Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • @kajovaevicka  A jestli se můžu ještě zeptat, jaké jména máte "v merku" a už jsi těhulka? 🙂

• holky, znáte někoho, kdo by měl dítě jménem Sebastian? Vždy se mí líbily tyto jména Viktorie a Sebastian, ale nevím, jak to dítě pak oslovovat, nedá se to moc zkracovat, ani žádné zdrobněliny 😒

• @angebot  Tak my máme Viktorii, je to jméno, se kterým se dají dělat divy naše malá je Viki, Vikinka, Viktorka, Vikiska, Vikis, Vikiš, Vikina, Torka, Tori, Torinka, Vikuška, Vikulka aj. Sebastiana má moje kamarádka a říká mu nejčastěji Sebi, Sebiku, Sebulko, Sebulo, Sebe, Bastínku, Bastí apod. 🙂

• Sponzor fóra
  • @curdibilka  No u Viktorky to je snadné, s tím Sebastianem je to horší.. Ale tak asi by to taky šlo 🙂 Jsem trochu zklamaná z toho, co to jméno znamená v překladu, to mě nějak nenadchlo 😃 A mám taky pocit , že s Viktorkama se nějak roztrhl pytel, přitom když jsem si to jméno vybrala, neznala jsem ani jednu.. 😦

• @angebot  U nás žádná naštěstí není, tady je samá Natálie. Jinak já když sjem si vybrala kdysi jméno Nela, tak to nikdo nedával, teď to má kdejaký obtloustlý yorkshir, bohužel. A co jméno Sebastian znamená ve výkladu?

• @curdibilka  obtloustlý yorkškír mě teda fakt pobavil 😃 😃 😃 😃 Význam: Vzniklo z latinského jména Sebastianus a vykládá se jako „sebastský, obyvatel města Sebasty“, původní význam je „vznešený, ctihodný“. Jinak teda moje sestřenice má dceru Nelu a taky se mi to moc líbí, Nelinka je prostě krásné 🙂) a ani ne časté

• @angebot  Ale tak ten výklad zas není taková hrůza, jsem myslela, že tam je něco negativního. 🙂 Tady je Nelinek požehnaně, tak 5 bych v okolí napočítala a další kámošky je čekají, jedna v říjnu a druhá v prosinci ,ale jinak se mi to jméno líbí, krátké a hezké. 🙂 Ale abych se přiznala, jsem zatížená na dívčí jména, která končí na -ie, Viktorie, Valerie, Julie, Stefanie, Melanie...mi se to prostě hrozně líbí. 🙂 Jinak k těm obtloustlým yorkshirům - samozřejmě nechci nikomu urazit jméno, ale já prostě nesnáším, když dávají lidé psům nebo celkově zvířatům, lidská jména, to jméno se prostě degraduje...na naší ulici je skoro v každém domě pes (bydlím na vsi) a když jsem si to tak říkala, tak tady máme 2x Sáru, Zuzku, Nelu, Viki a Káju...nechápu ty lidi, jako by nebylo dost psích jmen...

• @angebot  Byla jsem v lete na koupalisti a kolem nas sedelo 5 rodin a vsichni meli deti cca 2-3 roky, 5 malych Sebastianu. Opravdu masakr, volali na ne Sebi, Sebi, uplne mi z toho v hlave hucelo🙂 To je ted asi nejaka nova moda v tech jmenech🙂

• @angebot  znami maji Sebastiana. volaji na neho: Sebiku, Sebosi, Sébo 🙂 mne se libi jmeno Sebastiana, ale ty zdrobneliny uz tak moc ne 😞 stejne tak jsem premyslela o jmene Karla, je to krasne jmeno, ale vim, ze by ji rikali Kajo a to se mi nelibi...takze to bude Ella a Oliver 🙂

• @curdibilka  Já to vůbec nemyslela tak, že jsi mě pobouřila🙂 Připadá mi, že jméno je hrozně lokální záležitost. Tady u nás zase hodně kromě Viktorek frčí Karolínka. U kluků teda nevím, protože mám pocit, že naši známí snad kluky neumí- všem se rodí holky😃

Jinak těhotná nejsem, ale snad brzy budu. A naše jména moc zveřejňovat nechci, nikdy nevíš, kdo to čte a vím, že naše okolí by mělo tendenci nám jména rozmlouvat, takže se dozví jméno až bude mimi na světě🙂 Takové bezpečnostní opatření. Ale s manželem jsme se na jménech docela pěkně shodli- holčičí je kompromis- složenina dvou jmen, ale žádná moderna- spíš staročeské jméno (je i u nás v kalendáři). A klučíčí jsou klasika, já na ty Maximy, Sebíšky a Samíky moc nejsem.

• @angebot  můj bývalý šéf má Sebastiána a Floriána 😃 ani nechci vědět, jak na ně volá 😃

• ahoj holky, narazila jsem na Vás náhodou...

mně se líbí Samuel a Sára...Sára by mi asi i doma prošla, ale Samuel moc teda né...líbí se mi Kryštof, Kateřina...Ale kdoví, co si vymyslíme, až to bude aktuální 😉

• @helisek84  Kateřina je krásný a vznešený jméno, taky se mi strašně líbí🙂 Ale rozhodli jsme se, že ji nedáme🙂 Ještě se teda budeme u jmen rozhodovat podle termínu porodu, aby pak nebyly narozky a svátek v jednom měsíci.

• @kajovaevicka  máme to stejně. Jména jsou vybraná, ale do porodu je nikomu neřekneme. Aby nám lidi neměli tendence je vymlouvat (a určitě by se někdo takovej našel, ač máme jména česká, hezká, ale neoblíbená - tím myslím, že nejsou v první desítce nejčastěji dávanýczh jmen.. no asi ani v první padesátce:o)). Akorát teda před tím než jsem otěhotněla, tak jsem chtěla dítě pojmenovat úplně jinak. Ve chvíli, kdy jsem se nad tím musela zamyslet zcela vážně (a ne jen co bude jednou), tak prostě preferuju dost jiná jména než dřív:o)

• @civet  Jo, věřím tomu, že až jednou svišť bude v bříšku, tak že začneme nad těma jménama ještě přemýšlet. Teď to bude blbý přirovnání. Ale když jsme kupovali psa, pořád jsme si říkali, že to bude Jerry. A ze srandy, že Rocky by bylo drsný🙂 No a když jsem ho měla v dlaních a pak na něj koukala do košíku, tak mi Jerry vůbec nešlo přes pusu. No nakonec to ten Rocky prostě je a sluší mu to🙂 Takže až jednou budeme mluvit na bříško, třeba nám ta jména taky nebudou sedět. Ale zatím se s nima teda mazlíme krásně🙂 Až je mi skoro líto, že tam v bříšku ještě není🙂

• Sponzor fóra
  • Tak v našem městě je 22 500 obyvatel a Sebastianů je zde nyní 10 , tak to by ještě šlo 🙂) Vždycky si to kontroluju na těch stránkách kdejsme.cz 😃 Ale Florián je teda dost hrozný.. Jako nějak aktuálně to zatím neřešíme, ale dřív se mi líbil hrozně Tadeáš a Tobiáš, ale s těma se ted opravdu roztrhl pytel, tak to bych teď určitě nedala,, tak uvidíme, co bude aktuální v roce, kdy budem mít mimčo my.. Což bude někdy v roce XXXXX 😃

• My jsme si s přítelem vybrali jména Sára a Patrik. Je to už pár let co jsme se na nich shodli a náš názor zůstal zatím stejný ale až to bude aktuální a rozhodneme se jinak tak nejsem proti náhradě za jiná. Hlavně aby se líbila nám oboum. 🙂

• Ahojky, tak já se přidávám 🙂 už několik let se mi líbí jméno Sebastian, přítelovi se také líbí, tak je to jasný 🙂 a říkat bu budeme Sebi, Sebíku 🙂 něco se vymyslí. Pro holčičku se nám líbí Sofie nebo Sophie nevím jak je to v kalendáři🙂

• @angebot  já myslela, že na kdejsme.cz lze vidět pouze příjmení ne křestní jména???

• Ahoj holky já mám Viktorii a Valérii..plánujeme ještě chlapečka..jestli se podaří časem tak to bude Sebastián 🙂 přítel s tím moc teda nesouhlasí,ale jména jsem vždy vybrala já..ani Valérii nechtěl 🙂 ale nakonec jsem se rozčílila a řekla,že já jí nosím pod srdcem a já jí budu rodit tak že to bude Val..jinak ještě miluju jména Vanesa,Melánie,Nicolas,Christián 🙂

• @angebot ..jj Sebastian se špatně skloňuje 🙂

• @victorkaaaa  Kristián je bomba 🙂 souhlasim 🙂

• @samui ..je to krásné jméno ale já bych brala CHristián 🙂

• @samui  ted jsem se dívala a jdou tam i jména 🙂

• já mám Natali 🙂 a klučičí se mi líbí Nicolas , Dominik, Tobias 🙂
    Je to asi na každém co se mu líbí 🙂

• Angelot: Co takhle prostě jen Sebastian, nebo jen Bastian.

• @angebot  A co takhle jméno Ruben? Znamená to "pohleďte, syn!".

• @sasha.zimmermann  Ruben je chlapecké jméno|? to jsem snad nikdy neslyšela 🙂 Já mám ještě dost zvláštní příjmení, ke kterému se jen tak něco nehodí 😃 Ale zase je nás v republice jen 15, a to z toho jsem já, muž, babička, tchán, tchýně, takže kromě nás pouhých 10, což je zase výhoda 🙂

• my budeme mat Alenu Evelínu 🙂 alebo Alenu Caroline.... 🙂 do decembra sa este rozhodnem...

• @kajovaevicka  Kateřina je hezké, ale bohužel pak bezpodmínečně bude pouze Kača nebo Kačena, stejně jako Anna bude Anča...

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém