Ženíchova setra nepôjde na svadbu, ktorá bude 31.5.2014

Ahojte, chceme sa brat 31.5.2014...este sme nic nevybavovali, mame len termin, pretoze to bude zrovna 6rokov co sme sa zoznamili...aj vtedy to bola sobota...ALE teraz sme sa dozvedeli, ze priatelova sestra caka babo v polke juna...ma to rizikove, takze povedala, ze tam nepojde...rada by som jej vyhovela, avsak tento termin som vybrala uz daaaavno, ze ked to tak pekne vychadza...vyhoviem jej a zaroven ja budem sklamana :( co robit?
Odpovedať
Profilova fotka
no ja si neviem predstavit, zeby manzelova sestra nebola na nasej svadbe. Neviem sice ake vztahy mate, ale ja by som urcite obetovala termin, nemyslim si, ze je to az take dolezite, aby ste to mal presne v den vyrocia. Ak by islo o nejaku kamaratku alebo niekoho z dalsej rodiny, tak vtedy by som to este mozno zvazila a nechala termin povodny, ale toto je najblizsia rodina, s rodicmi podla mna najdolezitejsi ludia na svadbe. Tak skuste este nad tym porozmyslat. Ale rozhodnut sa musite vy dvaja. ;-)
Odpovedať
@simka14 sestra je nablizsia rodina , mala by tam byt, mne nejake "vyrocia zoznamenia a magicke datumy" pridu uplne z cesty. Treba spravit svadbu tak aby sa mohla zucastnit.
Odpovedať
aj ja by som určite obetovala termín a zmenila ho :)
Odpovedať
@simka14 v takejto situacii tazko radit...ja som si uz velmi davno vybrala na svadbu datum 30.5.2015....a kedze moja i snubbenocva rodina byva v jednej dedine, tak sme svadbu chceli mat v nasej dedine, kostole i restauracii, pretoze kazdyy to ma na krok tam...a viem, ze najma starym ludom to najlepsie vyhovuje, aby boli blizko domov a tak... no tyzden po zasnubach som zistila, ze na ten datum vyjdu hody u nas...a kedze stanky a kolotoce su vdy hned vedla kostolu a pod oknami restauracie a k tomu jencesta uzavreta, tak to nepripadalo do uvahy...moznosotu bolo, urobit vadbu inde..ale viemze, ze stari rodicia by mali problem prist a aj viaceri ludia z rodiny....takze som sa vzdala tohto datumu a vybrala iny...najprv som bola sklamana, ale cim dalej viac sa tesim na nas novy datum..a toho sa uz nevzdam..teda dufam.. tym som chcela povedat,ze viem ako tazko sa ti rozhoduje..a k tvojmu rozhodovaniu..neviem, ci uz mate nieco aj zajednane, zaplatene zalohy atd...je to pol roka do svadby a ja by som v takom stadiu uz asi nic nemenila...bolo by mi luto, ze tam priatelova sestra nie je, ale prinajmensom aspon do kostola si myslim, ze moze prist na tu hodinku a mozno si dat s vami aj slavnostny obed... ved nikto jej neprikazuje tam do rana tancovat odzemky..potom jej zabezpecite odvoz,aby sa bez problemov dostala domov a mohla oddychovat. a ak aj posunies termin, tak na kedy? lebo ak uz bude mat babatko, tak s nim bude doma..ak by nahodou pred svadbou dostalo dajaku chripku, tak s nim tak ci tak zostane doma,nepride.. potom opat zmenite termin? nechcem tym povedat, ze si mas za kazdu cenu nechavat ten datum pre nejaku magickost..
Odpovedať
@joy23 @simka14 no ja len k tomu len do kostola na hodku a obed s vami.... toto cele trva asi 4hod, a pre zenu rizikovo tehotnu co som bola aj ja 2t pred pôrodom som isla do obchodu a naspat po 10rozkov v ramci toho ze som myslela ze ma uz doma porazi na gauci, cesta tam aj spat s nákupom 30min a dalsie 3 hod som sa krutila na gauci v krcoch... netreba byt sebecka, ja osobne by som nikdy nepristala na datum kde by sa nemohla zucastnit moja sestra
Odpovedať
@simka14 my sme termin oznamovali rok a pol dopredu a vo februari zistila sestra, ze je tehotna a termin ma v septembri. nastastie nebola na rizikovom, ale tiez to bolo take, ze ci pride alebo nie (ze uvidi, ze ako jej bude). na svadbu nam neprisli 3 kamosky, pretoze jedna bola mesiac po porode, druhu pustali v den svadby z porodnice a tretia mala termin ako sestra, len ta by musela ist skoro cele slovensko... ale skus sa popytat svagrinej, ze ci mate termin prekladat, lebo podla mna aj keby ste dali termin este teraz v zime, tak by to bolo o tom istom... a presunut to na april je len mesiac hore dole... x-)
Odpovedať
@simka 14 Ja by som tiez nebazirovala na datume. To vam nic nezaruci. Radsej posunte svadbu o mesiac dva skor. Mozno ten datum nebude vyhovovat inym ludom, ale dolezite je, aby sa mohli zucastnit ti najblizsi.
Odpovedať
Profilova fotka
@simka14 nemen....zmenis a prihodi sa nieco dalsie, este stale moze teraz niekto otehotniet a do toho datumu mat velke brucho :-)
Odpovedať
no práve, ja sa bojím, že keď aj posunieme svadbu na jeseň, tak zas bude, že musí byť s malým a tak...navyše jej manžel je vyliečený alkoholik, takže nemá rád spoločenské udalosti, takže mi to príde, že im to vlastne vyhovuje, že sa majú na čo vyhovoriť...ona tiež nie je príliš spoločenský typ a preto sa bojím...že keď to posunieme, tak neprídu aj tak, alebo proste tam nebudú celú svadbu a tým viac ma to bude hnevať...a navyše...ona jediná práve vedela, že to tak plánujeme :( zatiaľ nemáme práve nič naplánované, ale ja mám rada jar...na jeseň svadbu moc nechcem...a zas to prekladať o rok :(...mám dilemu :(
Odpovedať
a takisto si myslím, že pokiaľ bude chcieť, do kostola prísť môže a aj na obed...je to rizikové zatiaľ preto, že má po tridsiatke, inak žiadne komplikácie a možno to bábo už bude aj na svete , no nie? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@simka14 dobre uvazujes a hlavne si s manzelom spravte podla seba, ide o vas....
Odpovedať
@simka14 tak sa narovinu spytaj jej... sak sa uz nejaky ten piatok poznate, snad to nebude problem... drzim palce :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka

Odpovedať
@nefertiti inak toto je presne ako hovoríš my sme mali naplánovanu svadbu 16.6 2012 zalohy poplatené všetko vybavené a potom priatelov otec ochorel že sme nevedeli čo a ako tak sme to 2 mesiace pred termínom všetko zrušili prišli sme o kopu penazí no to je uz jedno on sa z toho vtedy dostal a keby sme vedeli ako to dopadne nerušili by sme ju .....teraz ju budeme mat v júny ale už bez svokra a bude nám obom veľmi ťažko že ho tam nebudeme mať a prekladali sme to kvoli nemu a vlastne zbytočne vtedy by tam bol ....
Odpovedať
@simka14 ja by som to spravila podla seba neriad sa nikým je pravda ze dátum nie je taký podstatný ale ide o princíp na hoci ktorý dátum si hoc kto moze nieco vymysliet prisposobit sa kazdemu nedá
Odpovedať
Profilova fotka
@silvinuska6 :-( nevies dna, ani hodiny :-(
Odpovedať
Profilova fotka
AHOJ V PRVOM RADE BY SI SA MALA POROZPRAVAT Z NASTAVAJUCIM MANZELOM LEBO SVADBA JE OBOCH . CO SI MYSLI ON JE TO PREDSA JEHO SESTRA . ZALEZI AKY MAJU VZTAH MEDZI SEBOU CI JE PRE NEHO DOLEZITE ABY TAM JEHO SESTRA BOLA ALEBO NIE. PRETOZE AK ZMENIS TERMIN TAK TO UROBIS Z LASKY ABY SI UROBILA STASTNEHO TVOJHO NASTAVAJUCEHO MANZELA . DUFAM ZE VSETKO VYRIESIS A DOPADNE TO PODLA TVOJICH PREDSTAV.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som si spravila podľa seba...je to váš deň a keď to vychádza takto, tak sa neriaďte inými ale sebou..myslíš, že ona by kvôli tebe menila termín?
Odpovedať
@nefertiti tak presne :-( ale tak čo už proste nikdy nevieš čo ťa stretne a sú aj ovela horšie prípady poznám jeden konkrétny keď neveste mama cca týžden a niečo pred svadbou zomrela .....veľa ľudí to odsúdilo že svadbu nezrušili ale tak v dnešnej dobe sa na to treba pozerať aj po inej stránke keď do toho vložia kopu úsilia a niekoľko tisíc .....
Odpovedať
@simka14 a preco by ste jej mali vyhoviet? nerozumiem. ved ked nechce, tak nech nejde. a to, ze je tehotna neznamena, ze nemoze ist na svadbu. moja svagrina sa vydavala 5.9. ja som bola v 9 mesiaci a isla som na svadbu. boli sme na sobas a na svadbe mozno do pol 9 vecer, lebo mi potom uz moc opuchali nohy. rodila som potom 16.9. svagrinine tehotentvo nema byt dovod na to, aby ste vy menili termin svadby. a akoze kedy by ste dali druhy termin? potom bude mat dieta male a nepride. potom nahodou chore a nepride. stale sa da nieco najst. ak by chcela, prisla by aj tehotna.
Odpovedať
ja si trošku dovolím zastať tvojej budúcej švagrinej...isto vám nechcela pokaziť váš deň, ale rizikové tehotenstvo znamená, že je ohrozený život jej alebo jej bábätka..a to si žiadna žena nevyberie...teda ja by som takisto neriskovala a neišla by som, pretože ak by som kvôli tomu prišla o bábätko, nikdy by som si to neodpustila...ale určite by som si nepresadzovala, aby brat zmenil termín jeho svadby...to by už bolo rozhodnutie jeho nastávajúcej a jeho, či by im záležalo na tom, aby som tam bola ja aj bábätko :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?