Ako si vyberáte dodávateľov?

Profilova fotka
Možno sa tu nájde viac nevestičiek, ktorým nemal kto poradiť osobne. Vyberáte si dodávateľov podľa recenzií? Veríte im? Odradí vás napríklad komunikácia s dodávateľom aj keď jeho práca vyzerá perfektne? Ja s plánovaním len začínam, nemám veľa osobných odporúčaní a naozaj neviem koho vybrať. Známej sa bohužiaľ stali dobré recenzie osudným a hneď traja dodávatelia pokazili, čo bolo dohodnuté... boli zlé recenzie vymazané alebo to bola len náhoda? Aké sú vaše skúsenosti s výberom dodávateľov na základe recenzií?
Odpovedať
Profilova fotka
Pri mojom plánovaní boli recenzie alfa a omega. Tie boli pre mňa najdôležitejšie spolu s ukážkou práce. Potom bolo veľa iných vecí, ktoré zužovali môj výber. Napr. u fotografa som sa zameriavala hlavne na fotky z obradu a hostiny, to mi ukázalo, ako sa ie popasovať a správne nafotiť momentky a podobne. U kameramana boli pre mňa dôležité okrem krátkych videí aj 2-3 dlhé (tie mi po zažiadaní poslal) a taktiež aby mal dron. DJ-a som nevedela, ako si vybrať, tak som hľadala na internete, ako vybrať čo najlepšieho. Tam som našla návod, ktorý mi pomohol zúžiť výber na 3 a z nich som vybrala jediného podľa telefonickej komunikácii (jediný bol veľmi príjemný, a to bolo pre mňa dôležité; keď vyčaril úsmev na tvári mne len cez telefón behom pár sekúnd, tak som sa nebála, že by nezabavil 50 hostí počas celého večera). Tortu som musela aj vyskúšať (objednala som si na ochutnávku pidi tortičku a pár koláčikov), u kaderníčky a vizážistky musela byť skúška samozrejmosťou... Ďalej neviem. Agentúra na výzdobu bola pre mňa úplne jasná, tú som vždy chcela a ostatné veci len podľa vzhľadu (kvety, miesto, šaty, oblek atď.)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 aj ja som si viac menej vyberala podľa názorov iných nevestičiek. ešte neviem posúdiť, či to dobre dopadne, keďže svadbu mám túto sobotu. no pevne verím, že všetko bude tip top. s každým dodávateľom som sa aj osobne stretla a pôsobili zlato, ochotne a milo. takže zatiaľ nemám veľké obavy, aj keď stres už áno :-|
Odpovedať
Ahoj,ja som vyberala aj podla recenzii,aj podla odporucani a nieco uplne sama( kapela,kolace,miesto).Ale v konecnom dosledku sme hlavne dali na dojem pri osobnom stretnuti.Btw nemenovana osoba dodavatel,ktora mi bola najviac odporucana a mala same skvostne recenzie,dopadla ako velka katastrofa.Ale vratila peniaze a vyplakala si aby zla recenzia nebola :) Takze tak to funguje.Nedavno som dokonca zazila pri uplnej blbosti( objednavka jedla cez bistro),ze mi majitel podniku druhy den volal a doprosoval sa zmeny recenzie.Takze ono je to tak,ze nieje vsetko zlato,co sa blisti :) Najlepsie je to osobne stretnutie,a to uz ti napovie,ci chces s clovekom spolupracovat :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ďakujem za názory :-) @renya3 aj ja som začala recenziami, veľa tých top dodávateľov malo dokonca už aj obsadený termín viac než rok dopredu. Myslela som si, že podľa recenzií vyberiem naj až kým som sa nerozprávala so známou ktorá vyberala rovnako ako ja, podľa recenzií a bola veľmi sklamaná. Preto ma napadlo popýtať sa na to... mne robí najväčší problém DJ - buď je nad môj cenový limit alebo až tak nepresvedčil, čiže to budem musieť dobre zvážiť. Inak ochutnávka koláčikov napadla aj mňa, no cukrárka ktorú mi odporučili pečie len na objednávky, čiže objednať 1-2 zákusky z jedného druhu namiesto 20 ks sa nedá :-S Ale máš pravdu, pôjdem asi aj po sympatiách... @frenerika držím palce nech všetko dopadne ako má! :-) @sweetluska presne tohto sa bojím čo ty píšeš. Recenzie sú perfektné, no možno práve to zlé hodnotenie bolo skryté alebo zmenené... tiež mám pár takých skúseností. Určite by som najradšej vybrala osobne, no odradilo ma už aj stretnutie. Priam nátlak len aby som zaplatila zálohu, žiadna ochota komunikovať či dohodnúť sa inak ako je stanovený "balíček služieb", druhý dodávateľ zas nechcel povedať cenu cez správy/mail a povedal že mi ju povie až osobne čo by pre mňa znamenalo 100km cesty tam a potom naspäť (pritom vedel že máme vtedy 1m staré bábätko) nakoniec sme sa na neho vykašlali a niektorí dodávatelia zas ani neodpísali, no to je už trochu ich problém 8-( ťažký to výber... hlavne keď človek nemá neobmedzený rozpočet :-x
Odpovedať
Profilova fotka
hmm ja som sa pýtala aj kamošiek, na ktorých svadbách sme boli, takže sme jednotlivé veci mali možnosť vidieť na živo a aj ochutnať. no poviem za seba tak, že je to hlavne o sympatiách a tie vedia presvedčiť
Odpovedať
Profilova fotka
mam starsiu sestru, ktora mala prva svadbu a kedze sa mi jej svadba velmi pacila, tak vela veci som mala rovnakych ako aj ona. mali sme uz aj kontakty, takze to bolo jednoduche :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Musim sa priznat, ze ja som siahla po takych firmach, ktore mali kamosky na svadbach a vedela som, ze to bolo vsetko ok. Neriskovala som, ja som na take neni, bala by som sa moc, ze by som sa na niecom opalila
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sa rozhodovala podľa portfólia. Dá sa to pri fotografoch a kameramanoch, pozrieš si ich prácu a vieš sa podľa toho rozhodnúť, takisto kapely a DJ-ovia majú často publikované videá. A podobne. Na recenzii je riskom to, že každý má iný vkus a iné nároky. S čím bol niekto spokojný na 100 %, iný nemusí byť ani na 50 %.
Odpovedať
Este som si nezacala vyberat ale isto si necham poradit od skusenejsich bab aj tu na mojej svadbe a taktiez aj od kamaratiek, ktore uz svadbu maju za sebou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 kazda cast svadby ma svoje specifika a pri kazdom poskytovatelovi sluzieb si treba dat pozor na nieco ine. ja vam sem napisem radu k dvom z nich. MIESTO SVADBY: pri vybere miesta si davajte pozor na deklarovanu kapacitu a realne pouzitelnu kapacitu. deklarovana kapacita casto zohladnuje iba pocet stravnikov (cim viac, tym lepsie samozrejme), no maloktora svadba prebieha stylom posedenia. na svadbe je aj zabava, majte preto na pamati aj to, ze cast priestoru zaberie DJ so svojou technikou a to moze vyrazne zmensit tanecny priestor. a ak mate fotografa a kameramana, tak tito sa musia pri svojej praci hybat a musite im na to poskytnut priestor. inak mozu cely cas stat iba pri DJovi a odtial vam vela peknych zaberov neurobia. nezanedbatelnou castou je tiez vetratelnost. vacsina svadieb prebieha v lete a mnohe restauracie maju v susedstve domy, kvoli ktorym po 22:00 musia okna zatvorit, takze cerstvy vzduch bude prudit iba klimatizaciou. ak ju maju..... verte, ze tancovat a pracovat v uzavretom nadychanom priestore nie je prijemne pre nikoho. FOTO: vsetko podstatne najdete v mojom clanku: http://www.mojasvadba.sk/catalog/vend...
Odpovedať
Profilova fotka
@photostancik pekný článok, ďakujem za tipy :-) súhlasím, každý dodávateľ má svoje špecifiká a niekedy človek nevie, na čo sa sústrediť, preto oceňujem každú radu... keďže svadba nemá reparát, treba vybrať čo najlepšie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sveranka fakt veľká výhoda keď máš v okolí kamarátky, ktoré to už majú za sebou :-) ja budem jedna z prvých a niekedy mám preto pocit, že ideme na to prirýchlo :-D Mňa napríklad mrzí, že pomerne málo nevestičiek radí svojich odporúčaných dodávateľov, o ktorých vedia z okolia... keď zadá človek dopyt 99% odpovedí sú len ukážky práce, odkazy na stránky od PRO. Áno aj to treba, aj ja som si podľa ponuky od PRO už vybrala, ale osobná skúsenosť by potešila :-) aj keď sa trochu spolieham, že keby sú nevesty nespokojné, dajú to dostatočne najavo... :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@nikiki29 dobre si držala ;-) ;-) všetko dopadlo tip top. dokonca ešte lepšie, ako som si predstavovala :-D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@frenerika paráda, tak gratulujem :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 ďakujem ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Akurát som sa zamýšľala nad tym, že 99% neviest ktoré absolvovali už svoje svadby ma v tom popise (ktorý je v podstate recenziou na dodávateľov a služby) napísané - úžasný pan fotograf, fotenie bola zábava úžasné fotky... To isté kameraman. Úžasné chutné koláčiky, všetci pochvaľovali, najlepšia torta akú som kedy jedla, každý kto bol na svadbe chvalil, výzdoba nádherná presne podľa predstáv, folklórny súbor najzlatsie najúžasnejšie baby a chalani, všetci mali slzy v očiach, hudba perfektná, tancovali aj tí co tvrdili že tancovať nebudú... hotel/kastie/miesto hostiny úžasný prístup personálu, všetko klapalo, vo všetkom nám vyšli v ústrety, jedlo bolo fantastické, hostia boli nadmieru spokojní, šaty-najkrajšie šaty, všetci chválili,... A tak dalej... Najlepšia svadba na akej kedy hostia boli atď. Ja by som si takto vybrať nevedela, lebo v podstate každé šaty, priestory, hudba, kolace boli najúžasnejšie na svete, lebo každý má iný vkus a ako určite vám 90% hostí povie ze všetko bolo najlepšie a najkrajšie na svete a o mesiac na ďalšej svadbe povedia to isté inej. Lebo ze kapela nehrala hudbu podľa vkusu hosťa, jedlo bolo normálka, z torty mal jednu lyžičku, kolace ani neochutnal, nemá šajnu co sa robilo počas o dobierky, nevesta si mohla vybrať šaty radšej jaké jej pristanú ako tie co sú v móde a podobne.... Toto svadobnému páru nikto normálny nepovie 😂. Ja by som takú osobu asi zaskrtila. Ale vyberať podľa odporúčaní tu na MS je niekedy skôr na škodu. Lepšie je sa o všetkom ak sa dá presvedčiť osobne
Odpovedať
Profilova fotka
@hatsepset vcelku zaujimave zhrnutie. a pravdive. je to akoby sem vsetky napisali, co im chutilo na obed. a mate zoznam stovky jedal, z ktorych kazde bolo uzasne :-D na druhej strane, ma to zmysel v tom, ze novej neveste taketo odporucania umoznia urobit si aspon zakladny zoznam moznosti. normalne ma iba gugel, kde je moznosti tisic. a tu to ma zuzene na sto. tak aspon mala ulava :) a potom je tu dalsia vec, ktora chyba vacsine slovenska - kriticke myslenie. mozem vam to priblizit na fotografickom priklade, kedze to je moja parketa. svadobny fotograf je automaticky u vacsiny neviest spajany so svadobnymi potretmi. cize podla tejto logiky ak fotim svadobne portrety, som svadobny fotograf. je to, prirodzene, nezmysel, kedze znovu vacsina neviest si vobec neuvedomi, ze praca svadobneho fotografa spociva minimalne 80% dna v reportaznom foteni. a znovu musim pouzit vyraz "vacsina" a tentokrat v suvislosti s fotografmi. vacsina totiz prave reportaznu pracu neukazuje, resp. ukazuje iba minimum. pretoze co laka zakaznika? no predsa pozlatko :) cize portrety.... :) dalsim omylom je tiez domnienka, ze mala svadba znamena lacnejsi fotograf. omyl, cim mensia svadba, tym menej sa na nej deje a tym lepsieho (samozrejme drahsieho) fotografa tam treba mat. musi to byt fakt niekto, kto vie fotit a pozerat sa - inak sa na tie fotky nebude dat pozerat. taktiez sa viacere devy mylia v tom, ze na obrad a portrety si objednaju profesionala a na ostatne nadseneho bratranca "s dobrym fotakom". ak to uz chcu delit, tak postup ma byt presne opacny :)
Odpovedať
Profilova fotka
@photostancik amen 😂 a ozaj malo fotografov dáva foto z hostiny. Toto sa asi ako jediné dá tu na MS zistiť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?