Svadba 04/2021 - už plánujete?

Ahojte, je tu niekto kto má svadbu až v roku 2021? Čo už plánujete resp. čo máte alebo skôr nič neriešite? Pôvodne sme chceli svadbu tento rok takže sme to plánovanie už rozbehli ale nakoniec sme sa rozhodli to presunúť. :-D
Odpovedať
rok dopredu plánovať nie je veľmi skoro :) ja mám šaty tiež od apríla 2019 a svadbu máme až 29.8.2020. Je tu veľa dievčat, čo budú mať svadbu až v roku 2022 a už majú celkom dosť veci vyriešených :) budeš mať aspoň menej starostí potom a aj finančne to budeš mať fajn, keď začneš veci postupne platiť teraz.
Odpovedať
Profilova fotka
Súhlasím so zajo123. My sme začali plánovať našu svadbu v júli 2020 už v roku 2018. Minimálne sálu som veľmi rada, že sme stihli zabookovať, lebo sme mali aj lepšie podmienky a teraz je už beznádejne vybookovaná niekedy do septembra 2021. Fotografa sme tiež zriešili rok a pol pred svadbou. Polovička moja mi to odôvodnila tým, že aspoň máme lepší a širší výber toho, čo je pre nás dostupné :) Postupne sme kupovali alkohol, vyplácali zálohy, takisto som mala kooopu času si urobiť komplet celú výzdobu úplne sama a ručne. Plánovať skôr a kopa času vôbec nie je zlé :)
Odpovedať
my máme svadbu buduci rok v máji, a máme sálu, hudbu, kameramana a fotografa.. čo sa vyzdoby tyka tak teraz si pozerame nejake inspirácie :) máme dohodnutu aj cukrárku a rozhodli sme sa aj pre druhy alka, nealka :)
Odpovedať
Podla mna tiez uplne v pohode uz mozes zacat s planovanim. Aspon tych najdolezitejsich veci a tie malickosti staci, kedz zacnes aj zaciatkom buduceho roka riesit. Ved ani nevies a ten cas sa tak rychlo supne. Takze rok dopredu uplne v pohode.
Odpovedať
No veru nie je zle si zabookovat aspon salu a klucovych dodavatelov ako DJ, fotograf...my sme si mysleli ze rok dopredu fuuu to bude nic a nakoniec mali na mieste kde sme chceli mat zabavu uz len par terminov. Potom uz zvysok casu si viete postupne riesit malickosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, dnes sa svadba úplne v pohode plánuje aj 2 roky dopredu :-D hlavne, ak ide o nejaký veľmi pekný dátum. Aj my sme to tak mali a náš vysnívaný priestor sme skoro nezískali, a to som to riešila rok a pol pred svadbou. Takže ako píšu baby, treba vyriešiť tie hlavné veci - obrad je základ, ten nech vám potvrdia, potom miesto hostiny a hlavní dodávatelia - DJ/kapela, foto/video, koláče a torta, ďalej súbor, ak chceš ľudové čepčenie, šaty pre nevestu a ženícha, výzdoba, obrúčky stačí tak pol roka pred svadbou.
Odpovedať
ja budem mať svadbu až v júli 2021 a tiež už postupne plánujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
:D My plánujeme našu od 1.1.2018 a to máme 10.10.2020 a už som mala problém vtedy zohnať kameramana a teraz som rada, že som to riešila tak skoro lebo máme veľmi veľa vecí a nemáme toľko stresu a ani finančne som to nepocítila kedže sme to mali rozdelené na dva roky..:) nemám rada veci na rýchlo ale všetko do detailu premyslené takže to je na tebe:)
Odpovedať
My máme svadbu tiež v máji budúceho roku.. a teraz vo februári sme sa rozhodli začať riešiť aspoň to najdôležitejšie sálu :-D sme si mysleli že není problém s takým predstihom si budeme vyberať termín, nakoniec pôvodný termín ktorý sme chceli bol fuč, ale nevadí aspoň sme sa rozhýbali a teda to najzákladnejšie sála, kamera, fotograf máme isté.. ešte kostol a potom máme zas čas pomaly si plánovať ďalšie veci.. čiže za mňa, nieje vôbec skoro začať plánovať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My máme október 2021 a už mám sálu, fotografa, kameramana a DJ a cukrárku. Pôvodne sme chceli október 2020 a ked som to riesila rok dopredu aj termíny na sálu boli obsadené, aj kameraman a DJ mal obsadené a dokonca aj jedna vizážistka. Takže teraz som si aspoň s týmito vecami švihla a začala som bookovať rok a pol dopredu. Potom budem mať kľud a budem sa môcť piplať s ostatnými vecami. Momentálne hľadám catering, robzerám sa po niekom, kto pomôže s výzdobou a pomaličky pozerám aj niekoho na vlasy a make up keďže poučená z minulého roka viem, že 1,5 roka dopredu asi nie je tak skoro :-D
Odpovedať
My máme na 5/2021 a už pomaly bookujeme sálu, fotografa, DJa. :) Hlavne pozor na to, že kopec svadieb sa z tejto jari presunie na budúci rok, tak bude väčší dopyt po službách
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, my mame svadbu 3.9 buduci rok a tiez uz mam co to rezervovane - sala, dj, fotograf, kamera.. vyzdobu si chcem robit sama, cize si pomalicky davam dokopy co chcem a co je realne :D myslim si ze je praveze vhodny cas na planovanie buducorocnej svadby, kedze sa ich dost vela presuva a tak :) a mna praveze aj pochvalili, ze to je aj mudry "marketignoy" tah kedze ceny mi budu platiti ako pri rezervacii :D co nebol zamer samozrejme, ale potesi :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ahoj, určitě doporučuji zařídit místo svatby (obřad, hostina, ubytování a vše s tím spojené), kameramana, fotografa, šaty a cukráře (catering). CCa 9 měsíců dopředu je dobré se podívat na nabídku DJ, kapel. 6 měsíců dopředu řešit snubní prstýnky a veškeré dekorace, koncept a vizuál celé svatby. Je však dobře ho mít promyšlený už předem, případně mít nějaké inspirace z pinterestu, aby hledání bylo jednodušší. Pokud bude větší svatba, cca mezi 70 a 100 hosty, doporučuji sehnat svatebního koordinátora, který Vám bude po celý den oporou a pravou rukou, která vše dotáhne do posledního detailu 🙂. I toho je však potřeba rezervovat cca 6 měsíců předem, nicméně díky vzniklé krizi, mnoho termínů se letos uvolnilo. Na druhou stranu příští rok bude dost nabitý asi pro všechny zúčastněné, takže čím dříve vše zajistíš, tím lépe 🙂 Krásný večer a přeji hodně štěstí 🙂
Odpovedať
My mame svadbu 09/2021 a salu sme si boli rezervovat uz v oktobri minuleho roka 😄 kapela, ktoru som povodne chcela uz bola beznadejne vybookovana, takze urcite nie je na skodu zacat skor a pomaly. Mame zajednaneho fotografa, kapelu, salu, nedavno som riesila cukrarku, o par tyzdnov idem skusat saty a momentalne riesim matriku. Od januara sa do toho pustim naplno, teraz skor len premyslam nad detailmi. My sme sa so svadbou neponahlali a neviem si teda ani predstavit vybavit vsetko za 3 mesiace. Kedze ja moju planujem uz rok a este rok ma caka 😄
Odpovedať
V prvom rade ide o to co vsetko chces mat na tej svadbe. Ked niekto nie je narocny tak si vie svadbu vybavit aj za pol roka.U kazdeho je to invidualne, podľa predstavy.
Odpovedať
Ahoj🙂 no my máme (dúfam) scadbu v aprili 2021 a ja uz mam vsetko🙂 ale my sme predkladali z min.roka takze...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme sa zasnúbili 10.10.2019 a cca o mesiac sme naplno začali hľadať priestor na september 2020. Už vtedy boli niektoré žiadané miesta vybookované. Takisto fotograf,DJ, kamera..určite čím skôr, lebo baby naozaj bežne plánujú aj dva roky dopredu a tí lepší dodávatelia bývajú obsadení. Ostatné veci podľa mňa stačí aj ten 3/4,pol roka vopred ale tieto veci čím skôr určite.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikkynv Ahoj Niky a aj ostatné dievčence, ktoré plánujete uzavrieť manželstvo v roku 2021. Ak budete s plánovaním budúcoročných svadieb tak ďaleko, že začnete riešiť hudbu tak vám posielame tip sami na seba, lebo fejkové profily sú pre 16ročných 🙂 Sme partia skúsených hudobníkov a spevákov z Bratislavy. Spievame na sobášoch a obradoch, a už viac ako 10 rokov nás pravidelne môžete počuť v nedeľu večer o 20:00 v kostole sv. Vincenta v Ružinove. Roky praxe nás naučili, že hudba je to, čo mení bežné situácie na pamätné. Želáme vám nech vás korona a nariadenia príliš netrápia a ak budete potrebovať kľudne nám napíšte sem do správy, alebo na FB, alebo IG, alebo mail na chorusdepaul@gmail.com, poradíme aj s výberom piesní a aj v otázkach liturgie. Papa, CHDP #nostress
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahoj ja mám svadbu 10.4. Predbežne všetko dohodnuté zálohy sme ešte neplatili.
Odpovedať
Ahojte baby, tak svadbu máme o 3 mesiace, všetko vybavené zálohy vyplatené a ostáva už len dúfať, že všetko bude OK ale vzhľadom na situáciu mám obavy 😞
Odpovedať
@nikkynv budete mať veľkú či menšiu?ja som zálohy ešte neplatila a tak nejak neviem či sa mám do toho vôbec púšťať.
Odpovedať
@christina312 takú menšiu by som povedala cca 50 ľudí 🙂 no my sme platili zálohy za fotobúdku, fotografa, DJa a hotel ....najviac sa bojím, že ak budeme musieť zrušiť hostinu tak nám zálohu z hotela nevrátia a tam sme platili aj najviac ....ak to máš tak, že ti termín podržia aj bez toho aby si platila zálohu tak by som to nič neplatila keďže všetko je také otázne
Odpovedať
@nikkynv my sme mali plán do 30, teraz už začínam byť zmierena aj s lsn obradom😂 presúvať urcite nebudeme, no ja som to riešila vsetko este v auguste / septembri minulý rok, a so všetkými som sa dohodla že sa v januári dohodneme na podmienkach a zmluvné veci atď...čiže je to také otázne,dohodnutý sme ale na koľko to bude záväzné ak nebudeme riešiť zálohy to neviem. Presúvať nechceme takže v tom prípade zálohy väčšinou prepadnú
Odpovedať
@christina312 tak už aj ja začínam byt zmierena len s obradom aj keď to nie je to o čom som “snívala” 😄 ono záleží aj od zmluvy akú budete mať teraz už som počula že dávajú do zmlúv že ak sa to zruší kvôli vyššej moci ako teraz Covid tak sa záloha vráti tak možno sa budete vedieť dohodnúť 😊 my sme zálohy platili cca apríl/máj vtedy sme si mysleli že tento rok to už bude OK
Odpovedať
@nikkynv aha tak to by bolo super, tak to skúsim obvolat a toto budem požadovať v zmluve 🙂 bohužiaľ nieje to vina ani jednej ani druhej strany ked sa to vtomto prípade zruší ,no nemôžem ani ja vyhadzovat peniaze iba tak von oknom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My máme svadbu 17.4. a ja som sa po niekoľkých mesiacoch neaktivity vrátila a začínam s plánovaním prakticky od začiatku 😄 Zálohy sme zatiaľ neplatili žiadne a ani ani nebudeme, lebo hostinu som už z plánov vyškrtla. Čo som videla ten signalizačný systém, tak tých 50 ľudí nepovolia tak skoro, takže zbytočne... Plánujem nízkorozpočtovú svadbu - čo som stihla v minulom roku mám - šaty (z bazáru tu na stránke) a obrúčky, ostatok tiež tak počítam, že oblek z bazáru, kytica umelá, pierka až tie 3 pre ženícha a svadobných otcov vyrobím a z bazáru za pár eur aj ozdobu na auto nech aspoň na fotke je 😄, a pozvánky a oznámenia čo mám navrhnuté zmiešam do jedného budú iba oznámenia a jediné do čoho idem zainvestovať je fotograf, aby bol od rána do poobedia s nami a aby sme sa išli portrétovo fotiť do prírody... to je všetko, vlasy, make-up nechám na mame ak chce objedná ak nie spravím si sama, tenisky biele mám.. a viac myslím netreba.. keďže je snúbencova rodina z opačnej strany Slovenska, tak keď sa bude dať tak sa spravia dve oslavy niekde v podniku po 25 ľudí aj kde sa bude dať si zatancovať... a svadobný tanec si nacvičíme a natočíme si ho..
Odpovedať
my máme v auguste 2021 a plánujeme postupne od januára 2020 😄 - to sme vybavili sálu a kostol. Potom (kvôli korone skôr než som chcela) som vybavovala foto/kameru/aranžérku v apríli 2020, aby som ešte mala z čoho vyberať a aj ma to vyšlo lacnejšie ako tento rok lebo zvyčajne sa ceny každý rok zvyšujú. Šaty som vybrala pred vianocami, v decembri 2020 (aj to ma kamoška k tomu dohnala, ja som mala čaaas 😄 ale so rada že som bola a mám to z krku) Teraz ideme vybrať obrúčky a chcem si zabookovať tetu na koláče. Ostatné veci sú už také skôr detaily, ktoré budem riešiť buď postupne do leta alebo až v júni/júli (keďže neviem, či vôbec budeme mať normálnu svadbu a hostinu a nie len obrad o dvoch svedkoch kvôli tejto situácii). Plánovať svadbu nezaberá až toľko času, takže dá sa to aj za dosť krátky čas, len služby sú zvyčajne dosť skoro obsadené.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?