Obmedzenia pre svadby od 1.10.2020

Ahojte nevesty, videli ste tlacovku? Svadby od 1.10 max. do 30 ludi na celom SVK. Vidim/ citam dobre? My sme prelozili svadbu z marca na oktober a neviem, co teraz robit...Buduci rok su vsetky datumy v nasej sale vybookovane. Uvazujete, ze sa zoberiete len o svedkoch a zvysok proste nebude? Velmi som sa tesila aj na hostinu, prvy tanec :/
Odpovedať
1
2
5
čooo? kde si to našla ??? ja som našla len toto... 15:51 - HROMADNÉ PODUJATIA: Pandemická komisia v stredu navrhne na celom území Slovenska zakázať hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania a hoteloch, okrem svadieb a karoch. Úplne by mali byť zatvorené diskotéky, kluby, oslavy vo verejných priestoroch, konferencie, kde je občerstvenie. Opatrenia by mali platiť od 1.októbra stále dúfam že ten oktober stihneme a že dajú do 100 ludí 😞
Odpovedať
Od soboty 12. septembra platí zákaz usporadúvať hromadné športové, kultúrne spoločenské podujatia od 23. do 6. hodiny nasledujúceho dňa. Jedinou výnimkou je svadba alebo pohrebný obrad s maximálnym počtom 150 zúčastnených osôb. toto platí pre Nitru.. mohli by pri tom vydržať. Očividne sa už všetci poslanci poženili...
Odpovedať
@sissusik nie, bohuzial...od 1.10 max.30 ludi na oslavach, svadbach, nebude viac
Odpovedať
@simona_18 nerobte si zo mna srandu baby... kde to čítate? 😞
Odpovedať
@simona_18 Áno, od 1.10. len do 30 ľudí.. Akurát som myslela na nevesty, čo prekladali z jari a leta na jeseň.. My sme to stihli 1. 8. aj keď tiež len intímne s malým počtom ľudí, ale bolo to krásne. Takže menšej svadby sa nebojte, keď už chcete byť svoji. Každopádne, mrzí ma to za vás.
Odpovedať
už to čítam...všetko závisí od okresu... 15:53 - SVADBY: Od 1. októbra sa obmedzia svadby na 30 osôb. V zelených okresoch exteriérové hromadné podujatia budú najviac pre 200 ľudí, v interiéri najviac pre 100 osôb. V oranžových a červených okresoch budú exteriérové hromadné podujatia pre najviac 100 osôb, interiérové podujatia pre 50 osôb
Odpovedať
len teraz nechapem že akože len konkretne svadby do 30 osob..? a hocijake ine podujatie môže byť aj vyšši počet...??????!?!!?!?!?!?!?! 😞
Odpovedať
@sissusik zabudla si 1 vetu: Účasť na svadbách sa má obmedziť na 30 ľudí. Takze ja som z tlacovky pochopila, ze je jedno kde, proste svadby do 30 osob
Odpovedať
@sissusik Áno. Vyzerá to tak.
Odpovedať
@sissusik no na hocijakom inom podujati (napr.vystava,...)nejes, nepijes, netancujes v blizkom objati, neskladas si rusko
Odpovedať
@sissusik zial plati to pre cele Slovensko :/// V pondelok to maju schvalit s platnostou od 1/10.
Odpovedať
Profilova fotka
@sissusik ja som sa prave zosypala. Uz mam toho dost vazne. Orekladali sme svadbu tak isto z Maja na koniec oktobra. Toto si robia ozaj srandu ale je to podla mna rozdelene podla ojresov ze svadby 30osob je iba v orandzovej a cervenej zone.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mia015 Svadby do 30 ľudí budú platiť pre celé Slovensko.
Odpovedať
@mia015 nejdem sa hadat, ale priamo z krajciho slov som ja pochopila, ze cele slovensko...su 3tyzdne do oktobra, predstav si, ze aj keby to bolo podla teba, infikovalo by sa 100 ludi z nejakej regionalnej firmy v tvojom okrese, teda by si sa dozvedela 2dni pred svadbou, ze mozes mat iba 30 ludi 🙂 nezmysel..mapa krajov a okresov sa stale meni
Odpovedať
@simona_18 Áno, presne tak.. Plus myslím si, že práve pre toto je to nariadenie až od 1. 10. ze sa ešte "ulutostili" tých, čo majú svadbu naplanovanu na nasledujúce 3 víkendy lebo to by bol skutočný extrém to takto rušiť, preto si aj myslím, že je to platné od 1. 10.
Odpovedať
@mia015 ja som na tom rovnako..neviem čo mam robiť..... súcitím s tebou... a s každou nevestou ktorú v oktobri čakala svadba... keby tie počty dajú aspon do 50 .... asi presuvam svadbu na 30.09.
Odpovedať
Profilova fotka
@sissusik presne aspon na tych 50 ludi to mohli dat. Ale ja som zasa citala ze od 16.9. Su nariadenia na svadby to znamena ze iz aj septembrove svadby su iba do 30 ludi. JA som uz z toho dilino a modlim sa aby sa v októbri unormalnili a uvolnili svadby. Bo toto je ciste psycho
Odpovedať
@mia015 prepáč ja som pesimista... nič sa neuvoľní... oktober je mesiac kedy každý chodí so sopľom a nikto nebude vedieť či ma coronu alebo ma iba nádchu ... nevidím to ružovo.... mysslela som si že to s tymi opatreniami dopadne inak... že daju interier 50 a exterier aspon 100 .. pre všetky podujatia... nečakala by som že to skončí takto... neviem ani čo povdať... viem že to pochopia len tie baby ktoré čakala v najblizších týždňoch svadba... takže hocijaké logické argumenty ktoré tu boli vyššie.. su pre mna momentalne nepodstatné. lebo tato situacia sa ma ale že kurna dotyka...
Odpovedať
Profilova fotka
@sissusik uplne mi citas z duse. Presne sa takto aj ja citim. Tie svadby mohli dat na tych 50 ludi aby sme tam mohli mat svojich najblizsich 😥
Odpovedať
Tiež som počítala 50 ľudí, teraz uvažujem koho škrtnúť 😑 Máme zajednanú sálu s kapacitou 150os. je obrovská a aj tak musíme mať 30ľudi, keď je niekto v sale s kapacitou 20 a napchá do nej 30 je to OK... Dúfam že nás nezrušia úplne, neviem či sa im oplatí robiť v takom veľkom zariadení oslavu pre hŕstku ľudí.
Odpovedať
@oveska1 aspon ze ju budes mat. Ja este neviem.. nas malo byt 85 a prinajhorsom by bol 50 znesitelne...
Odpovedať
@sissusik nás malo byť tiež 70, od augusta sa mi odhlásilo 15 ľudí, pevažne zahraniční hostia, ale hovorím si, že keď bude opatrenie, že najviac 50os. tak tých 5 ľudí ešte ľahko vyškrtnem, ale 30 je veľmi málo.... Sama som zvedavá ako to dopadne, musíme to premyslieť. My sa berieme aj keď bude len sobáš so svedkami, ale tá oslava ma veľmi mrzí 😞
Odpovedať
Nuž, my rušíme. Z 25.4 sme preložili na 31.10, ale už asi kašleme na to, vezmeme sa pri dvoch svedkoch, možno rodičoch a neriešime to. Prekladať to tretíkrát? Nonsens, hlavne keď nevieme, kedy to zase bude lepšie. Už som písala všetkým, či nám vedia vrátiť zálohy.
Odpovedať
Je to uplne na hovno! Je na to nejaky zakon? Ved uz nie je vyhlaseny nudzovy stav. Mozu to aj tak zakazat? Ja uz nemam nervy prekladat svadbu. Netusim komu povedat,ze sorry ale rusim pozvanie.
Odpovedať
Držme sa budúce nevesty. Myslime na to, že dôvod šťastia je náš milovaný. Sama seba teraz utešujem, tešila som sa na všetkých, ale malá svadba môže mať a bude mať svoje čaro. Tak pozdvihnime kyticu, buďme statočné nevesty 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Je mi do placu ☹️ My mame mat 10.10. A neverím že vymysleli takúto blbosť... hromadne podujatie 100ludi alesvadba 30ludi ??? Je mi z toho zle a som smutná. Riešim svadbu niečo cez rok a mesiac pred tým to mám presunúť ? Lebo chcem mat svoju veľkú vysnívanú svadbu 😔.... a je mi najviac ľúto párov ktoré už preložili z jari na október a musia to znova riešiť... je mi z toho hrozne a neviem čo ideme robiť... ale viem že ešte počkáme a nejdeme prekladať..
Odpovedať
Profilova fotka
Hrozné :( Hlavne že ostatné podujatia môžu byť do 100. Nonsens. Korona inde nechodí iba na svadby :-x
Odpovedať
Profilova fotka
Teda do 100 v zelených okresoch, ostatné do 50, ale aj tak. Veď to nedáva zmysel
Odpovedať
Profilova fotka
@monickqa777 asi tak. Takto pred polrokom sme sa rozhodli ze presunieme svadbu z 2.5. Na 30.10. Ja stale verim ze ten pocet trosku zdvihnu..... Nechcem sa na to uz vyjadrivat. Panovia sa vydovolenkovali, vysvadbovali a boom nas ostatnych mozu zatvorit. Hromadne podujatia nech rusia alebo obmedzuju ale niensukromne svadby. Ved je to oritiehnute za vlasy. Netusia cim vsetkym sme si presli a kolko nervov nas to stalo a stale stoji. Kolko % alebo pocet ludi sa nakazilo na svadbach a rodinnych oslavat, predsa uplne minimum tak co to furt riesia!
Odpovedať
Baby,ani necitam vsetky tie komentare,lebo mi je do placu..vlastne som si aj poplakala..My mame svadbu za par dni..takze stihame,ale aj tak nam kvoli tomuto nepride 1/3 hosti . Nenechajte si to pokazit..aj ked viem,ze je to tazke..Zoberte sa v uzkom kruhu,ak Vam na tom zalezi..hostina bude neskor..niekedy... Uprimne myslim na kazdu oktobrovu nevestu a hlavne na tie co prekladali svadby z jari na oktober..Drzte sa❤❤
Odpovedať
1
2
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?