Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • prosim o radu....mam doma 5letého syna Matyáše a k němu by jsme chtěli vybrat jméno pro druhé naše dítko,jak klučičí tak holčičí,takové aby se hodilo k českému příjmení.
    Mě se líbí Tadeáš,a na holčičku Denisa,manželovi Melanie,hodí se k příjmení ale nevim,máme české.
    chtěl dát zas takové jméno,které by bylo netradiční a začínalo na písmeno M,ale klučicí jména na M se mi nějak nelíbí.prosim poradte.děkuji

• Matyáš a Manfred
    Matyáš a Marcel
    Matyáš a Markus
    Matyáš a Marian
    Matyáš a Marius
    Matyáš a Maxim
    Matyáš a Maxmilian
    Matyáš a Medard
    Matyáš a Melichar
    Matyáš a Metoděj
    Matyáš a Mikuláš
    Matyáš a Milan
    Matyáš a Miloslav
    Matyáš a Miloš
    Matyáš a Miroslav
    Matyáš a Mojmír

• Myslím, že typické české, ale přitom pěkné jméno je Martin, Miroslav (Mirek) nebo Marek...

• Sponzor fóra
  • Matyáš a Magda
    Matyáš a Mahulena
    Matyáš a Maya
    Matyáš a Malvina
    Matyáš a Margit
    Matyáš a Margot
    Matyáš a Marianna
    Matyáš a Marietta
    Matyáš a Marisol
    Matyáš a Marika
    Matyáš a Marina
    Matyáš a Marion
    Matyáš a Marina
    Matyáš a Marisa
    Matyáš a Marta
    Matyáš a Matilda
    Matyáš a Medea
    Matyáš a Melanie
    Matyáš a Melissa
    Matyáš a Melta
    Matyáš a Milada
    Matyáš a Milena
    Matyáš a Miluše
    Matyáš a Mirabel
    Matyáš a Miranda
    Matyáš a Miriam
    Matyáš a Miroslava

• Michal - velice časté 🙂 Tadeáš je hezký, neobvyklý. Co Štěpán? (tam bych ale asi koukala, kdy má svátek - po Vánocích, to se mu jako dítku nebude líbit a bude se cítit "ošizen" 🙂 ) a není to na M..

• Když jsem již před pár lety poprvé přemýšlela o jménech pro děti, z holčičích se mi nejvíce líbila jména Liliana a Mariana. Nakonec od nich asi upustím, přecejen Liliana je hodně neobvyklé a nechci, aby se mé holčičce ve škole smáli spolužáci. Takže nakonec jsem vybrala Magdalenu, případně ještě Markétu. Ale u klučičích fakt nevím, není žádné, které by se mi opravdu líbilo tak, že by je někdo řekl a já si řekla, ano, to je ono... Pár se mi jich líbí, ale zase to jsou jména mých kamarádů, případně bývalých lásek, a to mi připadá hloupé 😉 Takže nakonec dám možná jméno po svém tátovi, což je Mirek, to není tak špatné..... (Mimo to se mi líbí Lukáš a Martin)

• A co si myslíte o tom, když dají rodiče dítěti jméno stejné jako má jeho otec/matka? Takové to "rodové jméno". Mně to připadá strašně hloupé a neoriginální a hlavně nepraktické, pak se neví, o koho jde.... (je to tak např. v rodině mého přítele - to jméno je Pavel, takže budu muset nasadit veškeré páky, aby náš syn taky nebyl Pavel 🙂 )

• Já sem o tomhle přemýšlela o hodině dějepisu na střední. Líbí se mi Filip, Marek.., nebo Veronika, Lucie.. stejně to nakonec bude úplně jinak 😉

• rokosier, nejsem zastáncem dávání jména po rodičích 😉 už jsem to tu myslím psala, někde to umí dotáhnout k dokonalosti: znám manžele Jaroslavu a Jaroslava - mají dceru Jaroslavu a syna Jaroslava 😃

• Btw: Já i moje mamča sme Jany - náhodou, je to sranda, všude si nás pletou. Máme i stejný hlas, písmo, podpisy. Ani si neumíte představit, kolik se s tím dokáže udělat neplechy 🙂 Ale za chvílej už to bude jinak.
    Doma na nás taťka volal: "Jano" a ozvalo se zpět:"Malá nebo velká" 😃 😃 😃 A navíc, mě se jméno Jana líbí, ale to už by bylo asi moc prdlý 😵

• mne to teda prijde desny 😬 prave pak tam jsou ty...mala,velka,stara,mlada...fakt nikdy bych jmeno po nas nedala 😎

• Tak v mém případě moje "stejné jméno" - bylo to přání taťky 🙂

• ahojky holky tak jestli nám pán bůh dá syna tak určitě bude po tatkovi.... za prvné jsem toto jméno vždycky chtěla a pak v jeho rodě už je to x-té koleno..a to krásné jméno je Jiří...
    ale kdyby byla dcera tako cokoliv jiného jenom né moje jméno.... moje jméno se mi moc líbí, ale nechci aby u nás doma byla ještě jiná osůbka s mým jménem. ... u mužů je to opravdu o něčem jiném...aspon mi to tak přijde...

• Jiří je hezký (zrovna jméno mého přítele), ale ze začátku jsem měla problémy ho vyslovovat, přišlo mi pořád takové "tvrdé", i to Jirka.. 😃

• já pro ta "dědičná" jména nejsem.....I když můj muž trvá na Zdeňkovi...je to on, jeho táta, jeho děd...atd. 😬
    Budu první, kdo to poruší, můj syn nebude určitě Zdeněk....Kéž by první byla holčička.... 😃

• Sponzor fóra
  • Btw: a nakonec je jedno co, hlavně aby to bylo zdravý 😉

• jasan----zdravej Karel!!! 😃

• saru: 😃 😃 😃

• 😉 já budu mít Oskara 😎

• Oskarééé - to mi připomíná Ordinaci v růžovce 🙂 Každý jméno mě vždycky někdo napadne 😃

• a za jakej film? 😃

• ještě nevím!!!!! myslím, že ten živej bude dřív!!! Ale usiluju o oba!!!! 😃
    Kaucula: jojo....svázanost s osobama...to znám...proto bych některá jména vůbec nemohla dát! 🤔

• Přesně tak. Krásný jméno - a pak.. kamarádky kočka, nebo, to byla ta kráva ze základky 😃 😛

• Ahoj holky,my jsme vybrali holčičkám:
    Ester Eleanor a Mariana Lea...já jsem Mariana Anna 😵
    Strší říkáme oběma:Esterka-Eli a mladší říkáme:Májinka...

• Ej, tak to já zasejc nejsem na tyhlety dvojí jména, to pak člověk neví, jak tomu říkat 🙂 Ale je to každého věc 😉 Zase když má člověk dilema jaké jméno vybrat- má tu řešení 😃 😃

• a nejlepší to maj Afričani...mám kamráda černocha...a ten má asi 10 jmen...od každého člena rodiny....aspoň se nehádaj...a daj dětem všechna 😃 😃 😃

Mně se líbí - Berta, Dorotka, Emma( to je ale teď dost profláklé), no a Oskar, nebo Cyril.....já nevim 😬

• Cyril a Metoděj a potom je upálení Mistra Jana Husa (btw: moje narozky), bych si to jinak nepamatovala 😃
    Pamatujete na ten film jak měli 12 dětí. Si zapamatovat 12 jmen a ještě komu patří 😃

• kauculacek - jednoho Jana Husa jsem znala a ten upálený to nebyl 😃

• no tak to je jednoduchý!!!! Leden, únor, březen......... 😃

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém