Dievčatá - ročník 1989. Ktorá je už vydatá?

Zobraz úvodný príspevok
:-) holky, ktorá je tu už vydatá, alebo zasnúbená? prípadne už má bábo?
Odpovedať
divana, pochváľ sa čo študuješ, ja ešte tiež deriem stoličky na vysokej škole :D miska, to máš ťažké, občas čítam tvoje statusy na FB, a riadne na nervy to máš v tej robote... škoda, že si si nedokončila ten rok v škole, mohla si aspon nemčinu dakde učiť, a bolo by to za iné peniažky a aj menej stresujúcej roboty a aj pracovnú dobu by si isto mala lepšiu...
Odpovedať
lenuska a petra no tak studujem v Trnave na trnavskej univerzite a akurat idem do tretiaka, tak bude zabava, ale hadam to niako zvladnem. a co vy kde studujete? :-)
Odpovedať
ja študujem na SPU v nitre a tiež idem do tretiaka... ;-) a čo presne študuješ?
Odpovedať
lenuska no tak aspon nebudem jedina v takych stresoch, no ja studujem Historiu, ako obor ma to bavi, ale uzivit ma to asi neuzivi no, ale ked nic ine aspon titul budem mat. a co ty studujes?
Odpovedať
študujem manažment rastlinnej výroby...ale určite je lepšie študovať, niečo čo ťa baví, aspoň sa ti to lahšie učí, nie ako mne...tiež som mala ísť pôvodne do trnavy, na učitelstvo predmetov, čo som mala aj na strednej..ale ani sama neviem, prečo som tam nešla a teraz to aj lutujem..ale tak už s tým nič nenarobím a tu to musím jednoducho vydržať..
Odpovedať
divana - ja študujem na Pedagogickej fakulte UK v BA - odbor liečebná pedagogika... tiež som si vedomá toho, že bohvie aké peniaze sa mi z toho sypať nebudú, ale baví ma to, a zas som toho názoru, že ak je človek šikovný a cieľavedomý, dokáže si zarobiť aj v tom odbore, ktorý ostatní odsúdia ako neperspektívny...
Odpovedať
tak hej je dobre studovat nieco co ta v celku bavi :-) aj ked niekedy poriadne nadavam, ale to asi kazdy. Tak ja sa budem snazit, aby ma to uzivilo, ale to je tazky boj, ktory ktovie ako skonci, ale to je este daleka buducnost, najprv to musim dostudovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Divana no ano aj skola su nervy aj praca su nervy, clovek ma vlastne nervy po cely zivot. Lenka musim to platit ja lebo som pocas dna skorej namala cas, nespytala som sa kolegyne ci bola zamenit vsetky peniaze co mala a ja som tam z tych co tam boli v piatok najdlhsie, ale este stale som v trojmesacke...sranda no co uz Peti obcas je to zabava, ale na skolu by som sa znovu nevratila bolo to pre mna velmi stresujuce obdobie a zazivala som vtedy kvoli skole vela kriz v partnerskom vztahu. Teraz ma tak akurat stresuje svokra a taliani v praci. Ale tak mam 600 hrubeho co podla mna na predavacku nie je zly plat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lenuska..tak uvidime ako to bude no ale tak drz palceky...ja som vyletikov mala v celku dost..i ked nie s drahym.. :-| ale v kazdom pripade ked je tak fajne mam problem obsediet na mieste a stale by som len niekam sla.. divana..tak aj ja ta tu vitam.. ;-) misi mas fakt pekne nervy v praci..ale myslim ze niekedy si fakt vdacna ze mas tie nervy z prace..ze prides domov a caka ta tam drahy a ze mas pracu.. no a na predavacku mas fakt dobry plat.. tak mne kocky teraz konci zmluva v praci..som opat v stadiu hladania..chodim na pohovory jak blazen..povedala som si ze beriem prve co pride..a je mi jedno ze co..ved ked neico budem mat tak sa potom uz lahsie hlada nieco ine..len nechcem byt bez penazi..uz som bola na pohovor aj na predavacku,barmanku,kanc.prace..financie..ach jaj mam z toho velku hlavu naozaj..no tak drzte palce nech sa mi zadari..
Odpovedať
Profilova fotka
Adi tak to budem drzat palce nech najdes co najskorej, viem co to je hladat pracu a nic nenachadzat. ja som si od januara do maja naposielala okolo stovky zivotopisov a bola som celkovo asi na troch pohovoroch, ale pol roka som nemala pracu a bola som z toho psychicky uz tak na dne az sme sa napokon stahovali :-S Verim ze ty to az take zle mat nebudes
Odpovedať
s tou prácou je to fakt zlé, je hrozný problém niečo si nájsť...ja som tiež chcela popri škole a nič sa nedarí.. miška a ten plat máš fakt super, teda aspoň si myslím..a v akom obchode predávaš, ak sa smiem spýtať? adka držím palce, aby si si čo najrýchlejšie niečo našla ;-)
Odpovedať
no baby studentky ja som na tom tak ako vy, tiez som chcela nieco popri skole, ale nedari sa mi nic najst a teraz uz ani nehladam lebo neviem ci by som v tretiaku zvladla aj skolu. miska podla toho co ja viem tak mas uplne super plat, to si si dobru robotu nasla. adi - dakujem za privitanie a drzim palce aby si uspela na pohovoroch a nasla si super pracu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
divana na bratislavu je to taky normalny plat predavacky
Odpovedať
mmm, a smutné je, že taký plat ako má predavačka v BA majú takmer všetci vysokoškolsky vzdelaní pedagogický pracovníci.... naivne verím, že súčasná vláda s tým niečo spraví...
Odpovedať
je to velmi smutné s platmi pedagogov....ale tak majú 4 roky nato, aby s tým niečo spravili, ale tak pochybujem o tom... dnes som úspešne spravila skúšku, ktorá mi robila najväčšie vrásky na čele... :-D inak je dnes naozaj otrasné počasie...
Odpovedať
Profilova fotka
misi..tak ja si kupujem skor dennu tlac..obvolam..cely minuly tyzden som volala na inzeraty a chodila po pohovoroch..dnes sa mi ozvali z jedneho..mam ist na druhe kolo..tak som zvedava no...ale hladam aj tak dalej.. lenus miska ma super plat..v potravinach zarobis tak 350€ maximalne a v znackovom obchode s vecami je to tak 400€..pokial robis veducu tak uz mas viac..ale nato ze je v skusobnej dobe je to fakt uplne super.. ja mam zas tu smolu ze vsetko co hladam je pre studentky popri VS..taze ja mam smolu..alebo je to praca kde si robis sam na seba a kedy chces... divana dakujem moc... petra89..preto klobuk dolu..ucis sa jak blazen..mas skolu aku mas..je fajn ze ta bavi..len skoda ze za tolko ucenie snahu atd nemate vysie platy..spoluziacka mi tiez vravela ze chce nieco take..ale jak som jej povedala platobne podmienky ta mi hend povedala..seriem na taku vysku kde len tolko je plat..netvrdim ze nemozem mat vacsi..ale momentalne v tejto chvily su platy take ako su... jedine kde sa maju ako tak dobre su podla mna statny zamestnanci..taze to zacnem skusat aj tymto smerom
Odpovedať
jedine v štátnej správe je ako taká istota, napríklad môj palino je vojak, takže viem, že najbližším 5 rokov sa nemusm báť, že bo je by ho vyhodili z roboty a že peniaze budú na účte presne. takže celkovo to je všetko na nič...a všade kde aj erú ak chcú skúsenosti, ale kde ich má taký študent alebo aj absolvent nabrať? ved predsa vždy musí začať....celé je to na hlavu...
Odpovedať
no baby plne s vami suhlasim co ste tu napisali. ja tiez neviem co bude po skole, a budem rada ak mi niekto da vobec niaku robotu. a hej statny zamestnanci to maju dobre, lenze tam sa dostat je tiez fuska. lenuska: ty chodis asi s mojou kamoskou do skoly, lebo aj ona mala dneska tazku skusku na SPU v Nitre, alebo to je mozno len nahoda, musim sa jej spytat co presne studuje, lebo vzdy zabudnem.
Odpovedať
divana skús sa spýtať, ona môže byť aj na inaj fakulte, ale v každom prípade by to bola velká náhoda, keby sme sa poznali ;-) ja rozmýšlam o tom, že by som šla na inžinierske štúdium externe, pretože k externistom sú zhovievajší...no ale ved uvidíme, vpodstate to je ešte daleko a uvidíme ako to všetko ešte dopadne... som bola minulý týždeň na skúšku v jednom obchode na brigádničku, ale pochybujem, že by ma zobrali...mali požiadavku tretiačku na vysokej škole, čo splňam, kedže ňou od septembra budem, ale chcu, aby už mala prax..takže podla mna to určite nevyjde...ktovie, kde by som tu prax mala nabrať...
Odpovedať
ahojte... opat po dlhsom case sa ozyvam ze co ako nove. dakujem za gratulacie papkame rastieme, maly ma uz skoro styri kilka :D, a je taky zlatucky zeby som ho najradsej spapkala... a normalne ani neviem co napisat, zatial sme stale pri svokrovcoch, a hladame svoje, maly nam robi rtadost a je zdravucky tak to je hlavne...
Odpovedať
kawasaki a potom aj nejaké foto, aby sme sa mohli pokochať, bud cet fcb alebo nejako inak ;-) :-) dúfam, že ste zdravučký a všetko je tak ako má byť...
Odpovedať
Profilova fotka
lenuska presne to som mala namysli..statny maju vzdy peniazky na cas..leni doteraz bola este absolvenska prax..bohuzial teraz sa rusi bude len do konca roka.. a co sa tyka tej praxe..staci ti tyzden a vies najpodstatnejsie veci..nemaj strach ked budes sikovna a mila a dobre vydas nie je problem.. kawasaki...tak to su same dobre spravy...uz by si len mohla prihodit fotecky maleho.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby poradte mi co robit ked doktor nemoze najst moju zdravotnu kartu a ja som zrovna v inom meste a ptorebujem si kartu preniest k inemu lekarovi???
Odpovedať
miška, poriadne mu vynadať... to ako môže mať lekár taký bordel, že nevie kde je tvoja karta... čo ju predal? niekde ju musí mať...
Odpovedať
nechápem ako je doktor schopný stratiť niečiu kartu...ja by som s ním pekný bordel narobila...nech poriadne hladá, niekde byť musí ! adi je velká škoda, že tú absolventskú prax rušia, teraz to bude ešte viac na nič...ale tak čo už :-|
Odpovedať
lenuska no bola som sa jej opytat, ze co to vlastne studuje, lebo ja tam mam asi 5 kamosiek o ktorych viem ze su na SPU, a kazda mi povedala svoj odbor aj tak som si to nezapamatala, ale zda sa mi ze ani jedna nepovedala ten tvoj co studujes, ale ta co mala vcera tu skusku ta studuje obchodne podnikanie tak asi sa nepoznate. a este drzim palce aby ti vysla brigada. miska - tak to je dobre chaoticky lekar, tak fakt ako vravela peta, len mu vynadat a nech ju pekne najde.
Odpovedať
divana ta tvoja kamoška je potom na femke....a ty už máš po skúškach? ja mám zajtra poslednú, tak v kútiku duše dúfam, že sa zadarí...
Odpovedať
Profilova fotka
misi..mne sa karta stratila uz viac krat..ale vzdy som robila dostatocne sceny a hrozila som kontrolou..a karta sa vzdy nasla..sice im to trvalo par dni..u jednej aj mesiac ale mam ich.. no leni hej bude to na nic a to hlavne pre tych co skoncia a budu mat velky problem si najst pracu..ja som 2 roky po skole a stale chodim hore dolu a robim vsetko mozne..na TPP som ani zamestnana nebola..kedze su vysoke odvody za zamestnancov tak je jednoduchsia dohoda kde platis len par eur..myslim tym 1-2-3€ a podobne..teraz sice ani neviem ako to je ale myslim ze chcu uzakonit aby si dohodar platil odvody sam a taktiez matky na materskej..co je dost blbe..lebo kde ma zena z materskej nato zobrat..sak rodime (teoreticky) im ludi,kt budu robit opat na dane atd...a brigadnici a platit odvody?ved odkial tam su tak male platy vacsinou ze este odvody si mam platit sama..nebyt tych vysokych odvodov pre zamestnancov tak by somuz davno bola zamestnana..neviem ci viete ale myslim ze za minimalnu mzdu plati zamestnavatel okolo 200-250€ len odody..a tie zalezia od vysky nasho prijmu..no nie je to svinstvo toto..?
Odpovedať
adi...je to s tou prácou čosi strašné, hlavne, že každý kto sa dostane k moci sa dušuje znížením nezamestnanosti...vôbec nič nevedia o takomto obyčajnom a ťažkom živote, ved s tými ich platmi ich takéto veci ani vobec nezaujímajú...ešte ked sa aj sam minister vyjadrí, že on ma 400eur, čo poväčšine u nás zarába, má tak na týždeň...tie peniaze čo máme sú ako také almužny a ešte aj z tých chú ešte brať...na toto nemám ani slov...
Odpovedať
Profilova fotka
Lenus mne sa pacila minule sprava neviem kde to uz bolo, ze v sucastnosti pracuje asi 40 000 dochodcov v statnej sfere. Co keby tam tak podosadzali mladych ludi?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?