Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

9. jún 201511692
  • @santape  Chteli jsme taky, jen blizky svatek k terminu porodu 🙂

• @cacenka_d  Jo, to znám. Kamarádka se jmenuje Miriam a ve škole to jméno přímo nenáviděla. A nejen proto, že kluci na ni pokřikovali Miriam Blekotová (z Arabely) 😉 Museli jsme jí říkat Mirko, jinak bylo zle. V dospělosti uplně obrátila, začalo se jí to líbit a dokonce tak pojmenovala i svoji dceru. Člověk se mění a vyvíjí 😉

• @bubbi  Mamka taky nesnasi Jarco (rajco) a jarka ji sedi nejvic, on si clovek spis zvykne, kazdopadne stejny jmeno diteti bych nedala 🙂

• Sponzor fóra
  • A co holčičí jméno? Mě nějak nic nenadchlo?Příjmení Ptáčková

• @cacenka_d  u nás říkáme kamarádce Káťa nebo Kačka...🙂

• @krizecek  Ono je to prave jak kdy ja treba kacka moc nemusim i kdyz mama mi tak rika

• @santape  kolegyně je Ptáčková a jménem Magda /Magdalena/ a má dceru Markétu

• My to ještě aktuálně neřešíme, ale do budoucna máme jména už vybraný - pro holku Anežka, Kristýna nebo Dominika a pro kluka Matouš, Štěpán nebo Patrik..taková klasika celkem.. 🙂

• @santape  santape Ahoj holky, jaké křestní jméno by jste dali k příjmení Ptáček,Ptáčková?
    Tak hezké by byly tyto jména:
    Alexis, Rad(ov)an, Jonatan, Radim, Zbyněk, Nikola, Silvestr, Miloslav, Kristian, Hynek, Vladan, Maxim, Viliam, Jaromír, Rostislav, Gabriel, Ivan, Dalibor, Lubo(mí)r, Dalimil, Marian, Marcel, Benedikt, Dušan, Vlastimil/slav/mír, Bartoloměj, Přemysl, Svatopluk, Luděk, Boris(lav), Branislav.

• @santape  
    Danica, Alžběta, Gaia, Mahulena, Ester, Saša, Lily, Liana, Claudie, Justina, Sandra, Stella, Amelia, Ivona, Judita, Edita, Malvína, Antonie, Josefina, Vivien, Viola, Isabel, Darja, Ludmila, Evelin, Viera, Vesna, Vjenka.

• Mně se zalíbila jména Lídie a Luisa.

• mé favoritky dívčích jmen jsou: Laura, Karin nebo Sofinka a klučičí Samuel, Robin, Maxík... jsme prostě v moderní době a nechci svému dítěti působit trauma nějakým jménem jako Josef, Karel, Bedřich, Božena, Růžena, Mařena atd..

• Samuel alebo Sabinka 😃

• kluk David a holka mela byt Sara, ale to by me nejspis nekdo zabil, jelikoz jsme detem se stejnymi jmeny kmotra🙂... takze David a Valentina (Val, Vale pak ve skratce oslovovani) chtela jsem Alexander nebo Alexandra, co se v nasi rodine dedi, ale pritel se moc netvaril🙂

• Gregor a Gretka

• Sponzor fóra
  • moja mama je Janka, ja som Jana a ked sa podari dcera bude tiez Janka 🙂

• @sasha.zimmermann  @santape  Lily Ptáčková?? To je snad for, nie? 😉) Mne by sa k takemu priezvisku pacilo nejake pekne jednoduche meno napr. Klára Ptáčková.

• @karina1  souhlasím, ale znám taky rodiče, kteří mají docela zajímavé příjemní a dali ještě zajímavější jméno. Ale když se jim to líbí, tak proč ne, nám se to líbit nemusí🙂

• @krizecek  ja mam proste uplnu alergiu na kombinaciu typicke cz/sk priezvisko a k tomu absolutne neslovanske meno.. nemam nic proti netradicnym peknym menam, ak to priezvisko dovoli..

• @sasha.zimmermann  hezké bude každé obyčejné jméno, jelikož toto příjmení je ryze české, ale pouze můj názor🙂

• @karina1  Nějak nechápu co je na Lily Ptáčkové zlého 😒 ?!

• @karina1  Ale když český, tak prostě český....
    Co třeba toto: Bjela, Božidara, Blažena, Dáša, Danica, Doubravka, Drahomíra, Jarmila, Jara, Jaromíra, Jasna, Kazi, Květa, Lada, Liběna, Libuše, Lidmila, Ljuba, Ludiše, Mahulena, Madla, Máša, Milada, Milena, Miluše, Naděje, Radana, Radmila, Růže(na), Slavěna, Slávka, Svatava, Světlana, Velena, Vjenceslava, Vjenka, Viera, Vesna, Vlasta, Vladana, Zdenka, Zdislava, Zlata/ica, Zora.

http://www.kdejsme.cz/jmeno/Nad%C4%9Bje%20Anna/
    Saša (NE Alexandra)

• @seny83  Co takhle Alexis či Alexej?

• Mně se odjakživa líbila Ema a chtěla jsem Emu. Jenže teď je poněkud přeemováno, údajně za to může seriál Ulice (nevím, nekoukám), což mě štve. Ještě jsem nenašla vhodnou a plnohodnotnou náhradu 😞

• @dunkahe  kašli na sriál, já taky netuším kdo je to Ema z Ulice 🙂..za pár let nikdo nebude nic tušit

• @melinea  Nejde tak o Ulici, jako o to, že je teď hodně holčiček toho jména, a to mě štve. Chtěla jsem něco neprofláknutého.

• @dunkahe  to chápu 🙂 Mne se líbí Žofie 🙂 to nemá ted moc nikdo a děsně se mi to líbí

• @dunkahe  řekla bych, že za Emu může posledních pár let spíš seriál Přátelé. Do tý doby nikdo Emu nedával a teď ji dává každý. U nás v práci se letos narodily dvěma kolegům holčičky a obě jsou Emy:o)) Mně se Ema taky strašně líbila, ale protože je fakt dost oblíbená (jak Ema, tak Emma), nebudu jí dávat ze stejných důvodů jako ty. Chci jméno, které je méně profláklé a se kterým bude mít moje dítě šanci, že bude ve třídě jediné.

• mne sa páči Diana a Jakub 😃 , manželovi sa Dianka nepáči 😐

• @civet  ja chtela Emi snad od narozeni😃
    a nakonec máme stejně Verunku 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém