Kedy ste začali s prípravami svadby?

Ahojte ženy (vydaté aj zasnúbené) :) s priateľom sme sa po piatich rokoch zasnúbili a plánujeme svadbu niekedy na začiatku septembra 2019, teda o rok aj niečo. Kedy by sme podľa vás mali začať s prípravami a plánovaním? Ako dlho pred svadbou ste začali plánovať vy a čo bolo prvé, čo ste vybavili? Neviem si predstaviť, koľko času a čo všetko vlastne na to potrebujem. Termín sme si určili na 7.9., ale možno s ním ešte budeme hýbať, asi podľa dostupnosti priestorov, ktoré máme vyhliadnuté. Nie je ešte skoro na plánovanie? Rok sa mi zdá strašne veľa, ale videla som, že niektoré už začali.. Ďakujem za vaše skúsenosti! :)
Odpovedať
@lenkaknel Ahoj, už to tu bolo povedané velakrát ale všetko závisí od toho ako velmi si náročná a máš štastie na dodávatelov. Ja som rok dopredu nenasla ziadne volne miesto ktore by sa mi pacilo :) Ale su baby co zorganizuju vsetko za 4 mesiace, najdu co hladaju a maju volno na ich datum, je to individualne :) V kazdom pripade, urcite chodte dohodnut to miesto lebo od toho sa odvija vsetko ostatne a urcite rok dopredu nie je skoro. Potom kostol/matrika a asi fotograf a hudba to byva najviac dopredu obsadene, a potom uz postupne na ostatne je cas:) Tak vela stastia s pripravami !
Odpovedať
No salu, kostol/matrika, cukrarka, dj, kamera, foto, kozmetika by som urcite zajednala teraz. Mne sa zdalo rok dopredu planovat strasne vela, ale tie terminy a hlavne majove az septembrove byvaju vychytene aj rok a pol dopredu. Ked uz potom drobnosti spravite aj neskor, to nevadi. Ale tieto terminove veci su zaklad, nech si mozes vyberat dodavatelov :)
Odpovedať
Ahoj, ako písala @zuzu_zuzu nie je to skoro. Dnes je taká doba. Keď je svadobná sezóna, je všetko vybookovane. My sme sa zasnubili v januári tohto roku, svadbu sme chceli na jún 2019 a naša sála, mala najbližší termín až 29.6.2019 čo sme hneď aj rezervovali, čiže sála bolo na rok a pol full. A tak to bolo takmer so všetkými salami, že na rok už väčšina má full. Preto je najvyšší čas a veci ako kameraman, fotograf, kapela a DJ by som objednala tiež hneď, lebo ti dobrí sú už tiež takmer plní, dokonca niektorí už majú rezervované termíny aj na rok 2020. Tákze toto určite teraz. Ostatné veci ako napr. Cukrárka, kostol, šaty alebo oblek má čas ešte nejaký polrok.:)
Odpovedať
@lenkaknel ak uz mate termin tak nevidim dovod odkladat pripravy, cim skor tym lepsie a budes mat skor pokoj a aj vsetko vybavene tak ako chces...ja som sa zacala rozkukavat este pred zasnubami a po zasnubach sme mali rok a pol na vsetko...niekedy som aj dva-tri mesiace nic neriesila, takze ak si narocnejsia na dodavatelov, mas rada vsetko zorganizovane a nechces to riesit vkuse ale sem tam si od toho aj dat odstup, tak urcite uz zacat, rok je standardna doba :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkaknel vobec nie je skoro na planovanie. praveze je to dobre, ze ste sa takto skor dohodli. aspon si budes moct este vyberat miestnost a ostatne veci. a v prvom rade uz teraz by som si isla obehat tie miesta a pozistovala by som si dostupnost. lebo to skoro kazda nevesticka mala tak rok dopredu zarezervovanu salu a knaza
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa zasnúbili v decembri 2017 a od januára 2018 sme začali vybavovať, najťažšie bolo nájsť sálu, všetci mi odpisovali,že na rok 2018 už nemajú nič, nakoniec sa podaril október a potom sme riešili kostol, foto,video a koláče, ostatné má čas, na matrike na nás kukali akože čo tam už chceme 😁, takže si myslím,že pomaličky môžeš sondovat a rezervovať termíny, záleží ešte v akom meste, počula som aj o takých,kde majú aj dva roky dopredu obsadené priestory
Odpovedať
cca rok a pol dopredu sme zajednali sálu, fotografa, kostol, potom cca pol roka bolo ticho o svadbe viacmenej a rok pred svadbou sme zacali riesit dalsie veci kozmeticku kadernicku ochutnavat kolace aby sme si vybrali cukrarku :) a ostatne to islo potom vsetko s postupom casu, intenzivne ale najviac sme riesili cca pol rok pred svadbou :)
Odpovedať
My sme sa o svadbe zacali bavit minuly rok asi v juni alebo july s tym ze sme chceli mat svadbu tento rok v juni. Avadba bola nakoniec 19.5. S terminom sme boli celkom flexibilni skor bol problem najst vhodneho fotografa kedze vacsina uz boli vybookovani. A kedze je moj manzel fotograf tak sme mali naroky trochu vyssie ale zase sme na to mali isty rozpocet. So salou sme nemali problem este bol problem zohnat kameramana ale toho sme zhanali tak pol rok aj menej pred svadbou a to uz bolo na nervy ☺ takze zavisi ake priority si urcis a ako uz baby spomenuli treba booknut cim skor salu, fotograf, kameraman, DJ/kapela. Zvysne veci maju kopec casu
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali svadbu presne po dvoch rokoch, takže sme mali čas všetko dôkladne pripraviť a taktiež sme nemali problém nájsť fotografa, sálu ani kameramana. to bolo aj prvé čo sme aj riešili a potom až všetko ostatné, najprv väčšie veci ako výzdoba, výber menu, zasadací poriadok a až potom také tie menšie veci ako je torta, zákusky a podobne :)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme svadbu začali riešiť dva roky dopredu, hneď po zásnubách ... a vôbec nevnímam, že by to bolo skoro, nakoľko sme mali dosť času všetko pripraviť a teraz už je to viac-menej len také dolaďovanie detailov ... má to svoj význam aj z toho dôvodu, že nemusíš všetko kupovať naraz, ale postupne .. začali sme rezerváciou sály a hneď po nej sme si vybrali fotografa, to by som riešila ako prvé
Odpovedať
V takých vychytených termínoch ako sú máj- september by som to začala pomaličky riešiť, podľa toho, čo budete chcieť, asi hlavne priestory a potom ak máte vyhliadnutého nejakého vyťaženého fotografa, či DJ... Také veci kde nemaš nejakých vyhliadnutých dodávateľov by som tak skoro neriešila, ale je dobré si spraviť nejaký prehľad. Keď máš svadbu v mesiacoch, kde nie sú moc svadby tak nemáš problem vśetko vybaviť aj 2-3 mesiace dopredu v úplnej pohode a je vysoká pravdepodobnosť, že mnohý dodávatelia budú mať voľný termín....
Odpovedať
Zasnúbili sme sa v decembri 2017 a sálu som zajednala vo februári, zákusky, šaty, kozmetičku a kaderníčku som objednávala v apríli, v máji som sa bola pýtať na matrike ohľadom sobáša a hneď si nás zapísali do knihy, no a ostatné veci som riešila asi mesiac pred svadbou. Ale ako kočky vyššie spomínajú všetko závisí od toho čo chceš, aká si ne/náročná, každá sme individuálna s rôznymi predstavami :-). My sme mali svadbu v piatok, 20 hostí (najbližšia rodina), nemali sme živú hudbu ani DJ (hudba púšťaná z ntb), kameramana, žiadne bary ani kútiky, žiadne náramky pre družičky, pierka a podobne, fotky nám urobila moja sestra také "ukážkové" na pamiatku, nie je fotografka ale máme kvalitnú zrkadlovku ;-) Kytičku som si urobila sama a bola som so všetkým spokojná, nič nám nechýbalo no a z posedenia ktoré sme plánovali nakoniec bola malá svadba, neskôr prišli aj kamaráti, zabavili sme a každý bol spokojný :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
podla mna kludne ak zacnes s niektorymi vecami ako prenajom saly a fotograf, nejak tak v oktobri. to bude podla mna tak akurat a potom s ostanymi vecami aj na rok. hlavne je miesto obradu, sala a fotograf
Odpovedať
@slavcitka Tiez si myslim, ze toto su take najhlavnejsie veci, ktore treba riesit popredu, ostatne veci potom casom postupne. :-)
Odpovedať
@lenkaknel pred dvoma mesiacmi sme začali a o dva mesiace máme už aj svadbu. ako poviem ti, že je to riadny stres a obava, či to všetko stihnem ale pevne verím že áno
Odpovedať
Máme svadbu budúci rok v auguste a prípravy sú v plnom prúde :-D :-D nechcem nič nechať na náhodu a vybaviť si všetko čo najskôr, nech pred svadbou nemám stres z toho že náhodou niečo nieje pripravené, či zajednané :-)
Odpovedať
@lenkaknel Pre kazdu nevestu je ina ta doba, kolko potrebuju na pripravu, niekto ma rad, ked ma na vsetko cas a nemusi sa nicim stresovat, ina zasa sa bezhlavu pusti do toho a svadbu prichysta aj za dva mesiace. Zalezi od toho aky si typ cloveka :)
Odpovedať
Profilova fotka
sice este neviem kedy budem mat svadbu ale pomalicky si zacinam zistovat ceny, miesta a ukladat rozne fotky pre inspiraciu aby som potom presne vedela, co chcem a nemusela sa dlho rozhodovat ;)
Odpovedať
@deniliana viem o com pises :D mala som to podobne, ked som spoznala terajsieho a sme sa neskor aj zasnubili zacala som si prezerat na nete nejake inspiracie, fotoblogy zien, ktore svadbu uz mali aby som si vedela spravit aspon nejaku predstavu o tom ako bude moja svadba vyzerat. ked prislo k tomu ze svadbu teda budeme robit, mala som to jednoduchsie, lebo som uz vedela co presne chcem :D :D
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkaknel vcera sme sa zhodli na datume, dnes som bola v kostole a pomalicky zacnem vsetko riesit. mam sice este cas do maja 2019 ale radsej zacnem skoro a potom budem mat veget ako keby som sa mala tyzden pred svadbou so vsetkym ponahlat
Odpovedať
Profilova fotka
My sme si 4 roky dozadu sadli vtedy ešte s priatelom a pozerali si dátumy o 2 roky kvôli rezervácii mieste. Potom som len tak zo zvedavosti prebehla na kedy padajú také pekne číselné dátumy a 18.8.2018 padalo na sobotu, tak sme si tie 2 roky po skole počkali. V polke roka 2016 sme už museli rezervovať sálu a cca v máji 2017 som rezervovala kapelu, fotografku a zač roka 2018 restiku. Úradný sobáš bol problém u nás vybaviť, povolili ho až teraz v januári, napriek tomu, že v Nitre sú také rezervácie aj 2 roky vopred. Zvyšok už išiel tak nejak postupne, človek si prezeral veci, kupoval.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
My mame 12.10,a rozmýšľam, co dovtedy budeme robiť. Mame termin, salu, menu, dj, fotografa, saty, oblek, doplnky, tak este zákusky a alkohol... Plánovať sme začali v podstate len pred dvoma týždňami, po zásnubach. Neviem, co by sme robili cely rok, alebo viac. Aj keď je pravda,, ze svadba bude ma dedine, taka veselica, nic extra náročné... :-)
Odpovedať
hmm tak to mate teda celkom fajn @bibusa36, v podstate vsetko dolezite mas hotovo. hej , ono ako vravis, je poriadny rozdiel aj v tom, v akom style svadbu planujes
Odpovedať
My máme svadbu budúci rok v apríli, ale už teraz mesiac po zásnubách máme priestor, hudbu, fotografa, obrúčky, predbežne zajednané ubytovanie pre hostí, vyriešené nealko. Zostali nám akurát šaty pre mňa, priateľa, koláče, alkohol no a ešte si musím nájsť kaderníčku a vizážistku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?