Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • alebo Justíne sa dá hovoriť aj Tina, Tinka..a poznám jednu,( už stará babka 😬slight_smile: a tej každý povie len Justínka a je to pekné..Anežka je pekné meno..

• já nevím, ty zdrobněliny (anežky, elišky...) pro malou holčičku je to pěkné, ale když si představím šik třicetiletou manažerku (ne že bych svým dětěm plánovala budoucnost 🙂 ) , jak ji na poradě oslovují "anežko" tak nee... ale zase třeba pro nějakou malířku, proč ne, záleží na tom, jak je člověk sám založený...

• Ono je to ťažké, niektoré mená sa hodia len pre malé dievčatká, iné si viem predstaviť na vysokoškoláčke a iné pre starú ženu..a potom vyberaj 😬 a Anežku tiež poznám, má asi 60 a pripadá mi to normálne, ale je to aj o zvyku..
    a veru človek nevie čím jeho dieťa bude v budúcnosti.. 😃

• Sponzor fóra
  • My měli v práci tříletou holčičku Jasmínu a říkali jsme jí Jasmínko nebo Míno 🙂

• jachin: no jo,ale proč potom dávat jméno Justýna,když jí všichni budou říkat Týna,to se teda může rovnou pojmenovat Tina a je to,ne ..😬

To samý,jako když někdo dá Karolína,takový krásný jméno,ale pak jí říkají Kájo...nevim, no, mi to pak přijde,že to ty lidi kazej,ikdyž to jsou hezký jména třeba.

• Jako nemám třeba ráda, když někdo osloví mýho syna Fífo nebo Fildo. Je to prostě Filip, Filípek kdyžtak. 😴

• Mně pobaví i argument, námi vybrané jméno nemá "žádnou pořádnou zdrobnělinu", jak se mu bude říkat? A když uvedeme možnost, tak se dozvíme, "no, to ale není zdrobnělina". Takže mám snad vybírat jméno podle toho, aby se někdo prvních pár let života mohl na něj pitvořit? 😦

• Tayllorka, ja som len uviedla že Justínu možu volať aj Tina, nielen Justi..myslím že všetci by ju tak nevolali a Justína sa mi v základnom tvare páči, Tina ovela menej, je to len varianta ako by ju mohli volať..lebo určite by ju kamaráti neoslovovali v základnom tvare, to skor platí pre kratšie mená..tak preto Justínka..

• Osobne si myslím že je trocha naivné ked si rodičia myslia, že dieťa budú všetci oslovovať v základnom tvare, teda pri dlhých menách..hoci je to meno pekné ( napr.Margaréta, Justína, Viktória..), doma ho tak možu volať,aj učitelia alebo známi, ale silno pochybujem že aj kamaráti a spolužiaci ( kým je ešte na škole)..

• Nanu,jasmínku máme taky,ale psanou Jasmin 🙂
    a novinky teď máme Tarju,Diega....

• denisska: Ta Jasmínka u nás se úředně psala Yasmine 😉 Jinak Tarja je krásný jméno 😵 Je to Češka?

• jo,je,je divná 🙂 nemluví,ale k ní to jmého sedí🙂

• Ta zmiňovaná Jasmínka taky nemluvila 😬

• my budeme mít Adámka a je nám jedno, že kupa lidí říká, že je to vánoční jméno, to by ho přeci potom nemohl dávat nikdo..

• temp,když se líbí vám at si dají ostatní klid,ne?bude to vaše miminko🙂

• Sponzor fóra
  • přesně 🙂

• tak vidíš,vánoční jméno zní hezky🙂

• temptation: Neboj, je to blbost říkat o jménu Adam, že není dobrý ho dát, protože to je vánoční jméno 😉 Je to jméno jako kterékoli jiné 😉 Spíš je blbý, že je teď všude přeadamováno a to mega mooooooc 😠 😞 Ale komu se líbí a nevadí mu to, tak ať ho dá 😉

• nunacku, my právě kolem sebe žádného Adama nemáme, takže mi to vůbec nepřijde..jen se nám líbilo a i k příjmení, měli jsme ještě Kryštofa, ale i v příjmení máme r, tak kdyby ráčkoval, tak by byl chudák 😐

• já mám na vánoce narozeniny, takže vánoční jméno Eva bych nechtěla, ale jinak v tom myslím není žádný problém 😉

• já jsem Eva a vždycky mě to na vánoce mrzelo, měla jsem pocit, že naši mi ty vánoční dárky ubírají a dávají mi je k svátku....zase na druhou stranu, je příjemný, když je člověk natěšený na večerní dárky dostat něco pěknýho ráno k svátku 🙂

• každopádně když už adama, tak k němu pak evu a nemají si co vyčítat 🙂

my ze srandy říkáme, že když budeme mít dvojčata kluky, tak to bude Drahoš a Dluhoš (ty jména fakt existují) 😃 Někdy se člověk neuvěřitelně pobaví, když si prochází jména na netu...

• ale na koníku nájdeš aj dvojičky Adam a Eva.. 😬 no osobne by som to nedala..

• Mě by zajímalo, jestli ty jména vybíráte i podle toho, jak se dítě narodí....jakoby aby mělo třeba narozeniny, svátek a vánoce v jiné části roku.....já tedy podle toho určitě vybírat budu.

• aci, my podle toho jména taky vybíráme.. 😉 hádě se má narodit začátkem dubna.. pro holčičku máme červencové jméno a pro chlapečka taky červencové 😵

• temptation: Tak to máte štěstí, já kolem sebe jméno Adam slyšim snad odevšad 😐 Kryštof je taky krásný jméno 😉

Eva se mi nelíbí. A dvojčata Adam a Eva bych určitě nedala.

priscila: Tak to by byla dvojčátka určitě šťastná za jména Drahoš a Dluhoš 😃 😉

acimedaca: My podle toho určitě vybírat nebudeme. Narozeniny zařídí příroda a svátky jsou přežitek, takže ty fakt neřešíme. Svátek může člověk slavit kdy chce 😉

• jenže je zvláštní když si člověk vybere jméno,miminko se narodí a zjistí,že se k němu prostě nehodí,tak je lepší zásoba víc jmen,ne?🙂

• denisska, my máme favority 😉 ale máme od dívčího i klučičího asi tři další 😃

• katarinka:jaké?prozra´d🙂raději více než míň,ne?.-)

• tak my máme termín v listopadu, takže to bude mít měsíc po sobě..taky jsme původně chtěli vybírat podle toho kdy se narodí a tak, ale když jsme dost limitovaní jménama..rozvětvená rodina a aby se bratránci jmenovali stejně, to nechci..Kryštof byl minulý týden, tak by si moc nepolepšil..manžel má taky svátek a narozeniny v jeden měsíc, můj taťka má měsíc po sobě, prostě to zase tak hrotit nebudeme, o dárečky nepřijde..

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém