Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • Ahoj holky, chtěla bych pochytit nějakou inspiraci. Mám doma Richarda a přemýšlím, jak by se mohl jmenovat jeho případný bráška. Co by se k tomu hodilo, něco v podobném stylu, nic přehnaného ve stylu James, Kevin a zároveň nic notorického (Jan, Petr). Jde o to, že to první jméno bylo pro mě tak jasné a výjimečné, že mám teď potíž najít podobný vztah k jinému chlapeckému jménu 😉

• skus Rene alebo Robert... ale najlepsie je to kombinovat s priezviskom, nie so surodencom 😛 oni dvaja sice budu vyrastat, ale meno+priezvisko - to bude spojene cely zivot 😉

• To samozřejmě 😉 , já to myslela tak, aby to bylo něco podobně výrazného, znělého, protože právě to k příjmení sedí.

• Sponzor fóra
  • gtver: myslim, ze Robert, Norbert, Richard, Oskar, Oliver jsou uuuplne super

• Kristi jedine Oliver 😉

• 10 NAJEXOTICKEJŠÍCH MIEN
    Dievčatá - Daphné, Rean, Beyza, Lilly, Zoe, Tiffany, Chiara, Lara, Abigail, Levente

Chlapci - Enriko, Luca, Fernando, Tivador, Simeon, Leo, Noel, Ruben, Nino, Frank

z toho sa mi pacia akurat 2 aj to chlapcenske 😃 😃

• gtver: a co třeba Patrik?

• Patrik znie super 😉

• kočky máte dobrý nápady 🙂 🙂 Ne, že by to bylo aktuální, ale do budoucna... nakonec to bude třeba všechno jinak a bude to Kleofáš 😃

• radlinka: tak ten Simeon ma dostal, paci sa mi to.
    Inak mne sa v poslednom case paci dievcenske Hanka, znie mi to tak nezne.

• Ještě mě napadlo Samuel.

• ja mam hanu neterku, ma vynimocne meno medzi sarami a sofiami..ale uz inspirovala mnohych rodicov 😉

• gtver: Richard je krásné jméno, moc se mi líbí, ale máme v rodině kocoura Richarda, tudíž pojmenovat tak dítě, to fakt u nás ne 😃

rab: Samuel je prozatim naše favoritní jméno pro budoucího potomka 😃 😉

• Jinak k Richardovi by se mi líbili výše zmiňovaní: Samuel, Patrik, Robert, pak by nebylo špatné Kryštof, Robin, Erik, možná i něco více tradičního jako třeba David, Tomáš, Daniel...

• nunacek: to chápu 😃
    jména Tomáš, Daniel a Robin jsou u nás vyloučena (ikdyž se mi líbí a za jiných okolností by v seznamu přijatelných byla)

• Sponzor fóra
  • Jooo, Robin se mi taky strašně líbí, ale mému příteli ne (dokonce ani expříteli se nelíbilo)... 😒

• Mě se Robin líbí víc než Robert (přijdou mi jako hodně podobná jména).
    A správně roztomile "ujetý" by bylo mít dva syny Kryštofa a Robina 😵 😃 😉

• ja si vždy pri mene Robin spomeniem na Batmana. 😃

• Tak to mě okamžitě při jménu Robin naskočí Kryštůfek Robin 😵 😃

• ale taký Robin Hood ma už tak rýchlo nenapadne 😃 😃

• baby, a čo poviete na Lindu? 😉

• mirka - to som tu už raz pásala, pri mene Linda si ja vždy spomeniem na ten maďarský seriál Linda 🙂

• Tripplebi, sem-tam si čítam túto tému a v poslednej dobe čoraz častejšie. Som Stredoslováčka, takže madarský seriál nepoznám. Či myslíš Miazgovcov? 😬

• mirka - ja tiež nie som z juhu 🙂 . je to už starší seriál, pozerávali sme to, keď som bola ešte malá. bolo to o policajtke, ktorá ovládala karate. vždy nosila také dreváky a pred tým ako niekoho zmlátila, si ich vyzula. to bolo prvý krát, čo som videla karate v nejakom filme. 🙂

http://www.csfd.cz/film/125208-linda/

• Tripplebi, dik za link. Ja nemám zatiaľ žiadnu spojitosť s týmto menom. Ale v poslednej dobe som ho začala vídať v TV seriáloch a filmoch.

• Linda je pekné meno. ešte ma napadla Linda Hamilton a jej to meno sekne. 🙂

• linda sa vola moja najlepsia kamoska. je to krasne meno. ja ju volam Beli (akoze Belinda) 😃
    a viem, ze neznasala zdrobneninu Linduš a Linduška. ale inak pohodove meno na samopredstavovanie sa 😉 znie neutralne

• Ciatko, dik za nazor. Ja nepoznám žiadnu Lindu. Myslím, že sa teraz ani často nedáva toto meno deťom, tak by mohlo byť fajn. Akurát, ked som ho minule prezradila starej mame, posťažovala sa, že je málo spôsobov, ako sa jej dá inak povedať, ale to mi nevadí. Nemám moc rada rôzne prezývky a pomenovania ľudí. Dúfam, že nik nenapíše o Linde niečo negatívne, lebo zatiaľ je to dosť veľký favorit 😃

• Linda- lila, lily, belinka, beli, linduska...

a hlavny argument linda=krasna (zo spanielciny), mierna (z nemciny) 😉

• Vdaka, Ciatko 😉 Aj ten výklad sa mi páči.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém