mala saty od Zima oblecene druhy krat a aj fotak po ruke - pridala som 2 fotky, aby ste videli ako vyzeraju v skutocnosti... 🙂

• @chechnyan.  Moc se povedly! 🙂

• @nevee  Dakujem - som velmi spokojna 🙂

• @chechnyan  Velmi pekné saticky,cim dalej to tu citam tym viac som presvecena ze aj moje saty bude sit zimo 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ušijeme pre Vás krásne svadobné šaty podľa Vaších predstáv. Okrem toho ponúkame všetko pod jednou strechou pre Váš veľký Deň. Stačí si len vybrať.
    Svadobné, spoločenské a detské modely na mieru za výhodnejšie ceny ako požičovné:
    - 5 katalógov svadobných šiat
    - šaty podľa Vašeho vlastného zadania
    spoločenské oblečenie
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov