Svadby v septembri a októbri 2021 - plánujete?

Ahojte nevesty, Ste tu také čo plánujete svadby na jeseň? My sme museli už pre koronu zrušiť dva termíny, z toho jeden bol týždeň pred svadbou takže už mám z toho docela stres. Tento krát sme sa rozhodli, že to dáme na 11.9.2021 s hostinou do 50 ľudí tak snáď už do tretice to vyjde 😄
Odpovedať
Profilova fotka
my mame 3.9. a som zatial optimista 🙂 zacala som aj opat planovat a kupovat 🙂 ale tak samozrejme uvidime aka bude situacia pocas leta, ale prekladat nechceme 🙂
Odpovedať
@kati301 prekladať už určite nebudeme ani my už sa zoberieme nech to je akokoľvek keďže všetko plánovanie ideme riešiť už tretí krát 😄 ale tak snáď keď už budeme zaočkovaní my aj hostia tak by sa mohlo dať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My sme preložili. Mali sme mať 25.9.2021, ale presunuli sme to o mesiac skôr... Myslím, že do pol septembra bude všetko ok... Potom asi zas začnú vymýšľať, preto sme prekladali,keďže je to posledný víkend 😊
Odpovedať
Profilova fotka
My máme 2.10, tento termín sme si stanovili už pred dvoma rokmi. Tuším, je to z vás všetkých najhorší termín 😄 už začínam počúvať z každej strany prečo sme to nedali na leto... ale nám leto proste po žiadnej stránke nevyhovuje, tak sme nastavení tak, že svadba bude. Či už normálna, alebo guláš na záhrade. Samozrejme že dúfam v normálnu 😄 Ale zatiaľ plánujeme normálne, do 80 ľudí, máme už všetko. Skresať na 50 by to nebol taký problém, to by sme boli spokojní. Pevne verím, že s testami a zaočkovaním to pôjde. ˇDúfam, v nejaké výnimky... V našej rodine sú už teraz všetci zaočkovaní okrem mňa.
Odpovedať
Presne aj ja si myslím , že ešte do tej polovice septembra to bude OK ako minulý rok. To sme mali termín 3.10.2020 a v pondelok pred svadbou zákaz. Tak teraz sme radšej dali na september. Tak si držme palce 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Baby stresujete ma celkom 😬 🙂 My to nemôžeme posunúť na skoršie víkendy aj keby sme chceli (iné udalosti). U nás väčšina hovorí že to bude dobré ale nájde sa pár ktorý vytiahnu ďalšiu jesennú vlnu. Ale už som zvažovala že sa spýtam v miestnosti a cateringu ako sú na tom s koncom septembra. Keby spravili zákaz od 1.10 tak ako minulý rok, že by sme to potom narýchlo šupli cez týždeň na stredu 29.9 alebo tak...
Odpovedať
@amelie22 myslím, že tento rok by to mohlo byť iné a že zaočkovaní by mohli mať aj výnimky nejaké takto sa nedá žiť donekonečna
Odpovedať
Profilova fotka
@domini_fab týmto sa ma snažia upokojiť naši 😄 že ekonomika je na kolenách, že nemôže byť stále všetko zavreté... hold, uvidíme 😄
Odpovedať
@amelie22 my máme termín tiež 02.10. a určite prekladať nebudeme 🙂 Ale reči ohľadom prečo ste to nedali na leto počúvame tiež.
Odpovedať
Profilova fotka
Stať sa môže hocičo, avšak verím, že už na jeseň budú povolené svadby aspoň s tými 50 hosťami aj keby sa situácia trochu po lete zhoršila.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@luci0210 ja som bola práve u svokri prvý krát sa jej spýtať pár vecí ohľadom hostí na svadbe a už teda skúšala že či to neposunieme aspoň na september 😅. A vzápätí na to mi mama hovorí, že počula nejaký rozhovor ako bude v lete všetko uvoľnene a na jeseň príde ďalšia vlna a nové mutácie 🤦porazí má, aby sa človek stresoval už pol roka dopredu 😅
Odpovedať
@amelie22 Ja už radšej nečítam žiadne prognózy 😉 Ale minule ma zarazilo, keď v rádiu spomínali ako sa situácia lepší a v lete bude dobre a od septembra čakajú ďalšiu vlnu 😞 Asi nám nezostáva nič iné len čakať ako to dopadne 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nooo to sa veru uz asi neoplati. Dufajme, ze sa zaockuje co najviac ludi a tak ostanu tie opatrenia uz len mierne alebo ziadne. Je to predsa len este dost casu
Odpovedať
My máme svadbu 23.október. A tiež neviem čo si myslieť. Zatiaľ sa tvárim že korona nieje a pripravujem sa že bude všetko ok 😄
Odpovedať
My mame 10.9., ale nepresuvame. Pocitam s 50 hostami, ked nie tak sa zoberieme aj tak a pridu len svedkovia🤷
Odpovedať
Profilova fotka
@candicecharlie do tých 50 hostí treba rátať predpokladám aj deti, že? Dnes mi pán z cateringu hovoril, že v júni mala byť svadba kde je 80% hostí zaočkovaných aj druhou dávkou a tých zvyšných 20% chcelo ísť PCR test + antigénový test (tak ako na zápasoch napríklad) a s týmto požiadali o výnimku na úrade verejného zdravotníctva a neschválili nič. Že teraz ešte žiadne výnimky neudeľujú... Mohli by ale niečo takéto zaviesť na potom... 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my máme svadbu 18.9. a zatiaľ (aj keď veľmi pomaličky) chystáme 🙂 dúfam, že ešte v septembri sa ako-tak bude dať fungovať aj s oslavou - máme len cca 30 hostí vrátane nás, takže to snáď pôjde.. Neradi by sme prekladali alebo mali svadbu bez našich blízkych. Tak si všetky držme labky, aby nám náš krásny deň vyšiel 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
No my zatiaľ rátame na plno s 80 a vybavené už mám všetko 😂. Ale tak na 50 to nebude taký problém skresať, s tým samozrejme rátam. Len by som sa chcela spýtať, dievčatá neviete poradiť že kto všetko sa do toho počtu 50 (či 30) ráta? Či len hostia, alebo aj DJ, fotograf, kameraman... Alebo aj personal (čašníci...)?
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 my mame 23.10 a nechceme to tiež prekladať, vieme obmedziť hostí na 50-60 a to si myslím že v októbri už snáď bude možné.. takisto sú skoro všetci zaockovani a kto nebude pôjde ráno na test.. nemôžu byt svadby zakázané 2 roky. A čo sa týka počtu ľudí na svadbe tak do počtu sa nezarátavajú ľudia ktorí na svadbe pracujú.. čiže casnici, hudba, fotograf atd
Odpovedať
Profilova fotka
@natalaaa snáď by si mala pravdu. Tých 60 ľudí na hostine by sme dali, to by bolo fajn 🙂 A ďakujem za ten personál, to je dobrá správa.
Odpovedať
Ahojte, no my mame všetko v pláne na 9.oktober, tak dúfam že nebudeme musieť prekladať. Dávame sa všetci očkovať, niektorí už aj sme, tak ako ste spomínali, nemôžu dva roky zakazovať svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Som rada, že v Tom nie som sama a že ste tu také, čo október neprekladáte 🙂 ja počúvam dosť z každej strany že čo som to nedala skor. Ale my máme tento termín rezervovaný už dva roky a nechcem vymýšľať. Mohlo by sa stať že.to.prelozim, prídem o nejakých dodávateľov ktorí vtedy nebudú môcť.a nakoniec bude október ešte lepší ako leto. Držme si palce. Myslím si, že keď budú zle čísla tak to proste môžu znovu zavrieť. Môžeme dúfať len že zaberie očkovanie a udrží to v nejakých normálnych číslach. Prípadne že ozaj sa budú udeľovat nejaké výnimky 🙏
Odpovedať
tak ale keď sa môže ísť na zápasy a cestovať s Covidom passom, tak nech j svadby dovolia...skôr tu mutáciu donesiem zo zahraničia ako zo svadby...
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietinkaruzova to áno, ale vieš ako.to bolo minulý rok. Na leto povolili všetko. Dovolenky, cestovanie, zápasy, svadby pre 200 ľudí, všetko. A potom všetko zakázali. Nejaká miera by sa mala dodržať.
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčatá, tie čo máte svadbu september / október, plánujete nejakú svadobnú cestu? My by sme radi ešte v oltóbri niekam vypadli na dovolenku, ale zatiaľ sme neprišli na to, že kam. Radi by sme niečo ešte menej exotické, ale obávame sa, že taká klasika ako Kanáre, Grécko atď. tak už nebude teplo, prípadne bude studená voda. 26 totižto už podľa priateľa nie je teplo 😄 Keby ste mali nejaký tip budem vďačná 🙂
Odpovedať
Ahojte pridam sa k teme, ja som svadbu uz 3x presuvala, a teraz mi povedali ze budu mat externych dodavatelov a veci sa pomenili, cize nielenze neviem ci budu povolene svadby ( cca u nas 80 ludi) ale ze ci miesto ktore sme vybrali bude stale splnat tu kvalitu. A posledna vec mame vela ludi z anglicka a ked oni nebudu moc prist tak zas presuvat svadbu na dalsi rok ... Priznam sa ze sa uz ani netesim, Proste moj sen bol vzdy svadba so vsetkym ako ma byt a nie ziadna zoberte sa a mate pokoj, toto ked pocujem vlasy mi dupkom stoja.
Odpovedať
Profilova fotka
@winkysmile Problém je, že v tejto dobe takéto veci dopredu nevieš a obávam sa, že na 100% ani vedieť nebudeš ešte dva týždne pred svadbou. Je to taká doba, a my sa tejto situácií musíme prispôsobiť. Buď si zariadiť nejaký termín a dúfať že nám to vyjde, alebo keď to nevyjde tak si povedať, že ok zoberieme sa aj tak alebo potom prekladať do nemoty ako ty, alebo preložiť raz a poriadne - napr. o 2 roky. Čo tiež nie je samozrejme napísané, že bude všetko ako má. A čo znamená pomenenie externých dodávateľov? Akože na potraviny alebo... ?
Odpovedať
@amelie22 prepac asi som sa zle vyjadrila, Myslela som ze poprepustali svojich zamestancov ( kucharov casnikov) a teda budu najimat na akcie externych ludi. Zatial som nedostala odpoved ci to bude ako formou cateringu - dovozu jedla alebo sa bude varit u nich so spominanymi externymi ludmi. Kedze cisto sobas mna vobec nelaka, skor sa tesim na cely den a oslavu s rodinou a kamaratmi, ano da sa to prekladat ale tiez uz nie som najmladsia a planujem rodinku, neda sa to odkladat donekonecna 😞 Mat krystalovu gulu tak som mohla mat svadbu vlani v lete 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@winkysmile Chápem. Áno ja by som tiež veľmi chcela normálnu svadbu. Ale tiež už nie som najmladšia a chceli by sme začať pracovať na rodine takže preto neprekladam. Síce túžim po peknej svadbe, ale mať rodinu mi je prednejšie, preto som sa rozhodla neprekladať. Ale samozrejme tiež dúfam, že sa bude dať čo najlepšie, obrad máme vonku, takže dúfam, že keby nemohli byť hostiny tak aspoň na ten obrad by sme si spravili krásny a že by nám mohli prísť zagratulovať ľudia aspoň tam. V zálohe je aj nejaká varianta na dvore postaviť party stan a tieto veci...
Odpovedať
Profilova fotka
@domini_fab teraz je tazko predpokladat co bude na jesen, kedze uz som dnes videla taky titulok, ze hygienici si myslia ze na jesen pride tretia vlna. Ale treba dufat do poslednej chvili, mozno to zase stopnu az v oktobri ako aj minuly rok.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?