Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • kacenka 2004: Na tyhle stránky koukáme s manželem často a člověk se tam fakt pobaví 😃

• Minulý týden se mé kolegyni z práce narodil syn Josef. Doma už má dceru Annu.

• klasika, no... třeba Anička není špatný, ale Josef... 😐

• Sponzor fóra
  • mne sa náhodou Jožko páči 😉 ale v našej rodine má to meno každý druhý muž, takže syn také meno mať nebude.

• Anička se jmenuje moje neteř a jméno je to,podle mě, moc krásné 🙂 Josef se mi nelíbí...

• Mě se nelíbí ani Josef, ani Anna.

• nunacek: a která jména se Ti líbí?

• my máme v rodine kopec Aničiek a mne sa to meno strašne nepáči, lebo je z toho potom Anča. Jozef sa mi tiež nepáči.

• jozef je pre mna jedno znajhorsich mien, horsie jak pankrac 😃

• hihi, tak to je už čo povedať, leish 😃

• Josef je hruza a des...

Anna je ohrana

• tak to já zase nemůžu "mezinárodní" jména typu Sebastian, Rafael, Samuel, Mia, Klaudie.... myslím že se sem nehodí. Neob módní jména - Natálie, Nikola, Nela, poslední dobou je i čím dál víc Elišek....A Josef je klasický jméno a navíc se tak jmenuje náš synáček... říkáme mu Pepíno nebo Josífku, když "zlobí" tak Pepku 😃

• Pepi, to ja vim,ze mas Pepína, vsak se to k nemu taky suprove hodi 🙂

• kristi 🙂 hele ale řeknu ti jedno, když tys volila pro malou jméno, tak se mi Mia moc líbila, ale od té dobyse s Miou roztrhl pytel, na to jak je to netypické jméno.... už v mém okolí jsou asi tři další, samozřejmě kromě přehršle Nikolek, Natálek a Nelinek.... n oholt když jsme byly na základce my, bylo ve třídě několik Terezek, Petrů a Janiček, teď to bude přenatálkováno a přenikolkováno.... 🙂

• fakt? ja jsem teda jeste nikde zadnou nezazila, krome jedne,co se mnou byla v porodnici....to je fakt zajimavy 🤔

• Sponzor fóra
  • nahodou Jozef je pekne meno 😉 vola sa tak aj moj manzel 🙂 😃 sa mi musi pacit 😵 ...ale nie, je to podla mna silne, klasicke a tradicne meno ...Jozef a Maria 😵 , ale syn sa tak volat nebude 😵
    mne sa naopak nepaci, ked je vsade naokolo sama Sofia 😐 aj ked to meno je pekne....
    a hlavne sa mi nepaci meno Lili. Lilian. Liliana 😦 snad som nikoho neurazila

• Známí maj dvouletou Aničku a ročního Pepu - docela jsem se tomu divila, že takový moderní lidi dali staročeský jména... Ale ono je to stejně o zvyku.
    Anna je krásné jméno, líbí se mi i když se říká Anička, Anďa, malé i Andulka... ale když z toho někdo udělá Anču nebo Andulu, tak to bych nerozdejchala.
    Josef se mi nelíbí, ale zas záleží, jak se řekne a jakej ten člověk je. Tomu ročnímu chlapečkovi říkaj normálně tvrdě Pepa a to teda neeee... Ale v práci máme krásnýho mladýho Pepína a sedí to na něj dobře.

Já jsem pro neobvyklý, ale přitom český jména - neboli to co je v českým kalendáři, ale nejsou jich tisíce.

• u sousedu se narodil chlapecek-Felix 😒 , to je jako na kocoura 😐

• no tak my máme v rodine dvoch malých chlapcov, bračekov a volajú sa Félix a Móric. 😃

• no moric to je na urovni z jozefom 😃 😃

• nepaci sa mi Félix, ked uz tak Felix (jedneho poznam a meno sa mu hodi)

Moric ee, lebo mi to pripomina vtipy o Morickovi

a Anna a Jozef, to su jedny z najviac demodé mien, ake poznam... 😒 spolu s Pankracom, Servacom a Bonifacom (a Gasparom, Melicharom a Baltazarom 😃)

• já na Anně nevidím nic nemoderního.... 😬

• ja ani na Jozefovi...

• Režisérovi Adamcovi a jeho ženě se dnes narodila dcera Jasmine Anna 🙂

• Anna a Jozef su podla mna krasne a hlavne nadcasove mena.. odhliadnuc od toho ze sa tak volaju moji rodicia.. 🤔

najviac sa mi aj tak pacia slovenske mena..

• ale k teme.. ja by som chcela Katku alebo Kristinku tak Matej, Martin alebo Marek.
    nepaci sa mi moda dvoch mien, ale to je samozrejme kazdeho osobny nazor

• teraz sa kolegyni narodila Kristínka 😉

• nejako ma dnes hneva pripojenie.. vypadlo mi odtial keby som mala syna tak..

• Ja mam jednu kamosku, ktora je Slovenka a zobrala si za muza Indiana (inac su strasne krasny par a vsetci si myslia, ze aj ona je Indianka, lebo je dost tmavy typ). 🙂 Maju tri deticky, najprv mali dvojcata chlapceka a dievcatko, potom este jednu dcerku. U nich je zvykom davat dve mena, medzi ktore sa este pri tom indianskom krste alebo co to maju vsuva jedno, takze dvojcata su Keanu Nevis Kiehtan a Nea Sinead Tere. A ked cakali tretie babatko, tak rozmyslali, ake dat meno a najviac sa zabavali na babke, ktora vravela, ze ved by mohli dat meno aj po nej, na co kamoska vzdy prevratila ocami a povedala: "No jasne, zoznamte sa, toto su moje deti - Keanu, Nea a Katka." 😃 Mala sa nakoniec vola Niven Thea (stredne meno neviem), a musim uznat, ze tym detom sa to strasne hodi, neviem si predstavit, ze by to boli nejake Anicky, Marusky a Ferkovia (nic proti tomu, kto taketo mena da, kazdemu sa paci nieco ine). 🙂

Ale tiez si myslim, ze ked uz raz dam prvemu dietatu nejake obycajne slovenske meno, tak vyberiem take aj dalsim a naopak, ak dam nieco "ine", tak potom aj tym ostatnym. Aby som nemala doma napriklad Jennifer a Jozka (aj ked by som ani jedno z nich urcite nedala). 😉

• ked zijes v zahranici pripadne partner je cudzinec, tak je to samozrejme ine.. (v mojom vnimani teda 😃 ) keby bol manzel napr. american tak by som ho urcite nenutila aby bol syn Lubomir alebo Jaroslav 🙂

napr. ja mam tiez dve mena (Petra Katarina) ale pouzivam iba prve. Katarina nemam ani na obcianskom preukaze..

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém