Svadba v roku 2022 - sú tu už nejaké nevesty?

Profilova fotka
Ahojte. Iba tak uvažujem - je tu niekto, kto plánuje svadbu na rok 2022, či som tu ešte skoro? 🙂 Ak sa tu predsa niekto nájde, v akom stave ste s prípravami? 🙂 Priznám sa že ja vôbec netuším čo riešiť ako prvé a či už vlastne niečo riešiť. 😄 Dátum sa ešte len rozhodujeme (určite druhá polovica roka), no neviem či najskôr riešiť miesto a oddávajúceho alebo ako postupovať. 🙂 Budem rada ak sa tu nájdeme nejaké a navzájom si poradíme 🙂)) Pekný deň. - Foxxy
Odpovedať
Profilova fotka
Mám svadbu tento rok ale určite treba hneď riešiť miesto, kapelu/DJ-a, fotografa a kameramana. Tí najlepší bývajú rýchlo obsadený
Odpovedať
Profilova fotka
My sme riešili svadbu rok a pol pred termínom, všetko som chcela mať dopredu vyriešené , hlavne miesto čas a starejší to bolo najhlavnejšie
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my plánujeme na rok 2022. Za mňa vyhráva zatiaľ termín 4.6. 🙂 čo riešim už rok, je výzdoba, keďže si skladám vlastnoručne origami vtáčiky (takáto výzdoba bola na akcii, kde sme sa v roku 2014 zoznámili). Takže to jediné. Nejaké miesta sme boli omrknúť už minulý rok, ale nenašli sme favorita. Ja som za to, že to na tom mieste musíš cítiť hneď, že toto je ono. Takže tento rok mám na zozname asi ďalších 5 lokalít, kde by som sa chcela ísť pozrieť. Čakám na uvoľnenie situácie. Hneď ako nájdem miesto a potvrdím termín, budem riešiť foto, kameru a ostatné veci. Môžeme si tu spolu písať, som rada, že nie som jediná, kto to rieši už takto dopredu.🙂)
Odpovedať
My plánujeme na rok 2022. Zatiaľ som ešte nič neriešila, nechávala som si to po sviatkoch. Ale pustím sa v prvom rade do objednávania sály, DJ, fotografa + kameramana. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj 🙂 my tiež plánujeme svadbu na rok 2022, ideálne na jar. Keďže je momentálne všetko pozatvárané, rozhodla som sa že oslovím viaceré reštaurácie alebo hotely cez email, nech mi pošlú cenovú ponuku. Podľa fotiek a cien si vyberiem 2-3 favoritov a keď uvoľnia lockdown pôjdeme sa osobne pozrieť 🙂 Myslím, že najdôležitejšie je riešiť sálu a teda aj termín svadby. Nikto sa nebude čudovať ak si budete chcieť rezervovať termín aj 1,5-2 roky vopred, hlavne v aktuálnej situácii. A potom určite (ako písali vyššie) DJ-a fotografa, prípadne kameramana 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Jej normálne sa teším že nie som jediná takáto "skorá" 😄 Včera večer som si posadila snúbenca a že ideme sa porozprávať, chudák keď som mu povedala čo všetko treba riešiť, ihneď zbledol a že fúú toľko toho nečakal. 😄 Ale zas on je taký že ako chcem, tak bude. No v tomto nechcem byť sama a riešiť to z mojej hlavy len. 🙂 Takže ako vravíte: najprv priestor a následne hudba a foto. 🙂 Ďakujem za tipy. 🙂 P.S: odkiaľ ste a kde plánujete svadby? 🙂 Ja N. Zámky a chceme asi tu alebo blízke okolie 😛
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy Haha, u nás je to veľmi podobne 😁 tiež sa chytal za hlavu koľko toho treba vybaviť ale povedal že mám urobiť úzky výber, potom mu to odprezentovať a nakoniec spolu vyberieme jedno miesto, fotografa atd. keďže na neho je to veľmi veľa informácií 😁 My sme z Košic a svadbu planujeme tiež v Košiciach keďže budeme mať aj nejakých starších hostí a neradi by sme sa veľa presúvali. Už ste aj uvažovali koľko hostí budete mať na svadbe? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kikonky V Košiciach sme boli na svadbe v septembri, bolo to tam čarovné. Obrad v dóme a hostina v jednom hoteli, no bolo to ako z rozprávky. 🙂 My chceme ničo malé, do 30 ľudí aj s nami dvoma dokopy. Prvá varianta naša bola že si zaplatíme svadbu na Mauríciu alebo niekde v zahraničí, lebo sme vedeli že to chceme len pre seba a nechceme riešiť nič veľké. No moja rodina o takom počuť nechce tak sme sa rozbehli že možno klasická. Ale ako čítam je to veľa stresov a možno bude najlepšie že zavoláme oddávajúceho na dom a spravíme gardenparty a objedná sa iba jedlo a niečo málo z výzdoby si spravím sama. 😄 Tvoj to dobre zhrnul, to je pre chlapov asi najlepšia voľba. 🙂 Ozaj na mail ti už aj odpísali ohľadne cenových ponúk? Premýšľam že aj ja to tak nejak pojmem, aspoň zatiaľ 🙂)
Odpovedať
Profilova fotka
My byvame momentalne v BA, ale obaja pochadzame skor z Trnavy (ja priamo, on zo Serede), tak rozmyslam, ze najrozumnejsie to bude riesit v okoli TT. Ja chcem svadbu taku prirodnejsiu, pod stanom, v stodole, mlyne... nieco take... Vseobecne mi na tom dost zalezi, od detstva som o tom snila 😄 chlapa mam v tomto tiez takeho, ze ved ty si povedz ako chces, ja len schvalim alebo vznesiem namietku. Co mi dost vyhovuje 🤪 svadbu chceme tak pre 75 ludi, ale zatial mam najvacsi problem vybrat miesto - nic nie je podla mojich predstav, co chapem, som hrozny detailista a snilek a predsa len, nezijem v toskansku ani na floride 😄, ale aspon nieco, co by sa trochu podobalo mojim predstavam... zatial neuspesne 🙂)
Odpovedať
Profilova fotka
@amy_de_fleur ahoj pozri si agropenzion Hubert v Ruzindole, my sme nad nimi uvažovali, robia svadby v stane a myslim že majú aj celkom normálne ceny 🙂 len ja som sa potom zlakla hlavne kvôli pocasiu(mame svadbu 3.9 posledné roky vzdy koniec leta je strašne počasie 😂🙈)tak to mame nakoniec na Lodenici v Sintave. a ešte aj krásny nový priestor je v Modre - pod Gastankou. Taká kombinácia vonkajsovnutornej svadby 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kati301 veľmi pekne ďakujem za tipy♥️ Ale oba som bola osobne už omrknúť minulý rok - tá Modra sa mi zdala dosť nepraktická, najmä čo sa veľkosti týka - je to tam podľa mňa také, že sa ľudia porozbiehajú a v sále ti ostane 10 ľudí spať za stolmi 😄 a tiež to, že je to len svadobná miestnosť - čiže aj na svadobnú noc sa presunúť inam a pod.... navyše tá cena bola trocha záhul. Agropenzión sa mne páčil, asi zo všetkého, čo sme videli, sa mi prístupom, atmoškou a cenou pozdával najviac, ale oboch nás odrádzalo to družstvo vedľa. Navyše, nebol tam ten “this is it” moment. Ale ak by sme nič ďalšie nenašli, asi sa s tým uspokojím. Ja viem, som hrozná🤦🏻‍♀️ Dosť závidím všetkým, čo sa vedia ľahko a rýchlo rozhodnút, ja som totálny overthinker 🤷🏻‍♀️😂
Odpovedať
Profilova fotka
Baby to je úplne moj sen že svadba v stodole alebo niekde v lese len s malým oltárom. 🙂)) Ja som našla dva priestory s takou stajnou ako keby len snúbenec mal pripomienky že veď budú ľudia čo sú buď zo zahraničia alebo z iného kutu Slovenska a že bude treba ubytko. Len takých pekných miest je tu malo čo ponuka aj ubytko. 🙂 my sme prvý termín mysleli že 22.10.22 lebo 2ka v našom v našom vzťahu zohráva dosť silné číslo. 🙂 ale keďže ja som snílek a rada by som jesennú svadbu a niekde vonku, je trochu nereálne možno ju mať v daždi a zíme tak neskoro. Tak možno 9.9.22 (piatok) alebo presne dva roky od zásnub 12.8.22 ale to je ešte na mna moc teplo na juhu Slovenska🤣 Som hrozná no kým nemám dátum asi sa nepohneme 😂😅😅
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte😊. S priestormi by som veľmi nečakala. U nás vyhral dátum 2.7.2022, (modlím sa aby som nezomrela od horúčavy ale aj aby nepršalo 🙏🏼) udrel mi hneď do očí ako "ten pravý". Asi tri týždne dozadu som písala maily na rôzne priestory, ktoré mi prišli zaujímavé. Postupne mi prichádzali cenové ponuky a vybrali sme si nakoniec stodolu. Hneď som im napísala spätný mail o voľnom termíne. Odpoveď ma teda dosť zarazila..keďže každý naokolo sa čudoval prečo to tak skoro riešim. Na rok 2022 mali voľný akurát január, február a november 😄. Zázrakom sa na nás usmialo šťastie a prišiel mi ďalší mail, že termín 2.7.2022 niekto zrušil a tým pádom je voľný🙏🏼. Hneď sme vedeli, že po takej náhode tam svadba bude na 100% 😊. Bohužiaľ je to mimo náš okres a osobne tam nevieme momentálne ísť. Teraz riešim kameraman a fotografa. Ináč nemám poňatia čo ďalej 😄.
Odpovedať
Profilova fotka
@nianida hej, ja som vedela, že v momentálnej situácii to nie je dobrý prístup, čakať. Ale ja proste neviem vziať niečo, len aby bolo. Už to pozeráme fakt rok... a nič, ani jedno miesto. Ale co... Ak s ničím nebudem spokojná, ešte stále si môžem spraviť “vlastné miesto”, kam si dám stan, alebo proste to presuniem o ďalší rok, aj keď mojím snom bol rok 2022, keďže sme sa dali dokopy 22 12 2014 🙂 ale nevadí. Aj tak v roku 2022 budeme spolu 8 rokov a z toho spolu žiť 5 😄 tak je to pomerne jedno... A tebe to teda super vyšlo! Musíte mať radosť 🙂) tak snáď to bude dobrý termín😉
Odpovedať
Profilova fotka
@nianida wooow to máš úžasnú šťastenu 🙂) držím palce nech všetko ide hladko až do konca 🥰
Odpovedať
@amy_de_fleur @mrs_foxxy ďakujem dievčatá 😊 napodobne ❤️
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Ahoj @mrs_foxxy 🙂 my máme dstum na 11.6. 2022. Ako prvim sme začali miestom svadby tam sme si to boly osobne pozrieť a zajednali sme si termín už 🙂 mame výhodu v tom že máme aj svadobné agentky ktoré nám pomôžu s čímkoľvek. Ako druhé sa chystáme za Pánom Farárom aby sme mali termín na sobáš v kostole 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojtee, tak my sme si už tiež stihli zarezervovať miesto na svadbu 🙂 budeme sa brať v 5/2022 v Košiciach. Ako druhé som riešila folklórny súbor na čepečenie, keďže tých bolo na výber veľa, s pani som sa nakoniec dohodla cez email na základe videí a foto, ktoré mali na internete 🙂 Potom som riesila vyzdobu, DJa a snúbenec zabezpečuje vybavovanie fotografa a kamerana. A ako posledné som bola za farárom, ale podarilo sa nám vybaviť kostol aj farára akého sme chceli 🙂 Ešte som písala jednej pani ohľadom ceny koláčov ale myslím že nato je ešte čas 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Tak nakoniec presne ako @daniela1156 mame rovnaký termín 🤩 Miesto už mame rezervované (ozaj vy ste pri miestnostiach podpisovali nejakú zmluvu? Lebo my nie) matrika už tiež je rezervovaná, fotograf je náš budúci sused a dobrý známy, tak sme u neho zazvonilo a mame u neho rezerváciu zatiaľ. Momentálne hľadám starejsieho a DJa a postupne budem riešiť tortu (ale to už mame známu ktorá nám robila v rodine skvelé torty), zákusky. Neviem kedy riešiť vlasy a make up, pripadne šaty 🥺 neviete mi poradiť kedy s týmto? 🙂
Odpovedať
@mrs_foxxy Vo všeobecnosti platí, že čím skôr si začneš vyberať akúkoľvek službu, tým máš širší výber. Čiže ak máš vyhliadnutú kaderníčku alebo vizážistku, rezervuj si ju kľudne aj teraz. Šaty tiež minimálne pol roka dopredu je dobré mať vybraté. Kamoška mala svadbu v júni a šaty si rezervovala v novembri tesne predtým ako zavreli salóny. Čiže aj vzhľadom na koronu a nepredvídateľnosť opatrení, čím skôr, tým lepšie a ušetriš sa stresov a naháňania na poslednú chvíľu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj my mame svadbu 28.5.2022 a zatial mám iba miesto na hostinu a fotografa , matriku budem riesit az koncom roka lebo az vtedy davaju terminy kolace a kadernicku a kozmeticku asi budem zistovat v septembri ... jedine co netusim ako riesit saty ... lebo pocitam s dalsim lockdownom a preto asi saty budem kupovat aby nebol problem len .. neviem ci nie je skoro to riesit koncom novembra / zaciatok decembra ... tohto roku otvorili obchody tusim az koncom aprila tak ... neviem ako to riesit bojim sa kupit saty a nedaj boze sa mi po vianociach zmeni postava alebo nieco ... 😄
Odpovedať
Ahojte, my budeme mať svadbu 20.8.2022 na Sliači v kupeloch a obrad na Zvolenskom zámku. Obrad zajednavam až koncom septembra, tak dúfam, že mi nikto nevyfuci termín , ale s pánu som už aj písala, aj volala 😄. Zajednanu mám fotografku, kameramana, dievky na odcepcenie, vizazistku a teraz ideme riešiť hudbu a starejsieho. Tiež som písala viacerým ohľadom candy baru a koláčov. Okolo októbra by som chcela rozoslat save the date, ale to asi len emailom a pozisťovať kto chce prísť, plus bude mať záujem o ubytovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy ahoj, my sme napríklad pri rezervovaní sály podpisovali zmluvu ktorú nám dal manažér a potom aj paragon o zložení zálohy 🙂 chceli sme mať istotu, keďže sme zaplatili zálohu 500€ čo nie je malá suma.
Odpovedať
@sipovaruza ahoj a my tyžden po Vás 27.08.2022🙂 ako stojite co uz mate vybavene?
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy jeeej 😍😍😍😍 teším sa s vami 😍. My sme už podpisovali zmluvu kvôli prenájmu priestoru a aj zálohu zaplatili. Kozmetičkub už mám zajednanu pretože to bola moja jasná voľba 🙃. @mrs_foxxy budem rada ak si poradíme medzi sebou keď už máme rovnaký dátum ❤️
Odpovedať
Profilova fotka
Žienky , kedy planujete riešit šaty ? 🙂
Odpovedať
@lucia78082 ja uz mam predstavu chcem aby boli presne na mna takže si dám šiť svadba bude 27.08.2022 šaty zacnem riešiť v apríli tak som san dohodla s krajcirkou vy ste ako na tom s prípravami?🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hviezdicka2019 my máme 28.5. 2022 a rozmýšlam kedy poriešiť šaty lebo sa bojim že budú salóny zatvorené a tohto roku otvorili v polke apríla a desí ma to že by som mesiac pred svadbou nemala šaty 😄 ale zase bojím sa tento rok kupovať čo keď kúpim teraz a v máji mi nebudu sedieť 😄 strašná dilema 😄 no prípravy mame zajednanu len hostinu zatial nič viac nemáme .. čakám na sobášne dni v Košiciach na radnici vraj to má byť až koncom roka no a tak isto koncom roka plánujem zajednať koláče , kaderníčku , kozmetičku , chcela som aj obrúčky riešiť radšej teraz ako neskor takže sme sa boli už pozrieť ale nič sa mi nepáčilo 😕 🤔 takže zatial mám čo sa týka vybavovania pokoj 🙂 začnem až koncom septembra tým že máme mini svadbu iba 35 hostí tak nám toho veľa netreba 🙂
Odpovedať
@lucia78082 Ahoj, my sme mali pôvodne svadbu na 29.05.2021, a čo sa týka šiat, riešila som ich v januári (popravde, salóny fungovali v "utajenom" režime, ale fungovali 🙂 ). takže sa nemusíš obávať, čo sa šiat týka 🙂
Odpovedať
Ahojte, my plánujeme v septembri 2022 svadbu a sálu riešime už teraz. Myslím, že čím skôr sa vyriešia tie najdôležitejšie veci, tak zvyšok tie detaily na to bude viac času 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?