Svadba 1.8.2020 a korona

Ahojte, máme mať svadbu 1.8.2020 lenže vôbec nevieme čo ďalej. S prípravami sme zastali a stále stojime a čakáme čo bude. Treba nám vybaviť ešte dosť veci, ja nemám ani šaty. Len neviem či mam začať pokračovať v prípravách alebo nie, lebo čo ak o mesiac začnú znovu pribúdať ľudia a zas sa všetko zavrie. Všetko sa teraz začína otvárať a uvoľňovať opatrenia. Bojím sa toho, že svadbu presunieme na budúci rok a nakoniec zistím, že sme ju mohli mať v pohode tento rok v auguste. :-( Myslíte že tonto rok by v auguste už mohla byť normálna svadba bez rusok v počte 70 ľudí?
Odpovedať
Ahoj. S touto dilemou bojuje asi každá z nás.. Osobne si myslím, že chceš mať vysnívanú svadbu a bez obáv, predpokladám, že rodičia a starí rodičia už nemajú 30 rokov a ohroziť ich nechceš. A to, že sa vezmete v auguste 2020, alebo 2021 na Vašej láske nič nezmení. Hlavne by ste mali byť v ten deň bez starostí a užiť si ho bez obáv.. My sme mali mať svadbu v júni, presunuli sme ju na august, v ktorý verím, že bude okk, ale ak by sa nedajbože musela presunúť znova, nebudem s tým mať najmenší problém. Prvoradé je zdravie. P.S.: 70 ľudí myslím, že bude úplne v pohode. :) :) držím palce :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, mozno pocet ludi uz bude OK, ale pochybujem ze bez rusok, chcu ich nechat povinne do konca roka co som citala. a hlavne kvoli rodicom a starym rodicom by som na tych ruskach ja osobne trvala.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, určite závisí od konkrétnej situácie, sama vieš či máš hostí zo zahraničia alebo len z blízkeho okresu. Určite sa môže stať, že budú stále nejaké obmedzenia počtu osôb, resp. nutné rúška a podobne. My máme termín 12.09.2020 a máme plán A, B, C. A - plný počet hostí, B - znížime počet hostí a zmeníme miesto hostiny, C - svadba len s najbližšími, bez hostiny. Možno si skús urobiť malý prieskum medzi hosťami, ako to vidia, či by prišli alebo by mali obavy, sama si premysli, či chcete svadbu v rúškach a určite aj trošku v strese, lebo to je veľmi pravdepodobné.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, no, viem ti povedať iba za nás. My máme svadbu 11. júla s počtom ľudí okolo 85 a u nás sa presúvanie nekoná. Musím však pripomenúť, že už máme takmer úplne všetko (treba už len doriešiť ženíchov oblek a dokúpiť pár fliaš alkoholu a spraviť darčeky pre hostí), a takisto sme uzrozumení s tým, že svadba bude, aj keby mala byť len o svedkoch a rodičoch. Tiež sme s prípravami zastali na asi mesiac a pol, pred dvoma týždňami som to však rozbehla nazad, lebo no, alkohol sa nepokazí a ani cenové ponuky na rôzne služby sa nepokazia, nie sú to koláče :D a prakticky ja si doriešujem už len výzdobu a menovky. Ja som mala presne také isté obavy, že sa tu budem trápiť s presúvaním a zháňaním takmer všetkých dodávateľov nanovo, aby ma potom v júli kleplo, že budú povolené zhromaždenia do 100 osôb alebo čo, a mohli sme to mať ako sme pôvodne plánovali, takže sme to ani nepresúvali. Ja som v momentálnej situácii optimisticky opatrná a hovorím, že to bude možné, z môjho absolútne laického pohľadu. Za akých konkrétnych podmienok to asi nikto ešte nevie, na to čakáme a uvidíme. Taktiež naším plusom je miesto svadby, keďže je napojené na jednu veľkú záhradu, kde budú mať svadobčania výbeh, takže tam bude prakticky nonstop vetranie a tí ľudia sa rozlezú po sále a záhrade, čo je tiež fajn. Robila som si aj malý prieskum medzi našimi pozvanými a tým už tak hrozne chýba spoločnosť, že všetci sa doslova tešia, že vypustia paru. Uvidíme, ako to bude pri starých rodičoch, to asi prispôsobíme situácii. Pri všetkom tomto ale nezabúdaj na to, že my sme (relatívne, nie veľmi, ale znesiteľne) okej aj so svadbou o 10 ľuďoch, takže pre nás je to all-in, ako sa hovorí :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim Vás, sme k dispozícii, máme kompletne vypracované pravidlá svadobnej slávnosti a realizujeme program kompletne ako STAREJŠÍ & DJ. S pozdravom Peter Kubiš
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, máme svadbu 1.8. 80 hostí. Všetko vybavene okrem ženíchovej košele. Nič nemenime. Akurát sme prikupili dezinfekciu na ruky pri vchod do sály a ešte chceme dať difúzer tiež s týmto antibakterialnym do sály. Už sme rozmýšľali, že hosťom dáme spraviť svadobné rúška. 😀 Ale to ešte uvidíme. Každopádne, kto bude chcieť príde, kto nie, nie. S väčšinou sme ale v kontakte a zatiaľ sa všetci tešia.🙂
Odpovedať
Ahojte, podla tych fáz uvolnovania opatreni by mali byt svadby do 50 ludi uz zaciatkom juna. Zistovala som ako to je v CZ, tam to maju s hygienickymi pravidlami(dezinfekcia atd) ale asi bez rusok. Pochybujem ze na kazdom hromadnom podujati by vedeli ukontrolovat ruška. Nam nasa sala ponukla termin 26.9.(no napokon este vyzera ze aj 30.5.povodny termin bude mozny) ale snubencova mama zije v zahranici s trv.pobytom a je to dost dolezity host takze ja ani neviem ci to nechavat na ten september,nie je mi ten datum ani nejaky blizky, neviem tiez ze co robit. Bol to nas vytuzeny termin a takto mi to uz ani nerobi taku radost. Zacinam uvazovat nad inou formou svadby a uz som sa do toho aj celkom zamotala.
Odpovedať
@kati301 ahojj a kde si citala ze povinne budu do konca roka ruska? Ako chcu potom organizovat tie svadby napr do 50 ludi, ved pocas jedla,pitia nikto nebude mat rusko na hostine. Ja si myslim ze to bude bez rusok mozno s dezinfekciou.
Odpovedať
@11katy11 Ahoj teraz je to tak že keď príde zo zahraničia spravia jej test a keď bude negatívny tak ma byt ešte 14 dní doma. A kľudne môže ísť na svadbu prišla by 2 týždne pred svadbou ak by to nebol pre ňu problém 🙂 a tie rúška tiež nechápem ako mame mat na svadbe keď tam celý čas pijes a ješ :-D Podľa mňa by stačila max dáka dezinfekcia pri vchode. Ale myslím si ze ľudia to už tak nepreživaju tu na Slovensku už sa to dostáva do normálu.
Odpovedať
@minnie0 testy sa teraz nerobia hned, lebo nemaju kapacity, takze vsetkych pricestovanych hodia najprv na 2 tyzdne do statnej karanteny v nejakom starom skolskom Internate. To je dost drsne..
Odpovedať
@11katy11 na tvojom mieste by som to dala na September.
Odpovedať
Profilova fotka
@11katy11 ako vsetko, videla som to niekde v clankoch na fb.. moze to byt pravda a nemusi :) problem je ze vela veci nasa vlada nedomysli, ako napriklad ruska na svadbach.. no ved uvidi sa, hlavne pre tohtorocne nevesty dufam ze to dopadne najlepsie ako sa da :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?