Svadba a koronavírus - ako riešite túto situáciu?

Ahojte dievčatá...máme svadbu 25.4.a netuším čo v tejto situácí. Zatiaľ nám obrad potvrdili s najmenším počtom ľudí...ale čo so s oslavou? Rozmýšľali sme iba posedenie doma s najbližšou rodinou ...chceli sme si objednať stan a zrobiť takú garden party ale neviem či by nás za to nemohli nejako pokutovať..prosím poraďte čo robíte vy ďakujem
Odpovedať
Osobne by som spravila obrad cisto uzka rodina ako rodicia surodenci pripadne stary rodicia a hotovo a oslavu by som mala ked sa toto vsetko skonci... Vtedy si urobte bud normalnu svadbu ale uz bez obradu alebo tu garden party. Ale vsetko je na Vas.
Odpovedať
Tiez sme mali mat svadbu 25.4, nakoniec sme to zrusili a presunuli na 31.10. Nechceli sme len malu svadbu a neskor riesit oslavu, to by som sa na to urcite vykaslala. :-D
Odpovedať
Ahoj, mozno Ti pomoze aj nase rozhodnutie. Svadbu mame mat v maji a tiez to nechceme uz prekladat, takze to nakoniec bude len so svedkami a rodicmi, knaz nam to povolil. Kedze nechceme ohrozit nasich straych rodicov a starsich ludi a zaroven by sme radi mali na svadbe aj nasich kamaratov zo zahranicia, ktorych sme pozvali, rozhodli sme sa oslavu posunut na jesen. Spravime si taku kratku obnovu slubov a potom bude zabava. Kazdopadne to nebude tak, ako som si vysnivala, ale to neovplyvni nikto :)
Odpovedať
Profilova fotka
no hej len nevies, ci sa budu moct vobec vtedy robit obrady.. ako toto je podla mna gro bo svadba bez obradu byt nemoze. osobne by som to presunula niekam na jesen
Odpovedať
podľa vyhlásení vlády by sa nemali svadby organizovať vôbec až do odvolania, ja by som určite zrušila a presunula na iný termín :-)
Odpovedať
@conta22 už je to tak, že nemôže byť ani o dvoch svedkoch??? Alebo v kruhu najbližších?
Odpovedať
Profilova fotka
@hluzina kamarátke mesto zrušilo obrad na úrade, teraz to riešia u nás v obci, no tiež to nechcú povoliť. Zatiaľ nemajú rozhodnutie, ale ak to schvália tak vraj len oni dvaja + dvaja svedkovia, bez rodičov... ak by ste organizovali a hostinu doma v stane, ak by vás niekto nahlásil podľa mňa by vás pokutovali :-(
Odpovedať
Ďakujem dievčatá za všetky vaše názory....určite mi to pomohlo aspoň poznám aj iné názory ešte počkám ako sa vyvynie situácia ale asi to nebude nič dobré pre nás
Odpovedať
Ahojte dievčatá, tiež sa pripájam, dnes som pomaly začala rušiť všetkých našich dodávateľov. Svadbu sme mali mať 2.5. S priateľom sme sa dohodli, že pokiaľ to bude možné, uskutočnime aspoň obrad. Pokiaľ nebude zákaz vychádzania, tak v tom nevidím problém, pokiaľ sa budú dodržiavať všetky hygienické pravidlá. Aj kňaz nam to potvrdil podľa nariadení čo majú od biskupa. Takisto aj pohreby sa naďalej uskutočňujú, takže tie isté pravidlá platia aj tu. My sme už raz našu svadbu z rodinných dôvodov posunuli, tak preto by sme boli radi, ak to aspoň takto vyšlo.
Odpovedať
@nikiki29 vážne? Tak o tomto som nevedela. Myslela som si, že svadby a pohreby sú povolene v kruhu najbližších. Dobre vedieť.
Odpovedať
Profilova fotka
@hluzina záleží asi ako kde, jej mestský úrad proste oznámil, že obrady nevykonávajú do odvolania. U nás jej to možno nakoniec povolia, ešte neviem, ale bez rodičov pri svedkoch by som to asi nechcela :-( Inak u nás sa pohreby konajú normálne s rodinou, to proste nepreložíš na iný termín... No napríklad predmanželské náuky nám farár zrušil, neverím teda, že by povolil obrad v kostole 🤷🏻‍♀️
Odpovedať
podla mna by ste mali najlepsie keby oslavu proste posuniete az po tomto. aby vam potom nebolo luto , ze ste tam nemali vsetkych co ste chceli a neviem koho by ste tam chceli mat teraz ale treba si uvedomit ake nebezpecne je to pre starsich ludi
Odpovedať
Článok sa načítava...
Bohvie ako to do konca apríla bude. No ak to pôjde takto ďalej tak by som to isto neriskovala a svadbu by som presunula. Osobne by sa mi nechcelo mať dve svadby, stačila by mi len jedna
Odpovedať
Hmm nemyslim, si, ze sa zivot vrati na knci aprila tak povediac do normalu aj ked si to teda hrozne moc prajem, lebo takto je to proste dost frustrujuce. Ja by som poriesila iny datum a spravila si proste len jednu svadbu
Odpovedať
My mame svadbu 8.8.2020 a sama sa obavam čo bude dovtedy kedže epidemia ma vraj vyvrcholit az v juli aj ked viem ze stale sa vsetko meni ale mam obavy
Odpovedať
@lenka_95 My mame svadbu 1.8. a dnes sme sa rozhodli zrusit hostinu.... Aspon cast dodavatelov mi vrati zalohu a o cast prideme.. Avsak to uz je to najmenej.. Absolutna frustracia po roku planovania.. Viem, ze tu nevesty pisu, ze augustove nevesty su zbytocne hystericke, ale neviem si predstavit do juna/jula cakat a bud zbytocne nachystat najdrahsie polozky alebo behom 4 tyzdnov pripravit vsetko naraz... Dohodli sme sa, ze obrad nerusime a bud bude o dvoch svedkoch alebo len s uplne najblizsou rodinou po obrade ist na obed. Na jednej strane mi padol kamen zo srdca lebo takto by som trpla este 4 mesiace, ale nastupila uplna frustracia.. Drzte sa baby, nech vam tl dobre dopadne vsetkym. 💘
Odpovedať
Hmmm vsak ako mas pravdu. Clovek fakt nevie, do kedy bude toto vsetko trvat a ci sa to po lete da aspon ako tak do normalu. tazke to je teraz a ja som z toho tiez taka nijaka, lebo clovek zije kazdy jeden den v takej strasnej neistote. Coho sme sa to my dozili
Odpovedať
Ahojte dievčatá, máte niekto svadbu v septembri? Čo robíte vzhladom na koronavirus? Teraz nevieme čo robiť je to taký termín že ešte dosť ďaleko, ale zároveň ak ma byt vrchol epidémie v juli (a potom sa to určite ešte natiahne) tak neviem či bude môžme svadbu uskutočniť... Svadba ma byt koncom septembra :-/
Odpovedať
@romana1407 my mame hneď prvý septembrový víkend.. povedali sme si že počkáme do júla ako bude vyzerať situácia a podľa toho sa zariadime. No vziat sa chceme už by sa po 8 rokoch patrilo 😀 začínam sa zmierovať so všetkými scenármi
Odpovedať
@lenka_95 som na tom podobne, tiež máme svadbu 8.8 2020 a neviem čo robiť ,zatiaľ čakám a popravde keby som ju chcela preložiť tak až na buduci rok( a to veľmi nechcem) - vzhľadom na obsadenosť sály .Ale fakt verím, že sa to nejako utrasie( myslím pozitívne) a toto ich vyhlásenie ,že to má vyvrcholiť v júli nie je pre mňa až tak adekvátne, kedže sa k tomu vyjadrili len analytici a nie virológ.
Odpovedať
My svadbu ešte nerušime radsej ju zrusim mesiac vopred ako teraz ked este neviem ako to vsetko dopadne aby som nelutovala potom...ale začinam sa zmierovať uz aj s tym ze svadba bude buduci rok ked vôbec bude nieco volne kedže vela ludi presuva ..proste je to strasne ja viem su aj horsie veci hlavne ze sme zdravi ale tolke planovanie veci mam uz nakupene s datumom 😒no je to fakt hrozne nic ine nezostava len cakat ale tiez som v napäti ani si to moc neuzivam predstavovala som si to inak teraz som v strese niekedy mam fakt chut zrusit aby mi tiez padol kamen zo srdca...a najhorsie na tom je,ze nemam ani saty salony su pozatvarane a zas taku svadbu kde nas bude malo nechcem ja chcem svoju vysnivanu hoc si aj počkam ...ale som zvedava ako to dopadne vsak nemozu byt take opatrenia vecnosť
Odpovedať
Tak @lenka_95 ak este je cas, tak urcite to netreba ponahlat, zrusit sa da zakazdym. Len keby sa to ukludnilo, tak by bolo horsie vsetko spat zhanat, nahanat sa. Hlavne si to treba v sebe tak nejako usporiadat, ze proste tato situacia nas prekvapila vsetkych a musime s tym proste nieco robit.
Odpovedať
@majki95 ja sa obávam toho že ak to budeme odkladať tak další termín tak ľahko nezískame, sme veľmi viazaní na sálu vzhladom na veľký počet hostí a ubytovanie, ktoré ponúkajú.... byva 2-3 roky vopred vybookovaná, už to že sme tento termín chytili bol zázrak :-/ a ak by sme to presunuli a nakoniec by mohli byt svadby to by bolo ešte horšie ... naozaj neviem čo robiť :-(
Odpovedať
@romana1407 ahoj, my máme svadbu 12.9.2020. A teda nevieme čo bude a ako to bude. Máme mať 130 ludí. Takže ak nebudú môcť byť svadby, resp. hostiny s takým počtom, tak sa so snúbencom vezmeme v tento náš dátum a hostinu zrušíme. Mne osobne príde divné mať sobáš 12.9. a potom hostina o pol roka neskôr. Keď sa bude dať, tak s rodinou si spravíme slávnostný obed potom a neskôr s kamošmi grilovačku na chate. Aj ked mi to bude veľmi ľúto, že nebudem mať taku klasickú svadbu a hostinu a zábavu a ani nič s tým spojené, zase ma z toho neklepne a viem to prežiť. Sú fakt dôležitejšie veci v živote a hlavne že budeme so snubencom manželia. Mne sa kvôli velkej svadbe nechce čakať ani pol roka, ani rok :D Ale tak, nerobim ešte unáhlené rozhodnutia, nič sme zatial nezrušili a povedali sme si, že počkáme do júna/júla a uvidíme potom. Predsa teraz to je ešte 5 mesiacov. Veľa síl prajem :)
Odpovedať
Ahojte mam otazocky ako je to s dodavatelmi kamera, fotofraf, catering vracaju zalohy? Su tie zalohy povinny vratit? Je niekde zakon na to? Dakujem
Odpovedať
@zuzkabendikova iba v tom prípade, že bude naďalej pretrvávať zákaz organizovania spoločenských podujatí. V inom prípade ak si viazaná zmluvou ako aj napr my tak ti nevrátia nič, ak zrušíš
Odpovedať
@majki95 nam sa jedna o catering a dj mala byt oslava no zatial nevieme kedy ju zorganizujeme ked ju zrusime, ( koniec juna) ze ako ci ju vratia ci maju pravo nevratit
Odpovedať
Profilova fotka
@romana1407 my sme prestali s pripravami, vsak ani by sa nedalo, vsetko je zatvorene. Nemam saty, vela veci chyba, neviem ci potom to vsetko stihnem... Je to coraz blizsie a chyta ma panika. Mame salu, kostol, foto, dj, vlasy, make up a to je asi tak vsetko. Vobec netusim, co robit :-|
Odpovedať
Ahojte. Prosím neviete ako to je s vrátenim zálohy za hostinu ? Platili sme zálohu 1000€ a majiteľ nám ponúka náhradný termín. Čo ak o náhradný termín nestojíme a chceme to zrušiť úplne ? Nebudem predsa prekladať hostinu ďalšie dva roky lebo chcem mať po svadbe iné starosti :)
Odpovedať
Profilova fotka
@petra0307 ak neotvoria reštaurácie vôbec tak by ste mali byť v práve a je to prekážka na ich strane, mali by vrátiť. Ak sa reštaurácie otvoria, netuším... :-( myslím si, že ak otvoria a majiteľ nebude ochotný z vlastnej vôle a svedomia vrátiť zálohu, bude sa držať zmluvy, nedostanete nič. My máme napríklad v zmluve že menej ako 1 mesiac pred svadbou už nevrátia nič. 1-3 mesiace vrátia 25% a pod. Mne zatiaľ nepotvrdili ani zmenu termínu :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?