Voľno zo zamestnania na svadbu

29. mar 2012170

hojte, viete mi prosim vas nikto povedat, ako to je ked si chcem zobrat volno na svadbu v praci? svabdu mam v piatok a niekde som citala ze ked je to od po-pia, tak mam narok na pracovne volno(nie dovolenka, je to plne hradene zamestnavatelom). nevime ale kde to mam hladat aby som to zamestnavatelovi povedala, ak mi viete poradit budem rada 🙂

  • @lenocka9  ano, zo zakona mas na jeden den narok. je to klasicky paragraf 🙂 (do prace donesies sobasny list 🙂 )

  • cize v tento den mi normalne zaplatia ako keby som robila a nemusim si brat dovolenku. spravne chapem?

  • čiže keď mám sobáš v sobotu tak to voľno zo zákona nemám?

  • Sponzor fóra
  • § 141, ods. 2, písm. e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca... logicky z toho vychádza, že keď v sobotu nepracuješ, tak na to nemáš nárok... no musím sa spýtať svojej nadriadenej, lebo ja mám v práci nárok na 2 tieto platené dni kvôli svadbe, tak že ako to vlastne u nás je...

  • takze ja mam volno 🙂

  • dievcata dakde tu uz taka diskusia bola.. tie, ktore mate svadbu v piatok, mate narok na platene volno.. 😉 c ize aj ja 😃

  • @luckos  ak pracujes aj sobotu, tak volno mas.. ak sobotu nepracujes, tak volno nemas..

  • skoda, ze nepracujem v sobotu hh 🙂

  • Pýtala som sa svojej manažérky, a ja mám v práci nárok na 2 dni voľna kvôli tej svadbe, takže parada, nemusim si na to míňať dovolenku 😃 a povedala, že ten jeden deň, čo je zo zákona daný, sa môže uplatniť aj na vybavovanie záležitostí okolo svadby, čiže napr. aj na piatok pred svadbou, nie len na účasť na svadbe...

  • @gwendolyn  ano, ale je to len vec zamestnavatela.
    toto mi odpisala nasa personalistka - Podľa §141, ods.3, písm. e), svadba zamestnanca - nárok len v ten deň kedy sa koná obrad, čo urobí v tichosti zamestnávateľ je na ňom.

  • @swarovski  no, v tichosti... taká je sociálna politika tejto firmy, zákon nezakazuje zamestnávateľovi dávať zamestnancom ďalšie výhody v práci... a možno naozaj máme nárok na ten deň plateného voľna, len pre zamestnávateľa sú to ďalšie náklady, takže skúša, či sa podvolíme... možno keby si povedala, že si sa pýtala právnika, a ten ti povedal, že ten deň si môžeš uplatniť aj napr. na deň pred svadbou, tak by s tým zrazu problém nebol 🙂 mám skúsenosť už aj s takými zamestnávateľmi, čo skúšajú, či sa zamestnanec náhodou nenechá ototo... a tvrdí, že to sa tak nemôže, aj keď dobre vie, že môže 🙂

  • baby, je to tak, ze podla zakona len na den svadby.
    Zamestnavatel vsak moze dat volna kolko chce - staci, ak ma spracovanu v takom zmysle internu smernicu 🙂

  • @gwendolyn  bud rada, ze mas dobreho zamestnavatela 🙂
    Mne da tiez nadriadeny volno, "v tichosti" 🙂

  • @gwendolyn  jaj a pytala som sa pravnika, sestra je pravnik, studovala to a povedala, ze nemam, len v den, ked sa vydavam 🙂

  • Sponzor fóra
  • @swarovski  ved aj som rada 😉

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
Články od našich partnerov
Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
Archív článkov od partnerov