Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • nebo Ježíšek a Jidášek!!!! jé...nebejt srab, tak do toho jdu 😬

• 😃 no, tak si vezmem do ruky kalendář a můžeme projet jednotlivý jména 😃 a to si ještě nepředstavuju ty zdrobněliny potom a jak to bude "pasovat" k příjmení 😎

• takže začneš: Nový rok , zdrobnělina Novoroček 😃

• Sponzor fóra
  • Ještě že u sebe zrovna žádný kalendář nemám 😃

• Já nejsem zastáncem "dědění" jmen v rodině, přijde mi to bez nápadu, bez fantazie a vnímám to jako ztrátu určité jedinečnosti člověka. Takže naše děti se po nikom z rodiny jmenovat nebudou.

• já jsem zádadně proti starým jménům... josef, jan, dorotka, hanička, anička, apod... jjojo jiří je taky "staré" jméno...ale krásné... kdyby bylo dále více dětí tak určitě natálie, karolína apod....

• Tak mě se zrovna líbí ty "starý" - Jan, Jakub, Anička, Vojta, Vašík, Jirka, Adélka...
    Osobně šílím ze jména Samuel a Natálie, protože to je každý druhý dítě na pískovišti 😃

• Ahoj holky, tak sem tam přemýšlím jak by se mohlo mohlo jmenovat naše dítě.. asi jsem ujetá, ale líbí se mi skoro vše na S.
    Simonka, Sylvinka, Sabinka, Sofinka :o)
    Pro kluka nevim...asi Jakub, Tobias, Tadeáš 🙂

• Ještě Sebastian 🙂 pěkné jméno jen nevím jak by se to skloňovalo :o) něco nejde prostě přes pusu 😉

• my máme Lauru a když bude ještě kluk tak by byl Šimon, na druhou holku zatím nevím, strašně moc se mi líbí Zoe, ale to nevím jestli by doma prošlo

• Sarunko: 😃 ))

Kauculacku:
    jj,je to každého věc,u nás se to taky nikomu nezdálo,vymyslela jsem si to já a má to svůj význam,to mi věř 😉Vysvětlení klidně podám-jinak obě mají ve druhém jménu LEA,obě mají jedno jméno židovské...První dcerka má význam obou jmen:"Jasně svítící-zářivá hvězda" a u druhé dcerky jsme si v těhu prožily své,proto jsem se na poslední chvíli rozhodla,že jí dám místo:Klárka Kaia,své jméno a k tomu druhé krátké,a aby mělo souvislost s 1.dcerkou,takže volba padla na:LEA🙂
    Když to tak vezmeš,tak proč zmatky.Janovi se říká Honza a Josefovi Pepa a takhle bych mohla pokračovat dál 😵a alespoň si může sama vybat,co jí více osloví.

• My mame Tobiasa. A som s tym menom maximalne spokojena. Keby to bolo dievca bola by Karin, Karen alebo Laura.

• Amimi:
    jj,souhlas,u nás to je taky samá:Natálka,Sárinka,Terezka,Nikolka,a snad 5 Adámků 😛 proboha...pěkná jména,ale jsou jako stádo,všichni mají to samé.Před pár rokama frčel:Kubík,Samuel,Matěj-ted se to pozměnilo na Matyáš,Matouš,Tadeáš a spol...vžycky mi to přijde jako modní vlna:co je ted v 1.třídách Nikolek,uff...

• Když se měl narodit můj brácha, tak mamka mu chtěla dát jméno Fionn (byl to nějakej irskej válečník z dob středověku 😃 ). No ještěže jí v porodnici řekli, že když to není v kalendáři, tak se to dát nemůže, takže je to Petrik (a to bylo v době, kdy tolik Patriků ještě nebylo).

• Klarah:Zoe mi taky neprošla 😦

• Sponzor fóra
  • rokosicer 😃 to mi připomíná, že jsem se nedávno smála, že nemůžeme mít tři kluky, protože ten poslední by snad musel být Napoleon 😃 😃

• amimi: Z Nátálií taky šílím, je jich v mém okolí moc. Ale Samuela neznám žádného a je to nádherné jméno 🙂

• gtver: Pročpak? Jak se jmenují ti dva? 😉

• rokosicer: zatím je jen jeden a to je Richard, ale máme vybráno, že pokud bude mít brášku, tak to bude Alexander 😉

• gtver: A proč ne? Tak by byl Napoleon no 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😉

• nunacek: no ten by nás asi zabil 😃 😃 😃

• gtver: To máš pravdu 😃 😃 😃 😃

• no vidíš, přeci vlastní dítě nepřivedu do kriminálu 😃 i když možná by ho osvobodili... 😃 😃

• gtver: No možná by ho i osvobodili 😃 Protože za jméno Napoleon by vraždil asi kde kdo 😃

• dobře, dobře... A co takhle Horatio? (podle Nelsona) 😃

• No je to asi lepší než Napoleon 😃

• nunacek - no právě v tom to je...kolik těch jmen má člověk v okolí.
    Já jednou na gyndu omylem vlezla, když tam byly pupíkajdy a bavily se o jménech a když TŘI řekly, že to bude Samuel, tak jsem si řekla, že zlatej Pepa teda 😃

• amimi: Tak to věřiim. Já mám zas takovouhle "alergii" na Annu, je jich strašně moc a v mém okolí, kdo je těhotnej, tak chce Annu 😐

• amimi: Pepa neeeee 😃

• nunacek - to byl jako příklad 😃
    (Ale Pepa je můj budoucí tchán i přítelovo děda...ale pak už to "dědictví" nepokračovalo, naštěstí 😬 - taky nemám ráda, když se všichni chlapi v rodině jmenujou stejně apod.)

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém