Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • maroussia: Tak to znám, taky občas mívá ze jmen navržených manželem šok 😃 a někdy se stane, že se mi to jméno začne fakt moc líbit 😃

• jé, František se mi z těch starších taky moc líbí a jmenuje se tak taktéž můj děda.
    to u nás je to naopak, já vždy něco vymyslím a on mi to zatrhne!
    Jáchym zajímavé a ani se nemusí vymýšlet nějaké zdrobněliny, i když člověk má tendenci tak šilšlat na ty mrňata.
    mně by se líbilo René na holčičku.

já bych ráda české, z českého kalendáře, ale přitom netradiční. nějaký Petr, Martin či Lukáš u mě neuspěje. stejně jako Lucie, Markéta či Kateřina. jo, všechna jména jsou hezká, ale má je kde kdo.

• František je fajn, moc se to už nedává a dokonce jsme se i shodli 🙂 No, Jáchym je sice pěkný, ale člověk prostě nemůže tomu miminku říkat Jáchyme... my mu říkáme Jájo 😃 No, u nás je to takový složitější - v širší rodině jsou ty tradiční jména - tety, bratránci a tak, no a ty jejich děti jsou holt René apod. 🙂 Takže my budeme rarita a přitom tak obyčejní 😃 😃

• Sponzor fóra
  • lennus: Já mám v práci žáčka kluka Reného 😉 Taky se mi líbí "česká" jména, ale ne až zas tak moc tradiční. I když i některá hodně dávaná se mi líbí, ale prostě nedala bych je, protože jich je moc.

Jáchym se mi moc nelíbí.

• nuni, asi jak píšeš. nechci jméno, která má teď každý. ale kdo ví, jak to nakonec dopadne.
    které vedou u Tebe?
    u mě Helena (Mariana, Klaudie), u kluka úplně nevím, snad Mikuláš. ale líbí se mi spousta dalších, které mi ale můj milý zavrhnul. třeba Vilém. tak krásné staré české jméno a jemu se nelíbí!

• Mě se líbí hrozně moc jmen, ale těch, které bych fakt dala je už podstatně méně. Mě se už několik let líbí Adam, ale je to teď "módní" jméno a navíc manželovi se moc nelíbí, takže nic. Pak se mi líbí Samuel, Erik, Dominik, Sebastian, Alan a další. Pak holčičí se mi dlouho líbí Amélie, ale manželovi moc ne, je alergický na oslovení Amálko, Amélko. Pak se mi líbí Elena, Erika, Dominika, Lara (Laura) a další.
    Co se týče toho Viléma, tak mému manželovi se líbí William. Ale mě teda vůbec 😬

• nunacek - moje nevlastní nevlastní 🙂 sestra má Samuelka (Samíka) a Amálku 🙂

• janiii: Tak to tvoje nevlastní sestra má asi stejný vkus na jména jako já 😉

• nuni, taky se mi líbí spousta jmen, ale na svoje dítě si je neumím představit.
    mně se Adam líbil vždy úplně nejvíc, ale momentálně je Adam můj snoubenec a po otci já jméno dávat nechci! 😉
    jména, co píšeš, se mi taky líbí. William taky ne, teda jo, je to hezké, ale ne na české dítko.
    na kluka furt nemám jasno, bude to boj!

• Nase prijmeni bude zacinat na L... a ja zel zjistuji, ze skoro vsechna jmena, kt. se mi driv libila, konci na slabiku -la ci pismeno -l (adéla, gabriela, nela / daniel, michael, samuel), takze nevim co s tim, aby se to nevyslovovalo spatne... Asi budu muset vybrat jine kandidaty 😉

• u nas v kostole v nedelu krstili chlapčeka - Dominik Ctirad

• no tak to druhé meno má chlapec zaujímavé, ale prečo nie, v susednej dedine sa narodila Oxana..tiež nezvyčajné meno.

• ahojte, ja som niekde pocula, ze meno s pismenom "r" je silnejsie, ze tato hlaska by mala byt aspon jedna v celom mene. asi na tom nieco pravdy bude 😕 co myslite? a co sa tyka vyberu mien pre deti, podla mna by malo hlavne sediet meno s priezviskom. u mna pripada do uvahy Stela, Tereza, Ema, Ester a chlapcenske vobec netusim, asi budem mat len dievcata 😃 😃

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• Tak jsem se tuhle ptala manžela, jestli už přemýšlel o jménech pro děti (ještě ale neplánujeme), tak říkal, že Brendon a Brenda anebo Kelly a Dylan.....tak jsem to téma radši ukončila 😃

• Sponzor fóra
  • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• Bari prečo nie? sesterka má syna Huga, tiež sme si nevedeli zvyknúť, ale teraz je to úplne v pohode a nie je to časté meno. takže aj Hubert je podla mna v pohode 😉

• ..ja síce ešte detičky nemám, ale rada by som mala dcérku, ktoré sa bude volať buď Valéria, Viktória alebo KAtka alebo ešte Mirka 🙂 a chlapec buď Rastislav, Miroslav, Róbert.. 🙂 uvidíme, čo ma napadne ked to babo bude na svate a čo povie drahýýý.. 😉 Zuzičkáá 😬

• takje to "naplanovano" takto, prvni syn Jonas, pak dcerka Laura a to treti nejmladsi bude Benjamin nebo Rozarie 😃

• Vcera jsem se setkala s pani, kt. se jmenovala Marion. Docela me to zaujalo a zacina se mi to libit. Asociuje vam to neco? 🙂

• Robin Hood

• Jo, ze? 😃 TO by jeste nebylo tak hrozný 😉 Pak uz jenom Marion Cotillard a Marion Jones...

• Ahojte, nám se přítelem hrozně líbí jméno Daniel, pro holku Ema nebo Andrea

• ahojte,
    my vymýšlíme jméno pro druhý deťátko, máme doma Tobiáše a holka měla být Judita. Zatím jsme se shodli na holčičce - Mariana a pro kluka teda opět tápem. Líbí se mi Matyáš a Sebastian, ale ti už v rodině jsou, takže nepřipadají v úvahu. Oliver a Teodor se zas moc nelíbí manželovi...Samuel a Kristian neprošel v rodině už při prvním těhu... Tak nevím asi použiju toho Robina Hooda 😃

• co richard?

• gs, Richard se mi libi.. ale už ne Ríša a jinak se nedá zkrátit.. 🙂

• Oliver i Teodor jsou supe!!! Kristiána má manželova sestřenka...taky moc pěkný...... Já teď pořád přemýšlím nad Oskarem

• saru, ze jo? me se taky libi..jenze jak to vysvetlit chlapovi kdyz si postavi hlavu, ze ne 😃 😃 😃

• majatob> tak mně se líbí i Ríša🙂

• maja....hele to muj chlap se jmenuje Zdeněk a ještě jsem z něho nědostala jediný jméno kromě Zdeňka.....je totiž už několikátej v poředí. Já tuto tradici úplně nesnášim, přijde mi nablblá a zbytečná......takže u nás to bude boj tak nebo tak.... 😬

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém