ako dať vedieť hosťom aby nenosili dary

15 hod240

Ahojte! potrebujem poradiť, rada by som našim hosťom dala vedieť aby nič nenosili, žiadne dary ani veľké kytice, máte tip na nejaký pekný text?

• Prave ich rozosielame kolko ich potrebujete? Mam aj z ineho druhu 40

• Akoze nechcete ziadne dary alebo ze chcete dary financne ked tak? Ak ano, tak nejaku taku klauzulu do info ku svadbe, ze ocenite financny dar ale to co je spomenute nadomnou tak z toho uz mi je zle, taky gyc ta "basnicka".. 😇

• no bud karticku alebo ak mas mensi pocet hosti ze si aj s pozvankami obehnes tak len povedat 🙂

• Sponzor fóra
  • Takychto vseliakych basniciek je kopec, ak to teda chcete riesit takouto formou. Kazdy ma proste iny styl, takze je len na vas, co sa vam paci viac

• My sme každému pri predávaní svadobného oznámenia povedali že nechceme žiadne kvety že namiesto toho nech nám dajú stieracie žreby, tak sme dostali kopec žrebov a žiadne kvety 😊

• Presne tak každý si to vie ošefovať po svojom 🙂 Asi záleží aj na počtu hostí ale tieto kartičky sú fajn podľa mňa 🙂

• @niminkee  aj mne sa to celkom páči. Hlavne to, že pribalíš kartičku a hotovo, nemusíš potom nikomu nič nejak vysvetlovať

• my sme boli na takej svadbe,kde bola takato karticka s basnicou a jedini my sme mali ruzicku, zvysok aj tak obrovske kytice, citila som sa trocha trapne...podla mna treba povedat na rovinu

• @katka_x123  tak ale to uz neovplyvnis, ako sa s tym samotny hostia vysporiadaju a ci budu respektovat zelaie svadobcaov alebo nie.chapem, ze to bolo neprijemne, ale ako nic zleho ste neurobili

• no a teda pre ktoru verziu oznamenia hostom aby nenosili dary ste sa rozhodli ? 🙂

• @zaboriami  inak to je pravda. Ako poznám takých, ktorí aj tak spravili náročky, len aby bolo vidno, že oni niečo doniesli a potom to mnohých aj zamrzelo, že sa držali toho želania

• inak to neviem na co sa chcu vlastne taki ukazovat..

• @schandrika  to sa podla mna ani neda chapat. len potom vznikaju rozne zbytocne nedorozumenia a podobne

• ale zaujimave ake je to teraz moderne alebo ako to nazvat ze ti ludia alebo pary co sa beru uz nechcu dary 🙂 inokedy to bolo take naopak 🙂

• Karticku dat sice mozes, no aj tak sa treba pripravit na to, ze nie vsetci hostia to budu proste akceptovat. Takze iste potiaze proste mozu nastat

• Sponzor fóra
  • este na take odlahcenie mi napadlo jednoducho povedat kto donesie dar bude mu zakazane ist na svadbu 🙂 😃 hotovo .

• ha ha presne 😃 neprídeš na svadbu a hotovo 🙂 ale je to tak, že skôr potešia peniažky čo si budeme hovoriť, človek si za to môže kúpiť vážne to čo potrebuje do spoločnej domácnosti.

• @jajuska889  ved jasne. Ja ako tiez neoblubujem moc dary, radsej peniaze a to nie je nejaka spekulacia ale tak clovek si kupi presne to co chce a co sa mu aj paci, kedze kazdy ma o jednotlivych veciach ine predstavy

• @3vittka  hej len je to take. Niekto kto berie za neslusnost si radsej vypytat peniaze, aj ked je to si myslim, ze praktickejsie pre obidve strany

• @katka_x123  ja musim povedat ze som bola neskutocne milo prekvapena, ze po napisani na karticku ze "nechceme kytice, iba jeden biely kvietok bez zbytocnych stuh", sme od 100 gratulantov naozaj nedostali ani jedinu kyticu!! Vacsina boli biele/smotanove ruze, ale kreativne boli aj hortenzie, lalie, pivonky, gladioly.. Z nich sme potom spravili obrovsku kyticu do vazy na candy bare, bolo to krasne!

• @eva_paulikova  wow,tak to muselo byt krasne, tato moja neprijemna skusenost bola pred 7 rokmi, je pravda,ze vtedy to mozno este nebol taky tred a teraz je aj ina doba, aj hostia sa potesia,ked nemusia 20-50e dat za kyticu a aj sa cez socialne siete vedia navzajm dohodnut, kto co berie-ci starsi ci mladsi...

• kazdy si spravi po svojom @eva_paulikova   velmi dobry napad a isto aj hosti potesila ta kreativita. musela to byt krasna kytica a teda aj obrovska

• autorka - ako ste to teda vyriesili ? 🙂 nejako po svojom alebo ste teda dali robit zvlast karticky s oznamenim nech sa nic nenosi ? 🙂

• ako ak by ja by osm to dala asi na samostanu karticku, neviem, osobne sa mi moc nepaci, ked su taketo veci popisane priamo na hlavnom svadobnom oznameni

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém