Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • Tak Pepina se mi nelíbí 😬

• l12.9.2009: Helena a Elena klidně může být 😉 Bývalá kolegyně je Eva a má dcery Emu a Marii, takže Eva a Ema 😬 a tak to jde 😃 😉

• l12.9.2009: Johana je hezčí než Jolana 😉

• Sponzor fóra
  • ja mam jmeno po moji mame, ta po babicce, ta po prababice.... jsme cela dynastie🙂 Ja z toho silim a budu prvni kdo porusi tradici - proste jmeno po me nebo po priteli URCITE nedam

• l2009 - tak mě se zrovna Ellena líbí a k tomu příjmení je to hezké, jinak mám kamarádku co se jmenovala stejným příjmením jako vy a křestním Romana - takže tohle jméno k tomu určitě jde 😉

jinak já jsem Jana a mám dvě sestry Šárku a Danu a my s Danou se občas spletem mamce ještě ted´- Dana Jana 😃

• díky za rady, je pravda, že já to zatím řešit nemusím, o mimi se začneme snaži až po svatbě, ale zajmalo mě jaký na to máte názor 😉 já teda taky vím 100%, že po mě ani po příteli se dítě jmenovat nebude. Já mám jméno po momce, ale dala mi ho prý spíš protože jí žádné moc neoslovilo, takže tradice v tom není a přítelovo jméno se nelíbí ani mě ani jemu, takže souhlasí s tím, že po něm chlapeček nebude 😉

• Zdeněk, Zbyněk, Vladislav, Vladan, Vlastimil/-slav, Vítězslav, Tomislav, Tibor, Svatoslav, Svatopluk, Stanislav, Slavomír, Rostislav, Robin, Radim, Radovan, Radoslav, Radan, Radúz, Miloslav, Miloš, Maxim, Luděk, Julian, Jaromír, Branislav

Lubo(mí)r ("mírumilovný, milující lásku"😉
    Ludoslav ("slavný lidem"😉
    Ludoslav ("jenž lidu přináší mír"😉
    Vincent ("vítězící, přemáhající"😉
    Viktor ("vítězství"😉
    Vendelín ("více slavný"😉 anebo ("Slovánek"😉
    Tobias ("bůh je dobrotivý"😉
    Theodor, Bohdan, Natanael, Jonatan ("dar boží"😉
    Silvester ("les{ní}"😉
    Gregor ("ostražitý"😉
    Roman ("Říman"😉
    Rodan ("rodný, zrozený"😉
    René ("zrozený, obrozený"😉
    Nikola ("vítězství"😉
    Noel ("dítě Vánoc"😉
    Mojmír ("můj mír"😉
    Medard ("mocný, schopný, silný"😉
    Lucian ("světlý, zářící"😉
    Libor ("svobodný"😉
    Leon ("lev"😉
    Kristian ("křesťan"😉
    Karel ("svobodný muž"😉
    Joel ("pán je Bůh"😉
    Jeronym ("svaté jméno" nebo "muž se svatým jménem"😉
    Hynek ("vládce domu"😉
    Gilbert ("známé, slavné přání"😉
    Florian ("kvetoucí, rozkošný"😉
    Felix ("šťastný, blažený"😉
    Eliáš ("můj pán je Bůh"😉
    Elisha ("Bůh je má spása"😉
    Eduard ("mocný, bohatý strážce"😉
    Dušan (duch, ten kdo má duši)
    Cyril ("pán"😉
    Čestmír ("mírumilovný"😉
    Bořek ("bojovník"😉
    Bartoloměj ("syn Tlamajův"😉
    Benjamin ("benjamínek"😉
    Aurel ("zlatý"😉
    Andrej ("statný, mužný, odvážný"😉
    Alfred ("moudrý vládce"😉
    Alexej, Alexis ("záštita, pomoc"😉
    Adolf ("ušlechtilý vlk"😉

• holky a jak řešíte, když se vám strašně moc líbí nějaké jméno, ale bohužel už ho někdo v rodině má??? vádí vám to nebo je i přesto dáte? 😕

• sadacka: My bychom jméno, které je už v rodině nejspíš nedali.

• ne, nedala.- Ani takovy,co maji kamaradi (ti nejblizsi)

ja furt nevim, jak se jmenuje malej Krajcoooooooooooo, sakra.

• Ahoj. Teď se tu narodila holčička a jmenuje se Sydney Alexa - příjmení typicky české.

• mne sa velmi paci meno pre dievca nina a pre chlapca jakub alebo filip 🙂

• sadacka - máli ho někdo v rodině nebo i kamarádi s kterými se stýkáme, tak bysme to jméno nedali

jinak mě se vždycky líbilo pro kluka jméno Tomáš - jenže ségra mě předběhla 😃

• Já bych to jméno nedala. Ale asi záleží na každém a jak vzdálený příbuzný ho má nebo jak často se s kamarády stýkáte, jak blízcí jsou. Já mám vybrané jméno, které dali před rokem známí svému synovi, ale vídáme je 1 za měsíc a nejsme moc blízcí. A v naší rodině je akorát bratrancova dcera, která se jmenuje jako já, ale je mezi námi rozdíl 25 let, tak to je asi jiné. Původně jsem chtěla jméno pro kluka, které má můj brácha, ale pak jsem si to rozmyslela. A po rodičích bych jméno taky nedala. Líbí se mi, když má v rodině každý své vlastní a nemůžou se splést.

• Ach jo, tak jedno jméno co se mně líbí tak máme v rodině a druhé je kamoška - no spíš od kamaráda holka, sice se vídáme tak párkrát do roka, ale bohužel 😞 jenže přece kvůli tomu nevyberu jméno co sice nikdo kolem nemá, ale nebude se mně líbit, ne 😒

A když jsem četla diskuzi o pár stránek zpátky, tak taky znám Valerii, ale ta Valina zní vážně strašně 😛 to by se všem holkám mohlo říkat škaredě - např. Lucina, Jaruna,Evina,Elina,.....atd. a to je hnusné 😦

• Sponzor fóra
  • sadacka: Tak kamaráda holku bych zrovna moc neřešila a pokud by se mi to jméno líbilo, tak bych ho dala.
    A každé jméno se dá zkomolit "hnusně", to by se nedalo dát skoro žádné.

• Kamarádovu holku bych taky neřešila a jméno klidně dala, vídáte se párkrát do roka a nikde není psáno, že s ní kamarád stráví zbytek života 😉 A hnusně se dá opravdu zkomolit každé jméno...

• To jo, hnusně se dá zkomolit každé jméno, ale ne každému tak ostatní říkají 😒 třeba co si myslím, že nejde hanobně říkat je např. Monika, Lenka, Iveta, Edita, Sabina,.....atd. I když Sabinka, Sabča, Sába se mně líbi, ale Sabina taky nezní hezky,.... 😃 no to je jedno, byla to jen zmínka

• Pajinka17: No a? Když se jim ty jména líbili 😉 Preferuju spíš Sidney, ale proti gustu..... Alexa je celkem pěkná 🙂

• Sadacka: Nechci ti brát iluze, ale ve školce jsme Lence říkali Lenka Plenka 🙂 Kdo má fantazii, vymyslí ošklivou zkomoleninu na každý jméno. Kamarádce Monice říkal jeí ex Móňa Fouňa. Taky nic moc.

• mich: iluze mně nebereš, neboj 😃 😃 😃 vím,že se dají jména různě komolit, ale Valina mně přijde vyloženě jako hnusné a nadávací, ale Lenka plenka ani móňa fouňa by mně tolik nevadilo, jako koncovky končící na INA 😃 no každému vadí něco 😉

• sadacka: my máme Valentýnu, Valina bych jí teda neřekla ani v afektu, to máš pravdu, že je to hnusný. Ale říkáme jí všelijak - nejčastějc teda Valentýno nebo Valentýnko, ale taky Valášku, Valuško, někdy Vali, Valíku, Valinko, Valdo. Uznávám, že Valda je hrozná 😃 😃 😃
    Pak máme Johanku, tý bych ani za nic neřekla Johy 😠 Johy, smrdí ti nohy 😃 😃 😃 To už mi přijde lepší Jožka, když už se musí zkracovat. Říkáme jí Johanka, Johaňák, Johaňáč, Johaňáček, Johanička, Johaňoušek, Johánek atd...
    Nojo, vybrali jsme jména, který jsou nejhezčí v původní podobě. Ale je pravda, že s tím nemám moc problém, oslovovat je dlouhým jménem.

• Já se zase snažím vybrat jméno kterýmu by ostatní neříkali tak, aby končilo na INA, protože dám příklad třeba Lucino je hrozný, ale Monino nebo Denisino to jsem teda ještě říkat neslyšela, takže tak 😉 A nejhorší je, že někdo to třeba neříká jen v afektu, ale říká tak té dotyčné pořád a to bych vážně nerada, aby tak někdo říkal mojí holčičce. Mně se třeba líbí i Běla (a taky bych jí říkala Běldo viz. Valdo) 😃 ale Běla mně neprojde, tak budem vybírat dál něco jinýho!

• michvon,
    já jsem Lenka! 🙂 jo, Lenka plenka znám. když jsem byla malá, tak se mi moje jméno nelíbilo, ale teď už se mi líbí. ale jméno po sobě bych dávat nechtěla.
    mně říkají různě, ani jsem nevěděla, že to má tolik forem: Lenka, Lenča, Lenička, Leník, Lenda, Leňas, Leňásek, Léňa.
    Johanka i Valentýnka se mi líbí. kamarád má Valerii a taky jí říkají Valinko.
    u nás vedou pro děti Helenka a Marianka a z kluků Mikuláš, Filip a Šimon. a mně se začaly líbit Vincent a Matouš.

je fakt, že je důležité, aby jméno a příjmení seděly, když už je příjmení typicky české, asi bych Sidney Alexa nedala.

taky se mi nelíbí to natáhování. kamarádka má kámošku Janu a říká jí Janina! to zní hrozně!

• lennus - tak já mám 3 kamarádky Lenky, kdy 2 z nich mají i dcery Lenky 😃 Jinak té třetí Lence, mimochodem mé nej kámošce od 1.třídy jsem Lenko, Leni apod. snad nikdy neřekla 😃 říká se jí přezdívkou Súša nebo Sušenka 😃

jinak já jsem Jana a jak mi někdo řekne Janino, tak vraždim 😃 😃 😃

• Tak Lenka je můj favorit č. 1 😉
    prostě tohle jméno mně sedí jak na malou holčičku, tak na puberťačku, tak na starou bábi, a hlavně!!!! neříkají jí Lenina (zas ta koncovka ina) 😃 takže Lenka hodně vede, akorát jak čtu příspěvek brum, tak jsem netušila, že je to takový oblíbený jméno. Taky se mně líbí Sára, ale kdyby jí zase říkali Sáryno, to je stejně strašný, jako Janino 😒 😒 😒

• sadacka - Sára se mi taky líbí a říkat by jí mohli Sári, já mám taky nejradši když mi říkají Jani občas Janičko a jeden kamarád mi neřekne jinak než Jančo (sice se mi to moc nelíbí, ale u něj to toleruju) 😃 😃 😃 když jsme byli u příbuznejch na Slovensku tak nmi neřekli jinak než Janku a to sem taky měla co dělat abych se udržela 😃 😃 😃

Jinak Lenka je náhodou hezký jméno, ale já ho dávat nebudu bylo by toho už opravdu moc 😉 já mám připravený pro holčičku Viktorie - tak jsem se měla původně jmenovat já po tátovi, ale mamka nechtěla, tak když bude holčička tak děda bude navrcholu blaha, když se bude jmenovat takhle - no ale při mym štěstí bude druhý dítě další raubíř 😉 🙂

• Jo mohli a taky Sárynko, Sáruško, Sárko, Sáro,.....ale přeci jen se najdou tací co jí budou říkat škaredě a než Sáryno, tak to radši Lenko plenko 😃 😃 😃
    Já bych chtěla dvě holčičky a kdyby to teda náááhodou vyšlo, tak můžu použít obě jména.
    A jedna známá mně povídala, že Sára je prej typický jméno pro psa 😛

• Ja som tiež Lenka, ale nikdy mi nikto nepovedal Lenka plienka 😬 nahnevalo ma ked povedali Lena, ale to som bola ešte na ZŠ, takže to neberiem tragicky. 😉 krajšie bolo, ked mi hovorili Lienka 🙂
    Viktória je pekné, ale dala ju suseda.

• sadacka - tak to sem teda neslyšela že Sára je typický jméno pro psa, mě se líbí; typický jméno pro psa je u mě Filip nebo Bruno a to bych dítěti teda nedala 😃

jinak já už mám jednoho klučinu doma jménem Jiřík a ráda bych tak za rok začala pracovat na holčičce - kdyby se povedl další kluk tak jméno vybraný nemáme, ale je fakt že je důležité aby se to především hodilo k příjmení - i ta Viktorie by se třeba k mýmu příjmení nehodila ale k příjmení nastávajícího bude perfektní; další kluk mě napadá Ondřej nebo Petr (to se hodí víc k příjmení) a bylo by to i hezký Jiřík a Petřík 😉 ale zas já bych radši holčičku nebo se z těch chlapů zbláznim 😃 😃 😃 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém