Dovolenka v Mexiku. Aké to tam bolo?

Zobraz úvodný príspevok
bol niekto v tejto krajine? ako sa vam pacilo? na co si treba davat pozor? podelte sa s nami o skusenosti a zazitky :-D x-) :-D x-) :-D x-) :-D x-)
Odpovedať
1
2
Ahojte kočky.ja som bola v Mexiku konkr. Cancun a hotel Paraiso Lindo...naozaj najúžasnejšia dovolenka. Plánujeme tam ísť aj na svadobnú cestu, ale keďže nám všetci odporúčajú zimu tak asi až v januári 2010. Boli ste tam aj v lete? Bojím sa, že vyhodím toľko peňazí a bude celý čas škaredo.
Odpovedať
ahojte aj ja sa pripajam aj my sme boli na svadobke v mexicu na riviera maya blizko playa del carmen v jednom z Karisma hotels a bolo nadherne.je to sice ine ako typicky karibsky ostrov ale more je azurove piesok biely no nadhera.a mexicania su neskutocne pohostinni ludia.odporucam.
Odpovedať
My sa chystame pravdepodobne v novembri, to uz by zle pocasie nemalo byt, kedze hurikanova sezona konci okolo septembra. Mne sa pozdava Gran Bahia Principe na Riviera Maya.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte, prosím poradťe pri výbere dovolenky. Nevieme sa rozhodnúť, buď Mexiko - Puerto del Carmen, alebo Kuba - Varadero. =-) =-) =-)
Odpovedať
Ahoj, my sme boli v Mexiku tento júl, bolo nádherne... boli sme v Ocean Coral & Turquesa v Puerto Morelos, je to 30 km od Cancunu, nebolo tam tak rusno ako priamo v Cancune, takze na svadobnu cestu nám to neskutočne vyhovovalo... Výhoda Mexika je to, že za tie isté peniaze, čo tu v Európe dáte za 3-hviezdickovy hotel, tak tam máte 5 hviezdiciek, dokonalu starostlivost, all inclusive... jediné čo ma trošku sklamalo boli medúzy a riasy v mori... aj keď ak si prenajmete auto, dá sa nájsť pláž kde to nie je také rozšírené... janka23: je podľa mňa skoro jedno ako sa rozhodneš, mexičania aj kubanci su velmi milí ludia, a cenovo to mas tiez narovnako... akurat ze v Mexiku toho mozes ovela viac vidiet... ak ta teda zaujimaju aj pamiatky, nielen plaz... su tam nadherne pyramidy a tematicke parky... 5 km od Puerto del Carmen mas XCARET chekni si to na nete, je to tam nadherne a behom jedneho dna spoznas dost velku cast z kultury mayov, aztekov... vecer maju krasne predstavenie, oplati sa to vidiet... ;-)
Odpovedať
Zuuska: podla toho co sme sa pytali ludi co tam ziju, sezóna je od marca do novembra, zvysok roka je tam vraj viac menej mŕtvo.... ale zase ta urcite ten zajazd vyjde ovela lacnejsie... ak nechces az tropicke horucavy... teploty su tam v decembri a januari okolo 15-25 stupnov... coz je teplejsie ako u nas, ale otazne ci to staci na kupanie atd... :-|
Odpovedať
Ahojte, my pomalicky zaciname planovat svadbu v Mexicu. Rozhodli sme sa pre Excellence Riviera Cancun a svadba bude v Oktobri 2010. Rozhodli sme sa pre Mexico lebo je velmi podobne Dominikanskej Republike a Antigue ale financne sa to viacej oplati, hlavne ked planujete svadbu. Co sa tyka pocasia bez hurikanov a takisto aj mimo sezony najlepsie mesiace su september, oktober a februar, marec. Mate niekto nejake informacie co sa tyka Apostyli (neviem ci som to dobre vysklonovala) na Slovensku. Potrebujem dat moj rodny list prelozit do Spanielciny a apostylovat. 8-)
Odpovedať
Ahojte, My sme boli s mm na svadobnej ceste v Cancune ale musim povedat , ze Playa del Carmen je ovela krajsia a romantickejsia. Cancun je dost komercny...Boli sme tam od 21.maj do 2 jun...Ludia sa tam snazia kazdeho len oklamat z penazi a najst mileho cloveka-Mexicana je velmi vzacne...Ale pocasie bolo nadherne.... Inak k tomu Cancunu - nevyhoda je, ze kazdy hotel ma svoju plaz takze dostat sa na druhu plaz okrem tej hotelovej je nemozne... Playa del Carmen to ma dobre v tom ze su tam verejne plaze,je to krasne mestecko... treba si spravit aj vyletiky do Tulumu,Isla Mejeres, Xcel-Ha a pod... nadherne miesta- vrelo odporucam... Cancunom som nebola tak ocarena ako sme ocakavali ale zase sme kazdy den chodili do playa...takze da sa to :-D :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte my sa chystame tiez do Mexika blizko Playa del Carmen teraz koncom aprila. Nechysta sa niekto? Mozte my tu este napisat nieco o tejto oblasti plus nejake rady pred cestou prip. varovania. DDDaakkujjeem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky my sme sa sa pred 3 dnami vratili z Mexika. Boli sme v Cancune. Katramau, informacie oblasti si skuz zistit podla recenzii, my si tiez takto zistovali informacie a aj hotel.
Odpovedať
Ahojte, Mexiko na dovolenku uzasna destinacia - byvat by som tam ale isto nastalo nechcela. Pochodili sme pyramidy, navstivili Acapulco, Mexico city, Pueblu a dalsie miesta - skvela krajina plna rozporov. Odporucam :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
ahojte baby, oprasujem "zabudnutu" temu. Minuly tyzden sme zaplatili dovolenku v Mexiku, odlietame v aprili. Ktora z vas bola na Riviera maya, alebo v blizkosti Playa del Carmen? Chcela by som poprosit o nejake info miestnych cestoviek, s ktoymi by sme sa mohli vybrat na nejake vylety.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, my tiez planujeme svadobnu cestu v Mexiko Cancun, len som sa docitala, ze v septembri (kedy bude svadobna cesta) :), je vysoke riziko dazda :-(. Ma niekto skusenosti? Rozhodujeme sa totiz medzi Bali a Mexikom? Dakujem za reakcie 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte :) neviem sa rozhodnuť kam isť ale asi sme si vybrali Tulum , jediné čoho sa bojím je ta kriminalita každý ma nanu upozorňuje a dosť ma to odrádza , poradiť ... či to tak naozaj je alebo len v centre Mexika .. ďakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Kocky obnovujem temu nejake info o mexiku?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Žienky, aj ja lobujem za obnovenie témy :-) ... Otázka pre vás, čo ste boli na Playa del Carmen a okolo: Mali ste nejaký blbý zážitok s miestnou faunou? Ja som totiž strašný pavúčí posera a samozrejme, až po zabookovaní pobytu som si na webe našla info o mexických tarantulách =-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim vsetkych.. Chystame do Cancunu 9.Jula... oplati sa tam ist koly pocasiu? Cestovne kancelarie neodporucaju vtom obdobi koly dazdom a koly hurikanom.. preto sa vas chcem spytat na nazor, ci ist v July alebo nie? Dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
kolko vas stala taka dovolenka v mexiku?
Odpovedať
Profilova fotka
@marusicka to by aj mna zaujimalo, chcela by som sa tam ist pozriet
Odpovedať
Profilova fotka
Mexiko je velmi pekne :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
My sme sa nedávno vrátili z Mexika :) Január / február 2017 Mojou vysnívanou svadobnou cestou bol Cancún, to bola naša prvá zastávka. Najkrajšia pláž akú som zatiaľ videla! ♥ Ale bolo by škoda si tam toho nepozrieť viac. Boli sme len 2 týždne a čo sme za ten čas stihli sme popísali v článkoch: http://www.zcesty.sk/category/mexiko/ A krátky video zostrih z našej cesty: https://www.youtube.com/watch?v=NKVWL... Každopádne, Mexiko by si zaslúžilo oveľa viac času. :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Pekné video, vyzerá to lákavo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
No koukam na to, chtela jsem jet s pritelem jako svatebni dovolena. Koukala jsem ale na zájezd https://sbalaval.cz/guatemala/4000002... a ta cena? Docela sila. Takhle to stoji normalne nebo se da nekde sehnat levnejsi? :/ predem diky za tipy
Odpovedať
Profilova fotka
mnohí ľudia do takýchto krajín cestujú bez cestovky aj skrz toho, že ich dovolenka víde menej ako na taký istý počet dní cez cestovku. no v tom asi treba byť zbehlejší, aby si človek vedel všetko sám vybaviť
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?