Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

6. aug 202124177
  • @revival.lady  Vypočítává se to tak ,že napřed se k částce připočte to clo a pak se z tohoto součtu částka + clo vypočítá DPH a to se k tomu přičte. Takže 80 euro je když dám pro jistotu 25.5 kč / euro je 2 040 ,z toho clo 12% je 245 kč a pak z 2040+245 je DPH 557 kč ,takže celkem 2842 kč. Plus druhá půlka platby 80euro - 2040 ,takže úplně celkem 4882 kč. 😛

• @radkaja  Není to zlé... jsem taky srabík 😃 kdyby mě nachytali, určitě si poplatím víc :-/

• Podívejte se na toto schéma, docela hezky vysvětluje, jestli budete platit clo a DPH a nebo ne.
    Já budu mít na šatech 100 USD, takže budu asi platit jen DPH a clo ne.
    http://www.celnisprava.cz/cz/aktuality/Documents/schema_osvobozeni.pdf

• Sponzor fóra
  • @sangi  Moc pěkné schéma🙂 děkuji...asi taky nechám druhou platbu na100 USD.Ty necelé 400Kč mě již nezabijou a budu mít klid v duši, že to je ještě vcelku reálné, tj. není to podezřelé🙂

• @revival.lady  Takže podle Sangi ti odpadá těch 12% cla.Tak budeš platit jen DPH 20%. 🙂

• @sangi  Děkuji 🙂 hodí se mi to a jak!
    @radkaja  vypadá to tak, což je super, nějakých 400 je celkem fajn 🙂

• A 80 eur cena, nějaké dva tisíce, to by jim fakt nemuselo připadat nijak podezřelý, co myslíte? 😠

• @revival.lady  Doufejme . 😛 🙂

• @radkaja  Myslím, že ne a kdyby něco, budu mít přece ten doklad, že to fakt stálo 80 E a hotovo 🙂

• @revival.lady  To se právě neví, jestli by to takto přešli. Kamarád mi taky hrozil těma jejich tabulkama na podhodnocené zboží 😞

• @sangi  No jo, ale uznej, že za 80 nebo 100 euro se šaty fakticky pořídit dají a oni už by to zkoumat dál nemuseli prostě...

• @revival.lady  čo ja viem tak je 4%. ale pri sumách nad 140 doláčov.

• @rosaria  4% - k čemu to teď myslíš?? Celkem mi Zimo napsal 220 dolarů...

• @revival.lady  myslím clo na svk.

• @rosaria  A jak to víš? My jsme našly s @radkaja  obě dvě 12% tyjo...

• Sponzor fóra
  • @revival.lady  ano na SVK je to trošku inak ako cz každý štát to má inak. myslím, že clo je unás z každej krajiny rovnako vysoké. objednávala som priateľovi hodiny z usa, a platila som 4% clo. a číny to bude tiež tak.

• @rosaria  Já Ti nevím, dívala jsem se přímo na celní sazebník a vyhodilo mi to 12%...

• @rosaria  a možno to je inak je mi to jedno aj tak to zaplatím, predsa im tam nenechám moje šaty🙂

• @revival.lady  Pro Česko je clo asi jiné než pro Slovensko,ale to už tě trápit nemusí ,protože budeš platit jen to DPH. 🙂

• Už som to našla na Slovensku je clo 8% na dovoz z Číny a Vietnamu, na topánky od 1.4.2011 sa clo nebude platiť.(v žiadnej z eur.krajín)

• @rosaria  Dáš potom fotku šatů až ti dorazí od Zima? Já se marně pokouším dostat se mezi tvé přátele(asi mi to zobrazování alb nějak blbne) ,tak jsem ještě neviděla ty fotky co ti Zimo už poslal . 😞

• @radkaja  Jsem ráda! 🙂 nebýt tahle diskuze, asi jsem v koncích 🙂

• @revival.lady  Tak to je fajn ,že jsi spokojená. 🙂

• @radkaja  Měla bych tím pádem platit jen o 400 víc 🙂

• Tak už mám informaci, že mé šaty budou hotové začátkem dubna. Hurá, moc se těším 🙂

• @sangi  tak to je paráda! mě psal koncem tohohle měsíce, tak jsem taky moc zvědavá 🙂

• Já taky koncem měsíce, vsak jsme to objednávali ve stejný den 🙂 Tak a můžeme se těšit, už aby to bylo

• @zzaneta  ja objednávala myslim o den driv jak vy, tak doufam, ze se brzy na mailiku objevi fotky 🙂

• kocky, ktore mate saty usite v cine, aky je material tych siat???

• @tulipan25  Záleží, od jakého výrobce. Náš oblíbený Zimo by měl mít dobrou kvalitu 🙂 Já budu mít např. šaty z šifonu. Na tom není moc co zkazit.
    Z čeho bys šaty chtěla ty? 🙂 Třeba u krajky je nutné počítat s tím, že ji tam "našívají" po kouskách, jak psaly holky výše..
    Pokud na šaty ještě moc nespěcháš (koukám, že svatba až v říjnu 😉) a chceš čerstvé reference na Zima, tak si počkej tak do půlky dubna. Do té doby nám přijdou několikery šaty od Zima (včetně mně 🙂).

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Velkoobchodní a maloobchodní prodej svatebních šatů EMMI MARIAGE a svatebních doplňků CAMELLA.
    Ušijeme pre Vás krásne svadobné šaty podľa Vaších predstáv. Okrem toho ponúkame všetko pod jednou strechou pre Váš veľký Deň. Stačí si len vybrať.
    Splňte si svoj sen o dokonale krásnych svadobných šatách v svadobnom salóne Wedding Gallery. Teraz so ZĽAVOU až do 125€. Tešíme sa a Vás!
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov