Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

6. aug 202124177
  • Holky, co opravdu stojíte o šaty od Zima a chcete řešit jeho, nezaložíme si jinou diskuzi???
    když se chci dočíst něco souvisejíciho s diskuzí, tak kde nic tu nic a jen žbrebty opakující se pořád dokola.

neřešte nás, kdo chce šaty z číny, tak ať si je sakra koupí a pak se tu podělí o zkušenosti.
    já rozhodně nepůjdu půjčit zatrhané a zašedlé šaty za 14 tisíc.....

a holky, které to zajímá, já už je mam na cestě. 🙂

• @pajinka85  tá diskusia už dávnejšie existuje, je zamknutá a autorka diskusie, alebo niekto iný, ťa tam pridal spolu s 23 ďalšími ľuďmi 🙂

• @pajinka85  ahoj, poslal ti tracking number? já to z něho tahám a nic :/ posílal je tak minulé úterý...

• Sponzor fóra
  • @anet_  ja som TN od neho ani nevidela 🙂 už len prišli šaty (cca do 2 týždňov po zaplatení)

• @anet_   me to zařizuje tchyně, ona obchoduje s Čínou a ma i smlouvu s DHL, ona mi psala ze je poslal v úterý s až se neco dozví, dá vedet. Tak ja se poptǎm.

• @pajinka85  dáš sem pak foto? Jsem strašně zvědavá🙂)

• @bejka_85  já při prvních šatech jo, při druhých sem i o něj nějak zapomněla napsat a přišly, bylo to během Vánoc a teď sem si o něj napsala a nic. S ním je to dopisování těžký 😃

• @pajinka85  ahaa, tak to nám jdou možná společně 🙂 tak budu ráda, když sem napíšeš, kde šatičky máš 😉 Děkuju

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• @luccy91  Klid, to je normální postup, źe chtějí vidět faktury. Můžeš je oskenovat a poslat jim je mailem, nemusíš tam chodit. Pak ti vypočtou DPH a clo a ty ho zaplatíš pošťákovi, až ti bude šaty předávat. Taky možná od tebe chtějí podepsat souhlas, že tě Česká pošta bude zastupovat při celním řízení - prostě podepíšeš papír co ti pošlou, oskenuješ ho a pošleš zase mailem+ pak zaplatiš poplatek poště( bude to připočtené k tomu DPH a clu- platíš pošťákovi)

• @luccy91  neřeklas jim do telefonu, že se budeš sama při tom celním řízení zastupovat? Je lepší když tě zastupuje Česká pošta , ty pošleš jen ty faktury a ten podepsaný souhlas a pak už se nestaráš.

• @luccy91  to je uplne normalni, mela jsem to samy 🙂 nechala jsem se zastoupit ceskou postou, poslala jim plnou moc, kopii objednavky a faktury a do 4 dnu jsem saty mela doma.. je to normalni postup 🙂 A pak akorat zaplatis clo a dph.

• Sponzor fóra
  • Ja se ted taky vylekala, protoze mi zrovna psali, ze chteji dodatecnou celni kontrolu na moje zbozi, fotku zbozi a material..tak jsem jim to poslala, ale uz jsem platila maximalni mozne clo, vic % bych uz ani platit podle zakona nemohla, a zbozi jsem objednavala naprosto legalne pres amazon.co.uk, tak nevim, o co jde 😞 To musi byt proste bezna kontrola?

• Holky já nechci být posel špatných zpráv a třeba jsem i paranoidní, ale mám těžkej pocit, že tu někdo jako bress vás holky, co jste si z Číny nechaly poslat šaty naprášil, aby to zkontrolovali. Nebo si došlápnul rovnou na všechny svatební šaty posílaný z Číny.Jako třeba ne, třeba je to nemožný, ale přijde mi to divný, že roky v pohodě a teď takový hromadný kontroly. 🤔

• Teda co to tu čtu. 😒😒😒 miluju svou tchýni!!!!! Me dneska šaty přišly. Ale k ni, protože to zařizuje ona, ma smlouvu s DHL. Takze tam musime rychle jet.

• Nakukuji - kontroly zboží z Číny se globálně zpřísnilo, minimálně úderem nového roku, kvůli tomu, že si objednatelé nechávají vystavovat falešné podhodnocené faktury kvůli nižšímu vyměřenému clu a takto okrádají stát 🙂. Takže kdo toto nedělá, ten mít přeci obavy nemusí, jde jen o rutinní kontrolu, nebojte se 😉 .

• No bohuzel se hodne deje to, ze clovek Cinanum jasne rekne, ze chce normalni fakturu, a oni tam pak stejne napisou nejakej nesmysl nebo podhodnoceny zbozi.. ale tohle celnici vi no, za to objednavatel nemuze, pokud on vsechny dokumenty a doklady o platbe posle na celnici poctive, tak tohle je chyba na strane dodavatele.

• @suarez  Mě je to akorát líto kvůli těm holkám, protože mi přijde divné, že najednou dělají kvůli svatebním šatům takové halo. Přeci jen život to znepříjemní a bylo by mi dost smutno, kdyby to bylo jen kvůli tomu, že si tady někdo honil ego a napráskal je. 😞 Ale to má prý dojít i k volnému obchodu z USA... to budou celníci teprve koukat 😃

• @limda  Tam se to mělo zpřísnit taky, ono globálně se tyhle ,pro stát velké finanční úniky, budou mnohem více hlídat a pokutovat 🙂. Aby se to nevyplatilo. Což je v pořádku.

• @uzchvilivdana  Já mám právě pocit, že to musí být vyloženě pakatel svatební šaty z Číny oproti třeba jedné státní zakázce. Tam se točí úplně jiný peníze. Neříkám, že je to v pořádku, ale přijde mi směšný, že se tu strašně řeší, že někdo přiznal 3 tisíce a měl přiznat 4, místo toho, aby se někdo zabýval, kam "zmizelo" 300 mega. Ale to je na úplně jinou diskuzi. 🙂
    Ale jako, že nechtějí, aby se to vyplatilo... to by pak ten volný obchod vůbec nepovolili, protože je jasné, že i když si člověk v zámoří nebo v Číně koupí věc za danou cenu a tu danou cenu přizná, tak se mu to pořád 5x vyplatí oproti našim obchodům. Je to možná smutný a krutý k českým firmám, ale je to tak.

• @limda  Tak kvůli velkým krádežím se přeci nepřestanou řešit malé. To je jako řešit jen vraždy a na zfackování stařenky se vykašlat 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ušijeme pre Vás krásne svadobné šaty podľa Vaších predstáv. Okrem toho ponúkame všetko pod jednou strechou pre Váš veľký Deň. Stačí si len vybrať.
    Brigit Boutique - salón, kde sme pripravení plniť sny o svadobných šatách.
    Velkoobchodní a maloobchodní prodej svatebních šatů EMMI MARIAGE a svatebních doplňků CAMELLA.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov