Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • deniss: já mu neprozřetelně asi po půl roce chození slíbila, že si vezmu jeho příjmení - absolutně jsem nepočítala s tím, že si ho jednou opravdu vezmu a on si to bohužel pamatuje 😃 no a on je se svým příjmením spokojený, není to teda slanina nebo bouda, tak to asi vezmu... 😉
    známý si teď vzal nevěstino jméno, ale je to myslím tak jeden ze sta, který to udělá...

• pris😃 a sakra.-p,má nějaké blbé příjmení?😛
    u nás ve školce si tak jeden tatka vzal méno ženy🙂

• nana:lejla malíčková se mi líbí, je to libozvučné spojení, ta L pohromadě 🙂 jinak jsem teda myslela, že neita je klučičí, ale asi je to třeba jako rené 😉

• Sponzor fóra
  • deniss: jo, měl nic moc jméno a nevychází úplně s rodiči, tak radši zvolil její jméno 🙂

a nejsi ovlivněná povahou těch capartů ve školce, že se ti nějaké jméno líbí a pak je tam "otravný" exemplář toho jména?

• pris asi jo🙂..stejně je na ...když se ti líbí jméno,ale nejde k příjmení,to já bych zase nedala....

• o sandra?

• my budem mít v příjmení taky L, takže asi vyberu taky něco s L, líbí se mi jak to zní 🙂

• i já mám L,ted teda aspon...ale s L jsem si k tomu nevybrala 😉

• my máme v příjemní taky L 🙂 naštěstí jsem přišla o "r",tak můžu vybrat i nějaké takové jméno 🙂

• já mám i R 😃 a ve výběru jména R bylo :--p

• kocky, moja babicka ma zahranicne meno - vola sa renée, oslavuje meniny na svatopluka. je mi z toho ale vzdy smiesne, ked ju dedo vola, ze kde si renée? nevolaju ju nijakymi zdrobneninami ani prezyvkami, skratka cely zivot renée.
    kamoska dala dcerke meno lilly, krasne, ale neviem si predstavit, ze bude mat 52 rokov a niekto ju oslovi lilly, to sa mi paci na malickych detoch, ale jak clovek starne, pristalo by mu nieco vaznejsie, nie? 😐

• cen.to snad ani zdrobnit nejde,ne?🙂 až ji bud 50,bude to normální,lily bude časté jméno🙂zdá se mi i ted směšné,že já budu babička denisa,ale pak to bude normání...

• Už jsem to tady psala, ale prostě mně se nelíbí, když se teď dávají taková ta extra jména, takže moje dcera určitě Lili nebude. Sousedi mají syna Izáka. Vždycky, když na něj volají, tak mám co dělat, abych nevybuchla smíchy.

• izák,no teda 😃 😃 to se nedivím

• no Izák, to je tedy hodně ...ehm zvláštní.....

• Sponzor fóra
  • Tak už při výběru jména mu vlastně dali přezdívku.
    A jak jste tady probíraly ta příjmení, tak můj muž si taky vzal mé. 😉

• petruszka,no vidíš a v poho,měl horší?🙂

• denisska: My vybíráme jména hlavně ta, kde je nejkrásnější ten tvar původní, úřední...

priscila: Kamarádův bratranec se ženil v srpnu a taky si vzal menželčino příjmení.

• nanu.takže,🙂?

• nuna: myslíš, že zajistíš, aby všichni dětem říkali v tom pěkném původním tvaru? znám třeba filipa, co mu říkají fildo, štěpána, co mu říkají štěpo....atd., třeba to nevznikne v rodině,ale ve školce, kamarádi a tak....i babičky rády zdrobňují

• aci,to fildoje děěěs😛,ve školce nám často říkají,že si třeba nepřejí nějaký tvar jejich jména,at mu říkáme tak nebo tak...tak se tomu předejít dá

• deniska: no tak to tě obdivuju, že to zvládneš, nijak nezdrobňovat nebo tak.....

• aci, tak my také upozorňujeme už teď na nesprávnou variantu 😉 😃

• jo,zdrobnit třeba ano,ale jen nějak,třeba ne fildo,ale filípku,zvládnu,protože s některými vřele souhasím🙂

• deni, jmenoval se úplně normálně, obyčejně...možná právě proto. Já se nechtěla svého příjmení vzdát, takže buď on podle mně nebo já obě. Naštěstí je manžel normální a takové prkotiny neřeší. 😃

• cen: souhlasím s tím, že na dospělou už se lili nehodí, proto bych zvolila tvar Lilian (česky je to správně Liliana).

a ta náboženská jména mají prostě pro někoho význam, Izák je fakt hustej, ale jen se prostě neprosadil tak, jako třeba David...

deniss: souhlasím, že jméno by mělo nejlíp znít v původním tvaru, pokud má pěknou zkratku, tím líp 😉 Jo a podle mně nejhorší zdrobnělina od filipa je fífa, znám kluka kterýmu je dvacet a říkají mu fífa a já vždycky kroutím hlavou...

• pet:to je dobře..normálních chlapů je nedostatek .-(
    priscila🙂😃 fífa-...no taky znám ....

• Teď jsem si vzpomněla na sestry kamarádku,mají holčičku a jmenuje se Adina. Ani by mě nenapadlo dát to jméno,ale je opravdu nádherný a ojedinělý.

Dále z okolí máme: Beáta, Adéla, Laura, Valérie,Šimon, Marek,David. To jen tak pro inspiraci.Ale ve školce mě překvapilo jméno Rozita-to se fakt nevidí,zvláštní

Jinak se mi taky hodně líbí Vanesa🙂 a jak tu někdo jmenoval Johanka- to je krásný moc.

• tayllorka...to fakt....moc hezké ,hodí se k příjmení

• akorát že Johanka je pořád jen Johanka....žádná zdorbnělina a ani "tvrdší " tvar....manžel se jmenuje Luboš a to je taky takové "blbé" jméno, zdrobnělinu nemá ani jinej tvar....teda tvar "Lubošek" mi nepřijde normální 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém