Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • nemam rada zdrobneliny, vetsinu zivota je clovek dospelej, tak proc se trapit zdrobnelinama? je mi to srdecne jedno..
    stejne jako bych Oscarovi rikale Oscare a Oliverovi Olivere, rpoc bych mela tak hezky jmena hyzdit necim jako Olííí a Oscárku??

• Mě se ani Oliver ani Oskar nelíbí, tak tohle taky opravdu neřeším.... 😎

• 😉

• Sponzor fóra
  • kristi, a jak se jmenuje tvoje dcera?Jinak ty máš hezké jméno 😵 Jako moje neteř 😉

• mala se jmenuje Mia 🙂

• To je pěkné....Připadá mi to jako pro princeznu nebo vílu 🙂

• no, ona je naopak dost lump, takovy kontrastni jmeno to k ni je... 😃 😃 😃

• kristi: fakt? to se me straasne libi 😉 , ja to jmeno nechci jen z duvodu toho, ze kolem me je mraky Marusek a todle pokud vim, tak je osamostatnela zdrobnelina/ zkrácenina - ale jinak se mi libi moc

• gull, ano je....az posleze jsem zjistila, ze jsem udelala radost tchyni - ale nerekla jsem to. Tusim ze nekde na severu je to zkracenina Marie

• 😃 😃 Chudák tchýně 😃 😃 😃

• No tak jméno Bruno bych dala maximálně tak psovi, stejně jako Max.

• ja mela pritele Bruna, moc mu to jmeno seklo

• kristi - no ale zas tak skvělý to asi nebylo, když si se s nim rozešla 😃 😃 😃

né vážně, mně se to nelíbí, já má zas švagra co se jmenuje Beno a je to úplně stejně děsný, jméno jak pro psa 😛

• no Norbert je strašný. Přítel má kamaráda a ten se jmenuje Norbert Walter a má syna Timo Walter.

• brumdinka: Myslím si, že to, jak se teď dávají neobvyklá jména, není až tak proto, že by to bylo "moderní" (jakože si neřeknu, je to moderní, tak vyberu třeba Manuela 😃)... ale spíš proto, že když jsme byli malí, bylo všude kolem nás strašně moc Tomášů, Pepíků, Honzů, Jan, Lucií apod., takže jsme toho přepapaní a snažíme se vymyslet originální jméno. Možná také proto, protože si říkáme, čím originálnější bude, tím bude i můj potomek originálnější, svojštější... 😉

A co se týká Liliany, moc se mi líbí, protože připomíná tu květinu - lilii. Ale je pravda, že k příjmení mého nastávajícího se vůbec nehodí, takže jsem se toho musela vzdát 😉

• Sponzor fóra
  • Mamca je Liana 😉

• haklina, tak ja jsem Valterova za svobodna a myslim, ze nahodou Norbert k tomu jde. Muj otec je Robert Valter, mi to nahodou prijde super.

Brumdi, tak kvuli jmenu s clovekem nechodim, ze?

• Souhlasim s Kristi, že většinu života je člověk dospěle,j a tak rozhodně nevybírám jméno podle zdrobnělin. A navíc spousta jmen je hezkých jen v té "úřední" podobě a zdrobněliny má hrozné, např. Laura, Hedvika, Erik, apod.

• Tak jasně, ale ani svým blízkým-dospělým neříkám např. Vojtěchu, Michaelo, Veroniko, ale zkráceninami, což je u některých jmen obtížné 😐

• kristi tam byll tento smajlík 😃 ten znamená že to nemáš brát moc vážně, tj.že je to sranda, tak nechápu proč to řešíš 😉

• ja to neresim, jen jsem ti to osvetlila....smajlici se daji chapat jakkoli. Jak rikas, je to jedno.

• lafemme: U těch jmen, co jis uvedla, tak zrovna jejich "úřední" podoba je nic moc, takže tak ty zkráceniny jsou "nutnost", aby to vypadalo dobře.

• Tak jsem se pro zajímavost porozhlédla po příbuzenstvu, jaká jména se dávala za poslední 3(4) roky a vyšel mi seznam:
    Michaela
    Iliane
    Zuzana
    Karolína Ema
    Leontýna
    Dominik
    Quido
    Jiří
    Jakub
    Sebastian
    Fabian

• gtver: Některá jména jsou moc pěkná - Leontýna, Dominik, Sebastian 🙂

• Četla jsem, že "misska" Lucie Králová je podruhé těhotná a k prvnímu Robertovi přibude Richard.

• rokos: no já teda nevim, ale řekla bych že je to spíš naopak jsme spíš přehlceni těmi cizími jmény (tedy je to samej Dominik, Patrik, Samuel, Sebastian, Dominika, Manuela, Liliana, Bibiana a já nevim co ještě

gtver: no zajímavý, tak to shrnu, no chudák Quido toho předem lituju a Iliane taky (jak jí říkají Ili 🙂 Fabian, Sebastian taky nic moc.
    No říkejte si co chcete, třeba že jsem moc tradiční, ale z toho výčtu co si napsala se mi líbí Michaela, Zuzana, Karolínka (to druhý jméno mi příde zbytečný) Jiří a Jakub.

• A taky ještě potom přemýšlet, jak to bude znít a vypadat s příjmením 😉

• brum, Iliane není Češka 😉

• gtwer no dobře ale stejně jak jí říkají nějak mi to nejde do pusy 🙂

jinak souhlas s kauculackem, musí to ladit s příjmením 😉

• A taky se blbě vylovuje, když jméno končí na stejné písmeno jako začíná příjmení.. Ale to už je vedlejší věc 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém