Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Diti, mas recht, tu diskuzi si dovedu predstavit.. :-N Ja koukam na Prostreno ze vcerejska a porad se mi to blokuje, ale neunosne..tohle mi predtim delala Nova a Prima byla v poho, no od noveho rokun je to naopak. I cesty domu chci sjet a trva mi to 2.5 hod..che palle! :-D Holky, v nedeli jsem byla sama doma a z nudy jsem se mrkla na Prime na Farmar hleda zenu-to je narez!! :-D :-D Divate se nekdon na to? Nemuzu se dockat dalsich dilu.. x-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Jeee, tak to ona si asi mysli, ze nejvyssi uroven je Z99 :-D Jsi fakt dobra, mit C2, klobouk dolu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
S tim spenatem, to jsem nebyla ja, na spenat v zavinu jeste nedoslo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita jooo, sisiko ma pravdu, taky se pridavam s gratulacemi, C2 je jako rodily mluvci, ne? Ja jsem chtela usilovat o C1, ale nevim, jestli na to mam. Reys a Dita proste super, jste dobry!!! 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dita Kdo je to ta Simona Es, prosim te? Ja nemam rada, kdyz si me chce nekdo cizi pridat za "kamaradku", jen na me proste klikne a nic mi nenapise..
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Nahodou, je to hezke, ze v tomhle udrzujes jeste tradice. Ja jsem na jednu stranu pocitacovy a internetovy maniak, nekdy si myslim,ze bych se mela z teto zavislosti nechat lecit ;-), ale na druhou stranu taky nemam rada ty hromadne sms, nekdo ti preposle to,co dostal od nekoho jineho atd. Ja mam radsi, kdyz mi nekdo napise: Dito, preji Ti krasne Vanoce, nez kdyz mi tam posle rikanku na 160 charakteru, kterou si ja ani poradne neprectu. Joo, pohled, ten uz se dostane malokdy. Ja jsem taky v sobotu koukala na netu na Prostreno a porad se mi to sekalo. @sisiko : Dekuji :-) Ta holcina tvrdila, ze delala taky C2. Boh. Ale asi se vic ucila nez ja ;-) Ted zrovna davali tu reklamu na Tre. Ta krasavice je Rumunka. To jsem se vcera docetla,kdyz jsem byla u kadernice ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : To je z te diskuze na FB. Ona bydli kousek ode me, psala mi zpravu a pak me pozadala o pratelstvi. Ja mela zato,ze jsi psala Ty,ze je u vas listove testo na dennim poradku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir no to tam preci taky zaznelo - jako ze v CR se uz citi jako cizinky (mluvim obecne), protoze ziji v It tak dlouho a uz by v CR vlastne zit neumely a vubec je to tam takovy malomestsky a lidi jsou divny :-p A ja u toho uplne citim ohrnuty nos. Plati to same, co jsem tu rikala predtim, my se tomu taky nekdy nevyhneme, ale proste mi to zni jinak... @jennynka: my jsme taky virtualni!! :-D Teda krome Dity a Lucky :-) Ale jo, chapu to... ja ale proste porad rikam - to nejen tobe, nemysli si - ze jako s tolika vecma v zivote plati "jaky si to udelas, takovy to mas". Ja napriklad nepisu statusy kazdy den, jen kdyz mam fakt duvod a pak si jeste vetsinou (pokud to neni vyslovene ptakovina) pohraju a trochu je zasifruju...i proto, ze tam mam ruzny skupiny lidi a ne vsichni musi vedet vsechno... a pak me bavi sledovat reakce...:-D To je jen maly priklad ale... a s pranim k Vanocum je to jako s celyma Vanocema - muze to byt komercni opruz, ale taky muzes vyrobit rucni PFka (jak se mi az do predlonska darilo kazdy rok) a udelat si je po svym...takze tak...a koncim s agitaci... Mela jsem v praci kolegu - shodou okolnosti z Bologne ;-) - ktery ted ale zije ve Svedsku se svoji svedskou pritelkyni a rocnim synem...a ten mel na FB uplne stejny nazor jako ty...tak jsme do nej obcas tak z legrace rypali...no a kdyz odjizdel, dali jsme mu tricko s napisem: "No, I'm not on Facebook". Mel radost jako maly kluk a rikal, ze to je ten nejlepsi darek na rozloucenou :-D Ted si obcas vymenime mail... jooooo a z Farmar hleda zenu jsem videla jen pilotni dil, kde byly medailonky tech borcu... to dal pokracuje? To se budu muset kouknout :-D Jeste jsem taky videla na strankach Primy, ze pripravuji porad "Mami, ozen me!" To teprve bude maso! :-D :-D Cesty domu se nam pekne dramatizuji... intelektualum zdar! :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, ja na Vanoce rozeslala 12 pohledu, Simo v tom se mnou souhlasi, tradice se musi dodrzovat :-) A sem mi z CR dosly 4 ;-) @ditakir Tak to je presne ona, ta Rumunka - nejkrasnejsi zena na svete ;-) Tak jsem slysela dobre, oni ji totiz, kdyz dotancila, rekli, ze to byla "salsa rumena" Aha, a me pozadala o pratelstvi asi proto, ze jsme obe ze severni Moravy =-) Jenze ja ji budu muset smazat, holt ji neznam :-N Ano, prosim, to jsem ja s tim testem :-D Ted jsem zrovna jeden zavin dodelala, Simo si presunul bazen na dnesek, zitra slavime tchyniny narozeniny. My sice zrusili vecere v ramci nekynuti, ale kdyz on uplave 90 bazenu, bude mit hlad a na zavinech ulitava :-) Se spenatem to byla asi salsiccia.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jeee, to je hezke s tim kolegou-to tricko by se mi taky desne libilo x-) Ja to nemyslela spatne s tou agitaci, spis jsem si o tom chtela podiskutovat a nejak uprimne vyjadrit, kde je zakopanej pes :-) Ja nad tim fakt premyslim, mozna mi to jeden den prelitne pres nos a budu tam :-N S rucnima PFkama to je bomba, to se mi strasne libi takove veci.. Farmar je fakt zajimavy, nemuzu se dockat, urcite to zkoukni, budu rada, muzem to pak probirat :-D x-) Tyyy jo neke:-) Mami, ozen me? To uz zni jako uplny "sadomaso" :-D :-D A kdy to ma vyjit?Jestli neco budes vedet, dej mi hned vedet, ja se u toho strasne bavim :-D Jinak muj intelektualni kvocient co se tyka TV v It znacne poklesl, v prvnich dnech tady jsem se citila vzdy po navratu z prace tak vystavena z te namahy mluvit italsky, ze jsem vyhledavala jednoduche ceske oddychovky a nechtela tak hodinku s nikym mluvit :-D A pak mi to zustalo. Ale ctu Udoli rozhodnuti od Davenportove, vzdy tak 3 stranecky pred spanim, nez se mi zavrou oci :-D Ma to 1000 stranek a tak mi to vydrzi pekelne dlouho ;-) Toto ma jedina "intelektualni" cinnost v posledni dobe 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja mam taky rada tradice, 12 pohledu-to jsi sikula, ja poslala 4 :-) Ale kdyz uz pisu smsku (tomu se cloveknevyhne, to je jasny), pisu normalne-to jest oslovim daneho cloveka a popreju mu samotnemu neco, co me zrovna napadne. Nemam rada prani typu ctrl c....ctrl v @dita ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Pred chvili mi volal Simo, ze az se vrati z bazenu, koukneme se na nejaky film a ja na to (provokace), ze uz jsem pres pul roku (co jsem tady) nevidela zadny intelektualni film a on: E sei diventata più simpatica. :-D Moje jedina intelektualni cinnost je cetba pujceneho Borgese v originale :-) (muj Borges je v kamione a uz pres pul roku cestuje mimo Italii)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jennynka5 Hromadne sms jsou dobre jen na smazani, vubec nepotesi :-.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna To tricko se vam fakt povedlo, super napad :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak to jsi vazne dobra.. ;-) A jakto, ze ten Tvuj Borgese je v kamionu?? =-) Jj, hromadne sms vubec nic nerikaji...ale takova uz je dnesni doba :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 mne dneska dorazilo opozdene PFko od me kamaradky :-D 3.3. Ale potesi... asi ji nejaky poslu v cervenci :-p Letos se budu muset vzchopit a zas nejaky vymyslet. Nejhorsi je ten napad... zas to nemuze byt nic slozityho, nejsem zadny umelecky talent a tech lidi je hodne :-D Nejpysnejsi jsem na PFko z pred zhruba 6 lety, kdy jsem posilala krajinu z maleho prince s malou citaci a osobnim pranim... znate ten zaverecny obrazek z knizky? Jen dve linie jako poust a nad tim hvezda... to mi slo docela od ruky :-D Apropos - zjistila jsem, ze snad krome CR se PF nikde nepouziva? Kdyz jsem je rozdavala svym zahranicnim kamaradum, nechapali... @sisiko Simo super reakce! :-D :-D jinak co se cetby tyce, je to bida. Posledni skoro rok mam jedinou chvilku na seriozni cteni pri vecernim kojeni... to ale zvladam tak sotva casopis Maminka, co jsem si sem predplatila :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jo a Mami ozen me je teprve ve fazi castingu... watch the space ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna yes:-) hele,jak sis sem predplatila ten casopis, jak to myslis?
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna a sama tam kreslis na ty PFka?Hmmmm :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no, predplatila jsem si cesky casopis, chodi mi sem do It. Je ovsem pravda, ze postovne je skoro 2x drazsi nez rocni predplatne, ale stoji mi to za to :-) Na PFka kreslim (pokud je to neco tak dabelsky jednoducheho jako ta krajina) nebo je vyrabim jinak, zalezi na napadu. Treba nalepim fotku na barevny tvrdy papir a tak... Ne vzdycky (skoro nikdy) maji vanocni tematiku, ale uz jsem taky vystrihovala obrys stromecku z barevnych latek a zas lepila na papir... mam rada, kdyz maji nejaky vyznam, napad... nekdy me napadnou i v prubehu roku... Tusim predloni jsem nekde vyfotila dve vlastovky na telegrafnich dratech... posilala jsem je pak s pranim "...just keep singing..." :-) Vypadali totiz zaroven jako noty ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jee Ty jsi spravne tvoriva-pripomina mne to, kdyz jsme byly se segrou jeste obe doma (milion let zpatky:-) ) a delavaly jsme takove veci.. pak si to clovek ma sanci zopakovat jeste s didetem, ne? x-) Je to fajn. S tim casopisem jsi mi dala dobry napad, nevedela jsem, ze to mohou dorucovat i do It. Muzu se te zeptat, kolik platis za to dorucovani za rok?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no, ve srovnani se svymi o dost tvorivejsimi a napaditejsimi kamaradkami si moc tvoriva nepripadam, u mne je to vzdycky "porod" :-D Ale kdyz se zadari, tak je to fajn... i proto me mrzi, ze jsem zrovna loni nic nevymyslela a to jsme meli cerstvy miminko...ale nechtela jsem delat klasicky otisk rucicky nebo nohy a nic jineho me neosvitilo... Znamy mych rodicu delaval super PFka... kdyz se jim narodilo treti miminko, prisla nam fotka, kde byly videt jen ctyri pary nahatych noh v lyzakach *aby bylo poznat tata, mama a deti a uprostred nahaty miminko - bylo videt do puli tela - te spodni, aby bylo poznat, ze je to holka :-D :-D Dodneska si ji pamatuju a uz je to 20 let! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 promin, prehlidla jsem otazku o casopisu - 12 cisel casopisu stoji 429 Kc, postovne na 12 cisel vyslo na 780 Kc :-N za pusu! ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir prdopeč je super slovo :) s tím špenátem, to jsem byla opravdu já, jednou jsem ho udělala do pasta frolla, brr, sladký hnus z toho vyšel, ale můj muž to snědl statečně, a minule už z pasta sfoglia, to bylo dobrý,a le jedla jsem to velice opatrně, jakoby to zase mělo být hnusný :) 1. koupím těsto, 2. špenát - listy omeju a nic víc, nespařuju, nic, 3. vajíčko nebo dvě, smetanu na vaření, sýr na kostky, příp. slaninu či cokoli, co chceš, pepř, sůl, případně další, který chceš, důkladně zamíchám se špenátem, kydnu na těsto v jakýkoli formě a hodím do trouby. Dobrý je, aby to nebylo moc vysoký, jinak se to špatně propíká a těsto už je hotový, ale náplň je ještě mokrá. Je to naprosto primitivní, ale je to dobrý
Odpovedať
Profilova fotka
Mramorová bábovka Pozn: Tuto bábovku pečeme ze 3/4 dávky, přidat 1 vejce. 28 dkg másla, 46 dkg pískového cukru, 6 vajec, asi 1/4 l mléka nebo smetany, z 1 citronu nastrouhanou kůru, trochu vanilky, 56 dkg polohr. mouky, 1 balíček prdopeče, 7 dkg kakaa. Tuk na vymaštění a mouku nebo strouhanku na vysypání formy, moučkový cukr na posypání. Do másla utřeného do pěny přidáme postupně polovinu cukru, žloutky, citr. kůru, vanilku a vše utřeme asi 20 minut. Po lžicích přidáváme polovinu mouky a mléko nebo smetanu. Z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého zašleháme druhou půlku cukru a přidáme současně se zbytkem mouky, kde je zamíchaný prášek do pečiva. Lehce promíchané těsto rozdělíme na dva díly a do jednoho vsypeme prosáté kakao. Vymažeme a vysypeme formua naplníme střídavšě světlou a tmavou hmotou. Ve středně vyhřáté troubě pečeme asi hodinu. Jestli je to vtipně napsaný, tak se nesmějte, je to recept napsaný asi před třiceti lety. Sama nikdy nepekla, ale babi podle toho asi pekla a vždycky dobrá, trochu dusivka, ale dobrá.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 to mě to občas chytne, ale není to pravidlo. já se považuju za velice podprůměrnou kuchařku, ale snažím se
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna :-D :-D Ale je to pekny pocit, kdyz Ti prijde "domu" casopis, ne? ;-) Dnes rano jsem videla Cesty domu-tyy jo, tam je to ted napinavy,co.. :-) Ale byla jsem trosku v soku, ze Etzler si zacal neco s tou Slovenkou opravdu.. :-p @salsiccia urcite jsi vyborna kucharka, vzdyt tady mas 90% prispevku o vareni, o tom, co jsi varila nebo budes varit :-D :-D Vzdycky mi udelas chute a pak neposles ani ochutnat :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Ja spojuju PFka s pecenim, na cukrovi nedam dopustit, bud pak udelam sacky ruzneho cukrovi s PF cedulkou, nebo primo na pernicky maluju to PF... a letopocet. A pak stokrat vysvetluju, co je to PF a proc jim to davam :-) Snazim se aspon nejake tradice dodrzovat a sirit je i v Italii. Treba velikonocni vajicka, no co to je za Velikonoce, pri kterych se nevyskytne jedine skutecne vajicko? Sama cokolada, pche. Tak barvim, vazu na maslicky, obdarovavam a vysvetluju a vysvetluju. Zas tolik tech znamych tu nemam, tak si s tim muzu dat praci. A v praci delam vanocni stromecek, velikonocni stromecek, adventni kalendare... Loni jsem planovala davat sacky s farina gialla z naseho pole ve vanocnim baleni, ale sklidila se strasne pozde, tak jsem to nestihla. Jeste ze jsem se uz v listopadu pustila do vyrabeni mydel, tak jsem rozdala mydylka ruznych vanocnich tvaru. Holky, zavedly jste velikonocni pomlazku? Na tom trvam, pekne vlastnorucne upletena z vrbovych proutku, ja privazu maslicky a pak me muz honi po zahrade a sousedi maji show :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Takze Ctrl C a mam vsechny vase babovky, juchuu :-) @yellowbanna Jsi sikulka a mas moc fajn napady :-) Chtela bych je videt :-) Jeden muj kolega nam nekterym daval pfky jako fotky, co vyfotil, byly vzdycky takove umelecke a bylo jich vic druhu, takze jsme nedostali totez, to se mi taky libilo, umi fotit :-) @jennynka5 Ja jsem taky se sestrou milion let zpatky vyrabela ruzne veci, nas to tak bavilo, mely jsme toho plne 2 kufriky a uz to nebylo kam davat :-) Taky bytecky pro panenky z krabic od bot a s vyrobenym zarizenim vcetne zachodoveho prkynka :-D Muz me sestrenice jezdi s kamionem a az do me svatby jezdil do Turina, do Iveca, na ktere vidim z okna. Po svatbe ho samozrejme zacali posilat uplne jinam a on ma nalozeny muj 20 kg kufr s knihami (s casti mych knizek), Ale my se jednou sejdeme, jako ja a ty me knihy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela ty jsi teda akční! nás to moc nebere, jsem na sebe zvědavá, jak příští rok budu péct cukroví a zdobení perníčků je super, ale nemám na to trpělivost, ale zejména um
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?