Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

6. aug 202124177
  • myslala som komplet cela odopnut prec - mimo siat 🙂

• @ivi_kiwi  Zatím takové šaty tady po Zimovi nikdo nechtěl. Zimo je ale šikovný a taky vźdycky upřimně řekne , jestli šaty dokáže ušít nebo ne. Zeptej se ho.

• Nejaky dobry tip na krajcira/krajcirku, ktory by mi vedel usit tieto saty lacnejsie ako 360 dolarov?Tolko chce za ne Zima.Mozu byt aj podobne, vykladany vrch, cista sukna.

• Sponzor fóra
  • Tak poku chceš aby ten vrch vypadal podobně bohatě zdobený jako na fotce, tak to ti asi nikdo levně neudělá. Levnější varianta bude asi jen pár aplikací a trochu výšivky . Už to nebude tak výrazně bohaté a pěkné jako na fotce.

• @nickituska  Ahoj, skus aj Salon Renky.sk. Maju lepsie ceny a kvalita rovnaka ako Zimo. Ja som si dala sit u nich.

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• Ahoj holky, chtěla bych se zeptat trochu od tématu, když vám přišly šaty z ciziny (myslím hlavně Čínu), platily jste nějaké clo nebo DPH? Někde jsem se dočetla, že clo se do hodnoty 150euro neplatí, ale DPH už od 22euro ano,tak by mě jen zajímalo,jak to chodí ve skutečnosti a o kolik se hodnota potom ještě zvedne? Děkuji za každou odpověď 🙂

• @kolbena  Pokud bude na balíku , nebo v něm třeba na faktuře cena větší než 22 euro , tak zaručeně budeš platit DPH , celníci už jsou dost důkladní . Pokud nebude uvedena cena, tak budou požadovat po tobě nějakou fakturu. Taky budeš platit poště nebo přepravní společnosti poplatek za vyřízení proclení zhruba tak kolem dvou stovek- tedy jen v případě když budeš muset platit DPH nebo clo.

• @radkaja   Ok,moc děkuji. Ještě jsem někde četla, že je nějaká vyjímka: "Zásilky zboží mezi soukromými osobami-Jsou to zásilky, které do EU vstupují ze třetích zemí jen příležitostně a slouží výhradně k soukromým účelům příjemce nebo jeho rodinných příslušníků. Musí být odeslané soukromou osobou a příjemce musí také být soukromá osoba. V tomto případě je limit pro osvobození od DPH a cla €45,00,-, cca 1.076.00Kč"... co by se stalo, pokud by prodejce uvedl hodnotu balíčku do těch 45 €, i když ve skutečnosti by byla vyšší? Myslíš, že by to někdo přezkomával nebo chtěl nějaký doklad?

• @kolbena  Tak o tom jsem ještě neslyšela , docela často mi chodí přes celnici balíčky a limit byl vždy 22 euro. Myslím , že není s celníky moc řeč , byl by to s nimi asi dost velký boj.

• @nickituska  ... to myslíš vážně??? Levněji to snad nejde koukni se kolik strojí v obchodech látky a korálky!

• @kolbena  Dívala jsem se na tu výjimku, ale mluví se tam jen o clu , takže asi DPH budeš stejně platit.

• @radkaja   jj,no nevadí,i tak se to vyplatí 🙂 a DPH je asi klasicky 20% + ještě nějaké ty poplatky poště, jestli to dobře chápu 🙂 a moc děkuji za rady 😉

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• ahojte kočky,
    ak uvažujete nad šitím šiat na mieru tak vám dávam do pozornosti aj môj salónik🙂 Ja spoloupracujem s krajčírskou dielňou priamo v Hong Kongu,
    šijeme šaty podľa obrázku za vynikajúce ceny - lacnejšie ako Zimo🙂 Kvalitou a prepracovaním sú šaty rovnaké ako Zimove akurát, že nemusíte platiť nič vopred
    a šaty máte doma už do 30 prac. dní. Naviac u nás máte 100% záruku spokojnosti - čiže ak by sa vám niečo nepozdávalo, tak šaty môžete vrátiť🙂
    V cene šiat je už aj spodnička. Závoj za zvýhodnenú cenu alebo požičanie zadarmo. Osobne ma môžete navštíviť v Salóne v Košiciach, kde vás aj odmeriam🙂
    Pre ocenenie šiat mi pošlite fotku šiat na môj e-mail: saty@salonrenky.sk

• Sponzor fóra
  • @salonrenky  teda ty uprostřed jsou náádherný!! Opravdu pěkná práce!

• Krajka je udělaná pěkně , ale ten ozdobný pás není nic moc . Když jsou použity místo kamenů a perliček flitry, tak to vypadá lacině.

• @jonkaamisiko  a další nevěsty... Zimo mi poslední týdny dal nervově zabrat.. vůbec nereagoval na mé maily.. dny utíkaly a nic.. maily bez odpovědi a "pitomé" přišití knoflíku a očky na vlečku mu trvalo víc jak 14dní!!!!! Takže ušití šatů hodnotím jako rychlé, kvalitní, ale jakékoliv dodělávky mu hrozně moc trvají a natahuje neskutečně! Nejvíc mě rozčiluje ta jeho chladnost, že vůbec ani neodpoví nebojte, děláme na tom, nebo něco! Absolutně bez vcítění a jiných pocitů... Takže 17.4. jsem provedla objednávku šatů, zaplatila první polovinu částky.. 13.5. fotka hotových šatů.. požádala jsem ho o pár úprav - konkrétně dodělání knoflíku a očka na vlečku a prosila jsem o fotku jak vlečka zaháknutá vypadá.. nic vííc jsem mu ani nepsala.. a až dnes tedy 25.5. fotka přidělané vlečky a šaty jsou hotové! Původně jsme byli dohodlí, že šaty budu mít do posledního května doma!!! Tak jsem na něj zvědavá! Jdu poslat zbytek platby... přidávám fotku přidělané vlečky...

• @ruznoocko  Tak snad už šaty budeš mít za chvíli doma. Tedy pokud mu to na poštu nebude trvat týden. 😐 No jsou s ním nervy.Ty aplikace v tom detailu jsou nádherné, takové jemné a vyšívané korálky.

• @radkaja  děkuji moooc!! Jsi tady náš velký rádce! A jsem ráda, že se ti líbí.. já tady z fotek skáču do stropu. Jsem nadšená až mi tečou slzy, nikdy jsem si nemyslela, že bych měla mít tak náádherné šaty a že budou jen a jen mojeee!!!! Hrozně se na ně těšim. Právě jsem mu je celé doplatila a napsala mail dokud tam možná ještě v dílně je aby to viděl a případně řešil odeslání! Vdávám se přesně za 21dní tedy 3 týdny.. snad stihnou přijít. Po dnešku jsem krapet klidnější. Pořád tam ještě je spousty otázek, jestli mi vůbec budou a jestli mi vůbec budou slušet... ale to už se dá řešit na místě. Chci je už mít doma!!

• @ruznoocko  Ahojky, no ako vidim prezivas to iste ako ja. Ja viem, je to hrozne na nervy, hlavne to, ze ti ani nepovie ani slovicko...Ja som z toho salela..Tvoje saty su prenadherne 😃, to sa mu musi uznat. Urcite ich stihne dodat, ja som bola len vynimka 😮 . Budem ti drzat palce!

• @ruznoocko  A hlavne mu pripominaj ten bombik, mne ho zabudol prisit.

• @jonkaamisiko  no právě proto jsem chtěla fotku jak vypadá přidělaná vlečka, abych měla jistotu, že knoflík přišel.. na fotce detailu je právě vidět..to nefotil detail výšivky, ale ten knoflík 😃 za jak dlouho ti od jeho odeslání přišly?? A jak to probíhalo se clem?? Z celnice mám teda taky nervy!!! 😢

• @ruznoocko  Zimo ma oklamal s tym odosielanim (asi vzhladom k tomu, ze vedel, ze nestiha..), napisal mi, 7.5, ze saty su na ceste (bez DHL cisla), ale potom podla DHL cisla som videla, ze ich poslal az 12.5. Saty prisli na SK na colnicu v noci, tam to preslo, len kontrolou a na druhy den mi ich donesiol kurier.

• Holky prosím, komu Zimo posílal šaty??? Nebo i ostatní co máte něco z Číny a posílají vám to DHLkem.. jak dlouho to může trvat??? Dííííík!!!!

• @jonkaamisiko  takže 12.tého je odeslal a datum kdy dorazily?

• Pokud odesílající na balíku uvede například dar nebo zboží do hodnoty 50 usd, tak se to neclí. Proto je dobré se s nimi nejdříve domluvit, jak bude faktura vypadat. Oni to ale nedělají první den, takže už obyčejně ví co a jak.

• Jinak jestli umíte anglicky, na alibaba.com jsou miliony výrobců a ne jen jeden, můžete si vybrat jaký druh, styl, cokoliv chcete. jsou velice schopní, udělají cokoliv.

• @kokodak1  Dar už na celníky nefunguje, DPH se platí už od 25euro. 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Brigit Boutique - salón, kde sme pripravení plniť sny o svadobných šatách.
    Svadobné, spoločenské a detské modely na mieru za výhodnejšie ceny ako požičovné:
    - 5 katalógov svadobných šiat
    - šaty podľa Vašeho vlastného zadania
    Agatha Gallery
    Nové Zámky
    Svadobné a spoločenské šaty a ostatné oblečenie, obuv, šperky, doplnky.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov